• info@metpordekor.com
 • SSS

En İyi Mantolama Markası Metpor, Dış Cephe Mantolama Fiyatları


 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Mantolama Rehberi 2023, En İyi Mantolama Yöntemleri

Mantolama Rehberi 2023, En İyi Mantolama Yöntemleri

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2 352 658

Mantolama Rehberi 2023, En İyi Mantolama Yöntemleri

  En İyi Mantolama Hangisi?, Mantolama (Isı Yalıtımı) Rehberi 2023

  1. Mantolama Ne Demek?

  1. Mantolama Firmaları İstanbul
  2. Dış Cephe Strafor Kaplama
  3. Basit EPS Mantolama Nasıl Yapılır?
  4. Binalarda Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

  2. Binalarda Mantolama Çeşitleri

  1. Dış Yalıtım Modelleri
  2. Dış Cephe Isı Yalıtım Malzeme Çeşitleri
  3. En İyi Mantolama Firmaları
  4. Hangi Mantolama Daha İyi?
  5. Sıva Gerektirmeyen Mantolama

  3. Dış Cephe Köpük Kaplama Nasıl Yapılır?

  1. Müstakil Ev Mantolama Fiyatları
  2. Ev Mantolama Modelleri
  3. Mantolama Yaptıranların Yorumları
  4. Ev Yalıtımı Nasıl Yapılır? İç Cephe Mantolama Yöntemi
  5. En İyi EPS Mantolama Markası

  4. Sonuç

  Mantolama Çeşitleri, bütün dünyada iklimleri iyileştirmeye yönelik çabaları desteklemek amacıyla yapılan ve bununla beraber enerji fiyatlarındaki büyük artışlar nedeniyle binaların dış duvarlarına veya iç duvarlarının yüzeyine uygulanan bir ısı yalıtımı yöntemidir. Bina cephelerinde yapılacak "mantolama yöntemleri" binalarda enerji verimliliğini arttırarak "enerji tasarrufu" sağlayan bilinen en iyi stratejidir.

  Mantolama detayları ve mantolama alternatifleri için kullanabileceğiniz pek çok yalıtım sistemi bulunur. İyi bir mantolama nasıl olmalı? diye soracak olursanız, mantolama markaları arasında Metpor olarak biz en önde geliyoruz. Bina mantolama fiyatları malzeme türüne göre değişkenlik göstermekle birlikte en ucuz mantolama fiyatı eps strafor malzemededir. bu noktada önemli olan, seçeceğiniz mantolama malzemesinin binanızın ihtiyaçlarına cevap verebilmesi ve ekonomik olmasıdır. Piyasada o kadar çok cephe mantolama malzemesi var ki gerçekten bu durum oldukça kafa karıştırıcı bir hal almaya başladı. iletişime geçtiğimiz müşterilerimiz arasında bir istatistik tutuk ve şu sonuca vardık. Binalarının cephesine yalıtım yaptırmak isteyen insanlar tam olarak neye ihtiyacı olduğunu bilmeden fiyat kıyaslamasına gidiyor. Bana göre de mantolama ile ilgili bilenen tüm sorunların ve hatalı yalıtım uygulamalarının temel sorunu burada başlıyor.

  Önce ihtiyacımızın ne olduğunu doğru anlamamız gerekiyor. Daha sonra doğru malzeme, tasarım, işçilik ve maliyet gibi konuları değerlendirmenizi öneririm. En çok yapılan yanlışlardan biri de ucuz olduğuna kanaat getirip plansız, programsız amaca hizmet etmeyen yanlış malzemelerle cephe kaplama işlerine girişilmesidir. Şikayet siteleri onlarca cephe kaplama konusunda olumsuz yorumlarla dolu. Temel sebep ise, işinin uzmanı cephe kaplama ve mantolama konusunda deneyimi olmayan amatör usta veya mantolama firmalarıyla çalışılması. Yaptığımız bir araştırmaya göre, 2022 yılında yapılan bütün mantolama uygulamalarının % 25 tamamlanamamış. Bir çok farklı nedene bağlı olarak cephe mantolama uygulaması yarım kalmış. Bu nedenle analiz ve değerlendirmelerinizi çok iyi planlamanız gerekir.

