• info@metpordekor.com
 • SSS

Dış Cephe Kaplama Modelleri, Mantolama Modelleri 2023

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Dış Cephe Kaplama Modelleri: Estetiği ve Dayanıklılığı Bir Arada Sunan Mantolama Modelleri

Dış Cephe Kaplama Modelleri: Estetiği ve Dayanıklılığı Bir Arada Sunan Mantolama Modelleri

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 178 188

Dış Cephe Kaplama Modelleri: Estetiği ve Dayanıklılığı Bir Arada Sunan Mantolama Modelleri

  Dış Cephe Kaplama Modelleri: Yeni Nesil Dayanıklı ve Estetik Mantolama Modelleri

  METPOR'un "dış cephe kaplama modelleri" ile yaşadığımız mekanlarda sıcaklık farkını dengeleyerek ısıl konfor sağlıyor. Yapıların strüktürünü sararak, bu sayede dayanıklılığını artırarak ömrünü uzatan dış cephe mantolamanın sağladığı enerji tasarrufuyla yatırım maliyetlerini düşürürken, dekoratif görselliği ile evlerimizin havasını değiştirmektedir. Binalarda "mantolama modelleri" enerjiyi daha verimli kullanarak, enerji tasarrufu sağlarken, çevre korumasına da katkıda bulunuyor.

  Metpor dış cephe kaplama modelleri, yapıların dış yüzeylerini kaplamak için kullanılan çeşitli malzemelerden üretilir. Metpor dış cephe kaplama modelleri arasında şunlar bulunabilir:

  1. Fugalı Mantolama Levhası : Eps polistiren malzemelerden üretilir ve hafif, dayanıklı ve kolayca işlenebilir özelliklere sahiptir.

  2. Metpor Yalı Baskı Isı Yalıtım Levhası: Eps strafor köpük malzemelerden üretilir ve uzun ömürlü, dayanıklı ve suya dayanıklı özelliklere sahiptir.

  3. Metpor Terracotta Kaplama: Strafor köpük, mineral sıve ve diğer malzemelerden üretilir ve suya dayanıklı, kolayca işlenebilir ve uzun ömürlü özelliklere sahiptir.

  4. Ahşap görünümlü dış cephe kaplaması: Strafor Eps ısı yalıtım malzemelerinden üretilir ve ahşap görünümlü bir dış cephe sunar.

  Metpor dış cephe kaplama modelleri, müşterilerin estetik, uzun ömürlü, dayanıklı ve enerji verimli bir dış cephe ihtiyacına cevap verebilir. Ayrıca, farklı renk ve desen seçenekleri de sunabilir.

  Günümüzde ilerleyen teknoloji ile eş güdümlü binaların mimari estetik görünümleri ve ısı yalıtımı yapmak amacıyla farklı farklı mantolama dış cephe kaplama çeşitleri üretilmiştir. Oldukça fazla dış cephe kaplama modelleri bulunan bu ürünler binaların dış cephe kaplaması olarak cepheye monte edilebilen hafif cephe sistemleri olmaları sebebiyle bina ya ek yük getirmeden uygulanabilmektedir. Mantolama modelleri arasında pek çok malzeme, renk ve doku seçeneği vardır. Dış cephe kaplama çeşitleri denilince ilk akla gelen teknik "mantolama" teknikleridir. Bunun nedeni ise, uygulanmasının az maliyetli olması ve dış cephe kaplama kararı alındıktan sonra, hızlıca pratik uygulama aşamasına geçilebilmesidir. Dış cephe mantolama işlemleri yeni binalarda uygulanabildiği gibi eski binaların dış cephesinin yenilenmesi için de oldukça pratik ve faydalı bir sistemdir.

  Strafor Mantolama Modelleri

  Strafor nedir ve neye benzer? Polistiren hammaddelerinden yüksek sıcaklıkta buhara maruz bırakılarak elde edilen katı gözenekli beyaz bir malzemedir. Bu süreçte ham madde köpürür ve polistiren molekülleri birbirine bağlanarak artar. 5 ila 15 mm büyüklüğündeki polistiren granüllerinin içine küçük hava kabarcıkları girer. Bu nedenle, hermetik olarak havayı tutar - malzeme bunun yaklaşık% 98'ini oluşturur.

  Strafor, düşük maliyeti, ısıyı tutma ve nemin geçmesine izin vermeme özelliği nedeniyle inşaatta büyük bir popülerlik kazanmıştır. Çalışması da kolaydır: yüzeylere iyi yapışır ve güvenli bir şekilde tutar.

  Strafor köpüklü bir kütledir. Strafor plakalar, içleri çoğunlukla hava ile dolu olduğundan, düşük ağırlıklarıyla ayırt edilir. Köpüğü oluşturan hammadde, orijinal malzemeden bile daha yüksek bir yoğunluğa sahiptir. Köpüğün büyük kısmı, iyi bir ısı yalıtkanı olan durgun havadan oluşur.

  Strafor dış cephe kaplama modelleri için iyi bir yalıtımdır. Duvarlar hem içeriden hem de dışarıdan köpük plastikle yalıtılmıştır. Ancak çoğu zaman dışarıdan yalıtım üretirler. Dışarıdan yalıtırken, en büyük donma noktasını duvarın dışına taşımak mümkündür, böylece soğuğun odaya girmesi engellenir.

  Sokağa bakan duvarlarda içten yalıtım yapılması doğru değildir. Gerçek şu ki, iç ısıtma sayesinde dışarı çıkan duvarın ısıtılması gerekiyor. Sünger duvarın iç yüzeyine döşenirken duvar her iki taraftan da yalıtılacaktır, yani duvar sadece dışarıdan yalıtılmayacak, aynı zamanda odanın içinden de ısı yalıtımı yapılacaktır. ısıtarak ısınmasını engelleyecektir.

  Sonuç olarak, "çiy noktası" duvarın içine kayacak veya bu nokta duvar ile köpük tabakası arasında olacaktır. Bu yerlerde nem birikecek ve duvarı emdirecek, ayrıca bu nem donlarda donabilir yani tüm bunlar ısı transferinin ihlaline yol açacak ve duvarlar yavaş yavaş yıkılacaktır.

  Bu nedenle, en iyi seçenek duvarları dışarıdan yalıtmak olacaktır, ancak köpük plastiği üstüne dayanıklı bir sıva tabakası ile bitirmek kesinlikle gerekli olacaktır. Straforun mekanik mukavemeti artmaz, bu nedenle yapının dayanıklılığı için duvarların güçlendirilmesi gerekir.

  Dış Cephe Kaplama Modelleri, Mantolama Modelleri

  Her dış cephe mantolama sistemi, basit bir parça toplamından çok daha fazlasını temsil eder. Küçük şeyler büyük değişiklikler yaratır. Bu nedenle Metpor ısı yalıtımlı cephe sistemleri birbiriyle uyumlu, en yüksek kalitede malzemelerden oluşmaktadır. Cephe sisteminde yalıtım levhasının yanı sıra mineral yapıştırıcı, donatı için cam filesi, köşe kenarları, taban tabakası ve son cephe sıvası da bulunmaktadır.

  Sunulan Metpor cephe sistem çeşitleri vardır:

  Metpor fugalı mantolama levhası en çok satan cephe kaplama modelidir ve cephelerin ısı yalıtımı için en uygun mantolama m2 fiyatları çözümü içerir. Her türlü alt tabaka için uygundur. Yeni ve eski tüm binalarda kullanılabilir. Bu sistemin temeli, genleşmiş polistiren EPS - polistirenden yapılmış yalıtım plakalarından yapılmıştır. Düzgün bir şekilde uygulanan dış cephe kaplama levhası, UV radyasyonuna ve atmosferik etkilere karşı dayanıklılık, hızlı ve kolay montajın yanı sıra ısı yalıtım malzemesinin olağanüstü işlenebilirliği ile karakterize edilirken, son cephe sıvası geniş bir renk yelpazesi sunar. Metpor fugalı dış cephe kaplaması cephe kaplama modellerinin tüm bileşenleri, 5 yıla varan garantilidir.

  Dış Cephe Söve İmalatı ve Mantolama Ürünleri Firması İstanbul

  Söve sadece bir dekoratif süsleme elamanı değildir. Son vakitlerde cephe sistemlerine baktığımız da sövelerin çok çok kullanılmış olduğunu görüyoruz. Farklı söve modelleri ile daha varlıklı cephelerin oluşturulması sağlanmış oluyor. Yalnız dizayn yönünden değil program basitliği yardımıyla ısı yalıtımında da sövenin mühim olduğunu biliyoruz. Kullanım kısmı her geride bıraktığımız gün artırılan söve konusu ile ilgili İstanbul'da yaptırmak isteyenlerin kesinlikle programı gereken bir teknik olduğunu söyleyebiliriz.

  Mantolama, aynen biz insanların giyinmesi gibi binaların dış yüzeyine uyguladığımız Dış cephe ahşap panel programlarıdır. Binanın dış cephesinin giydirilmesine sunduğumuz genel bir isimdir. Söve kaplama tipleri gerektiğince fazla çeşide sahiptir. Dış cephe ahşap desenli kaplama yapının durumu, ekonomik şartlar, natural şartlar ve bina sahiplerinin estetik beklentileri gibi çoğu parametreye bağlı olarak şekillenir. 

  Eski yapılarak oluşturulan dış cephe kaplaması bir anlamda binanın giydirilmesini ve sıvasının da sağlamlaşmış olmasını sağlayacaktır. Mantolama firması seçerken en mühim konuların başında tecrübeli bir firmayı bulmak gelir. Dolayısıyla burada ısı yalıtımı ustasına da büyük bir iş düşmektedir.

  Dış cephe ahşap panel kaplamaları, hem İç cephe mantolama ve bütün yalıtım programları amacıyla uygundur. Cephe mantolama programlarında hem iç mekanda hemde dış cephe ahşap cephe kaplama malzemeleri, yalıtım ürünü olarak kullanılabilecek olan Metpor Söve ve Mantolama Ürünleri ile ısı yalıtımı malzemelerini görsel olarak zenginleştiren, en büyük iç cephe ve dış cephe söve kaplama malzeme üretici firma olarak sizlere sunuyoruz. Dış cephe kaplama levhaları tamamıyla ahşap görüntülü ve dokusundadır. "Dış cephe kaplama örnekleri" arasında çok sayıda binada görebileceğiniz eps strafor dış cephe ahşap panel sistemleri, masif ahşap malzemelere göre çok ucuz malzemelerdir.

  Söveli Mantolama Modelleri İle Yüksek Performanslı Isı Yalıtımı

  Mantolama ve söve modelleri konusu ile ilgili pazar da hizmet veren çok sayıda firma var. Fakat her türlü söve modelini ve kaliteli mantolama malzemesini bulabileceğiniz yerin adresi de nerdeyse her vakit aynı olacaktır. Burada size marka olarak belirtecek olursak METPOR her vakit kaliteli ürünleri yayınlayan firma olarak konumunu almıştır.

  Metpor Mantolama Söve Uygulaması

  İstanbul'da söveli mantolama yapılarak binalar mimari kimliği olan yapıya dönüşmektedir. İstanbul'da yaşam sürdüren insanlar görsele ve çevreye çok ehemmiyet verdiklerinden ötürü İstanbul' da söveli yalıtım programı tercih edilmektedir. Söve uygulamalı izolasyonu iyi yaptırmak çok basit bir iş değildir. Söveli mantolama işçiliğine hakim tecrübeli ekiplere sahip en iyi dış cephe kaplama firmaları ile çalışmak gereklidir. Bu bağlamda METPOR Söve & Mantolama Ürünlerini Tavsiye etmekteyiz.

