• info@metpordekor.com
 • SSS

Dış cephe Kaplamaları, Mantolamalı Söve Sistemleri

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Söveli Mantolama Sistemleri, 2022 - 2023 Söveli Dış Cephe Kaplama Modelleri

Söveli Mantolama Sistemleri, 2022 - 2023 Söveli Dış Cephe Kaplama Modelleri

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 33 152

Söveli Mantolama Sistemleri, 2022 - 2023 Söveli Dış Cephe Kaplama Modelleri

  Dış Cephe Kaplaması İle Mantolama ve Söve Uygulaması

  EPS strafor izolasyon malzemeleri yüksek basınca mukavemet göstemesinden dolayı oldukça dayanıklı bir malzemedir. İçerisinde hava kabarcıklarının birbirine bağlı olmasından dolayı, su geçirmez ve herhangi bir sıvıya karşı emilim özelliği göstermez. Doğal şartlara karşu en uygun malzeme olarak görülmektedir. Metpor Söve & Mantolama üretimi olan dış cephe kaplama malzemeleri dünya üzerinde birçok ülkede Dış cephe'de tercih edilen önde gelen bir yalıtım ve izolasyon malzemesidir.

  Metpor Dekor, Metpor malzemelerinin yapıların dış veya iç yüzeylerine uygulanması sonucu oluşan görünümdür. Metpor dekor, duvar yüzeylerine rahatça monte edilebilir ve farklı renk, desen ve doku seçenekleri sunar. Bu sayede yapıların görünümü kişisel tercihlere göre değiştirilebilir ve estetik bir görünüm kazandırılabilir.

  Metpor Dekor, aynı zamanda yapıların ısı yalıtımını artırarak enerji tasarrufu sağlar. Bu nedenle, Metpor Dekor, estetik bir görünüm kazandırmak isteyen ve enerji verimliliğine öncelik veren müşteriler için uygun bir seçenektir.

  METPOR dış cephe söve ürünleri tüm yapı türlerinde gerek eski binalar gerekse yeniden inşa edilen bütün yapılarda kullanılabilen hafif dekoratif dış cephe söve ve kat silmesi elemanlarıdır. Dış cephe profillerimiz B1 sınıfı alev almaz beyaz EPS strafor polistiren yalıtım malzemesinden imal edilmektedir. Mantolama nedir? sorusuna cevap vermeye devam edersek, dış cephe kaplama malzemeleri kullanılarak ısı kayıplarını ortadan kaldıran, ısı yalıtımı sağlayıp dış cephe giydirme işlemlerinin tamamına "mantolama" diyebiliriz. 

  Dış cephe söve modelleri doğal hava şartlarına karşı zarar görmemesi için üzeri, akrilik esaslı içinde birçok mineral barındıran söve harcı ile sıvanarak kurutulmaya bırakılır. Dış cephe kaplamaları günümüz teknolojisiyle strafor söve olarak üretilen yüksek ısı yalıtımı özelliği taşıyan ahşap desenli cephe kaplaması olarak da üretilmektedir.

  Dış Cephelerinin Metpor Söve & Mantolama Panelleri İle Güvende

  Gerçek Mantolama Malzemelerinin Etkisi

  Her dış cephe mantolama sistemi, basit bir parça toplamından çok daha fazlasını temsil eder. Küçük şeyler büyük değişiklikler yaratır. Bu nedenle Metpor ısı yalıtımlı cephe sistemleri birbiriyle uyumlu, en yüksek kalitede malzemelerden oluşmaktadır. Cephe sisteminde yalıtım levhasının yanı sıra mineral yapıştırıcı, donatı için cam filesi, köşe kenarları, taban tabakası ve son cephe sıvası da bulunmaktadır.

  Sunulan Birkaç Metpor cephe sistem çeşitleri vardır:

  Metpor fugalı mantolama levhası en çok satan cephe sistemidir ve cephelerin ısı yalıtımı için en uygun mantolama m2 fiyatları çözümü içerir. Her türlü alt tabaka için uygundur. Yeni ve eski tüm binalarda kullanılabilir. Bu sistemin temeli, genleşmiş polistiren EPS - polistirenden yapılmış yalıtım plakalarından yapılmıştır. Düzgün bir şekilde uygulanan dış cephe kaplama levhası, UV radyasyonuna ve atmosferik etkilere karşı dayanıklılık, hızlı ve kolay montajın yanı sıra ısı yalıtım malzemesinin olağanüstü işlenebilirliği ile karakterize edilirken, son cephe sıvası geniş bir renk yelpazesi sunar. Metpor fugalı dış cephe kaplaması cephe sisteminin tüm bileşenleri, 5 yıla varan garanti altındadır.

  Süper Kaliteli Isı Yalıtım ve Dış Cephe Mantolama Malzemesi Üretimi

  Yalı baskı dış cephe mantolama cephe sistemi, beyaz fileli sistemle yapılan klasik mantolama uygulamalarına göre strafor yalıtım levhaları ile yapılan ısı yalıtımına göre %10 daha iyi ısı yalıtım özelliğine sahiptir. Bu sistemin temeli eps strafor yalıtım levhasıdır. Doğru şekilde kurulmuş mantolama cephe sistemi, mükemmel su direnci, olağanüstü işlenebilirlik ve malzemelerin kolay montajı ile karakterize edilir. Metpor'in Standart Grafit cephe sisteminin tüm bileşenleri, 5 yıla varan garantilidir.

  Metpor Prestige terracotta cephe kaplaması yüksek kaliteli bir cephe sistemidir. Bu sistemin temeli, bir eps strafor köpük yalıtım levhası bir lameldir. B1 yanmazlık sınıfı, mükemmel buhar geçirgenliği ve ses yalıtımı ile karakterizedir. Metpor Prestige cephe kaplama sisteminin tüm bileşenleri 5 yıla varan garantilidir. https://www.metpordekor.com/ isimli web sitesinde gelişmeleri güncelleri ve etkinlikleri takip edebilirsiniz. mantolama ve dış cephe kaplama ile ilgili bilgilendirici makaleler, yorumları okumanızı öneriyoruz.

  Metpor Plus, olağanüstü su direnci, mekanik şokların yanı sıra UV radyasyonu ve atmosferik etkilere karşı dayanıklılık ile karakterize edilen bir sistemdir. Aile evlerinde en çok temel yapmak için kullanılır. Bu sistemin temeli, ekstrüde polistirenden (polistiren) yapılmış bir yalıtım levhasıdır.

  Bu süreci açık, kesin ve somut bir şekilde açıklayan eğitici ve anlamlı video materyali (öğretici) aracılığıyla ısı yalıtım cephe sistemlerinin doğru montajının önemini öğrenebilirsiniz.

  Söveli Mantolama Sistemleri

  Tasarım aşamasında doğru ve etkili enerji tasarrufunu düşünmek daha iyidir. Ancak halihazırda bir evi veya kulübesi veya ikamet eden apartmanları olan insanlar hakkında. Tabii ek olarak duvarları içeriden ve dışarıdan da yalıtmak.

  Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Asya ülkeleri gibi diğer bölgelerde, zorunlu düzenleme ve gönüllü etiketlerin kombinasyonuna daha fazla önem verilmektedir. Mevcut bina formunun yalıtım seviyesi iyileştirilerek ısıtma ihtiyaçlarının iki ila dört kat azaltılabileceği tahmin edilmektedir. Soğuk havanın olduğu çeşitli ülkelerde mevcut en son teknoloji ve tasarıma göre inşa edilen yeni evler, yerel ulusal bina kodlarına göre inşa edilen evlere kıyasla enerjilerinin yalnızca % 10'unu ısıtma için kullanıyor.

  Duvar yalıtım fonksiyonları iki türe ayrılabilir:

  1. Dış yalıtım;
  2. Duvar yalıtımı

  Her türün avantajları ve dezavantajları vardır.

  Dış Cephe Pencere Mantolama ve Pencere Söveleri

  Bir binanın kaplamasının ne olduğuna dair net bir anlayışla, bir mülke bir koruma katmanı eklemek olan en önemli avantajlarından birine bakmak da akıllıca olacaktır. Binalarda mantolama, herhangi bir binanın mekanik sağlamlığını artırmaya yardımcı olur ve maksimum koruma sağlar.  Dış cephe uygulamaları yapan dış cephe kaplama firmaları uyguladığı bu işlemlerde kullanılan "mantolama malzemeleri" de değişkenlik gösterir.

  Fakat "yapılarda mantolama malzemeleri" arasında seçim yapılırken birkaç esas neden göz önünde bulundurmalıdır.

  Ek olarak, belirli tipte kaplamalardan geçen binalar, özellikle iklim veya sıcaklık değişikliğine maruz kaldıklarında kolayca çatlamazlar. Dış cephe kaplama levhasının giydirilme işleminden geçmiş yüzeyler de binayı kuvvetli rüzgar veya yağmura karşı korur.