  Ahşap Desenli Dış Cephe Mantolama MalzemeleriBinaların dış cephe giydirme yapıldığında, ortaya çıkacak enerji tasarrufu aile ve ülke ekonomisine katkı sağlar. Bununla beraber doğaya ve enerji kaynaklarının korunmasına katkıda bulunup, çevreye verilen zararları önleme noktasında en iyi önlemlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır.

  Dünya nüfusunun özellikle son yüzyılda çok hızlı bir şekilde artmasıyla beraber, sanayinin de bu dönemde çok hızlı bir şekilde gelişmesine bağlı olarak enerjiye duyulan gereksinim de artmıştır. Bu nedenle binalarda dış cephe yalıtım yapmaktayız. Cephe kaplama ve farklı cephe sistemleri yöntemleri dediğimizde en başta fugalı kaplama ve yalı baskı mantolama gelir. Bu malzemeler söve modelleri olarak da bilinir.

  Giriş; Bina Mantolama (Isı Yalıtım) Sistemleri Nedir?

  Enerjiye duyulan bu gereksinim de binalarda tasarruf amaçlı bazı önlemler alınması için çalışmalar yapılmasına neden olmuştur. İşte bu sebeple en basit anlatımla "mantolama" bir yapının dış yüzeyinin izolasyon özelliği olan malzemelerle kaplanması işlemidir. Mantolama günümüzde yeni yapılan bütün binalar için zorunlu tutulmuş bir "bina izolasyonu" programıdır. Bununla birlikte eski binaların dış cephesinin yenilenmesi de rahatça uygulanabilmektedir. Eski binaların dış cephesinin yenilenmesi makalemizi de inceleyebilirsiniz. İstanbul mantolama firmaları, rastgele bir dekorasyon ya da mantolama firması değildir. Yapı yalıtımı özel bir etkinlik alanıdır ve kendisine ait pek çok ek kaliteyi söz konusudur. Bu amaçla "cephe giydirme firmaları" sektörde ayrı bir konumda bulunmaktadır. 

  Binaların kullanım çeşitleri ne olursa olsun hangi amaçla kullanıldığına bakılmaksızın, büyük küçük her yapıya "mantolama uygulaması" yapabilir ve böylece "binalarda ısı tasarrufu" sağlanırken binanın ömrü de uzatılmış olur. Bir yapının enerji tasarrufu yapan hale getirmekteki en etkili teknik olan mantolama ekonomik fiyatıyla da çok avantajları olan bir yalıtım yöntemidir. Mantolama planlaması için tüm merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceğiniz bu makale, "en iyi mantolama markası Metpor Dekor" eps mantolama ve söve malzemeleri olarak firmamızın ısı yalıtımı hakkında bilgi verme prensibi kapsamında kaleme alınmıştır.

  1. Mantolama (İzolasyon) Nedir?

  Mantolama nedir? sorusuna cevap vermeye devam edersek, dış cephe kaplama malzemeleri kullanılarak ısı kayıplarını ortadan kaldıran, ısı yalıtımı sağlayıp dış cephe kaplama işlemlerinin tamamına "mantolama" diyebiliriz. Bina cephesinde uygulanan mantolama sistemleri, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana gibi büyük şehirlerimizde uygulanmaktadır. Son birkaç yıldır diğer illerimizde ve bölgelerimizde de toplumsal farkındalık artmış olup, binalarda dış cephe giydirme veya iç mekanlara yalıtım uygulamaya başlanmıştır.

  + Dış cephe mantolama teknikleri kullanılarak yalıtım yapmanın asıl amacı, binalarda iç mekan sıcaklığınının, dış mekan sıcaklığının birbiriyle etkileşime geçmesini önlemektir. 

  + Aslında, tek kata mantolama yapılmış bir ev dahi, tavandan, duvarlardan ve zeminden geçtiğimiz bütün ısı akışının % 50'sini durdurma yeteneğine sahip olabilmektedir.

  Binalarda mantolama stratejisi ile ısı yalıtımı yapmak akıllı ve sürdürülebilir bir yatırım olup, kısa ve uzun vade de faydalarını göreceğimiz işlemlerdir. Kaliteli mantolama malzemeleri ile dış cephe giydirme yaptığımız zaman, doğru yalıtımın nasıl çalışması gerektiği, bununla birlikte binalarımızda söve modelleri ile ilgili yaratıcı dış cephe kaplama fikirleri vermek amacıyla kaleme alınmıştır.

  Mantolama Nedir?, Mantolama Nasıl Yapılır?

  Mantolama (Yalıtım) Neden Yapılır?

  Türkiye Cumhuriyeti yasalarında basitçe tabirle "mantolama kanunu" olarak bilinen bu dış cephe uygulamalarına, devletimiz tarafından birtakım kurallar ve standartlar getirmiştir. Türkiye'de mantolama uygulamaları bu kurallara ve standartlara uygun olarak yapılması bir kanuni bir zorunluluktur.

  Belirlenen bu mantolama kuralları sayesinde belirli standart ve kalite yönergelerine uygun olarak binalarda mantolama yapılmak durumundadır. Ülkemizde resmi gazetede yayınlanan bu yönetmeliğin adı "TS 825 Binalarda Isı Yalıtımı Kuralları Standardı" olarak adlandırılmaktadır. Binalarda yalıtım stratejisi olarak mantolama, dış cephe için en popüler "dış cephe kaplama" uygulamasıdır.

  Isı olarak tabir ettiğimiz enerji, bir yapının duvarlarından, pencerelerinden, çatısından ve tabanlarından yayılmaya başlar. Binaların dış cephesinde mantolama uygulaması yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken önemli bir konu işinin uzmanı doğru kişiler tarafından "mantolama analizi" yapılmasıdır.

  Mantolama analizi işinde uzman olan "mantolama firmaları" tarafından yapılmalı ve mantolama detayları konusunda dikkatli ve akılcı bir yaklaşım sergilenmelidir. Mantolama aşamaları sırsında bütün yalıtım aşamaları teknik bilgisi yüksek personel tarafından kontrol edilmeli hatalı bir takım uygulamalar var ise bu hatalar düzeltilmelidir. Mantolama fiyatları için linke tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.

  Mantolama Modeller ve Uygulama Teknikleri Nelerdir?

  Dış Cephe yalıtımı nasıl yapılır? diye soracak olursak; Mantolama uygulamaları yaşam alanlarında konforu arttırmaya yönelik yapılan uygulamalardır. Yapıya en uygun ve en iyi mantolama yöntemi doğru uygulama teknikleri ile yapılırsa, mantolamanın aile ve ülke ekonomisine katkıları çok fazla olacaktır. Bu nedenle "mantolama zararları" veya "iç cephe mantolama zararları" gibi bir yaklaşım doğru tamamen eksik bilinmesinden dolayı yapılan bir yorumdur. Mantolama zararları tabiri yanlış uygulanan mantolama hataları sonucu ortaya çıkan olumsuz durumlardır.

  Her mantolama uygulaması faydalı bir yalıtım yöntemidir. Burada sadece mantolamanın ne kadar verimli olduğu konusunda fikir belirtebiliriz. Bu fikirler böylece yüksek verimlilikte ısı yalıtımı sağlar. 

  Mantolama (ısı Yalıtım) Uygulaması Ne Kadar Sürer?

  Mantolama uygulaması orta büyüklükteki standart bir bina için ortalama 3 - 4 hafta kadar sürmektedir. Hava koşulları, binanın büyüklüğü, uygulamada çalışacak usta sayısı bu süreyi olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir. Kuvvetli rüzgar, sis ya da yağmurlu hava koşullarında mantolama uygulaması yapılmamalıdır. Koşulların mantolama için en uygun olduğu zaman, uygulama yapılacak dış yüzeyin ve ortam sıcaklığının en az +5o C olduğu dönemdir. Mantolama köpüğü çeşitleri ile ilgili makalemize erişmek için linke tıklayabilirsiniz.

