• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com
Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Dış Cephe Mantolama Fiyatları

 • Mete Yılmaz

  mete.yilmaz@metpordekor.com

Dış Cephe Mantolama Fiyatları Isı, su ve kısmi ses yalıtımı sahibi olan komple izolasyon sistemi olarak yapılara yapılan mantolama metrekare birim fiyatları üzerinden hesaplanmaktadır. Yapılar amacıyla ısı yalıtımına en ideal işlemler olarak bugünümüzde ısı yalıtımı adına yapımı mecburi mantolama işlemleri yapının uzun hayatlı olmasına da katkı sağlamaktadır.   Dış Cephe Mantolama Fiyatları..

Devamını Oku...
Mantolama

Mantolama

 • Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

Mantolama ve Dış Cephe Mantolama Isı tasarrufu amacıyla tasarlanmış bir çok teknik söz konuu olmakla birlikte, çağdaş programların en etkili olanı şüphesiz Dış Cephe Mantolama programlarıdır. Yapının harici iklim etkilerinden kusursuz biçimde yalıtılmasını gerçekleştiren programlara genel olarak mantolama denmekle birlikte, haricen uygulanacak kaplama yöntemleri ile değişik dizaynlar elde..

Devamını Oku...
Mantolama Firmaları

Mantolama Firmaları

 • Mete Yılmaz

Mantolama Firmaları Mantolama, bugünkü koşullarında her yapının asli ihtiyaçlarından bir tanesidir ki, bu gün inşa edilen hiç bir yapıya ısı yalıtımı nitelikleri sağlanmadıkça yapı kullanma izni verilmemektedir. Bu noktada mantolama firmaları yoğun çalışmalar sürdürmekte ve yurdun tamamında toplam yapı stoğu bütünüyle yenilenmekte ve ısı yalıtımları yapılmaktadır. Ticari yapılar, konutlar ve kamu..

Devamını Oku...

İstanbul Anadolu Yakası Mantolama Firmaları

 • Mete Yılmaz

İstanbul Anadolu Yakası Mantolama Firmaları Mantolama yaptırmak bugünümüzde hiç bir yapı amacıyla bir alternatif olarak geçerli değildir. Artık her yapının alternatif olmaktan öte, mecburi olarak bu programları yaptırması lazım olur ki, kanuni olarak da bu bir zorunluktur. Anadolu yakası mantolama firmaları araması yaparken, kanuni yükümlülüklerinizi en iyi şekilde yerine getirebileceğiniz..

Devamını Oku...

Mantolama Malzeme Fiyatları

 • Murat Köksal

Dış cephe Mantolama Malzeme Fiyatları Ne Kadar? Mantolama fiyatı, ısı yalıtımı yapılacak binanın yapısına göre ve kullanılacak mantolama malzeme fiyatları değişim göstermektedir. Dış cephe mantolama malzemeleri kullanılacak olan ısı yalıtım levhalarının cinsi ve kalınlıkları maliyeti direkt olarak etkilemektedir. Binanın olduğu bölge, o bölgeye ulaşım ve bina uygulamasındaki basitlikler da fiyatı..

Devamını Oku...

Dış Cephe Kaplama

 • Mete Yılmaz

Dış cephe kaplama Çeşitleri Çoğu Kişilerin yalnızca mantolama olarak algıladığı, fakat bundan çok daha değişik şekillerde oluşturulan ilaveten kendi içeriğinde mantolama yeteneğine sahip olan hazır dış cephe kaplama tipleri çoğu zaman unutulmaktadır. Dış Cephe Kaplama ve Mantolama Dış Cephe Kaplama çeşitleri denilince ilk akla gelen teknik, mantolama teknikleridir.. Bunun nedeni ise,..

Devamını Oku...

Dış Cephe Mantolama

 • Mete Yılmaz

Dış Cephe Mantolama Dış Cephe Mantolama, yalnızca Dış Cephe Isı Yalıtımı değil, Hem de ses yalıtımı da sağlamaktadır. Dış Cephe Mantolama yönteminde sarfedilen yalıtım levhası, ses yalıtımı konusu ile alakalı da gayet başarılıdır. Bu şekilde dışardan gelen seslerin yapı içerisine girmesi engellenmiş olur, aynı şekilde içerdeki seslerin dışarıya çıkması da engellenmiş olacaktır. Genellikle..

Devamını Oku...

Mantolama Firmaları - Isı Yalıtım Firmaları

 • Mete Yılmaz

Mantolama Firmaları - Isı Yalıtımı Firmaları Binalarda ısı yalıtımı için, konut yöneticileri ve kat maliklerinin beraber aldığı ısı yalıtım kararından daha ehemmiyetlisi, beklentilerinizi karşılayabilecek profesyonel mantolama firmasına karar vermektir. Yalıtım sektörü günden güne büyümekle beraber malzeme üreticilerinin ve Mantolama Firmalarının adedinin da yükselmesi ve bu rekabetin bina..

Devamını Oku...

Söve İmalatı

 • Mete Yılmaz

Söve imalatı Söve binaların dış cephe kaplanmasında sarfedilen bir malzemedir. Köpüklerin üstüne özel kimyasallar ve silis kumlarının eklenmesiyle meydana gelen karışımı sıva makinesiyle binaların dış cephelerine uygulanmasıyla yapılır. Söve, strafor üstüne detaylı yapı kimyasallarının belirli bir sırayla eklenip sonra da kurutulmasıyla elde edilen maddedir. Söve imalatı yapılırken akrilik..

Devamını Oku...

Mantolama Fiyatları

 • Mete Yılmaz

Mantolama Fiyatları Dış cephe mantolama uygulaması programları amacıyla sabit bir mantolama fiyatları vermek pek gerçekçi bir yaklaşım değildir. Kullanılacak malzemenin cinsi, markası, ısı yoğunluğu ve kalınlığına, eski binalarda mantolama evvel yapılması gereken işlemlerin varlığına ve yokluğu gibi ve aynısı bir çok değişkenin etkilemesiyle, mantolama fiyatları gösterebilmektedir. Yapılan..

Devamını Oku...

Dış Cephe Mantolamanın Kazancı

 • Ebru Kurt

Dış Cephe Mantolamanın Kazancı Dış cephe mantolama uygulaması programları esnasında sarfedilen malzemelerin kalitesi, tekrar sarfedilen malzemenin bir paket sistem olması ve bu paket sistemin, yapımcı firmanın 1. sınıf olarak ürettiği malzemelerden oluşması en mühim nedenlardır. Diğer bir ilgi edilmesi gereken neden ise kulanılacak yalıtım malzemesinin kalınlık derecesidir. Dış cephe mantolama..

Devamını Oku...

Mantolama Son Kat Kaplamaları

 • Ebru Kurt

MANTOLAMA SON KAT KAPLAMALAR Son Kat Kaplama Tercihleri ve Renk Seçimleri Mantolama oluşturulan binalarda son kat kaplama seçeneklerini doğru değerlendirmek düzenin ömrü yönünden büyük ehemmiyet taşımaktadır.Bina ömrü kadar size hizmet verecek olan programların hatalı bir son kat tercihi ile kısa sürede kullanım dışı kalıp ciddi sıkıntılar yaratması mümkündür.Önem verilmesi gereken husus kendi..

Devamını Oku...

Isı Yalıtım Malzemeleri ve Çeşitleri

 • Nilüfer Karsaklı

TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN BAZI ISI YALITIM MALZEMELERİ Camyünü : ( TS 901 – EN13162 ) Taşyünü : ( TS 901 – EN13162 ) Expande Polistren (EPS) : ( TS7316 – EN13163 ) Extrüde Polistren (XPS) : ( TS11989 – EN13164 ) Poliüretan Köpük (PUR) : ( TS EN 13165 ) Cam Köpüğü : ( TS EN 13167 ) Fenol Köpüğü : ( TS 2193 – EN 13166 ) Polietilen Köpük : ( TS 418 – EN 12201 ) Mantar Levhalar : ( TS 304 ) Ahşap Lifli..

Devamını Oku...

Cephe Kaplama Nedir

 • Murat Köksal

Cephe Kaplama Nedir Cephe Kaplama, değişik yalıtım malzemeleri kullanarak binaların iç ve dış cephelerinin mimari ve teknik olarak giydirilmesi, donatılması prosedürüne verdiği isimdir. Kısaca, mantolama prosedürü de denir. Cephe Kaplama ile amaçlanan, binaların ısı yalıtımını sağlamak ya da güçlendirmektir. Ortalama bir standart değer olarak, cephe kaplama ile binaların içindeki hayat..

