• + 90 216 387 46 64
  • info@metpordekor.com

Isı Yalıtımı Yaptırmanın Amacı Nedir?

Isı Yalıtımı Yaptırmanın Amacı Nedir?

  • Mete Yılmaz

    Mete Yılmaz

    meteyilmaz@metpordekor.com

    Okunma Sayısı : 25 103

Isı Yalıtımı Yaptırmanın Amacı Nedir?

    Isı Yalıtımı Yapmanın Amacı Nedir?

    Isı Yalıtımı genel olarak bir bölge ile diğer bölge arasındaki ısı alışverişini en aza indirmek hedefiyle tasarlanan sistemlerin bütününe verdiği isimdir. Avrupa ‘da geride bıraktığımız asır bölge de yaygınlaşan bu mantolama başta olmak üzere ısı yalıtım sistemleri ülkemizde yakın vakitte yaygınlaşmaya başlamıştır. Isı Yalıtımı Yapmanın Amacı insanların binalarda daha konforlu yaşam sürmek amacıyla yapılması gereken en mühim şeylerden bir tanesi ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı hayat kalitesinden ve konfordan taviz vermeden enerji tasarrufunun sağlanabileceği en güzel yoldur. Yapılan incelemeler mantolama oluşturulan binalarla yapılmayan binalar arasında yüzde 50 gibi bir oranda enerji tasarruf farkının olduğunu göstermektedir.

    Isı Yalıtımı Yaptırmakta ki Temel Amaç Konforlu Bir Yaşam Sürdürme İmkanı Sağlamasındandır.

    Bu hal da bize ortalama bir doğalgaz kullanıcısının iki ya da üç sene içinde Mantolama ya da ısı yalıtım sistemleri programı sonra sağladığı tasarruf yardımıyla ısı yalıtım maliyetleri çıkaracağını göstermektedir. Enerji ihtiyaçlarının yükselmesi ve bilhassa ısınmak hedefli fosil yakıtlarının kullanılması hava kirliliğini mühim derecede artırmaktadır. Isı yalıtımı ve sonrasında söve uyuglamalarıyla desteklenen binalar bu tür yakıtları yarı yarıya daha az kullanacaklarından etrafa de daha az zarar verecekler ya da hiç vermeyeceklerdir. Dolayısıyla ısı yalıtım sistemleri tasarruflu olmalarının yanı sıra çevre ve doğanın arkadaşı olan sistemlerdir.

    Faydalı Makaleler

    Isı Yalıtımı, Isı Yalıtımı Nedir, Isı Yalıtım Fiyatları, Isı Yalıtım Firmaları, Isı Yalıtım Malzemeleri, Isı Yalıtım Çeşitleri, Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır, Isı Yalıtımın Önemi, Isı Yalıtımın Faydaları, Neden Isı Yalıtımı Yaptırmalıyız, Isı Yalıtımın Uygulandığı Yerler, Mantolama, Dış Cephe
    logo

    Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

    info@metpordekor.com
    Telefon: + 90 216 387 46 64
    FAX: + 90 216 517 84 33
    GSM: + 90 532 697 15 47
    Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
    No : 13/1 Kartal / İstanbul.

    2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

    Metpordekor.com Mobilde
    mailform