  Akıllı Isı Yalıtım Yöntemleri İle Tasarrufa Başlamak İçin Şimdi Bir Bina Mantolama Programına Başlayın

  Mantolama yapılması gereken alanlar olarak en başta, iç mekan tavanları, boşluk duvarları ve dış duvarlar gelmektedir. Eps strafor malzemenin cnc makinelerinde istenilen formlarda rahatça kesilebilir ve gerek kalıp yöntemiyle doğrudan baskı yöntemiyle üretilebilmesinden dolayı dış cephe kaplama modelleri için esnek tasarımlar yapılması konusunda avantajlar sunar.

  Farklı varyant seçenekleri sunan bu malzeme çeşitleri, benzerlerinde olmayan bu önemli özelliği ile bu malzemeleri (Eps Strafor) bir adım öne çıkarıyor. Bir binaya mantolama ile yalıtım yapmak, enerji tüketiminde ve buna bağlı olarak yakıt tüketiminde de önemli tasarruf sağlar.

  Eps'den üretilen strafor mantolama malzemelerinin en önemli avantajları şöyledir;

  1. Eps mantolama köpüğü mükemmel ısı yalıtımı sağlayan dış cephe ısı yalıtım malzeme çeşitleridir.
  2. Diğer yalıtım malzeme çeşitlerine göre ise m2 fiyatları daha ucuzdur.
  3. Hafif olması sayesinde yapıya ek yük getirmez.
  4. Uygulama kolaylığı açısından da pratik söve kaplama malzemeleridir.
  5. Binanın dış cephesini kaplamasından dolayı binanın donatı ve strüktür bileşenlerini korur. 

  Daha temiz bir doğa ve çevre için daha az yakıt tüketimi gerekmektedir. İzolasyon yapılmış bir bina ısıtılırken atmosfere salınan CO2 (karbondioksit) gazlarının, ısı yalıtım levhası ile izolasyonu yapılmamış bir binadan yayılanlardan % 45 daha fazla olduğu hesaplanmıştır. Buraya kadar "Eps mantolama nedir?" sorusuna basitçe yanıt vermiş olduk. Şimdi isterseniz rehberimizde "mantolama" için biraz daha detaylı açıklamalar içeren bilgilere doğru yol alalım.

  En İyi Mantolama Markası, Güncel Mantolama Modelleri 2021

  Mantolama (Yalıtım) Amacı Nedir?

  Başka bir ifadeyle "mantolama nedir?" diye soracak olursak şöyle diyebiliriz; Dış cephe kaplamasının amacı evlerimizde ve iş yerlerimizde kısaca insanların yaşam alanı olan tüm iç mekanlarda, konforu arttırmaya yönelik yapılan uygulamalardır. Kış çok daha sıcak ve yaz aylarında da daha serin bununla beraber daha temiz, rutubeti az, bir ortam sağlaması ve bu sayede yaşam standartlarının yükseltilmesi hedeflenir.

  Sağlıklı ve konforlu bir yaşam şartlarını oluşturmak için "dış cephe kaplama" binalarda, evlerde, daire veya işyerlerimizde yani insanın olduğu her yer ve mekanda uygularız. Dış cephe ısı yalıtım fiyatları hakkında bilgiler için linke tıklayabilirsiniz. 

  Kısaca mantolama ile yapılan bina yalıtım işlemleri, evlerde yaşayan bireylerin yaşam kalitesini arttıran bir yalıtım stratejisidir.

  İyi Bir Mantolama Nasıl Olmalı?

  Binalarda yapılması planlanan "cephe mantolama" uygulamaları, evlerde ve diğer yaşam alanlarında oluşabilecek bir çok sorunun önüne geçebilecek yeteneğe sahip yalıtım sistemleridir. Cepheler için Mantolama analizi yapılırken "dış cephe ısı yalıtım malzeme çeşitleri" arasında seçilecek malzeme binanın yalıtım ihtiyaçlarına karşılık verebilecek özelliklere sahip olmasına özen gösterilmelidir. Doğru seçilmeyen mantolama malzemesi ekonomik açıdan zarar vereceği gibi, zaman kaybı ve hayal kırıklığı yaratacaktır. 

  Mantolama ile ilgili söylememiz gereken bir başka konu da özellikle büyük şehirler başta İstanbul olmak üzere, bütün illerimizde uygulanmakta olan "en iyi dış cephe kaplaması yöntemi" olduğudur. Binalarda mantolama stratejisi sadecece evlerin "dış cephe" bölümünde yapılan bir ısı yalıtım yöntemi değildir. Tamamlayıcı unsur olarak, iç cephede de uygulanan yalıtım stratejileri arasında "iç cephe daire mantolama" sistemleri de vardır.

  Yaratıcı Mantolama Fikirleri

  İskele kurmadan mantolama yapmak için iç cephe mantolama teknikleri uygulanmalıdır. Mantolama uygulaması için belediyeden izin almak gerekmez. Bu nedenle, "mantolama belediye izin belgesi" gibi bir belge de yoktur. Hiç bir yalıtım veya mantolama uygulaması yapılırken belediyeden izin almak gibi bir prosedür yoktur. Bu tür yaklaşımlar yanıltıcıdır. Sadece yeni binaların yapımında, projelerde bir yalıtım tedbiri olması zorunludur. Buda yeni inşa edilecek binanın projesinde mevcut olup, belediyenin yetkili birimlerene sunulur. Bu durum binanın komple projesi ile alakalı bir durum olup mantolama konusu ile ilgisi yoktur.

  Mantolama planlaması yapılırken, U değeri veya ısı transfer katsayısı, tüm bir yapısal elemanın yalıtım kabiliyetini tanımlamak için kullanılır. Isı transfer katsayısı, yapıdan geçen ısı miktarını (örn. Bir çatı) gösterir. U değeri ne kadar düşük olursa, ısı kaybı ve yalıtım özellikleri o kadar az olur.
  Unutmamalıyız ki! "tüketmediğimiz enerji en ucuz enerjidir".
  Mantolama Teknikleriyle Isı Yalıtımı Planlaması Yaparken İlk Olarak Düşünülmesi Gereken Konu, "Enerji Gereksinimlerini Azaltma Stratejisi" olmalıdır.


  Mantolama Malzemeleri, En İyi Mantolama Hangisi?

  2. Karbonlu EPS Strafor Polistiren Dış Cephe Köpük Kaplama Nasıl Yapılır?

  Düz mantolama olarak tanımlanan "klasik mantolama" sistemlerinde mantolama filesi ve mantolama dübeli kullanılır. Yalıtımı sağlayan karbon takviyeli gri EPS strafor köpük, en iyi mantolama malzemeleri arasında önde gelir. Ayrıca en ucuz yalıtım malzemesi diyebileceğimiz malzemelerdir. Karbonlu siyah EPS bünyesindeki grafit ısı reflektörleri sayesinde "yalıtım" özelliği mükemmel tasarlanmış bir EPS (Expanded Polistren) ısı yalıtım malzemesidir. Strafor dis cephe kaplama malzemeleri arasında en çok tercih edilen mantolama çeşidi bu malzemedir.

  Karbonlu EPS strafor malzemelere siyah veya gri rengi veren içeriğindeki bu grafit ısı reflektörleridir. Grafit, sıcak ve soğuğu daha iyi yansıtarak konvansiyonel (beyaz strandart) EPS strafordan daha mantolamanın verimli olmasını sağlar. B1 sınıfı yangın katagorisinde olan karbonlu siyah EPS strafor mantolama malzemeleri, düşük yoğunluklarda olduğunda bile ısı iletkenlik grubu 035'e dahildir (TS 7316 - EN 13163).

  Mantolama Çeşitleri, En İyi Mantolama Yöntemi

  Klasik beyaz EPS straforlara göre karbonlu EPS'nin düşük yoğunluklarda ısı iletkenlik grubunun 035 olması nedeniyle kalınlığın daha az olmasına rağmen izolasyonda yüksek performans gösterme kabiliyetine sahiptir. Tabi bu mantolama yeteneği siyah karbon takviyeli EPS strafor malzemeleri "mantolama fiyatları" açısından klasik beyaz EPS strafora biraz daha pahalıdır.

