• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Mantolama Nedir?, Mantolama Ne Demek?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Mantolama Nedir?, Binalarda Mantolama Nasıl Yapılır?

Mantolama Nedir?, Binalarda Mantolama Nasıl Yapılır?

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 261 420

Mantolama Nedir?, Binalarda Mantolama Nasıl Yapılır?

  Mantolama Nedir?, Mantolama Nasıl Yapılır?

  İçindekiler:

  1. Mantolama Nedir?

  1. Mantolama Nedir Kısaca
  2. Mantolama Nedir İnşaat
  3. Dış Cephe Giydirme
  4. Taşyünü Mantolama Nedir?

  2. Mantolama Ne İşe Yarar?

  1. Dış Mantolama Nedir?
  2. Eps Mantolama Nedir?
  3. Fugalı Mantolama Nedir?
  4. Fileli Mantolama Nedir?

  3. Mantolama Neden Yapılır?

  1. Mantolama Ücreti Nedir?
  2. Mantolama Yasası Nedir?
  3. Mantolama Zararları Nedir?

  3. Mantolama Nasıl Yapılır?

  1. Mantolama Fiyatları 2019
  2. Mantolama Fiyatları 2018
  3. Mantolama Çeşitleri
  4. Mantolama Malzemeleri

  4. Mantolama Nerelere Yapılır?

  1. Mantolama Köşe Profili Nedir?
  2. Mantolama Sıvası Nedir?

  Mantolama, cephe giydirmesi yöntemi kullanılarak, bir yalıtım malzemesi aracılığı ile binaların cephelerinin kaplanarak optimize edilmesi işlemidir. Kısaca mantolama, "ısı yalıtımı yapmak için planlanan optimizasyon uygulamalarının bütünüdür. Isı yalıtımı ise, farklı sıcaklıktaki iki ortam arasındaki ısı transferini engellemek amacıyla yapılan uygulamalara verilen isimdir. Yalıtım malzemeleri veya uygulanacak mantolama sistem tipi, istenen ısı yalıtım seviyesine, binanın kullanım çeşidine ve uygulama alanına bağlı olarak değişir.

  Mantolama Ne Demek?, Mantolamanın Tanımı?

  1. Isı yalıtımı, bir malzemeyle bir ortamdan diğerine ısı girişini veya çıkışını azaltma yeteneğidir.
  2. Çok sıcak veya soğuk bölgelerde kullanılan iyi monte edilmiş ısı yalıtımı, bina boyunca, yerden çatıya, duvarlara ve cephelere kadar enerji verimliliğini garanti eder.
  3. Sıcak bölgelerde, yalıtım ısıyı ortamın dışında tutar ve klima ihtiyacını azaltırken, soğuk bölgelerde ısı yalıtımı ortamı sıcak tutar ve ısıtıcı kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.
  4. Mantolama ayrıca teknik tesisatlarda enerji kaybını önleyen borular ve kazanlar için yaygın olarak kullanılmaktadır.
  5. Yapı elemanlarının sıcaklığını stabilize eder, iç yüzeylerde su buharının yoğunlaşma olasılığını önemli ölçüde azaltır, böylece genellikle mantar veya küf adı verilen sağlığa zararlı mikroorganizmaların ortaya çıkmasını ve çoğalmasını önler.
  6. Termal konfor ve "enerji tasarrufu" sağlarlar.

  Mantolama, bina cephesinden ısı kaybına engel olarak binalarda enerji kullanımını azaltmak amacıyla yapılan önemli bir yapı teknolojisidir. Binalarda dış sıcaklığın ya da soğuğun içeriye girmesine izin vermemek ve bunun tersi olarak içeriden dışarıya hava sirkülasyonunu engelleyerek evin enerjisinden tasarruf etmek, "mantolama nedir?" sorusuna kısaca verilecek en net cevaptır.

  Mantolama, bir binanın ısısını koruma sürecidir. Daha soğuk bölgelerdeki insanlar binalarının içeride sıcak olmasını ve daha sıcak bölgelerdeki binaların içeride daha soğuk olmasını ister. Böylece, binanın ısısını insan ihtiyacına göre göre dengelemek amacıyla, binaların duvarlarında ve çatılarında izolasyon yapabilirsiniz.

  Mantolama Nedir? İnşaat İçin Önemi Nedir?

