• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

5 Maddede En İyi Bina Dış Cephe Mantolama Modelleri

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • 5 Maddede En İyi Bina Dış Cephe Mantolama Modelleri

5 Maddede En İyi Bina Dış Cephe Mantolama Modelleri

  Bina Dış Cephe Mantolama Modelleri

  1. Polistiren
  polistiren malzeme
  Polistiren (Strafor).

  Polistiren, mükemmel bir ses ve sıcaklık yalıtım malzemesi olan su geçirmez bir termoplastik köpüktür. Strafor olarak da bilinen genişletilmiş (EPS) ve çekilmiş (XEPS) olmak üzere iki tipte gelir. İki tür performans değerleri ve maliyet bakımından farklılık gösterir. Daha pahalı olan XEPS, R-5.5 R değerine sahipken, EPS R-4'tür. Polistiren yalıtım, başka hiçbir yalıtımın sahip olmadığı benzersiz bir pürüzsüz yüzeye sahiptir.
  Tipik olarak, köpük duvar yalıtımı için ideal olan bloklar halinde oluşturulur veya kesilir.

  2. Mineral Yün
  mineral yün
  Mineral Yün

  Mineral yün aslında birkaç farklı izolasyon tipini ifade eder. İlk olarak, geri dönüştürülmüş camdan üretilmiş cam elyafı olan cam yünü anlamına gelebilir. İkincisi, bazalttan yapılan bir yalıtım türü olan taş yünü anlamına gelebilir. Son olarak, çelik fabrikalarından gelen cüruftan üretilen cüruf yünü anlamına gelebilir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki mineral yünün çoğunluğu aslında cüruf yünüdür.

  Mineral yün, tabakalar halinde veya gevşek bir malzeme olarak satın alınabilir. Çoğu mineral yünün yangına dayanıklı hale getirmek için katkı maddeleri yoktur, bu da aşırı ısının olduğu durumlarda kullanım için zayıf hale getirir . Ancak, yanıcı değildir. Diğer, yangına dayanıklı diğer yalıtım formlarıyla birlikte kullanıldığında, mineral yün kesinlikle geniş alanları yalıtmak için etkili bir yol olabilir. Mineral yün, R-2.8 ila R-3.5 arasında değişen bir R-değerine sahiptir.

  3. Selüloz
  selüloz
  Selüloz Yalıtım Malzemesi.

  Selüloz yalıtım, belki de en çevre dostu yalıtım formlarından biridir. Selüloz, geri dönüştürülmüş karton, kağıt ve diğer benzer malzemelerden yapılır ve gevşek formda gelir. Selüloz, R-3.1 ve R-3.7 arasında bir R-değerine sahiptir. Selüloz ile ilgili bazı yeni çalışmalar, yangın hasarını en aza indirmede kullanım için mükemmel bir ürün olabileceğini göstermiştir. Malzemenin kompakt olmasından dolayı, selüloz içinde oksijenin yanında bulunur. Materyal içindeki oksijen olmadan, yangının neden olabileceği hasar miktarını en aza indirmeye yardımcı olur. Dolayısıyla, selüloz sadece belki de en çevre dostu yalıtım formlarından biri değildir, aynı zamanda yangına dayanıklı yalıtım formlarından biridir. Ancak, bazı kişilerin gazete tozuna maruz kalabilecekleri alerjiler gibi bu malzemenin dezavantajları da vardır. Ayrıca, bu tür bir yalıtımı kullanma konusunda uzman olan kişilerin bulunması, örneğin cam elyafına kıyasla nispeten zordur. Yine de, selüloz, ucuz ve etkili bir yalıtım aracıdır.

  4. Poliüretan Köpük
  poliüretan izolasyon spreyi uygulaması
  Poliüretan İzolasyon.

  En fazla yalıtım olmamasına rağmen, poliüretan köpükler mükemmel bir yalıtım şeklidir. Günümüzde, poliüretan köpükler, bir şişirme maddesi olarak kullanılmak üzere kloroflorokarbon (CFC) olmayan gaz kullanmaktadır. Bu, ozon tabakasına zarar miktarını azaltmaya yardımcı olur. Küp ayak başına yaklaşık iki kilo (2 lb / ft ^ 3) ağırlığında, nispeten hafif. İnç kalınlığında inç başına yaklaşık R-6.3 R değerine sahiptirler. Yalıtımı olmayan alanlara püskürtülecek düşük yoğunluklu köpükler de vardır. Bu tip poliüretan izolasyon, inç başına kalınlık başına yaklaşık R-3.6 derecesine sahiptir. Bu tür bir yalıtımın bir başka avantajı, yangına dayanıklı olmasıdır.

  5. Fiberglas
  pembe cam elyaf yalıtımı
  Cam-elyaf yalıtımı.

  Fiberglas, modern zamanlarda kullanılan en yaygın yalıtımdır. Nasıl yapıldığına bağlı olarak, ince cam tellerini bir yalıtım malzemesine etkili bir şekilde örerek, fiberglas ısı transferini en aza indirebilir. Fiberglasın ana dezavantajı, kullanım tehlikesidir. Fiberglas ince dokunmuş silikondan yapıldığından, cam tozu ve küçük cam parçaları oluşur. Bunlar, uygun güvenlik ekipmanı giyilmezse gözlere, ciğerlere ve hatta cilde zarar verebilir. Bununla birlikte, uygun güvenlik ekipmanı kullanıldığında, fiberglas montajı olaysız yapılabilir.

  Fiberglas, R-2.9'dan R-3.8'e kadar değişen değerleri olan mükemmel yanıcı olmayan bir yalıtım malzemesidir. Ucuz bir yalıtım arıyorsanız, kesinlikle güvenlik önlemleri gerektirse de bu kesinlikle kullanmanın yoludur. Bu ürünü kullanırken göz koruması, maske ve eldiven kullandığınızdan emin olun.
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform