• info@metpordekor.com
 • SSS

Binalarda Cephe Kaplama Nedir?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Cephe Kaplama Nedir: Estetik ve Fonksiyonelliği Buluşturan Çözümler

Cephe Kaplama Nedir: Estetik ve Fonksiyonelliği Buluşturan Çözümler

 • Murat Köksal

  Murat Köksal

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 20 765

Cephe Kaplama Nedir: Estetik ve Fonksiyonelliği Buluşturan Çözümler

  Cephe Kaplama Nedir? EPS Strafor Köpük Malzemeden Üretilen Cephe Kaplamaları

  Her binanın kişisel bir dokunuşa ve benzersiz bir kimliğe ihtiyacı vardır. İşte bu noktada devreye cephe kaplamaları girer. Cepheler, sadece bir binayı dış etkenlere karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda estetik açıdan da çarpıcı bir görünüm kazandırır. Ancak cephe kaplama sadece görsel bir unsuru değil, aynı zamanda işlevselliği ve dayanıklılığı bir araya getiren önemli bir yapısal unsurdur. Bu makalede, cephe kaplama nedir, neden önemlidir ve farklı türleri nelerdir? gibi sorulara cevap bulacak; estetikten fonksiyona uzanan bir yolculuğa çıkacaksınız. Cephe kaplamalarının çeşitli avantajlarını keşfederken, projeleriniz için en uygun seçenekleri belirlemenin ipuçlarına ulaşacaksınız.

  Cephe kaplama, yapıların dış yüzeylerine çeşitli malzemelerin kullanılarak kaplanması işlemidir. Bu işlem, yapının estetik görünümünü iyileştirmenin yanı sıra, yapının dayanıklılığını ve izolasyonunu artırmak amacıyla da uygulanır. Metpor dış cephe kaplama imalatı, yapıların dış yüzeylerine uygulanabilecek bir sistemdir. Metpor cephe kaplama malzemeleri, çeşitli modellerle üretilir ve yalı baskı, fugalı kaplama, terracotta kaplama ve ahşap desenli ısı yalıtım levhası gibi farklı seçenekler sunarlar.

  Cephe kaplama, değişik ısı yalıtım malzemeleri kullanarak binaların iç ve dış cephelerinin mimari ve teknik olarak giydirilmesi, donatılması prosedürüne verdiği isimdir. Kısaca, dış cephe mantolama uygulaması da denir. Cephe kaplama ile amaçlanan, binaların ısı yalıtımını sağlamak ya da güçlendirmektir. Ortalama bir standart değer olarak, dış cephe giydirme ile binaların içindeki yaşam mekânlarında 20 ile 22 derece arası bir sıcaklık değerinin muhafaza edilmesi hedeflenir.

  Cephe kaplama malzemeleri arasında Eps strafor köpük, ahşap, metal, fibercement, doğal taş, vinyl siding ve beton kaplama gibi farklı seçenekler yer alır. Bu malzemeler, bölgesel faktörler, iklim koşulları ve yapı tipi gibi faktörlere göre seçilir. Ayrıca, cephe kaplama tasarımı, yapıların mimari tarzına ve çevreye uyumlu olması da önemlidir. Cephe kaplama uygulaması, profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilir ve doğru şekilde uygulandığında, yapıların dayanıklılığını ve ömrünü uzatırken aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar.

  Dış cephe kaplama, yapıların estetik görünümü kadar enerji verimliliğini de artırarak özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde popülerliğini sürdürmektedir. Bu yazımızda Metpor firmasının İstanbul'da ürettiği EPS strafor köpük malzemeden yapılan dış cephe kaplama modellerine değineceğiz.

  Metpor cephe kaplama imalatı, yapıların estetik görünümünü değiştirmek, onları dış etkenlere karşı koruyan ve aynı zamanda enerji verimliliğini artıran bir seçenektir. Metpor cephe kaplama, kolayca monte edilebilir, uzun ömürlüdür ve farklı renk ve desen seçenekleri sunar. Yapıların dış cephe kaplama ihtiyacı olan müşteriler için Metpor söve kaplama imalatı, uygun bir seçenektir.

  Duvardaki ısı yalıtım levhası öncelikle binanın ısı kaybını kabul edilebilir bir minimuma indirmesi gerektiği açıktır. Ancak asıl işlevini yerine getirirken olumsuz anlara izin vermemelidir. Evde yaşayan insanların sağlığı için tehlike, artan yangın riski, patojenik mikrofloranın yayılması, duvar malzemesinde yıkıcı süreçlerin başlamasıyla yapıların nemi. vb.

  EPS Strafor Köpük ile Dış Cephe Kaplama Fiyatları

  Standart dış cephe kaplamalarına kıyasla EPS strafor köpük malzemeler, hem daha hafif yapısıyla hem de yalıtım özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu sayede, dış cephe kaplama fiyatlarını da daha makul seviyelere çekmektedir. İstanbul'daki Metpor firması tarafından üretilen bu malzeme ile gerçekleştirilen projelerde fiyatlar, genel olarak kullanılacak malzemenin yoğunluğu ve uygulanacak işçilik maliyetlerine göre belirlenmektedir.

  Fugalı Mantolama Sistemi

  Fugalı mantolama sistemi, dış cephe kaplamalarında yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. İstanbul'daki Metpor firması tarafından üretilen EPS strafor köpük malzemeden yapılan fugalı mantolama sistemi, çevre dostu ve enerji tasarruflu bir seçenek sunmaktadır. Bu yöntemde, dış cephe kaplamalarının arasındaki derzlerin düzenli olarak doldurulmasıyla yalıtım özellikleri arttırılırken, estetik açıdan da hoş bir görünüm elde edilir.

  Yalı Baskı Dış Cephe Kaplaması

  Yalı baskı dış cephe kaplaması, geleneksel Türk mimarisine uygun bir seçenek sunarak önemli projelerde tercih edilmektedir. İstanbul merkezli Metpor firmasının ürettiği EPS strafor köpük malzemeden gerçekleştirilen yalı baskı dış cephe kaplamaları, özel desen ve motiflerle zenginleştirilebilir. Bu sayede, modern teknolojinin sunduğu yalıtım avantajlarından faydalanırken, geleneksel estetiği de yaşatmak mümkündür.

  Terracotta Cephe Kaplama

  Terracotta cephe kaplama, doğal kil malzemesinden yapılmış sert ve dayanıklı plakaların kullanılmasıyla gerçekleştirilir. EPS strafor köpük malzemeye ek olarak terracotta plakalarla yapılan dış cephe kaplamaları, zengin renk ve doku seçenekleriyle farklı yapı tiplerine uygun bir alternatif sunar. İstanbul'daki Metpor firması ile işbirliği içinde bu tür cephe kaplamalarının gerçekleştirilmesi mümkündür.

  Sonuç olarak, İstanbul merkezli Metpor firmasının ürettiği EPS strafor köpük malzemeden yapılan dış cephe kaplama modelleri arasında fugalı mantolama, yalı baskı ve terracotta gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu sayede, her projeye uygun estetik ve işlevsel dış cephe kaplama çözümleri elde etmek mümkündür.

  Dış cephe kaplamalarında sıklıkla tercih edilen bir malzemedir. Metpor firması İstanbul'da bu malzemeyi kullanarak modern ve estetik dış cephe kaplama çözümleri sunmaktadır.

  Yüksek kalitede hizmet anlayışıyla müşterilerine destek veren Metpor, bu sayede sektördeki başarılı konumunu sağlamlaştırmıştır. Çevre dostu ve enerji tasarrufu sağlayan EPS strafor köpüğün kullanılması, yapıların hem uzun ömürlü olmasına katkıda bulunmakta hem de maliyetlerin düşürülmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle günümüzde daha çok tercih edilen EPS ile dış cephe kaplama çalışmalarında, estetik ve fonksiyonel sonuçlar elde edilebilmektedir.

  Metpor, alanında uzman ekibi ve son teknoloji makine parkuruyla dış cephe kaplama projelerini başarıyla gerçekleştirmekte ve bu sayede müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Ayrıca, EPS strafor köpüğün kullanımı ile sağlanan hafiflik özelliği, binaların taşıyıcı sistemlerine daha az yük bindirerek yapısal güvenliği arttırmaktadır. Bu avantajlarla birlikte, Metpor'un sunduğu EPS strafor köpük dış cephe kaplamaları, sektördeki popülaritesini giderek arttırmakta ve yeni yapılar için ideal bir tercih haline gelmektedir.

  Cephe kaplama modelleri, izolasyon ile beraber binaların dekoratif ve estetik bir mimari kimlik kazanmasını da sağlar. Başarılı bir cephe kaplama uygulamasının sırrı, kaliteli mantolama malzemelerinin kullanımından geçer.

  Binalarda izolasyon, özellikle inşaat 1975'ten önceyse, üzerinde harekete geçilmesi gereken ilk maddedir. Yalıtım ve ısıtma, konfor ve refahı sağlamak için, aynı zamanda enerji tasarrufu ve saygı sağlamak için de gereklidir. Çevre. Mümkün olduğunca çok insan için erişilebilir olan ısıtma ve aydınlatma, hayatı daha huzurlu hale getirdi. Bir kış akşamı eve gelmek ve konaklamanın rahat konforunu bulmak çok keyifli.

  İyi tasarlanmış bir evin maksimum güneş ısısını (organik iklim evi) depolaması ve tutması gerekecektir. Pek çok alanda ısıtma gerçek bir ihtiyaçtır. (Negatif sıcaklıklar veya yüksek nem).

  Evet, çevre güvenliği açısından birçok soru sentetik izolasyondan kaynaklanmaktadır. Dış cephe kaplama üreticilerinin broşürlerini okursanız, neredeyse her zaman herhangi bir tehlike olmadığına dair garantiler bulabilirsiniz. Bununla birlikte, uygulama, çoğu ısı yalıtım malzemesinin zamanla bozulduğunu ve söve modellerinin her zaman zararsız olmadığını göstermektedir. Dış duvarları kaplamak amacıyla seçilecek mantolama malzemesi için bir dizi gereksinim belirlenir: Düşük termal iletkenlik. Isıtıcılar arasında bu özellik övünebilir: Fugalı dış cephe kaplaması ve yalı baskı mantolama paneli. Minimum su emilimi. Isı yalıtım katmanının sudan ek korumasına rağmen, yalıtım şu veya bu şekilde su buharı ile temas eder. Bu nedenle, düşük higroskopisiteye sahip bir malzeme seçmek gereklidir. Yangın Güvenliği. Yalıtımın kendi kendine sönmesi, yangının yayılmasına katkıda bulunmaması ve yanma sırasında çok az duman çıkarması optimaldir.

  Hafif söve kaplama modelleri hafif bir temel üzerine inşa edilmiştir ve önemli yükler için tasarlanmamıştır. Ne yazık ki, çoğu zaman evin duvarlarının yeterince verimli olmadığı veya kendilerine tahsis edilen odada ısıyı koruma göreviyle hiç baş edemediği durumlar vardır. Evin duvarlarının dışarıdan mantolama yapılması bu sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Böylece yalıtım tabakası, soğuk dış hava ile evin iç mekan mikro iklimi arasında kaybolan bir bariyer haline gelecektir. Ayrıca binanın ana duvarı ayrıca nem ve güneş ışığından korunacak ve bu da çalışmasını olumlu yönde etkileyecektir.

  Popüler Yalıtım Seçenekleri Metpor Söve & Mantolama'da.

  Dış cephe kaplamasını düzenlemek için birkaç seçenek vardır:Isı yalıtkanını yapışkan bir solüsyonla duvara sabitlemek ve sıva ile bitirmek;Üç katmanlı havalandırmasız duvar. Yalıtım harçla sabitlenir ve hava boşluğu gözetilerek dış duvar bir tuğlaya monte edilir;Havalandırmalı cephe. Duvar su yalıtımı ile korunur, üstte yalıtım güçlendirilir, ardından ön cam çerçeveye yerleştirilir ve monte edilir. Astardan veya başka bir kaplamadan dış deri.

  Her seçeneğin yürütmede kendi nüansları vardır. Kombine veya modifiye edilmiş izolasyon malzemeleri de satılmaktadır, bunların kullanımı için kendi teknolojilerini takip etmek gerekir. Havalandırmalı bir cephe gibi ev ısıtma teknolojisi, yapışkan çözümler kullanma ihtiyacı nedeniyle kışın bile iş yapmanıza olanak tanır. Duvar yalıtımının asıl görevi, ısı transferine karşı dirençlerinin toplam değerini belirli bir alan için belirlenen hesaplanan göstergeye getirmektir. Ana yalıtım türlerinin fiziksel ve operasyonel özelliklerini dikkate aldıktan sonra kesinlikle hesaplama yönteminden biraz daha aşağıda bahsedeceğiz. Başlangıç ​​olarak, mevcut ısı yalıtım teknolojilerini göz önünde bulundurmanız gerekir. https://www.metpordekor.com/ isimli web sitesinde gelişmeleri güncelleri ve etkinlikleri takip edebilirsiniz. mantolama ve dış cephe kaplama ile ilgili bilgilendirici makaleler, yorumları okumanızı öneriyoruz.

  Çoğu zaman, binanın zaten dikilmiş duvarlarının dış yalıtımına uygulanırlar. Bu yaklaşım, ısı yalıtımı ve duvarların donmaya karşı korunması ve yapı malzemesinin hasar görmesi, nemi, erozyonu ile ilgili olumsuz olayların tüm ana sorunlarını mümkün olduğunca çözebilir. Dış yalıtımın birçok yolu vardır, ancak özel inşaatlarda çoğunlukla eps strafor köpük dış cephe kaplama teknolojisi uygulanır.

  Dış cephe kaplama sektörü günden güne büyümekle birlikte malzeme üreticilerinin ve dış cephe kaplama firmalarının sayısının da artması ve bu rekabetin bina sahiplerine yansıması büyük önem arz etmektedir. Fiyat odaklı düşünen mantolama firmaları standartlara uygun olmayan ve işinin ehli olmayan düşük ücretli uygulama personeli ile mantolama yapan firmalar, konut sakinlerine hem maddi hem de manevi zarar vermektedir. Yalıtım yaptırarak yakıt giderlerinden tasarruf etmek, daha güvenli ve konforlu binalarda yaşamak isteyen daire sakinleri hayal kırıklıklarına uğramaktadır.

  Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

  Yapıların türüne, gereksinim ve beğeniye göre tasarlanmış detaylı dış cephe kaplama malzeme ve teknikleri mevcuttur. Dekoratif Mantolama dış cephe kaplama çeşitleri çimento ve silis kum senteziyle elde edilen, sağlam ve her türlü binaya yapılan bir kaplamadır.

  Alüminyum kompozit panel dış cephe kaplaması; hafif, sağlam ve uzun ömürlü oluşuyla ön plana çıkar. Üzerine boya yapılabilen yalı baskı dış cephe kaplaması, ısıya karşı bulunduğu gibi suya karşı da izolasyon sağlar.

  Genel olarak, sıcak bölgelerdeki insanlar, tıpkı soğuk bölgelerdeki insanların daha sıcak bir atmosfer istediği gibi çok serin bir atmosfer yaratmak isterler. Ancak ısı transferinin en sıcak bölgelerden en soğuk bölgelere gerçekleştiğini biliyoruz. Bu, ısı kaybına neden olur. Binalardaki bu kaybın üstesinden gelmek için bina içinde gerekli sıcaklığın muhafaza edilmesi için ısı yalıtımı sağlanır. Isı yalıtımının amacı, binanın dışı ve içi arasındaki ısı transferini en aza indirmektir.

  Özellikle mülkün konfigürasyonu veya bazı yasal düzenlemeler harici çalışmayı engellediğinde, içten mantolama yapmak da mümkündür. Ancak yaşam alanındaki azalmayı ve diğer dezavantajları içerir.

  Aynen dış duvar kaplama, cepheyi oluşturan duvarların dış cephelerine yalıtım malzemesi katmanları yani ısı yalıtım levhaları yerleştirmekten oluşur. Daha sonra bitirmek için özel harçlarla kaplamak için. Isı yalıtım malzemelerinin projeksiyonu da dahil olmak üzere çeşitli teknikler olmasına rağmen.  

  Genel olarak, cephe kaplama sistemleri aşağıdakiler gibi büyük avantajlar sunar;

  • Termal köprülerin ortadan kaldırılması.
  • Yüzeylerde yoğuşma ve küf oluşumunu engelleyen bariyerlerin oluşması.
  • Dış gürültüyü önlemek için mineral yün kullanılarak akustik yalıtım.
  • Odalarda konfor ve enerji tasarrufu.
  • Metpor dış cephe kaplama panellerinin m2 fiyatlarının ucuz olması önemli bir avantajdır.
  • Termo-akustik yalıtım: Metpor markalı yalı baskı veya fugalı cephe kaplama sistemleri, ısı köprülerini azaltarak soğuğa ve sıcağa karşı direnci garanti eder. Ayrıca akustik yalıtımını artırarak iç konforu artırır.
  • Hızlı yerleştirme: Kuru ve endüstrileşmiş bir inşaat sistemi olduğundan, şantiyede sadece farklı katmanlar yerleştirilerek zamandan tasarruf edilir. 
  • Daha fazla dayanıklılık: Sistem yüksek dayanıklılığa sahiptir ve diğer malzemeler kadar çatlama yapmaz.
  • Ağırlık yapmaz: Hafif malzemeler olduğundan, temelleri etkileyen yapıya yük bindirmez.
  • Ekonomik tasarruf: Isı yalıtımı soğutma maliyetlerini, montajının kolaylığı işçilik maliyetlerini azaltır ve son olarak bu sistem yedek parça yapımında daha ekonomiktir.
  • Darbe dayanımı: Bu mantolama sistemi, farklı darbelere karşı çatlak oluşturmadan büyük bir direnme kapasitesine sahiptir.
  • Kolay kurulum: Kurulum basit ve hızlıdır. Terccacotta cephe kaplama sistemini bilen kişilerle çalışıldığında günde 40 ile 50 m2 arası tamamlanabilmektedir.
  • Çok çeşitli yüzeyler.
  • Sürdürülebilirlik: Kullanılan tüm mantolama malzemeleri geri dönüştürülebilir veya tekrar kullanılabilir.

  Ahşap dış cephe kaplama; estetik, havadar hafif bir kaplama oluşuyla fark yaratır. Dış cephe mantolama, ısı yalıtımındaki başarısıyla, en çok tercih edilen kaplamadır. Tasarım ve dekoratif zenginliğiyle ilgi çeken natural taş dış cephe kaplaması, yapıyı doğa şartlarında aşınmalara karşı korumakta son derece etkilidir. Hem mantolama ve hem de su yalıtımı gerçekleştiren siding dış cephe kaplaması, değişik pek çok yapı türünde kullanılmaktadır; dekoratif, sağlam ve uzun hayatlıdır. Mantolama nedir? yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

  Gelişen Yapılarda Cephe Kaplama Modelleri

  Yapılarda dış cephe giydirme, uzmanlık gerektiren mimari ve teknik bir uygulamadır. Günümüzde cephe mantolama dizayn ve teknolojisi süratle ilerleyen bir alandır.