  En İyi Dış Cephe Kaplama Modelleri

  Metpor Söve ve Mantolama Ürünleri Dış Cephe Mantolama Modelleri
  Binalarda mantolama yapmak amacıyla mantolama firmaları, içten cephe kaplama, dıştan duvar kaplama ve "sandviç duvar" olmak üzere 3 değişik teknik uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın devamlılığını sağlamak için oluşturulan en iyi program dış cephe kaplama yani ısı yalıtımı programıdır. Binalarda mantolama yani dış duvar kaplama yapı fiziği yönünden en ideal olan ısı yalıtım sistemidir. Ayrıca Metpor Dekor'da dış cephe mantolama modelleri konusunda ürün yelpazesi oldukça geniştir. Dış cephe strafor kaplama malzemeleri diğer "dış cephe mantolamamalzeme seçeneklerine göre ekonomiktir.

  1. Dış Duvar Kaplama Modelleri
  2. Dış Cephe Giydirme
  3. Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama Malzemeleri
  4. Taş Desenli Duvar Kaplama Malzemeleri
  5. En İyi Mantolama Modelleri
  6. Eski Binaların Dış Cephesinin Yenilenmesi
  7. Dış Cephe Mantolama
  8. Mantolama Modelleri Renkleri

  Binaların cephelerini dış cephe panelleri ile saran bir dış cephe kaplama köpük malzemeleridir. Fugalı dış cephe kaplama malzemesi, yalı baskı kaplama malzemeleri veya farklı pratik dış cephe kaplama malzemesi üzerine akrilik ve mineral yapılar kullanarak dekoratif bir görsellik elde ederek cephe kaplamasıyla mantolama ve söve yapılması mümkündür.

  Mantolama Modelleri, Dış Cephe Kaplama Modelleri

  Dış Cephe Kaplama Örnekleri

  Mantolama mevsim şartlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek amacıyla bina dış cephe duvarının ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik tanım olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan lüzumlu ısı iletim katsayısına ulaşabilmek için bina dış yüzeyine oluşturulan ısı izolasyonu uygulamasıdır. Suya dayanıklı dış cephe malzemeleri arasında önde gelen eps duvar kaplama levhaları dekoratif özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. 

  Yılkar İnşaat tarafından geliştirilen yalı baskı dış cephe ısı yalıtım modelleri, binayı olağanüstü performansa sahip bir ısı yalıtım malzemesiyle sarar. Evdeki yaşam alanını kaybetmeden ısı köprülerini ortadan kaldırır ve odalara hem soğuğun girişini hem de ısı kaybını azaltır. Konfor ve yaşanabilirliği artırmasının yanı sıra, binanın dış cephesini iyileştirerek ısıtma sistemlerinde % 55'e varan tasarruf sağlayarak çevreye fayda sağlar.

  Bina dış cephe dekorasyon konusunda avantajları da fazladır. Binalarda dış cephe kaplama örnekleri incelemeleri yapmanız oldukça faydalı olacaktır. Bundan sonra yapılması gereken kendiniz ya da bina yönetimi ile beraber mantolama kararı alınarak işi Metpor uzmanlarına bırakmanız yeterli olacaktır. Binalarda dış cephe kaplama yani "mantolama" yapılırken bu gereksinimlere yanıt verecek ısı yalıtım malzemeleri seçilmeli ve tercih edilen dış cephe giydirme ısı yalıtım duvar sistemi tekniğine uygun bir şekilde strafor dış cephe kaplama panelleri ile yapılmalıdır.

  Dış Cephe Giydirme Modelleri

  Dış Cephe Mantolama Örnekleri

  Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

  Ahşap Görünümlü dış cephe kaplaması, binalara doğal bir cephe görünümü vermektedir. Bu nedenle dış cephe kaplama firmaları, köpük dış cephe kaplama modellerini çok fazla tecih eder. Hava bariyeri vasıtasıyla soluk alan bir dış cephe kaplama malzemesidir. Diğer dış cephe kaplama malzemeleri seçeneklerine göre çok hafiftir.

  Villa dış cephe kaplama modelleri ile ilgili makelemize linkten ulaşabilirsiniz. Sistemle aynı zamanda uygulanacak yalıtım ile eş güdümlü binaların duvarlarını dış etkilerden koruduğu gibi, estetik görünüm sağlayan dış cephe kaplama modelleri arasındadır. Ahşap desenli dış cephe kaplama strafor fiyatları, orjinal ahşap malzemelerden çok daha fazla oranda ucuzdur. 

  Taş dış cephe kaplamaları ise yapılara doğal bir görsel kazandırır. Bina dış cephesini taş görünümlü strafor söve kaplama malzemelerle kaplamak, ısı yalıtımı yani mantolama özelliği kazandırdığı gibi, gerçek taş doku görselleri olup binaya hem ekstra yük getirmez. Bununla birlikte dış cephe kaplama fiyatları m2 bazında çok daha ekonomiktir.

  Mantolama Görselleri, Dış Cephe Kaplama ModelleriMetpor Söve ve Mantolama Örnekleri Prekast Dış Cephe Kaplama Modelleri

  Metpor prekast söve imalatı yapmaz. Makalemizde çok fazla soru aldığımız için bilgi amaçlı yazıyoruz. Prekast dış cephe kaplama modelleri üstün dayanım özelliği olan bir beton programıdır. Silis kumu ve beyaz çimentonun karışımından elde edilir. ABD ve Avrupa ülkelerinde 70′li yılların sonlarından itibaren kullanılmaya başlamıştır. Türkiye’de tüketimi yaygınlaşan prekast kaplama modelleri, her türlü binaya uygulanabilme özelliğine sahiptir.

  Eps Strafor Yalı Baskı (Siding) ve Fugalı Cephe Kaplama Modelleri Yüksek Kalitede Mantolama Sağlıyor.

  Bu malzeme ile daha önce bahsedilen tüm ticarileştirme biçimlerine ek olarak, teknolojilerini bu ürünlere dayandıran dış cephe kaplama sistemleri de dikkate alınmaıdır. Örneğin, sert strafor çekirdeğe sahip ve diğerlerinin yanı sıra yüzeyi mineral sıva ile güçlendirilmiş istenen kaplamaya bağlı olarak farklı malzemelerle kaplanmış kendi kendini destekleyen terracotta cephe kaplama panelleri. Bu cephe sistemlerinin ülkedeki en önemli üreticisi Metpor Söve & Mantolama Ürünleri şirketidir.

  • Dış cephe mantolama örnekleri
  • Dış cephe kaplama görselleri
  • Bina dış cephe mantolama modelleri

  "Glass Fiber Reinforced Concrete, GFRC" olarak tanınan prekast dış cephe kaplama modelleri, fiber beton kaplama ya da çimento ve strafor dış cephe panelleri ile eş güdümlü  farklı bir çok mimari cephe uygulamasında kullanılmaktadır. Dış cephe kaplama malzemesi olarak sarfedilen prekast su, nem, ısı ve ses yalıtım kabiliyetine sahip olmayıp ısı yalıtım malzemeleri arasında değildir. Oldukça ağır olan dış cephe kaplama çeşitleri seçeneği olan prekast yapıya ek yük getirmektedir.

  Prekast dış cephe kaplama malzeme fiyatları, strafor dış cephe mantolama modelleri ile karşılaştırılırsa % 200 varan oranlarda daha pahalıdır. Geçmişte yeterli teknolojinin olmaması sebebiyle prekast kaplamalar, Binalarda dış cephe uygulamaları yapan mantolama firmaları gerek işçilik fiyatları gerekse mantolama malzeme fiyatları açısından pahalı bulunarak günümüzde yerini eps strafor kaplamalara bırakmıştır. Ayrıca prekast dış cephe kaplama malzemelerinin ısı yalıtım oranı çok düşüktür. Dış cephe mantolama fiyatları makalemizden, ayrıntılı olarak bilgiler alabilirsiniz.
  Ev Dış Cephe Modelleri, Mantolama Modelleri

  Dış Cephe Mantolama Örnekleri

  Alüminyum Kompozit Panel Dış Cephe Kaplamaları
  Alüminyum Kompozit Panel, her iki yüzeyi detaylı kalınlıklarda (0,50 mm, 0,30 mm, 0,21 mm) alüminyum arası non - toxic (çevre dostu) polietilenden oluşan, dış yüzeyi değişik renkler ile kaplanma özelliğine sahip olan, taşıma, depolama ve program adımında renkli yüzeyin zarar görmemesi amacıyla plastik film kaplı olan ve çağdaş mimari yapılarda sıkça tercih edilen bir dış cephe kaplama malzemesidir.
  Darbe ve kırılmaya karşı sağlam ve uzun ömürlüdür, diğer mantolama malzemeleri ile kıyaslanınca göre daha hafiftir cepheye ek yük getirmez. İmalat adımında işlenmesi, daha sonra bakımı ve hijyenikliği kolaydır. Granit ve ahşap desenli gibi seçenekleri mevcuttur. İç cephelerde de kullanılabilir.

  1. Dış Cephe Kaplama Köpük
  2. Dış Cephe Modelleri 2022
  3. Dış Cephe Kaplama Fiyatları 2022

  Kompozit Dış Cephe Kaplama Modelleri

  Yalı Baskı ve Fugalı Dış Cephe Mantolama Modelleri

  Doğal mantolama malzemeleri kullanılarak imal edilen yalı baskı dış cephe kaplamaları veya fugalı dış cephe kaplama modelleri sahip bulunduğu ahşap dokusu ile dış cephe için estetik bir görünüm kazandırır. Üzerine "dış cephe boyası" yapılabilir, neme karşı sağlamdır, kabarma ve dökülme yapmaz, uzun süreli dayanım özelliğine sahiptir, ısıya ve ateşe karşı dayanıklıdır, her türlü binaya rahatça uygulanabilir. 

  EPS ısı yalıtım levhaları üzerine akrilik temelli elyaflı sıva kaplanması tekniği ile üretildiğinden dolayı, malzemenin hem ısı yalıtımı hem de su izolasyonu kabiliyeti vardır, dış cephe kaplama çeşitleri program kalitesine göre, % 40 - 60 arası mantolama sağlayabilir. Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama Modelleri

  Bina Dış Cephe Kaplama Görselleri

  Binalarda ısı kayıpları; kapı ve pencerelerde, çatıda, zeminde, havalandırma sistemlerinde ve duvarlarda oluşmaktadır. En yüksek enerji kaybının oluştuğu yerler ise binaların duvarlarıdır. Bu ısı kayıplarının önlenmesi ve makul ısının binalarda daha uzun vakit muhafaza edilebilmesi, duvarlarda ısı yalıtımı ile mümkündür. Dış cephe mantolama firmaları linkine tıklayarak mantolama firması seçimi nasıl yapılır? öğrenebilirsiniz.

  Dış cephe mantolama ve İç cephe mantolama ve tüm yalıtım uygulamaları için uygundur. Cephe mantolama uygulamalarında hem iç mekanda hemde dış cephe ahşap görünümlü cephe kaplama malzemeleri, yalıtım ürünü olarak kullanılabilecek olan Metpor ürünleri söve ve mantolama ürünleri ile ısı yalıtımı malzemelerini görsel olarak zenginleştiren, en büyük iç cephe ve dış cephe söve kaplama malzeme üretici firma olarak sizlere sunuyoruz.

  Dış Cephe Mantolama Modelleri

  Dış Cephe Kaplama ile ortalama olarak %40 ile - %60'lık ısı yalıtım tasarrufu sağlanabilmektedir. Dış cephe panelleri ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine yarar sağlamakla beraber uzun vadeli olarak tabiata sağlayacağı yararlarda göz ardı edilmemelidir. dış cephe mantolama malzemeleri makalemize linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  İç cephe duvar yalıtımı nasıl planlanır? yazımızın ilerleyen kısımlarında paylaşacağız. kış aylarında ısınma ihtiyacının modern yapılarda daha çok olması, bu yapıların yazın da soğutulması için yüksek doğalgaz ve elektrik maliyetlerine karşı karşıya kalmak zorunda bırakılırız. "İstanbul" ilimiz diğer birçok konuda olduğu gibi "mantolama trendleri" için de merkez noktadır. İstanbul'da çok sayıda mantolama firması bulunur. Ülkemizin enerji kaynakları bakımından yeteri kadar zengin olmaması nedeniyle maliyetler çok yüksektir. Bütün bu olumsuzlukları üst üste koyunca "binalarda mantolama" uygulamalarının günümüzde bir binada olmazsa olmaz uygulama olduğu kaçınılmaz bir gerçek olarak görülmektedir.

  Dış Cephe Kaplama GörselleriMetpor Söve & Mantolama Modelleri "Doğal Taş Görünümlü Dış Cephe Panelleri"

  Taş duvar kaplama, mantolama çeşitleri konutların bölgesel faktörlerden kaynaklı vuruş ve aşınmalar karşı koruma sağlama hedefi ile kullanılabileceği gibi konutların toprak zemin ile ilişkisini engellemesi sebebiyle cephe ve çevre düzenini sağlamak hedefi ile de kullanılabilmektedir. Genellikle bisküvi tuğlalar kullanılarak oluşturulan taş kaplamalar kendisine has rengi villa veya binaların dış cephelerinde değişik tasarımlar oluşturmakta ve evlerde çok sayıda avantaj sağlamaktadır. Dış cephe mantolama nedir? makalemizden ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca bina dış cephe görselleri makalemize de linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Mantolama, binaların cephesinde oluşacak ısı kaybına engel olarak binalarda enerji kullanımını azaltmak için yapılan önemli bir yapı teknolojisidir. Binalarda dış sıcaklık istenen iç mekan sıcaklığından çok farklıdır. Bu sebepten dolayı insanlar evlerini ısıtmak veya soğutmak durumunda kalmaktadır

  Binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı mahallere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılabilir.

  Dış Cephe Kaplama (Isı Yalıtımı) Nasıl Yapılır?

  Dış Cephe Kaplama Faydaları Nelerdir?

  1. Doğal kaynakların tüketilmesini, hava kirliliğini azaltmış oluruz,
  2. Mantolama ile dış cephe kaplama yaparsanız, ortalama olarak %50 oranında yakıt tasarrufu sağlayarak bireysek ve ülke ekonomisine katkı sağlarız.
  3. Mantolama sistemi oluşturulan binalarda evlerin sıcaklığı dengeli şekilde dağılır. Binalarda "iç mekan" Konforumuz artar.
  4. Dış cephe kaplaması binanızın güvenliğini artırır. nemle beraber sıcak ve soğuğun duvarlarda oluşturduğu yıpranmayı pratik bir şekilde azaltırız.
  5. Binanızın dış cephesinde dış cephe kaplamasının oluşturduğu estetik bir görünüme sahip oluruz. • Dış Cephe Kaplama: İyi Bir İlk İzlenim İçin En Önemli Adım
 • Söve Modelleri ile Binalarınızı Modernleştirin: Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • Mantolama Nedir ve Neden Önemlidir?
 • Mantolama Nedir: Evinizi Korumanın En Etkili Yolu
 • Mantolama Rehberi 2023: İleri Seviye Mantolama Sistemlerini Keşfedin!
 • Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Isı Yalıtımı Sistemleri
 • Mantolama Malzemeleri: Ev Isı Yalıtımında En İyi Seçenekler
  logo

  Metpor Dekor Yüksek Kaliteli Dış Cephe Kaplama, Söve ve Mantolama Hizmetleri Verir. Estetiği, Kaliteyi ve Uygun Fiyatı Bir Arada Sunan Çözümlerimizle Tanışın. İnceleyin!

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2023 MT Web Team | Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  whatsapp