  Mantolama Nedir?; Isı kaybına tamamen engel olmak veya minumum seviyelere çekmek için yaptığımız uygulamalara "mantolama" denir. Binalarda yalıtım yaparak doğal gaz ve elektrik sarfiyatını azaltarak "enerji tasarrufu" sağlayan işlemlerdir mantolama. Bununla beraber dış cephede mantolama uygulamaları en popüler ve trend dış cephe kaplama uygulamalarındandır. Isı, bir yapının duvarlarından, pencerelerinden, çatısından ve tavanlarından yayılır. Isının seviyesi düştükçe terkrar ısınmak için daha fazla enerji tüketmemiz gerekmektedir. Binaların duvarlarındaki düşük ısı yalıtımı, dünya çapında milyonlarca ton CO2 ve sera gazı emisyonunun önemli bir nedeni olarak ortaya çıkıyor. Bunun nedeni açık: duvarların zayıf yalıtımı, binalarımızın iklimlendirmesi açısından yüksek gaz ve elektrik tüketimi gerektirir.

  Yaz aylarında, bu ısı kaybı, ısının özelliğe girdiği ısı aktarmasına dönüşebilir. Binalarda ısı yalıtımı, ısı kaybını önlemeyi hedefleyen akıllı, pratik ve kolay bir çözümdür. Bina mantolama nerelere yapılır? diye soracak olursak, yalıtılacak en süregelen alanlardan bazıları tavanları, boşluk duvarlarını, dış duvarları ve zeminleri kapsamalıdır. Eps Strafor ısı yalıtım levhalarının rahatça kesilebilir olmasından dolayı dış cephe kaplama modelleri için Bina dış cephe dekorasyon yapılabilmesi imkanı sunmaktadır.

  Mantolama Nedir?, Mantolama Nasıl Yapılır?

  Mantolama (ısı Yalıtımı) Nedir?

  Dış Cephe Mantolama Nedir? Ne İşe Yarar?

  Mantolama, bina cephesinden ısı kaybına engel olarak binalarda enerji kullanımını azaltmak amacıyla yapılan önemli bir yapı teknolojisidr. Isı yalıtımı, genelde 0,1 W / mK'den daha düşük ısı iletkenliğine sahip dış cephe kaplama malzemelerinden oluşturulur. Bu mantolama malzemelerinin enerji tasarrufu gerçekleştirme ve iç mekandaki ısının güvenliğini sağlamak ve konfor sağlamaktan başka bir amacı yoktur.

  mantolama metrekare fiyatı, m2 birim olarak 3 cm için 29.00 ₺ + KDV iken, 4 cm için de 32.00 ₺ + KDV olarak hesaplama yapılır. Bu mantolama strafor fiyatları 2019 yılı için geçerliliğini korumaktadır. Dış cephe mantolama fiyatları 2018 yılında 24.00 TL + KDV iken Dolar ve Euro para birimlerinde yaşanan döviz kuru dalgalanmaları nedeniyle 2019 yılında m2 fiyatları artış gösterdi.

  2020 mantolama fiyatları ise, 3 cm mantolama levhası için 32.00 ₺ + KDV, 4 cm mantolama plakası 35.00₺ + KDV dir. Bu ısı yalıtım levha fiyatları dekoratif mantolama çeşitlerinden olan yalı baskı mantolama ve fugalı kaplama için öngürülüyor.

  Yani basitçe "mantolama" dışarıdaki ısıyı içeriye sokmadan, içerideki ısı güvenliğini sağlamak hedefi ile yapının bir nevi manto içine alınması, ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise strafor duvar yani ısı yalıtımı, rastgele bir ısı köprüsü oluşmayacak şekilde, lüzumlu ısı yalıtımı katsayısına ulaşmak amacıyla bina dış yüzeylerine oluşturulan dış cephe giydirme, "mantolama uygulaması" olarak adlandırılır. Bina dış cephe kaplama ve dış cephe sistemleri yalnızca kışın içerideki sıcak havanın dışarı çıkması manasında değildir. Yaz aylarında da içerideki soğuk havanın dışarı çıkmasına engel olur ve iç kısımların ısı kaybını azaltır. Kısaca Mantolama ısı geçişine karşı binada yalıtım işlemidir.

  Dış Cephe Mantolama Nedir?

  Bina Mantolama Nedir?

  Eps Mantolama Nedir?

  Dış Cephe Mantolama Nedir? diye tanımladığımız vakit günümüzün en çok tercih edilen ısı yalıtım sistemidir. Dış cephesinde "mantolama uygulaması" iyi olan bir yapıda ısıtma ve soğutma hedefiyle kullanılan enerjinin daha az kullanılması ve ısıtma ve soğutma sistemleri kaynaklanan giderlerin daha ekonomik rakamlara indirilmesine de yarayan izolasyon sistemi uygulamalarıdır. Aynı zamanda bir diğer yönden de söve ve mantolama kaplama modelleri, daha az yakıt kullanılması hava kirliligini önler. Bina dış cephelerinde ısı ve nem iletimi azalacağından binaların ömrü uzar. İnsanlar konforlu ve ekonomik yaşama ihtiyacını her geride bıraktığımız süre diliminde artarak hissetmişlerdir. Bu gelişmeler doğrultusunda da karşılaştıkları problemlere çözümler aramışlardır. Binalarda ısı yalıtımı bu çözümlerin başında gelmektedir. Dış cephe kaplama panelleri ile ilgili bir çok çalışma 20. yüzyılın ilk yarısında yapılmış ama geliştirilen bu mantolama malzemeleri yaşanılan petrol krizinin ardından kullanılmaya başlanmıştır. 

  Mantolama Nedir? İnşaat

  Eps Mantolama Nedir? sorusunda anahtar cevap polistiren (EPS Strafor) malzemelerin, kusursuz bir ses ve sıcaklık yalıtım malzemesi olan su geçirmez bir termoplastik köpüktür.

  Strafor olarak da tanınan genişletilmiş köpük (EPS) ve çekilmiş (XPS) olmak üzere iki tipte gelir. İki tür performans değerleri ve maliyet bakımından değişiklik gösterir. Daha pahalı olan XPS, R-5.5 R değerine sahipken, EPS R-4'tür. Polistiren yalıtım, diğer hiçbir yalıtımın sahip olmadığı benzersiz bir pürüzsüz yüzeye sahiptir. Şuradan mantolama nasıl yapılır resimli anlatımla linkine erişebilirsiniz.

  Tipik olarak, köpük dış cephe mantolama fikirleri arasında en uygun olan bloklar durumunda oluşturulur ya da kesilir. Köpük yalıtım levhaları yanıcıdır ve Hexabromocyclododecane (HBCD) olarak adlandırılan bir yanmaz kimyasal içerisinde kaplanması gerekir. Dış cephe mantolama çeşitleri makalemize linkten ulaşabilirsiniz.

  Mantolama Nedir Kısaca?Mantolama Nedir? Dediğimizde Aklımıza Gelmesi Gereken İlk Şey Enerji Tasarrufu Olmalıdır.

  Yaşanan ekonomik zorluklar bundan sonra hayatımızın her bölümünde tasarruf yapmamızı gerektirdiği gibi enerji kaynaklarımızın az olması ve çevre ve doğa kirliliği de yaşamlarımızı ciddi olarak etkilemektedir. Bunu engellemenin yollarından olan dış cephe mantolama ile (mantolama yapmak) bugünün ve geleceğin vazgeçilmezidir. Binalarda ısı yalıtımı nedir? diye soracak olursak; Farklı iki bölge ve sıcaklıktaki ısı transferini engellemek hedefli oluşturulan işleme ısı yalıtımı denir.

  Binalarda mantolama uygulamaları için gereken süre; yapının ihtiyaçları, büyüklüğü ve yalıtım uygulamasında çalışacak kişi sayısıyla ilişkili olarak belirlenir. Genel olarak mantolama, orta ölçekteki bir bina için 4 - 5 haftalık zaman zarflarında tamamlanır. Tabii ki hava koşulları veya diğer mücbir sebepler bu süreyi olumlu veya olumsuz etkilemektedir. Fileli mantolama nedir? makalemizi incelemenizi de tavsiye ederiz.

  5 Maddede Dış Mantolama Uygulamasının Faydaları

  Harici ısı yalıtımı yani "dış mantolama", enerji verimliliği, konfor seviyeleri ve evimize enerji tasarrufu gibi mühim faydaları vardır. Termal köprülerden uzak durmak, ısı hareketini azaltarak termal konforu çoğaltır; bu da kışın daha sıcak bir ev ve yazın daha serin olmasını sağlar.

  1. Bir binanın ısıl performansını çoğaltır.
   Metpor dış mantolama uygulamaları ile duvarların termal ataletini çoğaltır ve ısı kaybını sınırlar. Bu, iç mekan termal konforunu iyileştirir, ısıtma maliyetlerini azaltır ve CO2 kirliliğini sınırlar.
  2. Hayat alanları daha rahat duruma geliyor.
   Bir evin duvarlarından kaynaklanan ısı kaybı, boya ve sıvanın bozulmasına, duvar kağıdının sıkışmasına ve akarların ve küflerin gelişmesine yol açabilecek neme niçin olur. Nemli evler bunun dışında solunum problemlerine da katkıda bulunabilir. Binalarda dıştan mantolama bir evin etkili şekilde ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanması, yoğunlaşmanın tesirlerini sınırlandırır ve nemli problemlerin üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.
  3. Gürültü seviyesini oldukça azaltır.
   Gürültü kirliliği sağlığımız ve iyiliğimiz üstünde zararlı bir tesire sahip olabilir. Dışarıdan gelen trafik gürültüsü gibi rahatsızlıkları azaltmanın bir yolu, bir Dış mantolama sistemi kurmaktır. Çünkü sessiz bir ev daha rahat bir ev anlamına gelir.
  4. Daha çekici bir ev yapar. Dış mantolama, boya ya da sıva gibi dekoratif bir kaplama ile kaplanmıştır. Silikon ve akrilik boyalar, mineral rendeler, tuğla efekti ve kuru çizgi gibi kül ve tırnak detaylandırma gibi dış mantolama sistemleri yelpazemizle uyumlu, geniş bakım gerektirmeyen dekoratif kaplamalar sunmaktadır.
  5. Daha değerli, yüksek performanslı bir yapı, projenin ister yeni ister inşa ister yenileme çalışmaları olsun, dış duvar yalıtımı istikbalteki düzenlemelerdeki değişikliklere karşı korumalıdır. Binada dışarıdan mantolama ve söve uygulaması potansiyel istikbal alıcılar yalnızca evin görünümüyle değil aynı vakitte termal performansla da ilgilenecektir. Yangın geciktirici malzemelerle kaplanmış, iyi yalıtımlı, termal olarak verimli bir ev daha değerlidir.
  Mantolama Binalarda Nerelere Yapılır?

  Yapım aşamasında gerekli detaylar önceden dikkate alındığı sürece yeni binalarda izolasyon sistemi uygulamaları eski binalara nazaran tatbikatlar daha kolay yapılabilecektir. Karotlar yağmur suyu gider borularının kanalları açılırken mantolama payının bırakılmasına dikkat edilmelidir, çatı parapetleri ve gizli derelerinin günümüzün en iyi mantolama malzemeleri ile izole edilmesi ve pencere denizlikler de yine mantolama payının ve düşünülüyorsa dekoratif söve modelleri kalınlıklarında dikkate alınması sistem uygulamaları yapılırken karşılaşılması muhtemel birçok problemi ortadan kaldıracaktır.

  Dış cephede pencere söveleri nedir? makalemizden söve malzemeleri ile ilgili kapsamlı bilgiler alabilirsiniz. Binalarda mantolama uygulaması kimi zaman klasik düz mantolama, yalı baskı kaplama malzemeleri, fugalı mantolama, terracotta dış cephe kaplaması gibi strafor mantolama malzemeleriyle doğalgaz enerjisinden tasarruf etmemizi sağlar.

  Yeni binalarda mantolama altına kaba sıva yapılması teknik olarak bir mecburiyet olmamakla beraber sistem uygulamalarının daha problemsiz uygulanabilmesi için fayda sağlayacaktır.

  Oturulan binalarda yapılan ısı yalıtım sistemi uygulamaları yeni binalara nazaran daha zordur. Bunun sebebi özellikle denizlik altlarında, parapet kenarlarında, yağmur suyu giderlerinde, balkon kapılarında yaşanması muhtemel sorunların yoğunluğundandır.

  Pencere Denizlik Altları: Binaların mantolama uygulamalarında "ısı yalıtım levhaları" aracılığıyla kaplanmasıyla beraber çoğu binada mermer denizlik damlalıkları kapanmaktadır ve bu şekilde yapılan uygulamalarda önlem alınmaz ise yağmur sularını pencere merkezlerinden cepheye akması ve kirliliğe sebep olması kaçınılmaz sondur. Söz konusu problemi ortadan kaldırmak için eski binalarda mantolama sonrası denizlik altlarını pvc veya alüminyum damlalık profili konması tartışmasız bir mecburiyettir. İç cephe mantolama nedir? isimli makalemizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

  Parapet Kenarları: Ülkemizdeki eski binalarda maalesef çatı parapetlerini gerekli ısı izolasyonu yapılamamıştır. Çatı derelerindeki mevcut problemleri öncelikle olarak çözülmedikten sonra yapılan "mantolama uygulamaları" için ileri dönemde tehlike arz etmektedir.

  İzolasyon, ısı akışına bir bariyer görevi gören bir uygulamadır. Evlerimizi kışın sıcak ve yazın serin tutmak için gerekli bir önlemdir. Mantolama planlaması doğru yapılmış olan bir ev konfor sağlamasının yanı sıra, soğutma ve ısıtma faturaları için de tasarruf sağlar. Bu da sera gazı emisyonlarını azaltarak çevre korumasına faydalı olur.
  İklim koşulları, konum, rakım gibi etkenler bina kaplamasının seviyesini ve hangi çeşit mantolama tekniğinin yapılması gerektiğini doğrudan etkileyen faktörlerdir. Binaya yapılacak mantolama uygulaması mutlaka binanın mevsimsel ihtiyaçlarını karşılayan bir mantolama yöntemi olmalıdır.

  Mantolama, hava kötü koşullarına karşı korumaya yardımcı olur ve binalarda yoğunlaşma gibi nem sorunlarını ortadan kaldırması beklenir. Bazı mantolama çeşitleri aynı zamanda ses yalıtımı özelliklerine de sahiptir.

  Mantolama Nedir?, Mantolama Anlamı Nedir?

  Mantolama nedir?; Yapıların dış cephelerine yalıtım malzemeleri kullanılarak bir "dış cephe kaplama yapılması" uygulamasıdır. Yapının dış koşullardan doğrudan etkilenmesini engeller ve ısı korunmasını mantolama uygulamaları sağlar. Sektörde faaliyet gösteren dış cephe mantolama firmaları bu uygulamayı gerçekleştirebilme kabiliyetine sahip firmalardır.

  Bu noktada kabiliyetten bahsedilir, zira dış cephe kaplama firmaları özel araç ve gereçlere sahiptir ve uygulama kalitesi ağır olduğundan her boyuttaki işletme buna vakıf olmayabilir. İç Cephe Mantolama Nasıl Yapılır? makalemizi de inceleminizi tavsiye ediyoruz.

  Binaların boyutuna bağlı olarak, farklı niteliklerde iskeletlerin kurulması, yeterli personele sahip olunması ve dış cephe mantolama firmaları tarafından ihtiyaç duyulan araç ve gerece sahip olunması gereklidir. Dış cephe dekorasyon faaliyetleri yapmakta olan küçük çaplı firmaların dış cephe mantolama firmaları gibi faaliyet gösterebilmesi beklenmez. Kaldı ki, en küçük boyuttaki mantolama faaliyeti dahi ciddi bir personeli gerektirir ve oldukça yoğun bir uğraştır. Bu nedenle mantolama firma seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

  Dış cephe mantolama nedir? sorusuna böylelikle geniş anlatımla cevap vermiş olduk. Mantolama dübeli nedir? makalemize linkten ulaşabilirsiniz.

  METPOR imalatı olan Trendwall iç cephe "strafor duvar panelleri" sayesinde hem "dekoratif" aynı zamanda sağladığı "izolasyon" özelliğiyle "kendin yap mantolama" özellikli yalıtım malzemeleridir. Tamamlayıcı bir şekilde çatı ve teraslarda yapılacak su izolasyonu ve ısı yalıtım uygulamalarıyla, dairelerde ve diğer iç mekanlarda bulunan havanın verim devamlılığını koruyarak, kaliteli koşullara sahip yaşam alanları oluşturmaktadır.

  Daha az verimli yalıtım malzemeleri için daha büyük miktarlarda malzeme ve para harcamak gereklidir ve mantolama malzeme seçimi de diğer şeylerin yanı sıra sabitleme yöntemlerini de etkiler.

  Daha iyi mantolama özelliklerine sahip malzemeler daha fazla enerji tasarrufu sağlar ve böylece mantolama sayesinde uzun vadede oluşacak olumsuz çevresel etkiler minumum seviyeye indirilmiş olacaktır.

  Mantolama, boşa giden enerjiyle gayret için kullanılan bir usuldür. Bir binanın duvarlarının izolasyon perfomansını güçlendiren bir çözümü temsil eder. Ayrıca, bu teknik onları hava geçirmez hale getirir ve havalandırmayı optimize eder.

  Çoğu yapı mantolama uygulaması için yeterli alan sağlar. Alan yoksa ya da ek alan ek maliyet gerektiriyorsa, daha farklı mantolama çeşitleri uygulanabilir. Daha kalın uygulanan mantolama katmanları yalıtım performansını daha da arttıracak malzemelerdir.

  Elbette, kalınlığı yüksek mantolama levhaları daha pahalıya mal olur fakat, mantolama malzemeleri oran olarak fiyat bakımından çok daha ucuzdur. Peki mantolama nasıl hesaplanır? makalesinde dış yalıtım nasıl yapılır? cevaplarını ayrıntılı olarak ilgili linke tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Yeni nesil mantolama panelleri üzerine, ısı yalıtım sıvası yapılmaz. Kendinden sıvalı hazır ısı yalıtım levhaları doğrudan cepheye uygulanabilmesi planlanarak ürettiğimiz mantolama levhalarıdır. Aynı zamanda su yalıtımı özelliği de mevcut olup 2019 yılında binlerce m2 uyguladığımız mükemmel mantolama malzemeleridir.

  Mantolama modelleri için aldığınız fiyat teklifleri düz mantolama mı? yoksa tasyünü mantolama veya dekoratif ısı yalıtım uygulaması mıdır? buna dikkat etmenizi öneriririz. Isı yalıtım malzeme kalınlığına dikkat ediniz. Cephe yalıtım mantolama uygun kalınlıktaki malzemelerle yapılmalıdır. Mantolama kalınlıkları ile ilgili makaleye linkten ulaşabilirsiniz.

  YILKAR İNŞAAT olarak, mantolama yapımı ve söve uygulamasını önemle tavsiye ediyoruz. Binalarda ısı yalıtımı nedir? makalemize linkten erişebilirsiniz. • Mantolama Nedir? Nasıl Yapılır?, En İyi Mantolama Markası Metpor'da
 • Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Isı Yalıtımı
 • 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır?
 • Dış Cephe Mantolamada En İyi Firmalar
 • Söve Nedir?, Pencere ve Kapı Sövesi Teknik Özellikleri Nedir?

 • Hızlı Erişim Linkleri


  Mantolama Nedir? Nasıl Yapılır?, En İyi Mantolama Markası Metpor'da | Dış Cephe Kaplama Nedir?, Pratik Dış Cephe Kaplama Yöntemleri | Isı Yalıtım Malzemeleri ve En İyi İzolasyon Malzemeleri | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | Mantolama Nedir?, Binalarda Mantolama Nasıl Yapılır? | Dış Cephe Kaplama Modelleri 2019, Strafor Dış Cephe Kaplamaları 2020 | Mantolama Fiyatları 2019, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2020 | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama Malzemeleri, Dış Cephe Mantolama Malzemeleri | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? | İzolasyon Nedir?, İzolasyon Yöntemleri | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama Fiyatları | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | İç Cephe Mantolama Fiyatları, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama | Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplaması | Strafor Dış Cephe Kaplama m2 Birim Fiyatları | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Villalarda, Müstakil Evlerde Dış Cephe Mantolama ve Fiyatları | Dekoratif Mantolama, Dekoratif Isı Yalıtımı | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Villa Söve Modelleri, Villa Söve Çeşitleri | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Duvar Paneli Nedir? | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Mantolama İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Önerileri Nelerdir? | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır?, Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Villa Dış Cephe Kaplamaları | Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2020 | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri |
  logo

  Metpor Söve & Mantolama Ürünleri; Dış Cephe Kaplama, Isı Yalıtımı, Ev Dekorasyon Fikirleri, Strafor Duvar Paneli Malzemeleri ve Diğer Dekorasyon Ürünlerinde Başta İstanbul Olmak üzere, Tüm Türkiye'ye Hizmet Vermektedir.

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2020 MT Web Team - Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com