• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

dış cephe söve

dış cephe söve

 • Mete Yılmaz

  DIŞ CEPHE SÖVE


  METPOR dış cephe söve ürünleri hali hazırda mevcut yapı veya yeniden inşa edilen bütün yapılarda kullanılabilen hafif dekoratif dış cephe söveelemanlarıdır. Dış cephe profillerimiz B1 sınıfı Alev almaz Beyaz EPS strafor Polistiren malzemeden imal edilmektedir. Dış cephe söve ürünlerimiz doğal hava şartlarına karşı zarar görmemesi için üzeri, akrilik esaslı içinde birçok mineral barındıran söve harcı ile sıvanarak kurutulmaya bırakılır. Dış Cephe Kaplamaları günümüz teknolojisiyle strafor söve olarak üretilen yüksek ısı yalıtım özelliği taşıyan Ahşap desenli cephe kaplamasıolarakta üretilmektedir.  

  dis-cephe-sove-modelleri

  dis-cephe-soveleri

  DIŞ CEPHE KAPLAMALARI ve SÖVE UYGULAMALARI


  EPS strafor yüksek basınca mukavemet göstemesinden dolayı oldukça dayınıklı bir malzemedir. içerisinde hava kabarcıklarının birbirine bağlı olmasından dolayı, su geçirmez ve herhangi bir sıvıya karşı emilin özelliği göstermez. Doğal şartlara karşu en uygun malzeme olarak görülmektedir. Dünya üzerinde birçok ülkede Dış cephe de tercih edilen önde gelen bir yalıtım ve izolasyon malzemesidir. Afrika bölgesinde sıcaklığa uyum sağlayan ve Sibirya' da da aşırı soğuk hava şartlarına mukavemet gösteren en önde gelen yapı malzemesidir. Dış Cephe de söve ürünlerinin Üzerindeki söve harcı ile kaplanan mineral sıva, güneş ışınlarına karşı mukavemet göstererek, çatlama veya kırılma yapmayarak, akrilik özelliği sayesinde esnektir. Yapıları dış cephe söve uygulamaları ile uzun yıllar korumaktadır.
  dis-cephe-sove
  DIŞ CEPHE SÖVE UYGULAMASI MİMARİ BİR SANATTIR.


  Hazır katalog ürünlerimizde bulunan dış cephe söve ürünleri Barok, Gotik, Postmodern, Modern mimari sanat akımlarının yanı sıra, bizden olan Selçuklu mimarisi ve Osmanlı mimarisinin izlerini de taşımaktadır. Ürünlerimiz, söve, denizlik, kat silmesi Kilit Taşı, Fugalı kaplama, yalı baskı, payanda, sütun, sütun başlıkları olmak üzere çeşitli dekoratif dış cephe söve profilleri mevcuttur. DIŞ CEPHE KAPLAMALARI HIZLI MANTOLAMA SEÇENEĞİDİR. Yalı baskı ve fugalı kaplama çeşitleri dış cephe kaplaması olarak mantoloma sistemlerinde oldukça kullanılmaktadır. Kendiliğinden hazır sıvakaplama olmasından dolayı, ekstra işçiliklerden örnek verecek olursak, file, dübel, köşebent, sıva gerektirmeden hızlıca montajlanıp üzeri sadece uygun dış cephe boyası seçilerek uygulanır. Buda dış cephe çalışmalarında oldukça avantaj sağlamaktadır. deneyimli bir usta günlük ortalama 100m2 dış cephe kaplaması montajı yapabilmektedir.


  dis-cephe-pencere-soveleri


  Metpordekor.com Mobilde