• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Cephe Mantolama Mantolama Bilgi Kaynağı

Dış Cephe Mantolama Mantolama Bilgi Kaynağı

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 249 185

Dış Cephe Mantolama Mantolama Bilgi Kaynağı

  1. Mantolama Nedir?

  Mantolama Nedir? dediğimizde kısaca, Dış Cephe Kaplama Malzemeleri aracılığıyla Bina Cephesi Kaplanarak, Isı Kayıplarını Ortadan Kaldıran, Isı Yalıtımı Sağlamak Amacıyla Yapılan Bütün Dış Cephe Kaplama İşlemlerinin Tamamına Mantolama Denir.

  Mantolama Hakkında Faydalı Bilgiler

  2. Mantolama Malzemerinin Çeşitleri

  Mantolama, Temel olarak katmanının yapısal bir eleman içerisinde konumlandırılması için üç ihtimal vardır. Bunlar dış, iç ve çekirdek ısı yalıtımıdır. Yani mantolama = ısı yalıtımı diyebiliriz.

  2.1. Karbon Takviyeli EPS Polistirenle Yapılan Düz Mantolama Çeşitleri

  en iyi mantolama malzemeleri arasında önde gelmektedir. içeriğindeki grafit ısı reflektörleri yardımıyla yalıtım özelliği tasarlanmış bir EPS (Expanded Polistren) çeşididir. Karbonlu EPS'ye gri rengini veren de içeriğindeki bu grafit ısı reflektörleridir. Grafit, sıcak ve soğuğu daha iyi yansıtarak konvansiyonel EPS'ye göre ısı yalıtımının daha iyi olmasını sağlar. B1 yangın katagorisinde karbonlu EPS strafor düşük yoğunluklarda bile Isı İletkenlik Grubu 035'e dahildir (TS 7316 EN 13163). Düşük yoğunluklarda ısı iletkenlik grubunun 035 olması yardımıyla konvansiyonel EPS 'ye göre çok daha az ya da daha ince malzemeyle aynı ısı yalıtımı sağlayan mantolama çeşitleri tekniklerindendir. 

  Mantolama Hakkında Faydalı Bilgiler

  2.2. XPS Straforla Ypılan Mantolama Çeşitleri

  Polistirenden imal edilen Extrude Polistren sert köpük XPS, homojen hücre yapısına sahip, yalıtım hedefli imal edilen bir mantolama malzemesidir. Ekstrude Polistren malzemeler (XPS), basma mukavemeti yüksek, ısı iletkenlik dşayetleri iyi, B1 yangın katagorisinde, bünyesine su almayan ve nemden etkilenmeyen malzemelerdir. Uygulandığı yerler : Bina iç ve dış duvarları. zemin izolasyonların da, su basman seviyelerinde, çatıların izolasyonunda kullanılan mantolama çeşitlerindendir.

  2.3. Taş Yünü Levhalarla Yapılan Mantolama Teknikleri

  Taş yünü, bazalt taşının 1350° C - 1400° C ’de eritilerek elyaf durumuna getirilmesi neticesi oluşur. Bazalt taşı, inorganik ham madde özelliğine sahiptir ve yerli olarak temin edilmektedir. Taş yünü, kullanım yeri ve hedefine göre değişik ebat ve teknik özelliklerde üretilebilir. Değişik cephe kaplama malzemeleri ile şilte, levha (plaka), boru ve dökme şeklinde üretilebilen taş yününün ısı yalıtımı, ses yalıtımı, akustik planlama ve yangın yalıtımı hedefiyle kullanılan mantolama çeşitleri tekniklerindendir.

  En iyi Mantolama Uygulamaları Hakkında Faydalı Bilgiler 

  2.4. Fugalı Mantolama ve Yalı Baskı Kaplamaları İle Mantolama Çeşitleri

  Fugalı Mantolama, dış cephe kaplama modelleri arasında genleşme ve çatlamayı önlemek ve estetik manzara sağlamak hedefi ile sarfedilen dış cephe mantolama ürünüdür. Fugalı Mantolama Uygulaması programında fuga dış cephe modelleri 2018 yılı için en çok tercih edilen modellerin olmuştur. Hem estetik bir manzara sağladığı amacıyla, hem de, uygulamada dekoratif sıva ve boya uygulama aşamasında ek oluşturmadan bitiş sağlaması için kullanılır. Fugalı Kaplamalar ve yalı baskı Kaplamaları boyaya hazır, kendinden sıvalı hazır mantolama malzemeleri ve dış cephe kaplama levhası olarak üretilmektedir. METPOR Söve & Mantolama Ürünleri, dış cephe kaplama ürün yelpazesinde çok sayıda hazır panel yani dekoratif dış cephe kaplaması yani mantolama çeşitleri vardır.

