• info@metpordekor.com
 • SSS

Özgün Tasarımlı Söve Modelleri: Göz Alıcı ve Şık: Yaratıcı Söve Model Seçenekleri

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Söve Modelleri ile Binalarınızı Modernleştirin: Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Söve Modelleri ile Binalarınızı Modernleştirin: Keşfetmeye Hazır Mısınız?

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 138 591

Söve Modelleri ile Binalarınızı Modernleştirin: Keşfetmeye Hazır Mısınız?

  Söve Modelleri ile Evinize Özgün Bir Dokunuş Katın

  Söve Modelleri Nedir?: Pencere kenarı söve modelleri binanın dış cephesine bakan kısımlarına uygulanabileceği gibi istenirse estetik ve tatmin edici manzara yönünden sadece dış cephe söve modeli olarak değil, iç cephe tasarımlarında da kullanılabilir. Pencere kenarlarına uygulanacak "söve modelleri" dış cephede iklim şartlarına uygun olup her malzemeden yapılabilen dış cephe kaplama malzemeleridir

  Metpor söve modelleri, duvar yüzeylerini kaplamak ve yapıların görünümünü değiştirmek için kullanılan bir malzeme tipidir. Metpor, genellikle polistiren (EPS) gibi hafif, esnek ve dayanıklı malzemelerden üretilir. Metpor, duvar yüzeylerine rahatça monte edilebilir ve kolayca boyanabilir. Aynı zamanda, yapıların ısı yalıtımını artırarak enerji tasarrufu sağlar.

  Metpor, dış cephe kaplama, iç duvar kaplama, tavan kaplama ve mobilya üretimi gibi birçok farklı uygulamada kullanılabilir. Yapıların görünümünü değiştirmek isteyen müşteriler için metpor, estetik ve pratik bir seçenektir.

  Dış Cephe Estetiğine Yön Veren Söve Modelleri

  Pencere kenarı söve modelleri tanımında da belirtildiği gibi, pencere ve kapı boşluklarını yağmur sularından korumanın yanısıra estetik görünüm amacıyla kullanılmaktadır. Söve nedir? sorusuna kısaca cevap vermiş olduk. Makalemizin ilerleyen bölümlerinde "söve modelleri" için daha detaylı bilgilere değineceğiz.

  Söve modelleri farklı malzemeden üretilmiş olabilirler. Arada sırada natural bir taş, metal, alüminyum, mermer, poliüretan, beton, fibrobeton, poliproplen, alikobalt, EPS Polistiren strafor, XPS Polistiren strafor olarak üretilebilir. Yapıya ait pencerelerde dış kısımlara dikey olarak uygulanabilir. İç cephe sistemlerinde mekanın varlıklı ve estetik yönden güzel görünmesi amacıyla de tercih edilebilir. Kışın soğuya ve yazında sıcağa dayanıklı bir malzemedir. Kapı ve pencere söve modelleri estetikliğin yanı sıra yağmur sularının da içeriye geçişini engeller.
  Söve ve mantolama uygulamasının da çokça eş güdümlü yapıldığı görülmektedir. Bu şekilde bina dış cephesinin tamamıyla değişik manzaraya kavuştuğu hem fonksiyonellik hem estetik bakımından yapıya değer kattığı görülmektedir. Konutların ve başka binaların dış cephelerine dekoratif bir manzara kazandıran kalın söve modellerine talebin arttığı görülmektedir.

  Modern mimarinin vazgeçilmezi olan yeni nesil söve modelleri

  Her Stile Uygun Söve Modelleri ile Binalarınızı Kişiselleştirin

  Genel olarak söve malzeme modellerinin kullanım alanlarına baktığımızda; dış cephe pencere etrafları, iç yüzeyler, balkon kapıları çevresi, kapı kenarları, çatı saçak altları, kolon giydirmelerinde, kat silmeleri, komple dış cephe süsleme ve kaplamaları gibi yerlerde kullanılmaktadır.
  Söve kapı ve pencere çevrelerine oluşturulan süslemeli kaplamalara verdiği isimdir. Toplum içersinde buna çok daha değişik isimlerde veriliyor tabi. Bunlardan bir kaç tanesi, kat ve saçak silmesi, köşe profili. Geçmişten bu güne gelene kadar fazlası inşaat üretim malzemesinden söve yapılmıştır.

  Dış cephe söve kaplamaları binaları rüzgar, yağmur, kar, dolu, güneş ışınları gibi dış hava koşullarına ve darbelere karşı korur. Binalara daha estetik bir gönüm kazandırmak amacıyla oluşturulan bir uygulamadır. Dış cephe kaplaması binaların estetik manzarasını belirlerken aynı vakitte ısı ve su yalıtımı sağlayarak yapıların ömrünü de uzatır. Hazır söveler modelleri, bilhassa strafor söveler kaplaması ile eş güdümlü üretilmektedir. Bu yönden söve kaplamasının dayanıklı olması, basitçe söve üzerinden kopup düşmemesi gerekmektedir. Kaplamayı bir malzemeyle sökmeye çalıştğımızda söve ile eş güdümlü kopması kaplamanın dayanıklı olduğunu gösterecektir. Söveler mtül olarak hesaplanır. Söve kaplama ölçü birimi ise m2 cinsindendir. Söve modelleri ve fiyatları 15.00TL/mtül + kdv den başlayarak ebat ve boyutlarına göre söve mtül fiyatları artış gösterir.

  Klasik mimari tarzına uygun, şık görünümlü söve modelleri

  Yaratıcı Söve Modelleriyle Binanıza Karakter Katın

  1. Söve modellerinin tamamı, yüksek oranda ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlar.
  2. Yapıya mimari bir kimlik kazandırmaktadır.
  3. Söve modelleri, benzeri malzemelere göre olabildiğince hafiftir. Sövenin hafif olması, yapı statiğinde olumsuzluk görülmez.
  4. Uygulaması kolay ve çatlama, kırılma yapmaz.
  5. Ekonomiktir.
  6. Tüm tabiat koşullarına dayanıklı cephe kaplamalarıdır.

  Bina cephelerinde duvar söve cephe tasarımı ile söve imalatı ve son süreç olarak söve montajı Metpor Söve ve Mantolama olarak tarafımızdan yapılmaktadır.

  Bina söve modelleri özellikle, yüzyıllardır bina köşe söve modelleri olarak bilinen köşe taşı uygulaması sayesinde dekoratif bir manzara kazandırır. Eski binaların dış cephesinin yenilenmesi makalemizi de inceleyebilirsiniz. İstanbul mantolama firmaları, rastgele bir dekorasyon ya da mantolama firması değildir. Yapı yalıtımı özel bir etkinlik alanıdır ve kendisine ait pek çok ek kaliteyi söz konusudur. Bu amaçla "cephe giydirme firmaları" sektörde ayrı bir konumda bulunmaktadır. Bina süsleme ve villa söve modelleri çözümlemelerinde kullanılanacağımız malzemeler, farklı model ve ebatlarda üretilebilme avantajı ile bir adım önde olan malzemelerdir.

  Minimalist yapı tarzını yansıtan basit ve modern söve modelleri

  Dış cephelerde söve uygulaması yapılırken yağmurla beraber kendini yıkama ve temizleme özelliği olan kaliteli ve hususi boyalar kullanıldığı zaman, cam söve modelleri veya köşe taşı söve çeşitleri kendi kendine yıkanabilme özelliğine sahip olursa kirlenmesi önlenmiş olur. Söveler, kilit taşları, söve taç modelleri, kat silme modelleri ve dekoratif sütun modelleri olarak yapıların dış cephesinde farklı yerlerde süsleme elemanı olarak kullanılmaktadır. Seçilen söve modeli veya köşe taşı söve modelleri kaliteli bir uygulama ile iyi yapıldığı takdirde yapı ömrüne eş değer ömre sahiptir.Modern mimariye uygun, geometrik desenli söve model seçenekleriEps strafor söve modelleri, diğer malzeme seçeneklerine göre mtül veya m2 birim fiyatları açısından oldukça ucuz ve uygulanması pratik malzemelerdir. 2020, 2021 ve 2022 yıllarında yaşanan döviz artışlarına rağmen, en ucuz söve modelleri Eps strafor malzemelere aittir.

  Söve modelleri ve fiyatları özel tasarım ve özel ölçü olarak da üretilebildiği gibi standart söve çeşitleri olarak Metpor Söve & Mantolama katalog ürünü olarak farklı tiplerde ve ölçülerde imal edilebilmektedir.

  Söve kaplamaları başına bir ürün kategorisi olmasına rağmen, şantiye çevrelerinde denizlik, kat silmesi, saçak profilleri, payanda, söve taçları, köşe taşları ve cam söve modelleri gibi ürünlerde söve tipleri olarak adlandırılmaktadır. Önemli bir mimari öğe olarak bilinen köşe taşı, günümüz inşaat çevrelerinde köşe söve modelleri olarak adlandırılmaktadır.

  Dış Cephe Söve Modelleri;
  1. Cam söve modelleri
  2. Duvar söve modelleri
  3. İç cephe söve modelleri
  4. Villa söve modelleri
  5. Düz söve modelleri
  6. Dış cephe pencere söve çeşitleri
  7. Bina dış cephe köşe söve modelleri
  8. Taş söve türleri
  9. U söve modelleri
  10. Yuvarlak söve modelleri
  11. Bina söve modelleri
  12. Ahşap desenli söve modelleri
  Söve Sistemleri: Hem Koruyucu Hem de Estetik Çözümler

  Metpor Söve & Mantolama olarak ürün yelpazemizde söve çeşitleri için 40 yeni model mevcuttur. Euro ve Dolar döviz kurunda yaşanan dalgalanma pencere söve modelleri için doğrudan etki eden bir unsurdur. Bütün söve çeşitleri ve fiyatları için buraya TIKLAYABİLİRSİNİZ...

  Dış cephe kaplama ve mantolama cephe sistemleri konusunda uzman olan ekibimizle projelerinize yüksek performanslı mukavemet derecesi yüksek Eps strafor bloklarından imal edilmekte olan dış cephe ürünlerimiz yüzeyindeki mineral sıva kaplaması ve eps strafor kalınlıkları sayesinde özel veya resmi tüm projelerinizde ve inşaatlarınızda istenilen yalıtım ve izolasyon performansına erişebilirsiniz.

  Özel dış cephe tasarım modellerinde sınırsızlık imkanı sunabilen strafor eps ürünleri, yalıtım ve dekorasyon amaçlı kullanımının dışında ,besin ambalaj sanayisinde kullanılan ( balık kutusu, dondurma kutusu, strafor bardak vb. ) çevre ve doğa dostu olan bir malzeme çeşididir.

  Organik söve modelleri ile binalarınıza hareketli bir hava katın.

  Pencere Söve Modelleri Metpor'da

  Günümüzde en çok tercih edilen dış cephe kaplaması olarak "söve modelleri" çok fazla rağbet görmektedir, özellikle İstanbul söve firmaları farklı söve örnekleri ve farklı mantolama seçenekleriyle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermekteyiz. Geldiğimiz nokta "söve görselleri" açısından ülkemizde en kapsamlı ve özgün söve çeşitlerini bizlerle buluşturan firmaların başında METPOR Söve firması ilk sıralarda yer almaktadır.

  Kendine has ürettiği söve çeşitleri ile en çok tercih edilen firma özelliğini taşıyan METPOR hızlı ve teknoloji alt yapısı ile çalışmalarına devam etmektedir, müşterilerinin internet üzerinden online olarak ihtiyaçlarını ön planda tutarak internet web sitesini yayına alarak sürekli güncel ve yeni desenli söve modellerini paylaşıyoruz.

  Söve Modelleri Nelerdir?

  Söve Modelleri İle Evinizin Dış Cephesine Yeni Bir Görünüm Katın

  METPOR Söve ve Mantolama ürünlerini üretim aşamasında en kaliteli ham maddeleri uygularken aynı zamanda en ucuz dış cephe söve çeşitleri ile en ekonomik söve satışı yapan firmadır. Müşterilerine söve modelleri ve imalatı ile satış hizmeti sunarken aynı zamanda özellikle mantolama, dış cephe, ısı yalıtımı, payanda, denizlik ve kat silmesi gibi birbirinden farklı hizmetleri de profesyonel şekilde sunmaktadır.

  Mantolama uygulamaları yapılırken söve kaplama işlemleri ihmal edilmemelidir. Mantolama uygulaması tamamlayıcı unsur olarak söve modelleri ile desteklenmelidir. Dış cephe uygulaması yapılırken mantolama modelleri söve ile uyum sağlamalıdır. Bunun için en iyi mantolama malzemesi tercihi Eps Strafordur.

  Binalarınıza dekoratif bir dokunuş katmak için tasarlanmış söve modelleriMETPOR dekoratif söve tasarımları dış cephe kaplama malzemeleri konusunda tüm sağladığı hizmetleri, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kaliteden asla taviz vermeden, en hesaplı ve ekonomik şekilde sunmaktadır. Verilen tüm hizmetler uzun yılların birikimi ve uzmanlığıyla garanti altında olup, satış sonrası destek bakımından da en iyi firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. METPOR olarak hedefimiz, ülkemizin en kaliteli pencere kenarı söve modelleri ve dış cephe kaplama ürünlerini halkımıza sunmak ve tüm bunları her bütçeye göre planlamaktır.

  Modern mimarinin sadeliğini yansıtan minimalist söve model alternatifleriDış cephe pencere söve modelleri, binalarınızın gerçek anlamda şahesere çevirmenize yardımcı olan malzemeleri tanımlayan izolasyon profillerdir.

  Tasarımdaki değişiklikler binanıza görsel olarak değer katacağı gibi, ekonomik olarak da değer katması kaçınılmazdır. Bu nedenle söve desenleri küçük dokunuşlarla bile oldukça farklı bir görünüm kazandırır. Dış cephe söve modelleri genel olarak "söve desenleri" şeklinde tanımlanır.

  Fakat bu doğru bir bilgi değildir. Pencere süslemeleri amacıyla imal edilen başka söve tasarımları yani dış cephe profilleri vardır, ama sektör içinde genel olarak kabul gören tanım pencere söve modelleri olarak adlandırır. Aslında dış cephe söve modelleri kat silmesi, denizlik, payanda gibi farklı dış cephe söve tiplerinin genel adı olarak hafızalara yerleşmiştir.

  Klasik düz söve modelleri portföyünde olduğu gibi desenli ürünlerinde olması çok yönlü tasarıma imkan sunar. Dış cephe söve malzemeleri ürün yelpazesinden dilediğiniz ürünü seçebilmeniz mümkündür.

  Klasik söve modellerinin modernize edilmiş versiyonları ile binalarınızı yenileyin.

  Evlerinize Şık Bir Dokunuş: En Güzel Söve Modelleri
  Söve modelleri uygulanan çalışmalar sonucunda değişik desen ve kalınlıktadır. Mimari olarak bir kalifiye, üstün manzara elde etmek amacı ile çok yüksek bütçeler harcamanıza ve tam dilediğiniz gibi olmayan uzun vadeli ve yorucu bir prosese girmenize lüzum kalmadan hem süratli hem basit bir program olan strafor pencere söve modelleri hem pratik hem de diğer "söve malzemeleri" seçenekleri arasında fiyat performansı olarak da en ideal malzemedirİç cephe söve modelleri ile de iç mekanda iç duvar söveleri olarakta strafor kaplama çeşitleri çoktur.
  Estetik görünüme sahip ve yaratıcı söve model seçenekleriYapılarda söve ve mantolama firması, ister müteahhit, dilerseniz son kullanıcı olarak pencere söve modelleri dış cephe ısı yalıtım sistemleri ile binalarınıza daha süratli ve ideal maliyet ile mükemmel görsellik kazandıracaktır. Görselliği ister var olan "söve modelleri" olarak dilerseniz de çiziminizi yaptığınız size özel tasarımlar ile projenizi hayata geçirebilmeniz mümkündür. Deneyimli ve profesyonel kadromuzla ürün teslim sürecine kadar her müşterisine aynı özen göstermek ilkemizdir.
  Pencere kenarı söve modelleri ürünlerinin yanısıra desenli söve modelleri ile taçlandırabilirsiniz. Görselliğin ön planda olan mamüllerimiz hem mimari kimlik hemde "yalıtım" konusunda bir adım öne geçin.

  Bununla birlikte size ait olan pencere kenarı söve modeli tasarımını bizlerle paylaşıp, istediğiniz söve ölçüleri kıstasında imalatını yaptırabilirsiniz.

  Dış cephe mantolama modelleri için önemli bir hususta söve tipleridir. Pencere ve doğrama çevresinde oluşacak ısı kayıplarını minumum düzeye indirip ısı köprüsü oluşumunu önlemek için "dekoratif söve kaplamaları" tamamlayıcı önemli bir unsurdur. Isı yalıtımı uygulamasından maksimum performans alabilmek için seçilen söve çeşitleri ile bütünlemek önemlidir. Kısacaca pencere söve tipleri olmadan mantolama tamamlanmış sayılmaz.

  Binalarınıza özgün bir tarz kazandırmak için kullanabileceğiniz stil sahibi söve modelleri

  Söve Kaplama Modelleri

  Sadece görsel alanda değil söve modelleri yardımıyla ısı yalıtımı husussu ile alakalı da faydasını göreceğiniz "söve modelleri" görselliği ön planda tutan bir dış cephe program gibi görünse de "cam söve modelleri" yardımıyla ısı kaybınızı %50 'ye varan oranlarda azaltın ve hem görselliği yakalayın hem de mantolama yapın. Dış Cephe pencere söve fiyatları için linke tıklayabilirsiniz.

  Eski dönem mimarisi ile uyumlu, klasik söve model seçenekleri

  Dış cephe kaplama için strafor söve profili ürünleri alımı yapılırken söve ve ısı yalıtımı modellerinin üretim ağını, üretilen dış cephe pencere söveleri ve duvar söve modelleri açısından stok ve devamlılıkları ve bu mamüllerin sadece fiziksel değil kimyasal özellikleri de büyük önem taşır. Toptan söve malzemeleri alımı sırasında söve üretimi yapan firmanın kapasitesi ve ekonomik gücü çok önemlidir. Ayrıca, dış cephe kaplama panelleri makalemizden de faydalanabilirsiniz. • Mantolama Nedir: Evinizi Korumanın En Etkili Yolu
 • Söve Nedir? Binalara Estetik Bir Dokunuş
 • Söve Motifleri: Evlerinizi Güzel Gösteren Dış Cephe Söve Desenleri
 • Villa Söve Modelleri: Lüks Villa Dış Cephe Modelleri İçin En İyi Seçimler
 • Sade ve Şık: Düz Söve Modelleri ile Evlerinize Modern Bir Dokunuş
 • Estetik ve Dayanıklı: Pencere Cam Söve Modelleri
 • Dış Cephe Söve Fiyatları 2023: EPS Strafor Söve ile Bütçenizi Koruyun
  logo

  Metpor Dekor Yüksek Kaliteli Dış Cephe Kaplama, Söve ve Mantolama Hizmetleri Verir. Estetiği, Kaliteyi ve Uygun Fiyatı Bir Arada Sunan Çözümlerimizle Tanışın. İnceleyin!

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2023 MT Web Team | Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  whatsapp