  Termal köprüler, bir binanın zarfının termal direncinin önemli ölçüde zayıfladığı kısımlarıdır, bunlar ısının kolayca kaçabileceği lokalize alanlardır. Yetersiz montaj nedeniyle yalıtımın veya zayıflıkların oturması problemlerine ek olarak, genellikle farklı duvarların birleşim yerlerinde bulunurlar: iki cephe arasında, duvar ile döşeme arasında, dış doğramaların çevresinde, panjur kutularında. tekerlekler vb.
  Eski bir binada, termal köprüler şu anda toplam kayıpların% 20'sini temsil ediyor ve paradoksal olarak, cephe sistemlerinde yalıtım kalınlıklarındaki artışla birlikte, yüzde olarak etkileri artmaya devam etti.
  Isı köprülerinin varlığı kaçınılmaz değildir ve özellikle aşağıdaki noktalarda ortaya çıkar:
  • Evin duvarlarının köşelerinde, çünkü ısıyı reddeden dış duvarın yüzeyi, ısıyı alan iç yüzeyden daha büyüktür. Bu fenomen, beton blok ve içi boş tuğla yapılarda bu konum için gerekli olan betonarme bir direğin varlığı ile vurgulanmaktadır.
  • Yukarıdaki ile aynı nedenlerle, perde duvarlar ile dış duvarlar arasındaki açılarda
  • Balkonlar evin döşemesinin bir uzantısı olarak döküldüğünde, zemin betonu ısıyı doğrudan balkona iletir ve daha sonra etki eder. evin dışındaki bir radyatör gibi.
  • Döşeme levhaları ile dış duvarlar arasındaki bağlantılarda, iç yalıtım çevre yalıtımı sağlamadıysa
   veya temellere kadar dış cephe yalıtımı yapılmamışsa.
  • Hava boşluklarında, kanallar ve çıkışlar için yapılmış girintiler, yalıtım panelleri arasında kötü bağlantılar.
  • Yeni inşaatta, ısı köprülerinin mevcudiyeti esas olarak seçilen yapı sistemine bağlıdır: dağıtılmış yalıtım sistemlerine sahip birkaç ısı köprüsü vardır (montaj kurallarına uyulması koşuluyla kendinden yalıtımlı tuğlalar, hücresel beton), ahşap karkas evler ve dış cephe yalıtım sistemleri ile pratikte değil.
  - Yenilemede, dışardan yalıtım, açık ara en etkili çözüm olmaya devam ediyor, diğer daha az verimli teknik seçenekler geçerli olmaya devam ediyor:
  - Mevcut ısı köprülerini sınırlamak için: balkonlar dahil cephelerin parçalarının kaplanması (bunlar olabilir güneş seralarının ısıl depolanması), yalıtkan bir dış sıva yapılması.
  - Yeni ısı köprüleri oluşturmaktan kaçınmak için: beton döşeme yerine ahşap veya ahşap / beton zemin, ısı kesici montajı, makas ve çevre duvarlar arasına yalıtım montajı, kullanılmayan yalıtım kaplama sistemleri seçimi metal çerçeveler, eskiden neredeyse genelleştirilmiş ve beklenen performansa büyük ölçüde zarar veren termal köprüler oluşturan bir çözüm:
  - Mantolama düzenlemeleri, çerçevede kullanılan metal direkler durumunda bu kaplamaların hesaplanan değerinin % 50'si oranında gerçek performansını tahmin etmektedir.
  - CSTB'de yalıtım komplekslerinin metal çerçeveleri üzerinde gerçekleştirilen karşılaştırmalı bir test, bu sistemlerin temel termal hesaplamalara kıyasla % 20 ila 40'lık bir performans kaybı oluşturduğunu gösterdi.

  Dış cephe yüzeyini mantolama malzemeleri ile saran bir strafor ısı yalıtım levhalarıdır. Kış aylarında kabaran doğal gaz faturalarından sizleri rahatsız ediyorsa, yazları evinizin serinliğini muhafaza etmek istiyorsanız bu dış cephe ısı yalıtımı kaplamaları yöntemi tam olarak derdinize derman olacak bir izolasyon tekniğidir. Yalıtım ihtiyacınıza fazlasıyla cevap verecektir.

  Kaliteli Cephe Kaplama Malzemelerinin Kullanımı

  Her türlü iç ortamı dekore etmek amacıyla yüksek yoğunluklu ve ince taneli EPS dış cephe kaplamaları. Geleneksel alçı kalıplar, yüksek maliyetler ve bunun neticesinde kullanımlarında kısıtlamalar ile zanaat çalışması ve uzun tamamlanma süreleri gerektiriyordu.
  Metpor Söve & Mantolama, hem alçı pervazları hem de benzer malzemelerden yapılmış olanları en az maliyet ve kusursuz kaplama ile değiştirerek duvar kaplaması, pencere sövesi, kat silmesi, payanda stilinin ekonomik, süratli ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlar.
  Binanın ısı yalıtımı ve dış cephe kaplamasını yaparak dizayn imkanları gerçekleştiren yalı baskı (siding) dış cephe kaplama malzemeleri EPS strafor polistren köpük ismini sunduğumuz termoplastik bir malzemeden üretilip, yüzeyi özel mineraller ve bağlayıcılar sahibi olan sert bir sıva ile kaplıdır. Bu sıva hem dış cephe kaplamasını hem de binayı dış mekandan gelebilecek olumsuz koşullara karşı yüksek mukavemet gösterir.

  Dış Cephe Kaplamasının Avantajları Nelerdir?

  Eps strafor mantolama sistemi, daha sonra üzeri kaplanacak olan EPS levhalar ile ısı yalıtımı sağlayarak cephelerin enerji kriterlerine göre yenilenmesi ihtiyacını karşılamaktadır. Sistem her tür yüzeye uygulanabilir: duvar duvarlar, beton (kaplamalı veya kaplamasız), prefabrik sistemler, hafif ahşap veya metal bölmeler, OSB, fibercement, dış cephe alçıpan vb. Yüzeye ekstra ağırlık eklemeyen hafif bir sistemdir.

  – Hızlı ve temiz ısı izolasyonu ve ses yalıtımı.

  – Mükemmel işlenebilirlik. Kesmesi ve takması kolaydır.

  Strafor cephe kaplamaları neme, mantara ve küfe karşı dayanıklıdır.

  – Çimento esaslı levhalara göre daha hafif ve daha hızlı montaj. • Söve Nedir? Dış Cepheyi Tamamlayan Estetik ve Fonksiyonel Çözüm!
 • Yalı Baskı Mantolama: Estetik ve Verimliliğin Buluştuğu Cephe Çözümleri
 • Söve Modelleri: Binalarınızın Ruhunu Yansıtan Estetik ve Fonksiyonel Çözümler!
 • Mantolama Nedir? Binaları Yeniden Hayatlandırmanın Anahtarı!
 • Enerji Tasarrufunda Mantolamalı Söve ve EPS Strafor Plakalarının Önemi
  Cephe Kaplama Nedir: Estetik ve Fonksiyonelliği Buluşturan Çözümler

  Metpor Dekor

  Cephe Kaplama Nedir? EPS Strafor Köpük Malzemeden Üretilen Cephe Kaplamaları

  Her binanın kişisel bir dokunuşa ve benzersiz bir kimliğe ihtiyacı vardır. İşte bu noktada devreye cephe kaplamaları girer. Cepheler, sadece bir binayı dış etkenlere karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda estetik açıdan da çarpıcı bir görünüm kazandırır. Ancak cephe kaplama sadece görsel bir unsuru değil, aynı zamanda işlevselliği ve dayanıklılığı bir araya getiren önemli bir yapısal unsurdur. Bu makalede, cephe kaplama nedir, neden önemlidir ve farklı türleri nelerdir? gibi sorulara cevap bulacak; estetikten fonksiyona uzanan bir yolculuğa çıkacaksınız. Cephe kaplamalarının çeşitli avantajlarını keşfederken, projeleriniz için en uygun seçenekleri belirlemenin ipuçlarına ulaşacaksınız.

  Cephe kaplama, yapıların dış yüzeylerine çeşitli malzemelerin kullanılarak kaplanması işlemidir. Bu işlem, yapının estetik görünümünü iyileştirmenin yanı sıra, yapının dayanıklılığını ve izolasyonunu artırmak amacıyla da uygulanır. Metpor dış cephe kaplama imalatı, yapıların dış yüzeylerine uygulanabilecek bir sistemdir. Metpor cephe kaplama malzemeleri, çeşitli modellerle üretilir ve yalı baskı, fugalı kaplama, terracotta kaplama ve ahşap desenli ısı yalıtım levhası gibi farklı seçenekler sunarlar.

  Cephe kaplama, değişik ısı yalıtım malzemeleri kullanarak binaların iç ve dış cephelerinin mimari ve teknik olarak giydirilmesi, donatılması prosedürüne verdiği isimdir. Kısaca, dış cephe mantolama uygulaması da denir. Cephe kaplama ile amaçlanan, binaların ısı yalıtımını sağlamak ya da güçlendirmektir. Ortalama bir standart değer olarak, dış cephe giydirme ile binaların içindeki yaşam mekânlarında 20 ile 22 derece arası bir sıcaklık değerinin muhafaza edilmesi hedeflenir.

  Cephe kaplama malzemeleri arasında Eps strafor köpük, ahşap, metal, fibercement, doğal taş, vinyl siding ve beton kaplama gibi farklı seçenekler yer alır. Bu malzemeler, bölgesel faktörler, iklim koşulları ve yapı tipi gibi faktörlere göre seçilir. Ayrıca, cephe kaplama tasarımı, yapıların mimari tarzına ve çevreye uyumlu olması da önemlidir. Cephe kaplama uygulaması, profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilir ve doğru şekilde uygulandığında, yapıların dayanıklılığını ve ömrünü uzatırken aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar.

  Dış cephe kaplama, yapıların estetik görünümü kadar enerji verimliliğini de artırarak özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde popülerliğini sürdürmektedir. Bu yazımızda Metpor firmasının İstanbul'da ürettiği EPS strafor köpük malzemeden yapılan dış cephe kaplama modellerine değineceğiz.

  Metpor cephe kaplama imalatı, yapıların estetik görünümünü değiştirmek, onları dış etkenlere karşı koruyan ve aynı zamanda enerji verimliliğini artıran bir seçenektir. Metpor cephe kaplama, kolayca monte edilebilir, uzun ömürlüdür ve farklı renk ve desen seçenekleri sunar. Yapıların dış cephe kaplama ihtiyacı olan müşteriler için Metpor söve kaplama imalatı, uygun bir seçenektir.

  Duvardaki ısı yalıtım levhası öncelikle binanın ısı kaybını kabul edilebilir bir minimuma indirmesi gerektiği açıktır. Ancak asıl işlevini yerine getirirken olumsuz anlara izin vermemelidir. Evde yaşayan insanların sağlığı için tehlike, artan yangın riski, patojenik mikrofloranın yayılması, duvar malzemesinde yıkıcı süreçlerin başlamasıyla yapıların nemi. vb.

  EPS Strafor Köpük ile Dış Cephe Kaplama Fiyatları

  Standart dış cephe kaplamalarına kıyasla EPS strafor köpük malzemeler, hem daha hafif yapısıyla hem de yalıtım özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu sayede, dış cephe kaplama fiyatlarını da daha makul seviyelere çekmektedir. İstanbul'daki Metpor firması tarafından üretilen bu malzeme ile gerçekleştirilen projelerde fiyatlar, genel olarak kullanılacak malzemenin yoğunluğu ve uygulanacak işçilik maliyetlerine göre belirlenmektedir.

  Fugalı Mantolama Sistemi

  Fugalı mantolama sistemi, dış cephe kaplamalarında yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. İstanbul'daki Metpor firması tarafından üretilen EPS strafor köpük malzemeden yapılan fugalı mantolama sistemi, çevre dostu ve enerji tasarruflu bir seçenek sunmaktadır. Bu yöntemde, dış cephe kaplamalarının arasındaki derzlerin düzenli olarak doldurulmasıyla yalıtım özellikleri arttırılırken, estetik açıdan da hoş bir görünüm elde edilir.

  Yalı Baskı Dış Cephe Kaplaması

  Yalı baskı dış cephe kaplaması, geleneksel Türk mimarisine uygun bir seçenek sunarak önemli projelerde tercih edilmektedir. İstanbul merkezli Metpor firmasının ürettiği EPS strafor köpük malzemeden gerçekleştirilen yalı baskı dış cephe kaplamaları, özel desen ve motiflerle zenginleştirilebilir. Bu sayede, modern teknolojinin sunduğu yalıtım avantajlarından faydalanırken, geleneksel estetiği de yaşatmak mümkündür.

  Terracotta Cephe Kaplama

  Terracotta cephe kaplama, doğal kil malzemesinden yapılmış sert ve dayanıklı plakaların kullanılmasıyla gerçekleştirilir. EPS strafor köpük malzemeye ek olarak terracotta plakalarla yapılan dış cephe kaplamaları, zengin renk ve doku seçenekleriyle farklı yapı tiplerine uygun bir alternatif sunar. İstanbul'daki Metpor firması ile işbirliği içinde bu tür cephe kaplamalarının gerçekleştirilmesi mümkündür.

  Sonuç olarak, İstanbul merkezli Metpor firmasının ürettiği EPS strafor köpük malzemeden yapılan dış cephe kaplama modelleri arasında fugalı mantolama, yalı baskı ve terracotta gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu sayede, her projeye uygun estetik ve işlevsel dış cephe kaplama çözümleri elde etmek mümkündür.

  Dış cephe kaplamalarında sıklıkla tercih edilen bir malzemedir. Metpor firması İstanbul'da bu malzemeyi kullanarak modern ve estetik dış cephe kaplama çözümleri sunmaktadır.

  Yüksek kalitede hizmet anlayışıyla müşterilerine destek veren Metpor, bu sayede sektördeki başarılı konumunu sağlamlaştırmıştır. Çevre dostu ve enerji tasarrufu sağlayan EPS strafor köpüğün kullanılması, yapıların hem uzun ömürlü olmasına katkıda bulunmakta hem de maliyetlerin düşürülmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle günümüzde daha çok tercih edilen EPS ile dış cephe kaplama çalışmalarında, estetik ve fonksiyonel sonuçlar elde edilebilmektedir.

  Metpor, alanında uzman ekibi ve son teknoloji makine parkuruyla dış cephe kaplama projelerini başarıyla gerçekleştirmekte ve bu sayede müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Ayrıca, EPS strafor köpüğün kullanımı ile sağlanan hafiflik özelliği, binaların taşıyıcı sistemlerine daha az yük bindirerek yapısal güvenliği arttırmaktadır. Bu avantajlarla birlikte, Metpor'un sunduğu EPS strafor köpük dış cephe kaplamaları, sektördeki popülaritesini giderek arttırmakta ve yeni yapılar için ideal bir tercih haline gelmektedir.

  Cephe kaplama modelleri, izolasyon ile beraber binaların dekoratif ve estetik bir mimari kimlik kazanmasını da sağlar. Başarılı bir cephe kaplama uygulamasının sırrı, kaliteli mantolama malzemelerinin kullanımından geçer.

  Binalarda izolasyon, özellikle inşaat 1975'ten önceyse, üzerinde harekete geçilmesi gereken ilk maddedir. Yalıtım ve ısıtma, konfor ve refahı sağlamak için, aynı zamanda enerji tasarrufu ve saygı sağlamak için de gereklidir. Çevre. Mümkün olduğunca çok insan için erişilebilir olan ısıtma ve aydınlatma, hayatı daha huzurlu hale getirdi. Bir kış akşamı eve gelmek ve konaklamanın rahat konforunu bulmak çok keyifli.

  İyi tasarlanmış bir evin maksimum güneş ısısını (organik iklim evi) depolaması ve tutması gerekecektir. Pek çok alanda ısıtma gerçek bir ihtiyaçtır. (Negatif sıcaklıklar veya yüksek nem).

  Evet, çevre güvenliği açısından birçok soru sentetik izolasyondan kaynaklanmaktadır. Dış cephe kaplama üreticilerinin broşürlerini okursanız, neredeyse her zaman herhangi bir tehlike olmadığına dair garantiler bulabilirsiniz. Bununla birlikte, uygulama, çoğu ısı yalıtım malzemesinin zamanla bozulduğunu ve söve modellerinin her zaman zararsız olmadığını göstermektedir. Dış duvarları kaplamak amacıyla seçilecek mantolama malzemesi için bir dizi gereksinim belirlenir: Düşük termal iletkenlik. Isıtıcılar arasında bu özellik övünebilir: Fugalı dış cephe kaplaması ve yalı baskı mantolama paneli. Minimum su emilimi. Isı yalıtım katmanının sudan ek korumasına rağmen, yalıtım şu veya bu şekilde su buharı ile temas eder. Bu nedenle, düşük higroskopisiteye sahip bir malzeme seçmek gereklidir. Yangın Güvenliği. Yalıtımın kendi kendine sönmesi, yangının yayılmasına katkıda bulunmaması ve yanma sırasında çok az duman çıkarması optimaldir.

  Hafif söve kaplama modelleri hafif bir temel üzerine inşa edilmiştir ve önemli yükler için tasarlanmamıştır. Ne yazık ki, çoğu zaman evin duvarlarının yeterince verimli olmadığı veya kendilerine tahsis edilen odada ısıyı koruma göreviyle hiç baş edemediği durumlar vardır. Evin duvarlarının dışarıdan mantolama yapılması bu sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Böylece yalıtım tabakası, soğuk dış hava ile evin iç mekan mikro iklimi arasında kaybolan bir bariyer haline gelecektir. Ayrıca binanın ana duvarı ayrıca nem ve güneş ışığından korunacak ve bu da çalışmasını olumlu yönde etkileyecektir.

  Popüler Yalıtım Seçenekleri Metpor Söve & Mantolama'da.

  Dış cephe kaplamasını düzenlemek için birkaç seçenek vardır:Isı yalıtkanını yapışkan bir solüsyonla duvara sabitlemek ve sıva ile bitirmek;Üç katmanlı havalandırmasız duvar. Yalıtım harçla sabitlenir ve hava boşluğu gözetilerek dış duvar bir tuğlaya monte edilir;Havalandırmalı cephe. Duvar su yalıtımı ile korunur, üstte yalıtım güçlendirilir, ardından ön cam çerçeveye yerleştirilir ve monte edilir. Astardan veya başka bir kaplamadan dış deri.

  Her seçeneğin yürütmede kendi nüansları vardır. Kombine veya modifiye edilmiş izolasyon malzemeleri de satılmaktadır, bunların kullanımı için kendi teknolojilerini takip etmek gerekir. Havalandırmalı bir cephe gibi ev ısıtma teknolojisi, yapışkan çözümler kullanma ihtiyacı nedeniyle kışın bile iş yapmanıza olanak tanır. Duvar yalıtımının asıl görevi, ısı transferine karşı dirençlerinin toplam değerini belirli bir alan için belirlenen hesaplanan göstergeye getirmektir. Ana yalıtım türlerinin fiziksel ve operasyonel özelliklerini dikkate aldıktan sonra kesinlikle hesaplama yönteminden biraz daha aşağıda bahsedeceğiz. Başlangıç ​​olarak, mevcut ısı yalıtım teknolojilerini göz önünde bulundurmanız gerekir. https://www.metpordekor.com/ isimli web sitesinde gelişmeleri güncelleri ve etkinlikleri takip edebilirsiniz. mantolama ve dış cephe kaplama ile ilgili bilgilendirici makaleler, yorumları okumanızı öneriyoruz.