Devamını Oku...

Söve Fiyatları - Ucuz Söve Fiyatları

 • Mete Yılmaz

Söve Fiyatları ve Avantajlı Ucuz Söve Fiyatları Nasıl Olur? Söve Fiyatları Dolar ve Euro kuruna doğrudan bağlıdır. Strafor Euro Üzerinden Fiyatlandırılır. Söve Kaplama ve Diğer giderler Dolar Kuruna göre Hesaplanır. Sözkonusu olan Dolar ve Euro Kuru artışları Söve Fiyatları üzerinde olumsuz etki Yaratır. Ucuz Söve Fiyatları konusunda ölçü anlamında tasarrufa gidilirse, Ucuz Söve Maliyeti..

Devamını Oku...

istanbul söve firmaları

 • Zafer İbrahimoviç

En İyi İstanbul Söve Firmaları Ülkemizin her kentinde olduğu gibi İstanbul bölgesinde söve imalatı yapan birçok söve firması mevcuttur. İstanbul söve üreticileri arasında rekabet gücü hayli fazla olduğundan, en iyi söve firmalarını bulması zor gibi gelse de size İstanbul söve imalatı yapan firmalar arasından en iyi söve firması hangisi onu anlatmaya çalışacağız. Öncelikle İstanbul söve..

Devamını Oku...

mantolama ile enerji tasarrufu

 • Mete Yılmaz

MANTOLAMA yani dış cephe ısı yalıtım sistemleri… Son yıllarda konutların yeni giysisi. Binalar mantolama yöntemiyle adeta gelin gibi donatılırken, kışın ısıtma, yazın da soğutma masrafları düşürülüyor. Teknik bir kavram olan mantolama, estetik ve modayla da bir araya getiriliyor. Dekoratif çözümlerle dış cephelere estetik kazandırılıyor. Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği’nin de kabulü ile..

Devamını Oku...

Söve İmalatı Yapan Firmalar

 • Nilüfer Karsaklı

METPOR SÖVE ve MANTOLAMA ÜRÜNLERİ  2005 yılından beri kaliteli hızlı, pratik, fonksiyonel ve ekonomik ürünlerle İstanbul ve Türkiye' nin en eski ve EN Büyük Söve İmalatı Platformudur. İlk çağlardan günümüze kadar insan barınma, tapınma, toplanma ve paylaşma gibi pek çok ihtiyaçlarını karşılamak için adım adım yapılarını inşa ettiler. İnsanlık tarihinin ilk zamanlarından beri şu farkediliyor; inşa..

Devamını Oku...

bina söve

 • Murat Köksal

Bina Yapı Söve Yeni dönem binaların dış cephelerinde yoğun olarak kullanılan mantolama ve söveler, güzel görünümlerinin yanı sıra izolasyon özellikleri nedeniyle de tercih edilen yapı malzemeleridir. Söve fiyatları ürün özelliklerine göre değişmektedir. EPS strafor olarak üretimiş söveler, dayanıklı ve kullanışlı ürünler olarak fiyatlarının karşılığını tam olarak vermektedir. En güncel söve..

Devamını Oku...

istanbul dekor söve

 • Murat Köksal

İSTANBUL DEKOR SÖVE Kaliteli Söve Söveler, iyi bir görsellik ile binalara değer katan uygulamalardır. Sövelerin dayanıklılığı ve kalitesi iyi bir kullanım için çok önemlidir. EPS strafor söveler, bu konuda kaliteleri ile ön plana çıkmaktadır. Bütün Söve Modelleri İçin Tıklayınız...

Devamını Oku...

enerji verimliliği

 • Mete Yılmaz

ENERJİ VERİMLİLİĞİ Enerji Verimliliği Nedir? Enerji verimliliği, tüketilen enerji miktarının, üretimdeki miktar ve kaliteyi düşürmeden, ekonomik kalkınmayı ve sosyal refahı engellemeden en aza indirilmesidir. Daha geniş bir biçimde enerji verimliliği; gaz, buhar, ısı, hava ve elektrikteki enerji kayıplarını önlemek, çeşitli atıkların geri kazanımı ve değerlendirilmesi veya ileri teknoloji ile..

Devamını Oku...
Metpordekor.com Mobilde