• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

İzolasyon Nedir?, Yalıtım Neden Yapılır?

İzolasyon Nedir?, Yalıtım Neden Yapılır?

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2286

İzolasyon Nedir?, Yalıtım Neden Yapılır?

  İzolasyon, Yalıtım Nedir?

  İzolasyon ya da başka adıyla yalıtım, rastgele bir yalıtım malzemesi kullanarak, ortamdan dışarı ya da dışarıdan ortama enerji akışının minimuma indirilmesidir. Isı ve ses yalıtımları numune olarak verilebilir.

  Eğer komşuların ya da trafiğin gürültüsünden rahatsızsanız, sizin gereksiniminiz ses yalıtımıdır. Hem de kışın bir türlü ısınamıyor, yazınsa sıcaktan bunalıyorsanız gereksiniminiz ısı izolasyonudur. İzolaysonla alakalı aklınıza takılan her türlü soru ile alakalı etkileşim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

  İzolasyon Hakkında Detaylı Bilgiler

  İzolasyon Nedir?, Yalıtım Neden Yapılır?

  İzolasyon konusu ile ilgili süregelen yanlışlardan birisi de ısının daha çok çatı ve pencerelerden kaybolduğunu düşünmektedir. Oysa ısı enerjisinin büyük bir alanı geniş yüzey alanlarına sahip dış duvarlar üzerinden kaybolmaktadır ve bu kayıp toplam ısı kaybının yarısına denk gelmektedir. Tasarruf amacıyla izolasyon yapılacak ise eğer, pencere ve çatılarda izolasyon yapılmasının yanı sıra en mühim kısım olan dış cephe duvarlarının da yalıtılması gerekir.

  İzolasyon Uygulamaları Hakkında Önemli BilgilerEnerji gereksiniminin devamlı arttığı ama kaynakların gittikçe azaldığı günümüzde, devamlı artan yakıt fiyatlarına bağlı olarak enerji masraflarının da yükselmesi kaçınılmaz olmaktadır.

  Günümüzde ısı izolasyonu şuurlu tüketici amacıyla öncelikli niteliklerin başında gelmektedir. Isı yalıtımı ugulaması yapılmış binaların satılması ve kiralanması, yalıtımsız binalara göre daha kolaydır. Isı izolasyonu programları ile çevereye, ülke ekonomisine ve şahsi tasarrufunuza katkı yapmanın yanı sıra daha konforlu, sıhhat ve güvenilir konutlarda yaşayabilirsiniz.

  Faydalı Makaleler

  Isı Yalıtımı, Isı Yalıtımı Nedir, Isı Yalıtım Fiyatları, Isı Yalıtım Firmaları, Isı Yalıtım Malzemeleri, Isı Yalıtım Çeşitleri, Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır, Isı Yalıtımın Önemi, Isı Yalıtımın Faydaları, Neden Isı Yalıtımı Yaptırmalıyız, Isı Yalıtımın Uygulandığı Yerler, Mantolama, Dış Cephe

  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform