• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Pratik Dış Cephe Kaplama Fikirleri, En İyi Dış Cephe Kaplama Önerileri 

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Dış Cephe Kaplama Nedir?, Pratik Dış Cephe Kaplama Yöntemleri

Dış Cephe Kaplama Nedir?, Pratik Dış Cephe Kaplama Yöntemleri

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 292 642

Dış Cephe Kaplama Nedir?, Pratik Dış Cephe Kaplama Yöntemleri

  Dış Cephe Kaplama Nedir?, Dış Cephe Kaplama Yöntemleri

  İçindekiler; 

  1. Dış Cephe Kaplama Sistemleri

  1. Bina cephe
  2. En İyi Dış Cephe Kaplaması
  3. Yalıtımlı Dış Cephe Kaplamaları
  4. Yeni Nesil Dış Cephe Kaplama
  5. Dış Cephe Kaplama Strafor Fiyatları

  2. Dış Cephe Kaplama Modelleri

  1. Villa Dış Cephe Kaplama Modelleri
  2. İşyeri Dış Cephe Modelleri
  3. Prefabrik Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Fiyatları
  4. Suya Dayanıklı Dış Cephe Malzemeleri

  3. Dış Cephe Kaplama Köpük

  1. Dış Cephe Mantolama
  2. Dış Cephe Kaplaması Yapılması Gereken 5 Yer
  3. Dış Cephe Kaplama Çeşitleri ve Özellikleri
  4. Dış Cephe Kaplama Panelleri

  4. Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Fiyatları

  1. En Ucuz Dış Cephe Kaplama Malzemeleri
  2. Dış Cephe Kaplama Köpük Fiyatları
  3. Dış Cephe Kaplama Fiyatları

  5. Binaların Dış Cephe Kaplaması Nasıl Yapılır?

  1. Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Fiyatları
  2. Villa Dış Cephe Kaplama Modelleri
  3. Dış Cephe Giydirme
  4. Dış Cephe Kaplama Kompozit

  6. Ahşap görünümlü Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

  1. Dış Duvar Kaplama
  2. Yalıtımlı Dış Cephe Kaplamaları
  3. Isı Yalıtımlı Dış Cephe Kaplama Fiyatları
  4. Kendinden Boyalı Mantolama

  7. Sonuç

  Dış Cephe Kaplama Nedir?; Çoğumuzun yalnızca "mantolama" olarak algıladığı polistren dış cephe kaplamaları, fakat bundan çok daha değişik şekillerde oluşturulan, ilaveten kendi içeriğinde mantolama yeteneğine sahip olan hazır "pratik dış cephe kaplama" türleri çoğu zaman unutulmaktadır. Villa "dış cephe kaplama modelleri" ve görsellerini incelediğimizde bir çok "dış cephe kaplama fikirleri" görebilmekteyiz. Dış cephe kaplama ısı yalıtımı yapmanın birinci koşuludur. Dış Cephe Kaplama ısı optimizasyonu için atılması gereken en büyük adımdır.

  Dış cephe kaplama uygulaması orta büyüklükteki bir bina için ortalama 1 - 4 hafta arasında sürmektedir. Hava koşulları, binanın büyüklüğü, uygulamada çalışacak personel sayısı bu süreyi olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir. Kuvvetli rüzgar, sis ya da yağmurlu hava koşullarında mantolama uygulaması yapılmamalıdır. En ideal zaman, uygulama yapılacak dış yüzeyin ve ortam sıcaklığının en az +6o C olduğu dönemdir.
  Binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı bölgelere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına "dış cephe kaplaması" yapılabilir.
  Suya dayanıklı dış cephe malzemeleri arasında önde gelen "eps duvar kaplama levhaları" dekoratif özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. Bina dış cephe dekorasyon konusunda oldukça fazla avantaj sunar.

  Dış Cephe Kaplama Nedir?

  Binalarda Dış Cephe Kaplama Fikirleri

  Dış cephe kaplama çeşitleri denilince ilk akla gelen teknik "mantolama" teknikleridir. Bunun nedeni ise, uygulanmasının az maliyetli olması ve dış cephe kaplama kararı alındıktan sonra, hızlıca pratik uygulama aşamasına geçilebilmesidir. Bu polistren dış cephe kaplamaları seçeneğinde en önde gelen uygulama EPS polistren köpük esaslı ısı yalıtım levhalarıdır. Dış cephe kaplama görselleri arasında binada uygulanan dış cephe kaplama önerileri arasında en önde strafor (köpük) olduğu görülmemektedir. Çünkü üzerindeki farklı katmanlarda farklı kaplamalarla dış cephenin ağır şartlarına uygun olması açısından çeşitli katmanlar için binaların dış cephesinin kaplanması işi vardır.

  Dış cephede "fugalı mantolama", binaların dış cepheleri amacıyla yapılan mantolama sistemine verilen isimdir. Dekoratif dış cephe kaplama malzemelerinden olan "yalı baskı dış cephe kaplaması" binaların ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltan filesiz, dübelsiz mantolama yani izolasyon sağlar ve ısı transferinden ve termal gerilmelerden kaynaklanan küf, rutubet, duvarlardaki çatlama ve dökülmeleri engel olarak bakım ve tamir maliyetini düşürerek gereksiz bakım masraflarının da önüne geçer.
  Dış cephede mantolama yapmak amacıyla Türkiye'de son senelerde uygulanmaya başlanan kendinden sıvalı mantolama "fugalı mantolama" uygulamaları Amerika ve Avrupa ülkelerinde standartlarla tescillenmiş ve enerji tasarrufu hedefli olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır.

  Dış cephe strafor kaplama malzemeleri diğer "dış cephe mantolama" malzeme seçeneklerine göre ekonomiktir. Binaların cephelerini dış cephe panelleri ile saran bir dış cephe kaplama köpük malzemeleridir. Kış aylarında kabaran doğal gaz faturaları sizleri rahatsız ediyorsa, yazları evinizin serinliğini muhafaza etmek istiyorsanız bu "dış cephe kaplama çeşitleri" tam olarak derdinize derman olacak bir pratik tekniktir. "yalıtım" ihtiyacınıza fazlasıyla cevap verecektir. Çünkü mantolama dediğimiz "bina dış cephe kaplama sistemleri" mantolama malzemeleri ile değişik derecelere sahip ısı transferini önlemeniz mümkündür.

  Duvar kaplama paneli gelecek kış soğuk algınlığıyla mücadele etmek için evinizin en fazla ısı kaybınının önüne geçmek oldukça önemlidir. Bunun yolu da dış cephe kaplama uygulamalarından geçer. Isı kaybı binaların neresinde olur? dediğimizde bu sorunlu noktaları tespit ederseniz, evinizin bu kış sıcaklığını içerdiğinden emin olmak için almanız gereken önlemleri "dış cephe kaplama fikirleri" sayesinde rahatça bulabileceksiniz.

  Dış Cephe Mantolama Uygulamaları

  Dış Cephe Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Mantolama aynen biz insanların giyinmesi gibi dış cephe kaplama paneli uygulamalarıdır. Bina dış cephesinin giydirilmesine verdiğimiz bir isimdir. Binalarda dış cephe kaplaması nasıl yapılır? "baskı cephe" sorusuna cevap bulabileceğiniz en iyi kaynakların başında övünerek söyleyebiliriz ki METPOR Söve ve Mantolama Ürünleri gelmektedir. Zaten en çok tercih edilen kaynak olarak en başta gelmekteyiz. İlk yıllarda mantolama kelimesine eşdeğer olarak "paltolama", "ceketleme" gibi farklı isimlerle adlandırılıyordu.

  Binalarda ısı yalıtımı sağlamak suretiyle oluşturulan dış cephe kaplama uygulaması değişik katmanlardan oluşur. Metpor söve ve Mantolama firması olarak 2000 yılından günümüze yaptığımız ar - ge çalışmalarıyla, binaların gereksinimlerine yanıt veren dış cephe kaplama malzemeleri kullanmaktayız. Çünkü her binanın gereksinimleri birbirinden farklılık gösterir.

  Yani her yapının farklı "izolasyon" ihtiyaçları vardır. Binalarda dış cephe giydirme yani "mantolama" yapılırken bu gereksinimlere yanıt verecek ısı yalıtım malzemeleri seçilmeli ve tercih edilen cephe kaplama ısı yalıtım duvar sistemi tekniğine uygun bir şekilde strafor dış cephe kaplama panelleri ile yapılmalıdır.

  Dış Cephe Kaplama Neden Yapılır?

  1. Binalarda ısı yalıtımı için içten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en iyi dış cephe kapama teknikleri mantolama yapımı olarak kabul edilir. Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.
  2. Mantolama mevsim şartlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır.
  3. Teknik olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.


  Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

  Dış cephe kaplama işi binanın hem iç yüzeyinden, hem "dış cephe kaplama yapılması" hem de her iki kısımdan yapılabilecek şekilde 3 değişik teknikle yapılabilir. 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak çıkartılan binalarda enerji performansı yönetmeliğine göre yeni yapılacak binalarda 1 Ocak 2011 tarihinden tarihinden itibaren "yalıtım" standartlarına uyulması gerekliliği koşul koşulmuştur. Hem de bu tarihten evvelce yapılmış olan eski binalarda da 2 Mayıs 2017 tarihine kadar (2021 yılına kadar uzatıldı) enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir.

  Bu nedenle dış cephe strafor kaplama panelleri yani mantolama oldukça önemli bir ısı yalıtımı unsuru olmuştur. Ek not; (ilgili dış cephe kaplama kanunu 2021 yılına kadar ertelenmiştir).Dış Cephe Kaplamaları ve Faydaları

  Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama

  Dış cephe mantolama ve İç cephe mantolama ve tüm yalıtım uygulamaları için uygundur. Cephe mantolama uygulamalarında hem iç mekanda hemde dış cephe ahşap görünümlü cephe kaplama malzemeleri, yalıtım ürünü olarak kullanılabilecek olan Metpor ürünleri söve ve mantolama ürünleri ile ısı yalıtımı malzemelerini görsel olarak zenginleştiren, en büyük iç cephe ve dış cephe söve kaplama malzeme üretici firma olarak sizlere sunuyoruz. Dış cephe kaplama renkleri tamamen ahşap görüntüsünde ve dokusundadır. "Dış cephe kaplama örnekleri" arasında çok sayıda binada görebileceğiniz bu sistemler, ahşap malzemeye göre çok ucuz malzemelerdir.

  Köpük eps levhalar ve strafor mantolama panelleri, çatıdan temele kadar evlerde istenilen her noktada "binalarda izolasyon" sağlamak için kullanılabilir. Dış duvar kaplamalarında, bodrum duvarları için iç duvar kaplamalarında ve tavan kaplaması olarak da izolasyon açısından mükemmel malzemelerdir

  Dış Cephe Kaplama Levhası İle Mantolama Yapmanın Faydaları Nelerdir?

  1. Strafor dış cephe giydirme hafiftir,
  2. Dış cephe kaplama plakaları yüksek enerji tasarrufu sağlar,
  3. Polistren dış cephe kaplama malzemeleri, mantolama işlemi kolay ve oldukça hızlı uygulanır,
  4. Çevre dostudur,
  5. Su izolasyon yeteneği vardır, suyu geçirmez,
  6. Dış cephe mantolama plakalarının ses yalıtımı kabiliyeti vardır,
  7. Dış cephe giydirme malzemeleri ekonomiktir,
  8. Uzun yıllar boyunca özelliğini kaybetmez,
  9. Dış cephe kaplama malzemeleri estetik olarak binanıza değer katar.
  Trendwall Ahşap Duvar Kaplama Panelleri ve Özellikleri
  1. Ahşap duvar kaplaması ses ve nem yalıtımı sağlar.
  2. Kışın sıcak, yaz aylarında serin tutar.
  3. Dış duvar söve kaplama strafor özel bir zemine gereksinim duymaz.
  4. Dış duvar kaplama strafor boyalı ya da boyasız bütün yüzeylere uygulanabilir.
  5. Ahşap duvar kaplama nasıl yapılır?, Uygulaması kolaydır.
  6. Üzerindeki boya beyaz ahşap duvar kaplama veya istenilen ahşap kaplama dokusunda uzun yıllar ilk günkü gibidir.
  7. Su, rutubet ve nem geçirme seviyesi çok zayıftır.
  8. Dış cephe ahşap duvar kaplama ekonomiktir.
  9. Zamanla izolasyon özelliğini yitirmez.
  10. Darbe emici özelliğe sahiptir.
  11. Ahşap görünümlü duvar panelleri zehirli gazlar içermez.
  12. Dış duvar kaplama strafor duvar panelleri bakteri üretmez.
  13. Alevi arttırmaz, içerisinde tutar.
  14. Dış cephe ahşap duvar kaplamaları dayanıklıdır.
  Dış Cephe Kaplama Renkleri Kompozit

  Dış cephe kaplama işlemi denildiğinde genelde ilk akla gelen şey mantolama olur. Ancak "dış cephe kaplaması" çok farklı ve değişik şekillerde ele alınabilir. Bazı ahşap görünümlü dış cephe kaplama malzemeleri vardır ki onların içerisinde de mantolama yeteneği yer almaktadır. 

  Bu nedenle de yalnızca binaların dış cephesinde kullanılan malzemeleri burada örnek olarak gösteremeyiz. Binalarda "mantolama" denildiğinde genellikle teknik anlamda ilk akla gelen apartmanlara yapılan "dış cephe kaplama işlemi" gelir. Bu maliyeti yüksek olsa da aslında alınacak sonuçları düşündüğünüzde kendisini kısa süre içerisinde maliyetlerini karşılayacak bir uygulamadır.

  Mantolama İşlemleri hem içeriden hem de dışarıdan rahatlıkla yapılabilir. Burada yapılacak olan mantolama işleminde mekan önemlidir. Mantolama ve söve gibi uygulamalar eskiden çok dikkat edilmeyen bir teknikti ama ancak günümüzde özellikle yeni yapılarda zorunlu olması ve insanların buradan elde edilen tasarrufu görmesiyle birlikte talepler artmıştır. Bu anlamda eski binalarda en iyi mantolama yöntemi yapılarak enerji tasarrufu sağlanmaya başlanmıştır. 

  Dış Cephe Kaplama Renkleri

  Mantolama dış cephe üzerine yapılan köpük benzeri bir madde olan strafor ile yapılmaktadır. Bu malzeme % 95 oranında hava içerdiğinden dolayı oldukça hafiftir bu nedenle de sonradan mekan üzerine yapılması halinde de ekstra bir yük getirmeyecektir. Doğru "ısı yalıtımı" sayesinde cebinize de katkı sağlamış olursunuz. Örneğin kışın ısınma masrafı olarak her ay size belli bir miktarda tasarruf sağlamış olacaktır. Bunu da bir yıllık olarak ele aldığınız da ciddi bir birikim demektir.

  Yalı baskı (Siding) kendisine has açılı diyogonel bir görselliğe sahip olan ve üstüne akrilik esnek elyaflı sıva kaplanmış olan bir hazır sistem ısı yalıtımı malzemesidir. Pvc den yapılmış siding malzemelere göre sıva gerektirmeyen mantolama malzemeleri olan strafor söve kaplama

  malzemeleri çok daha ekonomiktir. Isı yalıtım olarak ciddi üstünlük sağlar. Fugalı mantolama ve söve fiyatları hem işçilik hem de ısı yalıtım malzemesi açısından "hazır mantolama levhaları" olduğundan mantolama m2 fiyatları daha ekonomiktir.

  Pratik Dış Cephe Kaplama

  Dış Cephe Kaplama Faydaları Nelerdir?

  Dış Cephe Kaplama Yapmanın 5 Faydası;

  1. Doğal kaynakların tüketilmesini, hava kirliliğini azaltmış oluruz,
  2. Mantolama ile dış cephe kaplama yaparsanız, ortalama olarak % 50 oranında yakıt tasarrufu sağlayarak bireysek ve ülke ekonomisine katkı sağlarız.
  3. Mantolama sistemi oluşturulan binalarda evlerin sıcaklığı dengeli şekilde dağılır. Binalarda "iç mekan" Konforumuz artar.
  4. Dış cephe kaplaması binanızın güvenliğini artırır. Nemle beraber sıcak ve soğuğun duvarlarda oluşturduğu yıpranmayı pratik bir şekilde azaltırız.
  5. Binanızın dış cephesinde dış cephe kaplamasının oluşturduğu estetik bir görünüme sahip oluruz.
  Dış Cephe Mantolama Yapılması Gereken 5 Yer

  Çatı Yalıtımı;
  Evinizdeki sıcak hava, ısıtılmış hava evin her tarafına yayıldığı ve sonunda çatıya doğru yükseldiği için, tavandan kaçar. Soğuk çatı ile temas ettiğinde, ısı, taşınım süreci boyunca yavaşça dağılır. Çatınızı kaplamak, ısının kaçmasını engellemenin ve evinizde enerji verimliliğine yardımcı olmanın etkili yolu çatılarda dış cephe kaplaması yapmaktır.

  ÇATI YALITIMI

  Bina dış kaplama elemanı olarak çatının, maruz kaldığı iç ve dış ortam fiziksel koşullarının kontrolleri amacıyla yalıtım önemli bir parametredir. Yalıtılması gereken başlıca etmenler su - buhar, ısı, ışık - radyasyon ve ses olarak sıralanabilir.

  Çatı Su - Buhar Yalıtımı Uygulamaları
  Kar ve yağış sularının uzaklaştırılması, eğimli ve kaplama esaslı çatılarda çatının şekli yönünden önemli bir sorun oluşturmazken, eğimli olmayan teras çatılarda bu suların küçük eğimlerle su gideri noktalarına yönlendirilmesi şeklinde çözümlenir.
  Bina iç hacminde oluşacak su buharı basıncı nedeniyle bu hacmi çevreleyen tüm yapı elemanlarından geçerek dışarı çıkmak isteyecektir. Bu su buharının uzaklaştırılması, çatı türlerine göre değişiklik gösterir. 

  Çatı Isı Yalıtımı Uygulamaları

  Bina dış kabuğundaki ısı kaybının  önemli bir kesimini çatılardan kaybedilen ısı enerjisi oluşturmaktadır. Çatılarda bu ısı kaybının belirli nitelikte ısı yalıtım malzemeleri kullanılarak önlenmesi gerekir. 

  Dış cephe kaplama işi yapılırken yalıtımı mutlaka yapılması gereken yerler;

  Şömineler;
  Soğuk bir gecede çalışan rahat bir şömine gibisi yoktur. Bununla beraber, şömineler de büyük bir ısı kaybı kaynağı olabilir. Damperiniz düzgün bir biçimde kapatılmazsa, şömineniz bacadan % 14'e kadar ısı kaybına yol açabilir. Şömine çalışırken sıcak hissederken, kapalıyken, sıcak hava bacadan dışarı çıkar. Bu nedenle, kış gelmeden şöminenin etkin bir biçimde sızdırmazlığını sağlamak isteyeceksiniz.

  Pencerelere izolasyon;
  Pencereler diğer bir yaygın ısı kaybı kaynağıdır. Düzgün perdeleri olmayan çıplak pencereler varsa, bu ısı kaybı miktarını artırabilir. Bu ısı kaybına karşı koymak için, sıcak bir odadan ısı kaybını % 10'a kadar azaltabilecek termal perdelere yalıtım yapmak iyi bir fikirdir. Pencerelerinizin etrafındaki çatlak ya da deliklerin kalafatla kapatılması bunun yanı sıra evinizde sıcaklık tutmanıza ve enerji faturalarınızı azaltmanıza yardım eder. Pencere kenarına söve kaplama yapılması tavsiye edilir. Pencere sövelerinin seçimi konusunda ayrıntılar için söve nedir? ve söve modelleri makalelerimizden faydalanabilirsiniz. Dış cephe söve kaplamaları ile yapılan bina süslemeleri aslında "dış cephe kaplama" uygulamalarında tamamlayıcı bir unsur olarak değerlendirlir. Isı yalıtımı yapılması gereken yerler arasındadır.

  Zemin Kaplama;
  Zemininiz makul biçimde yalıtılmazsa, önemli miktarda ısı sızması sonucu ciddi ısı kayıpları olabilir. Aslında, evinizin ısısının % 10'u zemin üzerinden kaybolur ve yeteri kadar izolasyonlu zeminleri olmayan evler bundan daha çoksını kaybedebilir. Zemin yalıtımının kolay bir biçimde sabitlenmesi ve hatta yerinize halı eklenmesi, ısı kaybını azaltmanıza yardımcı olabilir.

  Duvarlarda Kaplama;

  Mantolama yapılması gereken yerlerden biri de duvarlardır, ısı kaybının en büyük nedenlerinden biridir. Aslında duvar kaplaması pratik dış cephe kaplama tekniklerindendir. Eviniz, duvarlarındaki ısının % 18 - 25'ini kaybeder. Bu, zayıf yalıtım, iç ya da dış duvarlardaki delikler ya da yanlış takılmış havalandırma delikleridir. Kaliteli dış cephe kaplama panelleri eklemek ve herhangi bir deliğin doldurulması duvarlarınızda ısı kaybını engellemek için kusursuz bir yoldur.

  Yardım edebileceğimiz yer burası. Metpor Söve & Mantolama, evinizdeki ısı kaybını azaltmak için evinizin iyi yalıtıldığından emin olmanıza yardım ederiz. Yapacağımız pratik mantolama kaplamaları, evinizin ısı kaybını % 50 oranında azaltmanıza yardımcı olabilir. Şuradaki linkten ısı yalıtım malzemeleri ve özellikleri hakkında kapsamlı verilere ve ısı yalıtım malzeme tavsiyesi alabilmeniz mümkündür.

  Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

  Binalarda dış cephe mantolama işlemi yapılmadan önce "mantolama firmaları" binada keşif yapmalıdır. Binanın gereksinimleri pratik ve net olarak belirlenmelidir. Metpor Mantolama Ürünleri sizlere bu hizmeti tamamen bedelsiz ve pratik bir şekilde sunmaktadır. İstanbul Anadolu Yakası Kartal'da 3 farklı lokasyonu bulunan Metpor Söve & Mantolama Ürünleri ile irtibata geçerseniz en kısa zamanda gerekli keşif yapılıp, dış cephe kaplama programının nasıl olması gerektiği hakkında hızlı ve pratik bir değerlendirme alırsınız.
  Bu değerlendirmeler, dış cephe mantolama fiyatları, dış cephe kaplama modelleri, dış cephe kaplama panelleri hangi türde olabileceği şeklinde bilgilerdir.

  Duvarlarda Mantolama İle Optimizasyon Stratejisi Yüksek Oranda Enerji Tasarrufu Sağlar.
  1. Duvaların kaplanması ısıl konfor sağlar,
  2. Isı kayıp ve kazançlarının azaltılması konusunda avantaj sağlar,
  3. Dış duvar kaplama yoğuşmanın önlenmesi için görev yapar,
  4. Duvar kaplamaları, ısı köprülerinin ortadan kaldırılması için bariyer oluşturur,
  5. Strafor duvar panelleri duvarlarda rutubet oluşumunun önlenmesi konusunda çok faydalıdır,
  6. Yangın koruma performansı için önemlidir,
  7. Gürültünün önlenmesi konusunda duvarların mantolanması yüksek oranda ses yalıtımı avantajı vardır,
  8. Desen çeşitleriyle "duvar panelleri" tasarım imkanı olarak zengin seçenekler sunar.
  Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

  Binalarda dış cephe kaplama fiyatları uygulanacak cephe malzemesinin ebat, teknik özellikleri ve "mantolama" yapılacak alanın metrajına göre yani, kaplanacak yüzeyin m2 hesaplanarak, mantolama metrekare birim fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır.

  Binalarda dış cephe kaplama levhalarının fiyatları, binanızın gereksinimlerine göre belli olacaktır. Keşifle beraber Metpor Söve ve Mantolama ürünleri uzmanları binanızın gereksinimlerine uygun en pratik dış cephe kaplama malzeme listesini hazırlar ve dış cephe kaplama uygulamasının m2 birim fiyatları bilgilerini de sizinle paylaşırlar. Ayrıca dış cephe kaplama örnekleri incelemeleri yapmanız oldukça faydalı olacaktır. Bundan sonra yapılması gereken kendiniz ya da bina yönetimi ile beraber mantolama kararı alınarak işi Metpor uzmanlarına bırakmanız yeterli olacaktır. Alanında profesyonel dış cephe kaplama firmaları sizler için "en iyi mantolama markası" için dış cephe kaplama malzemeleri hakkında gerekli bilgileri vereceklerdir.
  En doğru Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Fiyatları için Metpor Uzmanları Sizlerle..

  Dış Cephe Kaplama Köpük Çeşitleri ve Özellikleri

  Dış cephe köpük kaplama, sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların içine girmesini ya da çıkmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir. Sürekli yükselen enerji faturaları ısınma amacıyla ayrılan bütçeleri de arttırmaktadır. Tüketilen toplam enerjinin 1 / 3 kadar oranının konutların sarf ettiği hesaba katıldığında, en doğru izolasyon için artık bir gereksinim haline gelmiş bulunmaktadır. Enerji tasarrufu ile birlikte yanı sıra dış cephe ısı yalıtımı, konutların ömrünü uzatmak, değerini arttırmak, istenen konfor şartlarını sağlamak, daha sağlıklı bir hayat sürmek, çevreninin kirliliğini azaltmak ve daha sağlık bir doğa ve çevre oluşturmak için hayata geçirilmesi gereken en pratik dış cephe kaplama uygulamasıdır.

  Yaşadığınız binanın duvarlarının uygun olan "en iyi mantolama yöntemi" analizler sonucu seçilerek, dış etkilerden tamamen korunduğu zaman, dış duvarların çok daha güçlü ve uzun ömürlü olmasına katkıda bulunmaktadır.

  Dış cephesine "ısı yalıtımı" yapılan binanın yapısı, doğrama, pencere anatomisi, binanın rakım seviyesi, yapının bulunduğu ilin mevsimsel şartları, binanın gövde yapısında kullanılan mantolama malzemeleri, binanın kat sayısı ve yüksekliği, her katta kaç daire olduğu hatta binanın bulunduğu sokaktaki diğer apartmanlara olan konumu dahi "mantolama performansı" için etki edebilecek parametreler arasındadır. Bu nedenle net bir yüzde vermek mantıklı bir yaklaşım değildir. Ama Metpor olarak dış cephe kaplama yüzde kaç tasarruf sağlar? dediğimizde uygulamalarımızda aldığımız enerji tasarrufu ortalama sonucu % 40 ile % 55 arasındadır.

  Yeni nesil mantolama panelleri üzerine, ısı yalıtım sıvası yapılmaz. Kendinden sıvalı dış cephe kaplama levhaları doğrudan cepheye uygulanabilmesi planlanarak ürettiğimiz mantolama levhalarıdır. Aynı zamanda su yalıtımı özelliği de mevcut olup 2019 yılında binlerce m2 uyguladığımız mükemmel mantolama malzemeleridir.

  Mevsimlere göre yazın sıcak havanın içeriye girmesini, soğuk havanında dışarıya çıkmasını engelleyerek, kış aylarında ise bunun tersi olarak, dışarıdaki soğuk havanın içeriye, içerideki sıcak havanın dışarıya çıkışını engellemek, mantolama uygulamasının temel ilkesi olduğunu söyleyebiliriz. Mantolama yaptırmanın nedenleri arasında doğru ve sağlıklı bir iklimleme imkanı sunması en başta gelen sebeplerdendir. Bu nedenle eviniz tek katlı bile olsa, tek kata mantolama yapma stratejisi göz önünde bulundurup, binalarda tecrit işlemi dikkatle ele alınmalıdır.

  Yalı Baskı Dış Cephe Mantolama

  Polistren Strafor Dış Duvar Kaplama Çeşitleri ve Özellikleri
  1. Metpor "polistren strafor dış cephe kaplamaları" ile kışın soğuğu yazın ise sıcağı geçirmeyen "dış cephe kaplama sistemleri" ile 4 mevsim mükemmel performans yakalamak adına kalıcı çözümlerden faydalanabilirsiniz.
  2. Metpor mantolama ürünleri olan doğru "dış cephe kaplama levhaları" aracılığıyla ısıtma ve soğutma giderlerinizde pratik olarak % 40 - 60 oranında tasarruf sağlayabilirsiniz. Siz konforun keyfini sürerken elde edilen enerji tasarrufu yardımıyla mantolama maliyeti 3 kış sezonunda amorti olacaktır.
  3. Metpor dış cephe kaplama sistemleri, evlerinizde rutubet değil huzur olsun. Dış cephe kaplama levhaları sayesinde konutlarınızı küf ve nemden uzak tutarak sağlıklı ve rahat yuvanızın keyfini çıkartabilirsiniz.
  4. Metpor dış cephe kaplama çeşitleri oldukça ekonomik ve pratik olması ile konutlarınız da sağlayacağınız konforun yanında olumsuz dış etkenlerden koruyarak bakım, tamir vb. masraflarınızı azaltabilirsiniz.
  5. Metpor dış cephe kaplama sistemleri Türkiye ve Avrupa Standartlarına makul ve ekolojik dengeyi korumaya yardımcı olarak tasarlanmış bir yalıtım sistemidir. Kömür ya da doğal gaz gibi fosil yakıtların kullanımının azaltılması ile cüzdanınız kadar doğanın da yüzünü güldürebilirsiniz. Dış cephe kaplama panelleri ile zararlı emisyonların etkisinin azalmasına yardımcı olabilir ve ileri nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakılmasını sağlayabilirsiniz. En ekonomik dış cephe kaplama strafor fiyatları Metpor'da.
  Sonuç:

  Bir evin ısıtılması, çevreye herhangi bir termal zarar vermeyi düşünerek "rahat yaşam koşulları" olarak tanımlayabileceğimiz termal koşulun yaratılmasını dış cephe duvar kaplama sayesinde amaçlamaktadır. Yalıtım levhaları bu amaca hizmet eden ısı yalıtım sistemini oluşturur. Bir boşluk (bir bina kabuğu) termal olarak yalıtıldığında, bu kayıpların daha az olduğu ve bu nedenle ısıtmanın açık olması ihtiyacı daha küçüktür ve dolayısıyla yakıt tüketimi de daha azdır. 

  Yapılan hesaplamalar, bir binayı ısıtmak için gereken enerjinin % 45 - 60 kadarının "ısı yalıtımı" uygulanarak kurtarılabileceğini göstermiştir.

  Trendwall markalı ürünler, mermer görünümlü, doğal ahşap görünümlü kaplama malzemesi, taş görünümlü levhalar olarak (dış cephe taş kaplama) üretilirler. Dış cephe kaplamaları tuğla desenli veya "dış cephe taş kaplamaları" olarak 4 cm veya 5 cm olarak imal edilirler. Tuğla duvarlar iç mekanda da kaplama olarak kullanılır.

  Hem izolasyon hemde ev dekorasyonu için duvarlara kimlik kazandıran bu malzemelerle ilgili "dış cephe mantolama renkleri" yazımızda farklı kaplama önerileri bulabilirsiniz. Dekorasyonda kullanılan mermer strafor duvar paneli, tuğla duvarlar ve taş duvar dokusu iç mekanlara ve dış cepheye doğal bir hava vermektedir. • Mantolama Nedir? Nasıl Yapılır?, En İyi Mantolama Markası Metpor'da
 • Dış Cephe Nedir?, Dış Cephe Uygulamaları Nasıl Yapılır?
 • Dış Cephe Kaplama Malzemeleri, Strafor Cephe Kaplama Malzemeleri
 • Dış Cephe Kaplama Modelleri 2019, Strafor Dış Cephe Kaplamaları 2020
 • Mantolama Fiyatları 2019, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2020

 • Hızlı Erişim Linkleri


  Mantolama Nedir? Nasıl Yapılır?, En İyi Mantolama Markası Metpor'da | Dış Cephe Kaplama Nedir?, Pratik Dış Cephe Kaplama Yöntemleri | Isı Yalıtım Malzemeleri ve En İyi İzolasyon Malzemeleri | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | Mantolama Nedir?, Binalarda Mantolama Nasıl Yapılır? | Dış Cephe Kaplama Modelleri 2019, Strafor Dış Cephe Kaplamaları 2020 | Mantolama Fiyatları 2019, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2020 | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama Malzemeleri, Dış Cephe Mantolama Malzemeleri | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? | İzolasyon Nedir?, İzolasyon Yöntemleri | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama Fiyatları | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | İç Cephe Mantolama Fiyatları, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama | Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplaması | Strafor Dış Cephe Kaplama m2 Birim Fiyatları | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Villalarda, Müstakil Evlerde Dış Cephe Mantolama ve Fiyatları | Dekoratif Mantolama, Dekoratif Isı Yalıtımı | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Villa Söve Modelleri, Villa Söve Çeşitleri | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Duvar Paneli Nedir? | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Mantolama İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Önerileri Nelerdir? | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır?, Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Villa Dış Cephe Kaplamaları | Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2020 | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri |
  logo

  Metpor Söve & Mantolama Ürünleri; Dış Cephe Kaplama, Isı Yalıtımı, Ev Dekorasyon Fikirleri, Strafor Duvar Paneli Malzemeleri ve Diğer Dekorasyon Ürünlerinde Başta İstanbul Olmak üzere, Tüm Türkiye'ye Hizmet Vermektedir.

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2020 MT Web Team - Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com