  Klasik mantolama paket sistemleri dediğimiz malzemeler, mantolama dübeli, ısı yalıtım sıva filesi, dekoratif kaplama, dış cephe boyası vb. gibi birçok bileşenin bir araya gelip oluşturduğu yalıtım sistemleridir. Eps mantolama türleri denildiğinde akla gelecek olan ilk şey "mantolama köpüğü" kelimesidir. çoğu zaman poliüretan köpük ile karıştırılır. Ama mantolama köpüğü eps strafor malzemeye denir. 

  Eğer yalıtımda mantolama paket sistemleri kullanılacaksa dikkat edilmesi gereken önemli bir detay, paket sistemi üreticisinin güvenilir firmalar arasında olmasıdır. Hangi mantolama daha iyi? diye soracak olursak, Fugalı mantolama veya yalı baskı cephe kaplaması gibi mantolama sistemleri Metpor Dekor tesislerimizde üretilen hazır ısı yalıtım levhalarıdır. İyi bir mantolama nasıl olmalı diye google'la sorduğunuzda sizi buraya getirecektir. İyi bir mantolama Metpor markalı olmalıdır. En iyi mantolama markası denildiğinde özel bir yere sahibiz.

  Mantolama m2 Fiyatları

  Piyasada satışı yapılan mantolama markaları arasında en önde gelmekteyiz. Bu nedenle mantolama fiyatları ve mantolama malzeme m2 fiyatları konusunda mantolama malzeme üreten firmalar arasında aolduğumuz için fiyatılarımız epey avantajlı diyebiliriz.

  2021 yılı mantolama m2 fiyatları 

  mantolama metrekare fiyatı, m2 birim olarak 3 cm için 29.00 ₺ + KDV iken, 4 cm içinse 32.00 ₺ + KDV olarak hesaplama yapılır. Bu mantolama strafor fiyatları 2019 yılı için geçerliliğini korumaktaydı. Dış cephe mantolama fiyatları 2018 yılında 24.00 ₺ + KDV iken Dolar ve Euro para birimlerinde yaşanan döviz kuru dalgalanmaları nedeniyle 2019 yılında fiyatlar artış gösterdi.

  2020 mantolama fiyatları ise, 3 cm mantolama levhası için 32.00TL + KDV4 cm mantolama plakası 34.00TL + KDV'dir. 2021 Hazır Mantolama Malzeme m2 Birim fiyatları ise şu şekildedir. 3 cm fugalı mantolama levhası m2 birim fiyatı 45.00 + KDV, 4 cm hazır mantolama levha fiyatı 51.00₺ + KDV'dir. 5 cm mantolama levhası 57.00TL +KDV'dir. 2021 Güncel Mantolama Fiyatları bu şekildedir. mantolama nasıl yapılır? diyecek olursanız 2. bölümde sorunuzun cevaplarını bulabileceksiniz.

  2.1 Mantolama Malzemeleri Çeşitleri ve En İyi Mantolama Malzemeleri

  Fugalı mantolama sistemleri, genleşme ve çatlamayı önlemek için dış cephe kaplama modelleri arasında ve mimari için estetik görünüm sağlama kabiliyetine sahip "dış cephe mantolama" levhalarıdır. Fugalı dış cephe kaplama uygulaması dış cephe modelleri 2019 trendleri için en çok tercih edilen modellerden biridir. 2020 yılı için de fugalı mantolama siparişleri yoğun bir şekilde gelmeye devam ediyor. Fugalı cephe kaplamaları ve yalı baskı kaplamaları eps strafor blokların cnc makinelerde kesilmesiyle üretilen, doğrudan dış cephe boya uygulamasına hazır mantolama levhalarıdır. Dekoratif "bina dış cephe mantolama modelleri" arsında en şık görünüme sahip malzemelerdir. Dış duvar kaplama olarak da kullanılacağı gibi iç mekanlarda da fark yaratan ürünlerdir. 

  Kendinden sıvalı hazır mantolama malzemeleri, dış cephe kaplama levhası olarak üretilebildiği gibi hem de "iç cephe yalıtım levhası" üretilmektedir. METPOR cephe söve & mantolama ürünleri, dış cephe kaplama ürün yelpazesinde çok sayıda hazır dış cephe kaplama panelleri vardır. 

  Fugalı cephe kaplamaları, klasik fileli mantolama sistemleri ile aynı teknik özelliklere sahip alternatif mantolama malzemeleri olarak ürettiğimiz kaplamalardır. Metpor dekor mantolama ve söve kaplama ürünleri bünyesinde üretilmektedir.

  Binalarda Isı Yalıtımı (Mantolama) Yapılması Gereken Yerler
  1. Mantolama, dışarıya bakan tüm duvarlarda,
  2. Depo, bodrum kat ya da garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan duvar ve döşemelerde,
  3. Eğik ve düz çatılarda yalıtım,
  4. Binanın toprakla temas eden döşeme ve duvarlarının yüzeyinde strafor malzeme ile kaplanmalı,
  5. Havalandırma kanalları, tesisat boruları gibi tesisat donatısına yapılır.
  6. Çıkma tabanlarda "yalıtım uygulaması" yapılmalıdır.
  7. Bir ileri seviye olarak iç duvarda strafor duvar panelleri ile desteklenerek kusursuz yalıtım sağlanabilir.

  Mantolama Rehberi 2021 2. Bölüm...

  https://www.metpordekor.com/urunler/dis-cephe-kaplamalari/1466-isi-yalitim-levhasi-fiyatlari.html

  https://www.metpordekor.com/urunler/dis-cephe-kaplamalari/545-isi-yalitim-malzemesi-tavsiyesi.html

 • Mantolama Modelleri, Bina Mantolama Çeşitleri
 • Mantolama Nedir?, Bina Mantolama Ne Demek?
 • 2022 Dış Cephe Kaplama, Strafor Dış Cephe Duvar Kaplama
 • Mantolama Malzemeleri Nelerdir?
 • Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Isı Yalıtımı Sistemleri
 • Mantolama Firmaları, En İyi Mantolama Şirketleri İstanbul
 • Dış Cephe Kaplama Modelleri, Strafor Mantolama Modelleri

 • Hızlı Erişim Linkleri


  Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Desenli Dış Cephe Kaplama Malzemeleri | Villa Söve Modelleri, Lüks Villa Dış Cephe Modelleri | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri | Villa Kaplama, Müstakil Ev Dış Cephe Mantolama ve m2 Birim Fiyatları | Villa Dış Cephe Kaplamaları, Villa Dış Cephe Giydirme | Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2022 | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Strafor Dış Cephe Kaplama m2 Birim Fiyatları | Mantolama Rehberi 2023, En İyi Mantolama Yöntemleri | Mantolama Nedir?, Bina Mantolama Ne Demek? | Mantolama Modelleri, Bina Mantolama Çeşitleri | Mantolama Malzemeleri Nelerdir? | Mantolama Fiyatları 2022, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2022 | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama & Yalıtım İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | İzolasyon Nedir?, İzolasyon Yöntemleri | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | İç Cephe Mantolama Fiyatları, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama Fiyatları 2021 | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Duvar Paneli Nedir? | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Dış Cephe Kaplama Modelleri, Strafor Mantolama Modelleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Önerileri Nelerdir? | Dış Cephe Isı Yalıtım Malzemeleri ve Teknik Özellikleri | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Dekoratif Mantolama, Dekoratif Isı Yalıtımı | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır?, Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Ahşap Görünümlü Strafor Dış Cephe Kaplaması | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? | 2022 Dış Cephe Kaplama, Strafor Dış Cephe Duvar Kaplama |
  logo

  Söve, Mantolama ve Dış Cephe Kaplama Üretimi Metpor'da! En İyi Mantolama Markası Metpor, Söve Üretimi, Dış Cephe Kaplama Sistemleri ve Isı Yalıtım Malzemeleri İmalatı, En Yeni Söve Modelleri ve Fiyatları ile Başta İstanbul Olmak üzere, Tüm Türkiye'ye Hizmet Verir.

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2022 MT Web Team - Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  whatsapp