  Çoğu zaman, binanın zaten dikilmiş duvarlarının dış yalıtımına uygulanırlar. Bu yaklaşım, ısı yalıtımı ve duvarların donmaya karşı korunması ve yapı malzemesinin hasar görmesi, nemi, erozyonu ile ilgili olumsuz olayların tüm ana sorunlarını mümkün olduğunca çözebilir. Dış yalıtımın birçok yolu vardır, ancak özel inşaatlarda çoğunlukla eps strafor köpük dış cephe kaplama teknolojisi uygulanır.

  Dış cephe kaplama sektörü günden güne büyümekle birlikte malzeme üreticilerinin ve dış cephe kaplama firmalarının sayısının da artması ve bu rekabetin bina sahiplerine yansıması büyük önem arz etmektedir. Fiyat odaklı düşünen mantolama firmaları standartlara uygun olmayan ve işinin ehli olmayan düşük ücretli uygulama personeli ile mantolama yapan firmalar, konut sakinlerine hem maddi hem de manevi zarar vermektedir. Yalıtım yaptırarak yakıt giderlerinden tasarruf etmek, daha güvenli ve konforlu binalarda yaşamak isteyen daire sakinleri hayal kırıklıklarına uğramaktadır.

  Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

  Yapıların türüne, gereksinim ve beğeniye göre tasarlanmış detaylı dış cephe kaplama malzeme ve teknikleri mevcuttur. Dekoratif Mantolama dış cephe kaplama çeşitleri çimento ve silis kum senteziyle elde edilen, sağlam ve her türlü binaya yapılan bir kaplamadır.

  Alüminyum kompozit panel dış cephe kaplaması; hafif, sağlam ve uzun ömürlü oluşuyla ön plana çıkar. Üzerine boya yapılabilen yalı baskı dış cephe kaplaması, ısıya karşı bulunduğu gibi suya karşı da izolasyon sağlar.

  Genel olarak, sıcak bölgelerdeki insanlar, tıpkı soğuk bölgelerdeki insanların daha sıcak bir atmosfer istediği gibi çok serin bir atmosfer yaratmak isterler. Ancak ısı transferinin en sıcak bölgelerden en soğuk bölgelere gerçekleştiğini biliyoruz. Bu, ısı kaybına neden olur. Binalardaki bu kaybın üstesinden gelmek için bina içinde gerekli sıcaklığın muhafaza edilmesi için ısı yalıtımı sağlanır. Isı yalıtımının amacı, binanın dışı ve içi arasındaki ısı transferini en aza indirmektir.

  Özellikle mülkün konfigürasyonu veya bazı yasal düzenlemeler harici çalışmayı engellediğinde, içten mantolama yapmak da mümkündür. Ancak yaşam alanındaki azalmayı ve diğer dezavantajları içerir.

  Aynen dış duvar kaplama, cepheyi oluşturan duvarların dış cephelerine yalıtım malzemesi katmanları yani ısı yalıtım levhaları yerleştirmekten oluşur. Daha sonra bitirmek için özel harçlarla kaplamak için. Isı yalıtım malzemelerinin projeksiyonu da dahil olmak üzere çeşitli teknikler olmasına rağmen.  

  Genel olarak, cephe kaplama sistemleri aşağıdakiler gibi büyük avantajlar sunar;

  • Termal köprülerin ortadan kaldırılması.
  • Yüzeylerde yoğuşma ve küf oluşumunu engelleyen bariyerlerin oluşması.
  • Dış gürültüyü önlemek için mineral yün kullanılarak akustik yalıtım.
  • Odalarda konfor ve enerji tasarrufu.
  • Metpor dış cephe kaplama panellerinin m2 fiyatlarının ucuz olması önemli bir avantajdır.
  • Termo-akustik yalıtım: Metpor markalı yalı baskı veya fugalı cephe kaplama sistemleri, ısı köprülerini azaltarak soğuğa ve sıcağa karşı direnci garanti eder. Ayrıca akustik yalıtımını artırarak iç konforu artırır.
  • Hızlı yerleştirme: Kuru ve endüstrileşmiş bir inşaat sistemi olduğundan, şantiyede sadece farklı katmanlar yerleştirilerek zamandan tasarruf edilir. 
  • Daha fazla dayanıklılık: Sistem yüksek dayanıklılığa sahiptir ve diğer malzemeler kadar çatlama yapmaz.
  • Ağırlık yapmaz: Hafif malzemeler olduğundan, temelleri etkileyen yapıya yük bindirmez.
  • Ekonomik tasarruf: Isı yalıtımı soğutma maliyetlerini, montajının kolaylığı işçilik maliyetlerini azaltır ve son olarak bu sistem yedek parça yapımında daha ekonomiktir.
  • Darbe dayanımı: Bu mantolama sistemi, farklı darbelere karşı çatlak oluşturmadan büyük bir direnme kapasitesine sahiptir.
  • Kolay kurulum: Kurulum basit ve hızlıdır. Terccacotta cephe kaplama sistemini bilen kişilerle çalışıldığında günde 40 ile 50 m2 arası tamamlanabilmektedir.
  • Çok çeşitli yüzeyler.
  • Sürdürülebilirlik: Kullanılan tüm mantolama malzemeleri geri dönüştürülebilir veya tekrar kullanılabilir.

  Ahşap dış cephe kaplama; estetik, havadar hafif bir kaplama oluşuyla fark yaratır. Dış cephe mantolama, ısı yalıtımındaki başarısıyla, en çok tercih edilen kaplamadır. Tasarım ve dekoratif zenginliğiyle ilgi çeken natural taş dış cephe kaplaması, yapıyı doğa şartlarında aşınmalara karşı korumakta son derece etkilidir. Hem mantolama ve hem de su yalıtımı gerçekleştiren siding dış cephe kaplaması, değişik pek çok yapı türünde kullanılmaktadır; dekoratif, sağlam ve uzun hayatlıdır. Mantolama nedir? yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

  Gelişen Yapılarda Cephe Kaplama Modelleri

  Yapılarda dış cephe giydirme, uzmanlık gerektiren mimari ve teknik bir uygulamadır. Günümüzde cephe mantolama dizayn ve teknolojisi süratle ilerleyen bir alandır.

  Termal köprüler, bir binanın zarfının termal direncinin önemli ölçüde zayıfladığı kısımlarıdır, bunlar ısının kolayca kaçabileceği lokalize alanlardır. Yetersiz montaj nedeniyle yalıtımın veya zayıflıkların oturması problemlerine ek olarak, genellikle farklı duvarların birleşim yerlerinde bulunurlar: iki cephe arasında, duvar ile döşeme arasında, dış doğramaların çevresinde, panjur kutularında. tekerlekler vb.
  Eski bir binada, termal köprüler şu anda toplam kayıpların% 20'sini temsil ediyor ve paradoksal olarak, cephe sistemlerinde yalıtım kalınlıklarındaki artışla birlikte, yüzde olarak etkileri artmaya devam etti.
  Isı köprülerinin varlığı kaçınılmaz değildir ve özellikle aşağıdaki noktalarda ortaya çıkar:
  • Evin duvarlarının köşelerinde, çünkü ısıyı reddeden dış duvarın yüzeyi, ısıyı alan iç yüzeyden daha büyüktür. Bu fenomen, beton blok ve içi boş tuğla yapılarda bu konum için gerekli olan betonarme bir direğin varlığı ile vurgulanmaktadır.
  • Yukarıdaki ile aynı nedenlerle, perde duvarlar ile dış duvarlar arasındaki açılarda
  • Balkonlar evin döşemesinin bir uzantısı olarak döküldüğünde, zemin betonu ısıyı doğrudan balkona iletir ve daha sonra etki eder. evin dışındaki bir radyatör gibi.
  • Döşeme levhaları ile dış duvarlar arasındaki bağlantılarda, iç yalıtım çevre yalıtımı sağlamadıysa
   veya temellere kadar dış cephe yalıtımı yapılmamışsa.
  • Hava boşluklarında, kanallar ve çıkışlar için yapılmış girintiler, yalıtım panelleri arasında kötü bağlantılar.
  • Yeni inşaatta, ısı köprülerinin mevcudiyeti esas olarak seçilen yapı sistemine bağlıdır: dağıtılmış yalıtım sistemlerine sahip birkaç ısı köprüsü vardır (montaj kurallarına uyulması koşuluyla kendinden yalıtımlı tuğlalar, hücresel beton), ahşap karkas evler ve dış cephe yalıtım sistemleri ile pratikte değil.
  - Yenilemede, dışardan yalıtım, açık ara en etkili çözüm olmaya devam ediyor, diğer daha az verimli teknik seçenekler geçerli olmaya devam ediyor:
  - Mevcut ısı köprülerini sınırlamak için: balkonlar dahil cephelerin parçalarının kaplanması (bunlar olabilir güneş seralarının ısıl depolanması), yalıtkan bir dış sıva yapılması.
  - Yeni ısı köprüleri oluşturmaktan kaçınmak için: beton döşeme yerine ahşap veya ahşap / beton zemin, ısı kesici montajı, makas ve çevre duvarlar arasına yalıtım montajı, kullanılmayan yalıtım kaplama sistemleri seçimi metal çerçeveler, eskiden neredeyse genelleştirilmiş ve beklenen performansa büyük ölçüde zarar veren termal köprüler oluşturan bir çözüm:
  - Mantolama düzenlemeleri, çerçevede kullanılan metal direkler durumunda bu kaplamaların hesaplanan değerinin % 50'si oranında gerçek performansını tahmin etmektedir.
  - CSTB'de yalıtım komplekslerinin metal çerçeveleri üzerinde gerçekleştirilen karşılaştırmalı bir test, bu sistemlerin temel termal hesaplamalara kıyasla % 20 ila 40'lık bir performans kaybı oluşturduğunu gösterdi.

  Dış cephe yüzeyini mantolama malzemeleri ile saran bir strafor ısı yalıtım levhalarıdır. Kış aylarında kabaran doğal gaz faturalarından sizleri rahatsız ediyorsa, yazları evinizin serinliğini muhafaza etmek istiyorsanız bu dış cephe ısı yalıtımı kaplamaları yöntemi tam olarak derdinize derman olacak bir izolasyon tekniğidir. Yalıtım ihtiyacınıza fazlasıyla cevap verecektir.

  Kaliteli Cephe Kaplama Malzemelerinin Kullanımı

  Her türlü iç ortamı dekore etmek amacıyla yüksek yoğunluklu ve ince taneli EPS dış cephe kaplamaları. Geleneksel alçı kalıplar, yüksek maliyetler ve bunun neticesinde kullanımlarında kısıtlamalar ile zanaat çalışması ve uzun tamamlanma süreleri gerektiriyordu.
  Metpor Söve & Mantolama, hem alçı pervazları hem de benzer malzemelerden yapılmış olanları en az maliyet ve kusursuz kaplama ile değiştirerek duvar kaplaması, pencere sövesi, kat silmesi, payanda stilinin ekonomik, süratli ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlar.
  Binanın ısı yalıtımı ve dış cephe kaplamasını yaparak dizayn imkanları gerçekleştiren yalı baskı (siding) dış cephe kaplama malzemeleri EPS strafor polistren köpük ismini sunduğumuz termoplastik bir malzemeden üretilip, yüzeyi özel mineraller ve bağlayıcılar sahibi olan sert bir sıva ile kaplıdır. Bu sıva hem dış cephe kaplamasını hem de binayı dış mekandan gelebilecek olumsuz koşullara karşı yüksek mukavemet gösterir.

  Dış Cephe Kaplamasının Avantajları Nelerdir?

  Eps strafor mantolama sistemi, daha sonra üzeri kaplanacak olan EPS levhalar ile ısı yalıtımı sağlayarak cephelerin enerji kriterlerine göre yenilenmesi ihtiyacını karşılamaktadır. Sistem her tür yüzeye uygulanabilir: duvar duvarlar, beton (kaplamalı veya kaplamasız), prefabrik sistemler, hafif ahşap veya metal bölmeler, OSB, fibercement, dış cephe alçıpan vb. Yüzeye ekstra ağırlık eklemeyen hafif bir sistemdir.

  – Hızlı ve temiz ısı izolasyonu ve ses yalıtımı.

  – Mükemmel işlenebilirlik. Kesmesi ve takması kolaydır.

  Strafor cephe kaplamaları neme, mantara ve küfe karşı dayanıklıdır.

  – Çimento esaslı levhalara göre daha hafif ve daha hızlı montaj.

  logo

  Metpor Dekor ile Hayallerinizdeki Binaya Kavuşun!

  Estetik, Kalite ve Profesyonellik Bir Arada! Dış Cephe Kaplama • Söve • Isı Yalıtımı • Mantolama Üretimi. Binalarınıza Özgün Kimliğinizi Kazandırın! Detaylarda Profesyonellik!

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2023 MT Web Team | Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  whatsapp