  Bitişik nizam binalarda binalardan birinin alt katta, diğerinin üst katta olması ya da her iki binanın aynı kota bulunması durumunda farklı çözümler gerekir. İki bina arasına yağış sularının girmesinin kesinlikle önlenmesi için uygun bir detay çözülmesi ve bu detayın iki bina arasındaki hareketlere de uyum göstermesi beklenmelidir. Özet olarak, detayın yağış suyunu geçirmemesi ve harekete olanak vermesi beklenir.

  Alt kattaki binanın çatı kaplamasına uygun olması gereken bu detayda, alt kottaki binanın kalkan duvarının bir miktar yükseltilerek bir eğik dere oluşturulması uygundur. Kalkan duvarı yükseltilmeksizin de bir çözüm yapılabilir.

  Dış Cephe Söve Kaplamaları İle İlgili Faydalı Bilgiler

  Dış Cephe Kaplamaları ve Dış Cephe Söve Uygulamaları

  Farklı ev kaplama türleri vardır ve hangi tipin evlerinize uygun olduğunu bulmanız gerekir. Dahası, yapılarınız için en iyi cephe kaplamasını ve cephe sistemlerini seçmek için, dış cephe giydirme işlemlerinin birçok faydasına bakmanız gerekir. Henüz yapmamış olanlar için kış, evi ısıtmayı düşünmek için iyi bir sebeptir. Aslında sıcak havalarda ısı kaybını soğukta olduğu kadar hissetmiyoruz. 

  Afrika bölgesinde sıcaklığa uyum sağlayan ve Sibirya'da da aşırı soğuk hava şartlarına mukavemet gösteren en çok tercih edilen cephe kaplama malzemesidir. Dış cephede söve modelleri ürünlerinin üzerindeki söve harcı ile kaplanan mineral sıva, güneş ışınlarına karşı mukavemet göstererek, çatlama veya kırılma yapmayarak, akrilik özelliği sayesinde esnektir. Yapıları dış cephe söve uygulamaları ile uzun yıllar korumaktadır.
  Dış Cephe Söveleri

  Dış Cephe Kaplama İle Yalıtım Teknolojisinin Dışarıdan Sağladığı Faydalar:
  • Erişim özgürlüğü. Binanın dışında çalışmak içeriden çok daha kolay;
  • Bir konut binasında çalışabilme yeteneği.
  • Evin dış duvarlarının izolasyonu yaşam biçimini bozmaz. (mobilyayı hareket ettirmeye, duvarları serbest bırakmaya ve ardından iç dekorasyon yapmaya gerek yoktur Hemen hemen tüm odalar)
  • Konut binasının iç binalarının faydalı alanının korunması.
  • Yalıtım ne kadar kalınsa, evdeki ısı da o kadar yüksek olur. Ancak odanın boyutu aynı miktarda azalacaktır. Özellikle apartman alanına ayrılmış çok katlı binaların sakinleri.
  • Duvarların sıcaklık değişimine karşı korunması.
  • Dış ortamda bulunan duvar yüzeyi periyodik olarak ısınır ve donar. Onlarca döngüden sonra, duvarın inşa edildiği malzeme değişmeye başlar.

  Dış Cephe Söve Modelleri Hakkında Detaylı Bilgiler

  DIŞ CEPHE SÖVE UYGULAMASI MİMARİ SANAT KATEGORİSİNDEDİR.

  Hazır katalog ürünlerimizde bulunan dış cephe söve modelleri Barok, Gotik, Post modern, Modern mimari sanat akımlarının yanı sıra, bizden olan Selçuklu mimarisi ve Osmanlı mimarisinin izlerini de taşımaktadır. Ürünlerimiz, söve, denizlik, kat silmesi kilit taşı, fugalı kaplama, yalı baskı, payanda, sütun, sütun başlıkları ve payanda olmak üzere çeşitli dekoratif dış cephe söve kaplama yöntemleri mevcuttur.

  Binalarda dış cephe ısı yalıtım malzemeleri pratik ve hızlı montajlanan "söve kaplama" profilleridir. 

  Yalı baskı ve fugalı kaplama çeşitleri, dış cephe kaplaması olarak mantolama sistemlerinde oldukça kullanılmaktadır. Kendiliğinden hazır, sıva gerektirmeyen yalıtım levhaları olmasından dolayı, ekstra işçiliklerden örnek verecek olursak, file, dübel, köşebent, sıva gerektirmeden hızlıca söve montajı yapılarak üzeri sadece uygun dış cephe boyası seçilerek uygulanır. Bu da dış cephe çalışmalarında oldukça avantaj sağlamaktadır. Aynı şekilde terracotta cephe kaplama malzemeleri, kompozit terrracotta cephe kaplamalarına göre oldukça hafiftir. Mekanik bağlantı elemanı gerektirmez. bu sayede montajı da oldukça pratiktir.

  Dış Cephe Giydirme Yöntemi ve Mantolama Çeşitleri

  Deneyimli bir usta günlük ortalama 30 m2 hazır dekoratif dış cephe kaplaması montajı yapabilmektedir.

  İnşaat sektörü her geçen gün gelişmekte ve gelişmektedir. Bu değişiklikler, teknolojinin gelişmesine ve sektördeki gelişmiş uzmanlığa bağlanabilir. Bu günlerde bir binayı belirli bir bütçeyle inşa etmek veya yeniden tasarlamak çok kolay. Bir bina üzerinde yapmanın birçok tekniğine rağmen, öngördüğünüz projeye en uygun tekniği seçmelisiniz.

  Bina giydirme, günümüzde yaygın olarak tercih edilen ve popüler dış cephe kaplama tekniklerinden biridir. Dış cephede uygulanan malzemelerden söve fiyatları ile ilgili makaleye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Ne yazık ki birçok insan cephe kaplamanın ne olduğunu bilmiyor. Dış cephe giydirme, ayırt edici dış yüzeyler oluşturmak için ana binaya bağlanan bileşenlere atıfta bulunan bir inşaat tekniğidir. Dış cephe kaplama levhası bugünlerde en önemli şey ve birçok ev sahibi ve mantolama firması bu projeye milyonlarca para harcadı.

  Binalarda dış cephe kaplama yani "mantolama" yapılırken bu gereksinimlere yanıt verecek ısı yalıtım malzemeleri seçilmeli ve tercih edilen dış cephe giydirme ısı yalıtım duvar sistemi tekniğine uygun bir şekilde strafor dış cephe kaplama panelleri ile yapılmalıdır. • Dış Cephe Kaplama, Strafor Dış Cephe Duvar Kaplama
 • Mantolama & Söve Uygulama Teknikleri
 • Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Isı Yalıtımı Sistemleri
 • Mantolama Modelleri, Bina Mantolama Çeşitleri 2022 - 2023
 • Mantolama Nedir? Bina Mantolama Ne Demek?
 • Dış Cephe Kaplama Modelleri, Strafor Mantolama Modelleri
 • Mantolama Önerileri 2023, En İyi Dış Cephe Mantolama Yöntemleri

 • Hızlı Erişim Linkleri


  Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Desenli Dış Cephe Kaplama Üretimi | Villa Söve Modelleri, Lüks Villa Dış Cephe Modelleri | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri | Villa Kaplama, Müstakil Ev Dış Cephe Mantolama ve m2 Birim Fiyatları | Villa Dış Cephe Kaplamaları, Lüks Villa Dış Cephe Giydirme Modelleri | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Strafor Dış Cephe Kaplama m2 Birim Fiyatları | Mantolama Önerileri 2023, En İyi Dış Cephe Mantolama Yöntemleri | Mantolama Nedir? Bina Mantolama Ne Demek? | Mantolama Modelleri, Bina Mantolama Çeşitleri 2022 - 2023 | Mantolama Malzemeleri Nelerdir? | Mantolama Fiyatları 2022, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2023 | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama & Yalıtım İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | Lüks Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2023 | İzolasyon Nedir?, İzolasyon Yöntemleri | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | İç Cephe Mantolama Fiyatları, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri 2022 - 2023 | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama m2 Fiyatları 2023 | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | En İyi Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama İmalatı | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Duvar Paneli Nedir? | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Dış Cephe Kaplama, Strafor Dış Cephe Duvar Kaplama | Dış Cephe Kaplama Modelleri, Strafor Mantolama Modelleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Önerileri Nelerdir? | Dış Cephe Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Dekoratif Mantolama, Dekoratif Isı Yalıtımı | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır? Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? |
  logo

  Söve, Mantolama ve Dış Cephe Kaplama Üretimi Metpor'da! En İyi Mantolama Markası Metpor, Söve Üretimi, Dış Cephe Kaplama Sistemleri ve Isı Yalıtım Malzemeleri İmalatı, En Yeni 2023 Söve Modelleri ve Fiyatları ile Başta İstanbul Olmak üzere, Tüm Türkiye'ye Hizmet Verir.

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2023 MT Web Team | Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  whatsapp