  Binalarda Dış Cephe Mantolama Yöntemleri Hakkında Faydalı Bilgiler

  3. Mantolamada Hangi Dış Cephe Kaplama Uygulaması Tercih Edilmelidir?

  Dış cephe kaplama planı ise yalıtımda en ideal olanıdır. Binanın bütün cepheleri Eps strafor ısı yalıtım levhalarıyla boşluksuz olarak giydirilir. farkl

  4. Mantolama Uygulamasındaki Asıl Amaç nedir?

  Dış cephe kaplama uygulamasındaki asıl amaç termal köprüleme ve yapının soğutulması önlenir. Özel bir dış mantolama şekli, toprakla ilişki eden bütün yapı elemanlarını saran çevre yalıtımıdır. Dış cepgede uygulanan mantolama çeşitleri için ilgili linkten detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

  EPS Strafor Dış Cephe Mantolama Hakkında Faydalı Bilgiler

  5. Bir Binada Mantolama Uygulamasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  1. Isı yalıtımlı oda ya da binalar kışın daha sıcak, yazın ise daha soğuk kalır. Bu nedenle, dış mantolama yapılmış bir bina hem yazın hem de kışın büyük rahatlık sağlar.

  2. Isı yalıtımlı bir bina, binada dilenen sıcaklık koşullarını güvenliğini sağlamak amacıyla daha az güç gerektirir. Bu, enerji ve ek maliyet tasarrufu sağlar.

  3. Soğutucu, ısıtıcı vb. elektrikli aletlerin kullanımını azaltarak tasarrufa katkıda bulunur.

  4. Isı yalıtımı, tavan döşemesinin çatlamasını önler.

  5. İnşaat esnasında bir yapıda genleşme derzleri lüzumlu değildir.

  6. Isı yalıtımında sarfedilen malzemeler, betonarme döşeme üzerindeki ölü ağırlığı azaltan betondan daha hafiftir.

  7. Mantolama malzemeleri geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir.

  8. Kurulumu kolaydır.

  Mantolama İle Isı Yalıtımı Hakkında Faydalı Bilgiler

  6. Binalarda Mantolama Nerelere Yapılır?

  Mantolamanın uygulandığı yerler; Bina iç ve dış duvarları. Çevre yalıtımı, bodrum duvarlarında dikey olarak ve binaların sızdırmazlık katmanının dışındaki bodrum katının altında yatay olarak yerleştirilmiştir. Yapısal kararlılık kriterlerini ve nem maruziyetine uzun süreli sağlamlığı sağlamalıdır. Dış cephe mantolama yapmak amacıyla iyi bir örnek, birleşik yalıtım sistemleridir, Buna termal dış cephe kaplama ya da mantolama malzemeleri de denir. Bir yalıtım katmanı, güçlendirilmiş bir katman ve son bir kaplamadan meydana gelir. Güçlendirilmiş katman ve son kaplama, mantolama malzemesini mekanik baskıya ve hava koşullarına karşı korur. Yalıtım, ısı aktarmasına engel olarak çalışır, yaz aylarında istenmeyen ısıyı önlemeye yardımcı olur ve kışın çok kıymetli olan ısıyı korur. Aslında, iyi yalıtılmış bir ev, tavandan, duvarlardan ve yerlerden geçtiğimiz bütün ısı akışının % 60'ını durdurabilir. Duvarların U - değerini iyileştirmenin netice olarak elektrik ve doğal gaz ihtiyacını azalttığı kanıtlanmıştır. Dahası, bu U - Değerinin iyileştirilmesi bunun dışında elektrik düzeneğinin ebatının da azaltılabilmesi amacıyla pik yükünü mühim ölçüde azaltır. Dış cephede ısı yalıtımı yani mantolama nerelere yapılır? makalemizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Pik yükünün azaltılması demek elektrik enerjisi olarak da enerji tasarrufu yaptığımız anlamına gelir.

  Mantolama Nedir?, Neden Yapılır? Hakkında Faydalı Bilgiler7. Mantolama Enerji Tasarrufunda Nasıl Bir Rol Oynar? 

  Bir binadaki mantolama uygulaması, enerji tüketiminın en mühim alanı soğutma ve ısıtma yüküyle bağlantılı bulunduğundan, bina mantolaması enerji tasarrufunda mühim bir rol oynamaktadır. Mantolama aynı zamanda bir binanın içerisindeki konforu (soğutma ya da ısıtma) korur ve sera gazı emisyonlarını azaltır.

  Mantolamanın Avantajları Hakkında Bilgiler İçerirDış cephe mantolama, bir boşluk duvarının boşluğuna yerleştirilir. Boşluk, yalıtım malzemesi ile tamamıyla ya da kısmen doldurulur, ek bir izolasyon katmanı olarak kullanılabilen ya da boşluğu havalandırmak amacıyla kullanılabilecek bir hava boşluğu amacıyla yer bırakarak izolasyon malzemesinin kurumasını hızlandırır. Boşluk mantolaması, restorasyonlarda ve yeni binalarda kullanılır.
  Yenileme esnasında tarihi binaların ya da başka uygar hakların korunmasında rastgele bir problem çıkmaması için içten mantolama tercih edilir. Bu yerleşimin dezavantajları, bina inşaatının kışın az soğutulması ve termal köprülerle alakalı zor denetim edilebilir zorlukları olmasıdır. Ayrıca, yaz aylarında aşırı ısınma problemi, iç yüzeylerdeki termal kapasitenin azalması ile artmaktadır.

  Mantolama Uygulaması Hakkında Faydalı Bilgiler

  8. Mantolama Malzemelerinin Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

  Yalıtımda kullanılan mantolama malzemeleri şekillerini korumak, küf ve parazitlere karşı dirençli ve sağlam olmak zorundadır. Yapının nem dengesi pozitif olmalıdır; yani, çözülme zamanı (kış) esnasında yapının içerisinde biriken suyun, buharlaşma zamanı (yaz) esnasında dışa çıkarılması gerekir. Rüzgar geçirmez bir katmanın dış yüzeye yerleştirilmesi ve iç yüzeye hava geçirmez olması, yalıtım malzemesi formunun samimi nemli ve ılık oda havasıyla ya da dıştan soğuk bölge havasıyla perfüze olmasını önler. Kullanım alanına bağlı olarak, mantolama malzemeleri yangından korunma amacıyla emniyet gereksimlerini sağlamalıdır. Binalarda ısı yalıtımı nedir? dediğimizde, bir binanın dış cephesinden istenmeyen ısı kaybını ya da ısı kazancını azaltır. Bu da, binaların soğutulması ve ısıtılması amacıyla enerji talebini azaltır ve bundan dolayı sera gazı emisyonlarını ortadan kaldırmak amacıyla yapmış olduğumuz bir azaltma önlemidir.

  Eps Polistren, Strafor Mantolama Malzemeleri Hakkında Bilgiler 
  Genişletilmiş Polistiren - EPS Strafor Nedir?
  Genel Tanımını yapacak olursak polistiren, her iki petrol ürününde de benzen ve etilen'den türetilen monomer stirenden yapılmış sentetik bir aromatik polimerdir. Polistiren katı ya da köpüklü olabilir. Polistiren, köpük levha ısı yalıtımı ve ufak polistiren taneciklerinden meydana gelen bir tür gevşek dolgu yalıtımı gerçekleştirmek amacıyla süregelen olarak sarfedilen renksiz, şeffaf bir termoplastiktir. Polistiren köpüklerin % 95 - 98 havadır. Polistiren strafor malzemeler iyi ısı yalıtkanlarıdır ve bu amaçla genelde betonarme yalıtım formları ve yapısal yalıtımlı panel bina sistemleri gibi binalarda yalıtım malzemeleri olarak kullanılırlar. Genişletilmiş (EPS) ve çekilmiş polistiren (XPS) her ikisi de polistirenden yapılır, fakat EPS strafor mantolama mazlemeleri, birbirine kaynaşmış ufak plastik boncuklardan meydana gelir ve XPS, bir formdan tabakalar durumunda preslenmiş erimiş bir malzeme olarak başlar. XPS en çok köpük tahta yalıtımı olarak kullanılır. Polistiren EPS strafor için daha kapsamlı ve detaylı bilgilere ilgili linkten ulaşabilirsiniz. Eps strafor köpük yalıtım malzemeleri aynı zamanda mantolama uygulamasını tamamlayıcı bir unsur olan söve imalatında da kullanılmaktadır.

