• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Söve Modelleri - Söve Çeşitleri

 • Ana Sayfa
 • Söve Modelleri - Söve Çeşitleri

Söve Modelleri - Söve Çeşitleri

 • Mete Yılmaz

  Okunma Sayısı : 210 405

  Söve Modelleri, Söve Çeşitleri, Söve Desenleri

  söve modelleri ve fiyatları özel tasarım ve özel ölçü olarak ta üretilebildiği gibi standart çeşitli katalog ürünü olarak ta imal edilebilmektedir. söve başlı başına bir ürün kategorisi olmasına rağmen, şantiye çevrelerinde denizlik, kat silmesi, saçak profilleri, payanda, söve taçları, köşe taşları gibi ürünlerde söve ürünleri olarak adlandırılmaktadır.

  Sove-Modelleri

  Söve Çeşitleri

  Ürün yelpazemizde 30 yeni söve modelleri mevcuttur. EURO ve DOLAR kurlarındaki dalgalanma söve modelleri ve fiyatları için doğrudan etki eden bir unsurdur. Bütün söve çeşitleri ve fiyatları için buraya TIKLAYABİLİRSİNİZ...


  En iyi Söve Modelleri

  Günümüzde en çok tercih edilen yapı malzemesi olarak söve modelleri çok fazla rağbet görmektedir, özellikle İstanbul söve firmaları farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir. Geldiğimiz nokta söve çeşitlerine baktığımızda ülkemizde en iyi söve modellerini bizlerle buluşturan firmaların başında METPOR Söve firması ilk sıralarda yer almaktadır. Kendine has ürettiği söve çeşitleri ile en çok tercih edilen firma özelliğini taşıyan METPOR dekor hızlı ve teknoloji alt yapısı ile çalışmalarına devam etmektedir, müşterilerinin internet üzerinden söve modelleri hakkında ihtiyaçlarını ön planda tutarak söve modelleri internet web sitesini yayına alarak sürekli güncel söve çeşitleri hakkında bilgileri paylaşmaktadır.

  Dis-Cephe-Sove-Modelleri

   En Yeni Söve Modelleri

  METPOR ürünlerini üretim aşamasında en kaliteli ham maddeleri uygularken aynı zamanda en ucuz söve modelleri ile en ekonomik söve satışı yapan firmadır. Müşterilerine söve imalatı ve satış hizmeti sunarken aynı zamanda özellikle mantolama, dış cephe, ısı yalıtım, payanda, denizlik ve kat silmesi gibi birbirinden farklı hizmetleri de profesyonel şekilde sunmaktadır. METPOR söve modelleri tüm sağladığı hizmetleri, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kaliteden asla taviz vermeden, en hesaplı ve ekonomik şekilde sunmaktadır. Verilen tüm hizmetler uzun yılların birikimi ve uzmanlığıyla garanti altında olup, satış sonrası destek bakımından da en iyi firmalardandır. METPOR hedefi ülkemizin en kaliteli söve modelleri halkımıza sunmak ve tüm bunları her bütçeye göre planlamaktır.


  Sove-Cesitleri

  Dış cephe söve modelleri, binalarınızın gerçek anlamda şahesere çevirmenize yardımcı olan malzemelere tanımlayan profillerdir.

  Tasarımdaki değişiklikler binanıza görsel olarak değer katacağı gibi, ekonomik olarak da değer katması kaçınılmazdır. Bu nedenle söve modelleri ve söve desenleri küçük dokunuşlarla bile oldukça farklı bir görünüm kazandırır. Dış cephe döve modelleri genel olarak söve desenleri şeklinde tanımlanır. Fakat bu doğru bir bilgi değildir. Pencere süslemeleri amacıyla imal edilen başka söve tasarımları yani dış cephe profilleri vardır, ama sektör içinde genel olarak kabul gören tanım Pencere söveleri olarak adlandırır. Aslında dış cephe söve modelleri kat silmesi, denizlik, payanda gibi farklı dış cephe profillerinin genel adı olarak hafızalara yerleşmiştir.

  Klasik düz söve modelleri ürün portföyünde oldu gibi desenli söve modelleri de  olması çok yönlü tasarıma imkan sunar. Dış cephe söve modelleri ürün yelpazesinden dilediğiniz ürünü seçebilmeniz mümkündür.

  sove-modelleriBununla birlikte size  ait olan söve modeli tasarımını bizlerle paylaşıp, istediğiniz söve ölçüleri kıstasında imalatını yaptırabilirsiniz.

  Dış cephe mantolama uygulamalarında önemli bir hususta söve modelleri profilleridir. Pencere ve doğrama çevresinde oluşacak ısı kayıplarını minumum düzeye  indirip ısı köprüsü oluşumunu önlemek için dış cephe söve modelleri tamamlayıcı önemli bir unsurdur. Isı yalıtımı uygulamasından maksimum performans alabilmek için seçilen söve çeşitleri ile bütünlemek önemlidir. Kısacaca pencere söve modelleri olmadan mantolama tamamlanmış sayılmaz.

  Ürün alımı yapılırken söve ve ısı yalıtımı modellerinin üretim ağını, üretilen dış cephe pencere söveleri  stok ve devamlılıkları ve bu mamüllerin sadece fiziksel değil kimyasal özellikleri de büyük önem taşır.

  Ürünlerin üretiminde sarf edilen strafor Beyaz B1 sınıfı alev yürütmez EPS ye ait dansite (yoğunluk) özellikleri ve bunun yanı sıra söve ve ısı yalıtımı modelleri üzerine kullanılan akrilik esaslı mineral sıvanın doğru malzemelerle üretilmiş olması bir diğer önemli konudur. Pencere söve modelleri doğru akrilik esaslı mineral sıva ile kaplanmazsa uzun vadede çatlamalar, kopmalar vb benzeri olumsuz durumlar oluşarak verilen emeğin ve yaptığınız harcamaların boşa gitmesine neden olacaktır.

  yeni-sove-modelleriSöve çeşitleri ürünleri devamının olup olmadığına sorgulamalısınız. aksi takdirde stok denetimi olmayan firmalarda ürünün üretim devamlılığı sağlanamadığı takdirde eksik kalan söve modelleri gelecekte bu mamüller de yaşanacak sorunları hesaplamamış  olmanız olasıdır. Pencere söve modelleri ihtiyaç sırasında METPOR size ürün devamlılığı konusunda tamamen yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

  Standart ölçü olarak 200 cm uzunluğa sahip söve modelleri için ideal akrilik kaplamalı mineral sıva ortalama 3 mm olmalıdır. Değişik en ve et kalınlıklarına sahip bu mamüllerin yüzeylerinin pürüzsüz olması da gözden kaçırılmamalıdır. Yüzeyleri öbek öbek boşluklu veya harç kaplanmamış  söve modelleri  tercih edilmemelidir. Bu tip söve modelleri, uygulama programı sırasında ekstra işçilik ve malzeme maliyeti meydana çıkarmakla birlikte program ardından uygulanan bölgenin uzun vade sonunda problemlere yol açacaktır.

  dis-cephe-sove-cesitleri   


  METPOR olarak  gerek üretim zinciri ve gerekse  söve modelleri stoklaması adına sektörde en ileri seviye olan firmadır.


  Pencere söve modelleri uygulanan çalışmalar sonucunda değişik desen ve kalınlıktadır.

  Mimari bir üstün manzara elde etmek amacı ile  çok yüksek bütçeler harcamanıza ve tam dilediğiniz gibi olmayan uzun vadeli ve yorucu bir prosese girmenize lüzum kalmadan hem süratli hem basit bir program olan strafor pencere söve modelleri hem pratik hem de diğer söve malzemeleri seçenekleri arasında söve fiyatları performansı olarak da en ideal malzemedir.

  desenli-sove-modelleri 

  İster programcı, ister müteahhit, dilerseniz son kullanıcı olarak pencere söve modelleri dış cephe ısı yalıtımı sistemleri ile binalarınıza daha süratli ve ideal maliyet ile mükemmel görsellik kazandıracaktır. Görselliği ister var olan söve modelleri olarak dilerseniz de çiziminizi yaptığınız size özel tasarımlar ile projenizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Deneyimli ve profesyonel kadromuzla ürün teslim sürecine kadar her müşterisine aynı özen göstermek ilkemizdir.


  yeni-sove-modelleri 

  Pencere söve modelleri desenli söve modelleri ile taçlandırabilirsiniz. Görselliğin ön planda olan mamüllerimiz hem mimari kimlik hemde ısı yalıtımı konusunda bir adım öne geçin.

  Sadece görsel alanda değil pencere söve modelleri yardımıyla ısı yalıtımı husussu ile alakalı da faydasını göreceğiniz söve modelleri görselliği ön planda tutan bir program gibi görünse de söve modelleri yardımıyile  ısı kaybınızı %50 ye varan oranlarda azaltın ve hem görselliği yakalayın hem de ısı tasarrufu yapın.

  dis-cephe-pencere-sove-modelleri 


  Eskimeyen ve uzun vadeli olan bu programlar ile farkı yaşayın. Sitemizde söve modelleri incelemesi yapabilir ve dilediğiniz ürünleri isimleri ile birlikte METPOR yetkilileri ile irtibata geçip temin edebilirsiniz.


  Strafor Söve modelleri , kısaca pencere ve kapı kenarlarına uygulanan Eps Strafor dekoratif söve profillerine verilen ad olmanın yanısıra, tüm dekoratif Eps strafor bina süsleme elemanlarına (strafor kat silmesi, köpük saçak silmesi, polistiren çatı silmesi, strafor denizlik profili, dış cephe Eps köşe profili, strafor kolon, köpük sütun, strafor EPS harpuşta, strafor akrilik kaplamalı payanda, strafor kilit taşı v.b.) verilen genel ad olarak anılmaktadır.Strafor Söve modelleri , kısaca pencere ve kapı kenarlarına uygulanan Eps Strafor dekoratif söve profillerine verilen ad olmanın yanısıra, tüm dekoratif Eps strafor bina süsleme elemanlarına (strafor kat silmesi, köpük saçak silmesi, polistiren çatı silmesi, strafor denizlik profili, dış cephe Eps köşe profili, strafor kolon, köpük sütun, strafor EPS harpuşta, strafor akrilik kaplamalı payanda, strafor kilit taşı v.b.) verilen genel ad olarak anılmaktadır.

  dis-cephe-sove-modelleri-2 
  Geçmişten günümüze birçok değişik malzemeden dış cephe pencere söve modelleri  yapılmıştır. İnşaat sektöründe yapının özellik ve tasarımına göre en yaygın olarak rağbet gören ahşap söve, taş söve, mermer söve, beton söve (prekast), PVC söve, alçı söve modelleri uyguanmıştır, fakat strafor söve imalatı başladıktan sonra, getirdiği üstün özellikler sayesinde söve modelleri eşdeğer malzemelere göre avantajı ele geçirerek ileri derecede kullanım alanı bulmuştur. Sadece Türkiye genelinde değil Uluslararası çeşitli inşaat uygulamalarının dış cephe ısı yalıtım sistemleri (mantolama sistemleri) için daha iyi cevap verecek, bu dış cephe mantolama sistemleri ile eş çalışıp ve yine strafor malzemeden üretilen Eps söve modelleri ve fiyatları tam bir uyum içinde çalışmaktadır.

  kose-sove-modelleri 


  Söve Modelleri, yani dekoratif strafor söveler. İsteğe göre her boyda ve ebatta  söve modelleri imalatı olarak hazırlanmaktadır. 
  Pencere kenarı söve modelleri ya da kapı söve imalatı modelleri hassas ölçülerde yapılmaktadır. Dekoratif kapı söve modelleri ve pencere söve taç modelleri strafor malzemenin verdiği farklı avantajlarla oldukça farklı modellerde üretilebilmektedir. dış cephe dekorasyonu yapımında kullanılan söve modelleri, söve desenleri veya bir başka deyişle söve motifleri tasarımda oldukça esneklik sağlamaktadır. Strafor söve fiyatı ve kapı pencere söve modellerini linke tıklayarak inceliyebilirsiniz.
  Yeni söve modelelleri; kat silmesi modelleri, payanda modelleri, köşe söve modelleri, kapı sövesi modelleri, denizlik modelleri ile desenli söve modelleri tasarımda bütünlük taşımaktadır.

  kapi-sove-modelleri 


  Otellerin, hastahanelerin, kamu binalarının, okulların, kampüslerin dış cephe süsleme çalışmalarında dekoratif dış cephe söve modelleri ürünleri pencere söve modelleri ve dekoratif eps strafor dış cephe süsleme elemanları ile pencere söve modelleri sayesinde ileri seviye tasarımlar oluşturulmaktadır. İç cephe söve modelleri Eps strafor malzemenin dokusunda bulunan köpük tanelerinin belirgin olmasından dolayı pek tercih edilmezler. Ama özel tasarımlarda kullanılmaları mümkündür.

  pencere-soveleri-ve-modelleri 


  Otel, tarihi bina, kamu kuruluş bina cepheleri, hastahane dış cephe uygulamaları, okul, kampüs binaları dış cephe dekorasyon projeleri kapsamında, restorasyon çalışmalarınızda veya otel projesi cephe çalışmalarınızda otel dış cephe tasarımları hakkında bizlerden destek isteyebilirsiniz. Kullanım alanları bunlarla sınırlı olmayan dış cephe pencere söve modelleri, düğün salonu villa, konak ve bina dış cephelerini Eps strafor malzemenin avantajlarıyla söve, dış cephe söve modelleri ile özgün bir kimlik kazandırmanız mümkündür.
  Etiketler : Dış Cephe Söve Çeşitleri, Dış Cephe Pencere Söve Fiyatları , Pencere Söve Modelleri , Söve Modelleri, Söve Modelleri Fiyatları, Söve Çeşitleri, Söve Çeşitleri ve Modelleri, söve modelleri ve fiyatlarısöve modelleri ve fiyatları, desenli söve modelleri, köşe söve modelleri, yeni söve modelleri, pencere söve modelleri, iç cephe söve modelleri, dış cephe pencere söve modelleri, dış cephe söve modelleri


  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2018 MT Web Team

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform