• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

 • Mete Yılmaz

  Dış Cephe Mantolama

  Dış Cephe Mantolama, yalnızca Dış Cephe Isı Yalıtımı değil, Hem de ses yalıtımı da sağlamaktadır. Dış Cephe Mantolama yönteminde sarfedilen yalıtım levhası, ses yalıtımı konusu ile alakalı da gayet başarılıdır. Bu şekilde dışardan gelen seslerin yapı içerisine girmesi engellenmiş olur, aynı şekilde içerdeki seslerin dışarıya çıkması da engellenmiş olacaktır. Genellikle gürültülü ve kalabalık alanlarda tespit edilen yapılarda çok işe yarayacak olan mantolama yöntemi, yalıtım konusu ile alakalı tam bir uzmandır. Mantolama prosedürü yapılmadan evvelce iyi bir plan cetveline gereksinim vardır. İlk olarak kullanılacak malzemeler tam olarak belirlenmelidir, daha sonra mantolama tekniğinin yapılacağı yapı ile alakalı lüzumlu ölçüler alınmalıdır. Ölçümler yapılırken titiz ölçekler kullanılmalı, bütün detaylar göz önünde bulundurularak iyi bir plan cetveli oluşturulmalıdır.

  Dış Cephe Mantolama Uygulamaları

  Dış Cephe Mantolama ile oratalama olarak %50 ile %60'lık ısı yalıtım tasarrufları sağlanabilmektedir. Dış cephe mantolama ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine yarar sağlamakla beraber uzun vadeli olarak tabiata sağlayacağı yararlarda göz ardı edilmemelidir.

  Dış Cephe Mantolama Sistemleri

  Dış cephe mantolama sistemlerinde ,ısı yalıtım sistemleri , fiyatları piyasada derhal derhal aynı ama malzemeler detaylı dir yada işçilikler değişik çıkmaktadır sizin amacıyla araştırıp fiyatların ortalaması ve açıklaması alındı oluşturulan bu prosedür neticesinde nem ,rutubet ,ısı yalıtımı gibi sorunler muhakkak ortadan kalkıyor tabi bütçeyede yardımcı oluyor. Genellikle tecrübeli bir kadro olması lazım fiyat derhal derhal aynı pis ve düzgün baştan sağma çalışan bir ekibin ardından çıkacağı sorunlerde bulmak yardım alabilmek sorun olmaktadır.

  Dış Cephe Mantolama Fiyatları

  Dış Cephe Mantolama Fiyatları malzeme Ve Yapılan İşçilik Her firma ile kıyaslanmaması gerekir. Dış Cephe Mantolama M2 Birim Fiyatları ürün kalesi ve çeşitlerine göre değişikler gösterir. Mantolama Plakaları ise 3 Cm ile 5 cmlik EPS Strafor köpükler şeklindedir. Fakat Müşterilerimizin Dış Cephe'de Yanmazlık seviyesi ile ve ısı yalıtm seviyesinda en çok tercih ettileri ürün ise Taşyünü Mantolama ürünüdür.


  Metpordekor.com Mobilde