  Binalarda Mantolama

  9. Eps Strafor Levhalarla Mantolama Nasıl Yapılır?

  Genişletilmiş polistiren (EPS) sert ve sert, kapalı hücreli bir köpüktür. Yapı ve inşaat uygulamaları, genişletilmiş polistiren talebinin aşağı yukarı üçte ikisini oluşturmaktadır. Boşluklu duvarların, çatıların ve beton zeminlerin yalıtımında kullanılır. Düşük ağırlık, sertlik ve şekillenebilirlik gibi teknik özelliklere sahip olmasından dolayı, genişletilmiş polistiren tepsiler, tabaklar ve balık kutuları gibi çok detaylı uygulamalarda kullanılabilir. Dış cephede resimli anlatımla mantolama uygulaması için ilgili linkten faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

  Hem genişletilmiş hem de ekstrüde polistirenin kapalı hücreli bir yapıya sahip olmasına rağmen, şunlar su molekülleri doğrulusunda geçirgendir ve bir buhar bariyeri olarak değerlendirilemezler. Genişletilmiş polistirende, bağlı peletler arasında açık bir kanal ağı meydana getiren genişletilmiş kapalı hücreli peletler arasında geçiş boşlukları vardır. Su buza donarsa, genleşir ve polistiren topakların köpükten kopmasına engel olabilir. Dış cephe mantolama nedir? makalesinden ayrıntıları inceleyebilirsiniz.
  Polistiren strafor köpük ısı yalıtım levhaları oran olarak az kalınlık özelliğine sahip olmasından dolayı üstün mantolama (Yalıtım) R değerleri sağlar. Bir binanın anında anında bütün kısımları amacıyla kullanılabilirler ve bilhassa dış cephe kaplaması, bodrum duvarlar amacıyla iç kaplama ve zemin kirişlerinin esasları bulduğu tavan kapakları ya da hava boşlukları gibi özel uygulamalarda etkilidirler. Çatı kirişleri arasındaki boşlukları yalıtılmamış tavan aralarında izolasyon sağlamak amacıyla etkin bir malzemedir.

  İç duvar uygulamalarında kullanıldığında, strafor duvar paneli şık bir dekorasyon ve bununla birlikte yüksek oranda izolasyon sağlar. İç cephede mantolama amaçlı kullanılan strafor duvar kaplama levhaları boya veya ektra farklı bir uygulama yöntemi gerektirmez.

  Köpük levha aynı kalınlıktaki başka malzemeler amacıyla iki kat daha çok, kusursuz termal direnç sağlar. Çeşitli uygulamalar amacıyla basitçe ebatlarına kesilebilirler.

  Mantolama Modelleri

  10. Termal Köprü Nedir? Mantolama İle Termal Köprü Kazanımları

  Termal köprüler dört ana gruba ayrılır:

  + Geometrik termal köprüler, ısı yayan ya da soğuran yüzey alanının büyütülmesiyle oluşturulur. Örnekler, dış bölümlerin iç ya da dış köşeleri (3 ebatlı termal köprüler) ya da oda kenarlarıdır (2 ebatlı termal köprüler).

  + Malzeme özelliklerine göre termal köprüler , bir yapısal elemanın bir ya da birkaç katmanının termal bilhassarinin değiştirildiği alanlara yerleştirilir (örneğin bir tuğla duvardaki beton sütun, elemana montaj ekipmanı).

  + Kütle akışına bağlı termal köprüler , enerji aktarımına sahip malzeme taşıma yerleridir (hava kaçağı, boruların yapısal elemanlardan geçmesi).

  + Diğer bir özel termal köprüden başka bir küme oluşturulur . Bunlar, çevredeki diğer yapı elemanlarından daha yüksek U - değerleri ile değil, ulusal olarak değişik yüzey sıcaklıklarının (harici bir duvardaki radyatör) namacıyla bulunduğu lokal olarak çoğalan ısı iletimi ile karakterize değillerdir.

  Yukarıda açıkladığımız termal köprü tiplerinin kombinasyonları da mümkündür.

  Özellikle iyi yalıtımlı binalarda, termal köprülerden kaçınılması büyük bir rol oynar, zira termal köprülerden geçtiğimiz iletim kayıpları genel ısı iletim kayıplarına hâkim olabilir. Bu amaçla, lüzumsuz termal köprülerden kaçınmak, ısıtma enerjisinden tasarruf edilmesine yardımcı olur ve bundan dolayı işletme maliyetlerini düşürür, doğayı ve çevreyi korumaya katkıda bulunur.

  Isı köprülerinin bir başka riski, bu bölgelerdeki kötü yalıtımın bulunduğu düşük iç yüzeylerdir. Böylece, yapısal elemanın içerisinde ya da iç yüzeylerinde yoğuşma oluşma riskini arttırır. Buda, binanın ciddi şekilde zarar görmesine ve mantar, küf oluşumuna sebep olur.
  Isı köprülerinin bu olumsuz etkileri, mantolama katmanlarının yerleşimini dikkatlice planlayarak büyük ölçüde azaltılabilir.

  11. Mantolama Uygulamasında Hangi Firmalarla Çalışmak Gerekir?

  Piyasada geçerli olan geniş bir aralıktaki mantolama fiyatları vakit vakit muazzam ve yanıltıcı olmaktadır. Bütçe kaygılarıyla seçilen düşük bedelli merdiven altı üretimler ve yanar hammaddeli mantolama ürünleri, sektörde mantolama ürünlerine olan güveni sarsmaktadır. Çalışacağınız mantolama firmaları, muhatapların mevzuata ideal üretim yaptığı, bilinilirliği, güvenilirliği araştırma edilmeli ve referansları incelenmelidir. Isı yalıtımı uygulaması için mantolama firmasını nasıl seçilir? isimli makalemizden pratik ve faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Mantolama ve Isı Yalıtımı Hakkında Yararlı Bilgiler

  12. Mantolama Deneyimleri

  Mevcut Pasif Evler, geleneksel ısı yalıtım malzemeleri için gereken daha kalın yalıtım katmanlarının basitçe gerçekleştirilebileceğini göstermektedir: Dış cephe mantolama püf noktaları isimli makalemize linkten ulaşarak mantolamanın püf noktaları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

  Çoğu yapı mantolama uygulaması için yeterli alan sağlar . Alan yoksa ya da ek alan ek maliyet gerektiriyorsa, daha kaliteli yalıtım malzemelerine başvurulabilir.
  Daha kalın izolasyon katmanlarının tüketimi kolaydır; şunları uygulamak, doğru şekilde uygulanması şartıyla, daha ince tabakalar amacıyla gerekenden çok daha çok çaba gerektirmiyordu. Elbette, çoğalan yalıtım seviyeleri daha pahalıya mal olur fakat, mantolama malzemeleri oran olarak fiyat bakımından çok daha ucuzdur. Peki mantolama nasıl hesaplanır? ayrıntılı olarak ilgili linke tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Dış Cephe Mantolamanın Sağladığı Yararlar

  13. Dekoratif Mantolama Nedir?

  Dış cephe yalıtım malzeme çeşitleri dediğimizde, yalı baskı dış cephe kaplamaları, fugalı dış cephe kaplaması, ahşap görünümlü mantolama gibi hazır mantolama sistemlerinden bahsetmiş oluruz. Binalarda ısı yalıtımının yanı sıra dekoratif mantolama Aralıklarıyla binanızın farklı renklerde boyanmasıyla görsel olarak daha güzel görünmesine yardımcı olur. Dekoratif Dış Cephe Kaplama Malzemeleri, Dekoratif Mantolama yada dekoratif mantolama paneli olarak ta isimlendirilebilir. Oldulkça rağbet gören bu mantolama çeşitleri dış cephe kaplaması olarak gerek İstanbul gerekse tüm Türkiye genelinde ilgi gören bir üründür. dış cephe mantolama ne işe yarar? sorusunun ayrılı açıklamalarını linke tıklayarak ilgili makaleden öğrenebilirsiniz.

  Dış Cephe Mantolama Çözümleri

  14. Mantolama Fiyatları Ne Kadar?

  3cm, 4 cm ya da 5 cm Strafor köpük bilgisayar ile kesildikten sonra üzerine söve harcı adı verilen cephe kaplama malzemesiyle kaplama makinasın vasıtası ile üzeri kaplanır. Sonuç olarak dayanıklılığı daha da artmış olur. Dış cephe kaplama uygulaması yapacak olan en iyi mantolama firmaları sizlere bu seçenekleri sunarlar. istanbul'da genel olarak 3 cm yada 4 cm mantolama levhaları kullanmaktayız. Buna göre İstanbul mantolama fiyatları dediğimizde, mantolama malzeme fiyatları m2 birim olarak 3 cm için 28.00 TL + KDV iken 4 cm içinse 30.00 TL + KDV olarak hesaplama yapılır. bu mantolama fiyatları 2019 yılı için geçerliliğini korumaktadır. Dış cephe mantolama fiyatları 2018 yılında 24.00 TL + KDV iken Dolar ve Euro para birimlerinde yaşanan kur artışları nedeniyle 2019 yılında fiyatlar artış gösterdi.

  dekoratif mantolamalı ısı yalıtımı, 4 cm kalınlığında EPS levhalar üzerine akrilik ve mineral malzemeler ile kaplanmış bir dış cephe ısı yalıtımı ve dekorasyon malzemesi. Ürün, isteğe bağlı olarak farklı ölçülerde üretilebiliyor. Standart olarak imal edilen malzemenin boyutları 3 cm x 50  cm x 200 cm olarak geçiyor. 200 cm’lik malzeme boyu standart, diğer ölçüler ise değiştirilebiliyor.

  Mantolama Nedir? Dış Cephe Mantolama Hakkında Bilgiler

  15. Mantolama Yüzde Kaç Tasarruf Sağlıyor?

  Dekoratif mantolamalı levhalar birbirlerine geçmeli bir şekilde üretiliyor. Teknik veriler bazında 3 cm’lik bir EPS ısı yalıtım levhası, ortalama bir binanın ısı yalıtımında % 40 - % 60‘e kadar tasarruf sağlıyor. 

  Dekoratif mantolamalı ısı yalıtımı diye tanımladığımız sistem normal ısı yalıtımı plakasının üzerine 25 ya da 50 cm. de bir fuga (derz) açılmasıdır. dekoratif mantolamalı izolasyon malzemeleri dış cepheye ayrı bir dekoratif görüntü katar. Fileli mantolama sisteminde, dekoratif mantolama ustalar tarafından cephede dekoratif mantolama (fuga,derz) açma yapılırsa hem düzgün olmaz hem de maliyet artırır. Kısaca özetlemek gerekirse dekoratif mantolama diye adlandırdığımız ısı yalıtım uygulaması, düz mantolama dediğimiz fileli sisteme göre görsellik anlamında binaya estetik, mimari bir kazanım sağlar. dış cephede fileli mantolama nedir? makalesinden ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

  Grafiklerle Mantolama Uygulaması

  Faydalı Makaleler  Dış Cephe KaplamaDış Cephe Kaplama
  Dış Cephe MantolamaDış Cephe Mantolama
  Dış Cephe Mantolama ÇeşitleriDış Cephe Mantolama Çeşitleri
  Dış Cephe Mantolama FirmalarıDış Cephe Mantolama Firmaları
  İstanbul Mantolama Fiyatlarıİstanbul Mantolama Fiyatları
  Mantolama ÇeşitleriMantolama Çeşitleri
  Dış Cephe Kaplamaları ve Isı Yalıtımı UygulamasıDış Cephe Kaplamaları ve Isı Yalıtımı Uygulaması
  Strafor Isı Yalıtım Levhalarıyla Mantolama UygulamasıStrafor Isı Yalıtım Levhalarıyla Mantolama Uygulaması
  Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?
  Isı Yalıtım Sistemleri Nelerdir?Isı Yalıtım Sistemleri Nelerdir?
  Mantolama Nedir?Mantolama Nedir?
  Mantolama Hakkında Faydalı BilgilerMantolama Hakkında Faydalı Bilgiler

  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform