• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Cephe Kaplama İle Mantolama Uygulaması

Dış Cephe Kaplama İle Mantolama Uygulaması

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 212 029

Dış Cephe Kaplama İle Mantolama Uygulaması

  Dış Cephe Kaplama Teknikleri ve Bina Mantolama

  Bu makalemizde, villa dış cephe kaplama modelleri, dış cephe kaplama köpük, dış cephe kaplama görselleri, ekonomik dış cephe kaplama, dış cephe kaplama nasıl yapılır, ucuz dış cephe kaplama, dış cephe kaplama nedir, dış cephe kaplama firmaları sorularını cevaplandıracağız.

  Çoğu Kişilerin yalnızca mantolama olarak algıladığı, fakat bundan çok daha değişik şekillerde oluşturulan ilaveten kendi içeriğinde mantolama yeteneğine sahip olan hazır dış cephe ısı yalıtım kaplamaları tipleri çoğu zaman unutulmaktadır. Villa dış cephe kaplama modelleri ve görsellerini incelediğimizde birçok dış cephe kaplama malzeme çeşitleri görebilmekteyiz.

   

  https://metpordekor.com/yonet.php?mod=editnews&action=editnews&id=382 

   

  Dış Cephe Kaplama ve Mantolama Nedir?

  Dış Cephe Kaplama çeşitleri denilince ilk akla gelen teknik mantolama teknikleridir. Bunun nedeni ise, uygulanmasının az maliyetli olması ve derhal her yerde kullanıldığı amacıyla en iyi tanınan teknik olmasıdır. Bu malzeme seçeneğinde en önde gelen uygulama dış cephe kaplama köpük eseslı malzemedir. Dış cephe kaplama görselleri arasında dış cephe kaplama köpük olduğu görülmemektedir. Çünkü üzerindeki fatklı katmanlarda farklı kaplamalarla dış cephe şarlarına uygun olması açısından çeşitli uygulamalar vardır. Dış cephe strafor malzeme ile kaplama  diğer malzeme seçeneklerine göre ekonomik dış cepheyi strafor ısı yalıtım levhaları ile kaplama çeşitidir.  Kışları kabaran doğal gaz faturalarından şikayetçiyseniz eğer, yazları evinizin serinliğini muhafaza etmek istiyorsanız ısı yalıtım bu gereksinimlerinize yanıt verecektir. Çünkü ısı yalıtım programı ile değişik derecelere sahip ısı transferini önlemeniz mümkündür.

  Gelecek kış soğuk algınlığıyla mücadele etmek için evinizin en fazla ısı kaybını kaybetmek önemlidir. Bunun yolu da dış cephe kaplama uygulamalamarından geçer. Nerede ısı kaybettiğinizi bilmek, evinizin bu kış sıcaklığını içerdiğinden emin olmak için almanız gereken önlemleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

  Dış Cephe Kaplamaları Hakkında Faydalı Bilgiler  

  İşte evinizin en çok ısı kaybettiği 5 yer.

  ÇATI
  Evinizdeki sıcak hava, ısıtılmış hava evin her tarafına yayıldığı ve sonunda çatıya doğru yükseldiği için, tavandan kaçar. Soğuk çatı ile temas ettiğinde, ısı, taşınım süreci boyunca yavaşça dağılır. Çatınızı yalıtmak, ısının kaçmasını engellemenin ve evinizde enerji verimliliğine yardımcı olmanın etkili bir yoludur.

  ŞÖMİNELER
  Soğuk bir gecede çalışan rahat bir şömine gibisi yoktur. Bununla beraber, şömineler de büyük bir ısı kaybı kaynağı olabilir. Damperiniz düzgün bir biçimde kapatılmazsa, şömineniz bacadan% 14'e kadar ısı kaybına yol açabilir. Şömine çalışırken sıcak hissederken, kapalıyken, sıcak hava bacadan dışarı çıkar. Bu nedenle, kış gelmeden şöminenin etkin bir biçimde sızdırmazlığını sağlamak isteyeceksiniz!

  Pencereler
  Windows diğer bir yaygın ısı kaybı kaynağıdır. Düzgün perdeleri olmayan çıplak pencereler varsa, bu ısı kaybı miktarını artırabilir. Bu ısı kaybına karşı koymak için, sıcak bir odadan ısı kaybını % 10'a kadar azaltabilecek termal perdelere yatırım yapmak iyi bir fikirdir . Pencerelerinizin etrafındaki çatlak ya da deliklerin kalafatla kapatılması bunun yanı sıra evinizde sıcaklık tutmanıza ve enerji faturalarınızı azaltmanıza yardım eder.

  ZEMİN
  Zeminiz makul biçimde yalıtılmazsa, önemli miktarda ısı sızabilir. Aslında, evinizin ısısının % 10'u zemin üzerinden kaybolur ve yeteri kadar yalıtımlı zeminleri olmayan evler bundan daha çoksını kaybedebilir. Zemin yalıtımının kolay bir biçimde sabitlenmesi ve hatta yerinize halı ve halı eklenmesi, ısı kaybını azaltmanıza yardımcı olabilir.

  DUVARLAR
  Yalıtımsız duvarlar, ısı kaybının en büyük nedenlerinden biridir. Eviniz , duvarlarındaki ısının % 18-25'ini kaybeder . Bu, zayıf yalıtım, iç ya da dış duvarlardaki delikler ya da yanlış takılmış havalandırma delikleridir. Kaliteli yalıtım eklemek ve herhangi bir deliğin doldurulması duvarlarınızda ısı kaybını engellemek için kusursuz bir yoldur.

  Yardım edebileceğimiz yer burası. Metpor Söve & Mantolama, evinizdeki ısı kaybını azaltmak için evinizin iyi yalıtıldığından emin olmanıza yardım ederuz. Yalıtımımız, evinizin ısı kaybını% 35 oranında azaltmanıza yardımcı olabilir.

  Dış Cephe Kaplama Nedir 

  Binanın hem iç yüzeyinden, hem dış cephenin Kaplaması hem de her iki kısımdan yapılabilecek şekilde 3 değişik teknikle yapılabilir. 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak çıkartılan Binalarda Enerji Performansı yönetmeliğine göre yeni yapılacak binalarda 1 Ocak 2011 tarihinden tarihinden itibaren yalıtım standartlarına uyulması gerekliliği koşul koşulmuştur. Hem de bu tarihten evvelce yapılmış olan eski binalarda da 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Bu nedenle dış cephe ısı yalıtım kaplamaları yani mantolama oldukça önemli bir ısı yalıtımı unsuru olmuştur.

  Dış Cephe Kaplama Çeşitleri 

  Dış Cephe Kaplama Modelleri ve Dış Cephe Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Mantolama tıpkı biz insanların giyinmesi gibi. bina dış cephesinin giydirilmesine verdiği addır. Dış cephenin kaplanması nasıl yapılır? sorusuna cevap bulabileceğizniz en iyi kaynakların başında METPOR gelmektedir. İlk yıllarda mantolama kelimesine eşdeğer olarak Paltolama olarak biliniyordu. Binada ısı yalıtımı sağlamak suretiyle oluşturulan ısı yalıtım programı değişik katmanlardan oluşur. Metpor Söve ve Mantolama olarak 2003 yılından bu yana yaptığımız ar-ge çalışmalarıyla. binaların gereksinimlerine yanıt veren ısı yalıtım malzemeleri kullanmaktayız. Çünkü her binanın gereksinimleri birbirinden değişiktir. Yani her yapının farklı ihtiyaçları vardır. Dış Cephe ısı yalıtım levhası Kaplaması yani Mantolama yapılırken bu gereksinimlere yanıt verecek ısı yalıtım malzemeleri seçilmeli ve tekniğine uygun bir şekilde dış cephe kaplama uygulaması yapılmalıdır. Mantolama yaptırmanın faydalarını sıralamak gerekirse:

  Dış Cephe Kaplamaları 

  5 Adımda Dış Cephe Kaplama Uygulamasının Faydaları;

  • Doğal kaynakların tüketilmesini. hava kirliliğini azaltırsınız.
  • Mantolama ile onalama %50 yakıt tasarrufu sağlayarak şahsi ve ülke ekonomisine katkı sağlarsınız.
  • Mantolama oluşturulan binalarda evlerin sıcaklığı dengeli şekilde dağılır. Konforunuz artar.
  • Binanızın güvenliğini artırır. nem. sıcak ve soğuğun duvarlarda oluşturduğu yıpranmayı azaltırsınız.
  • Binanızın dış cephesinde estetik bir görünüme sahip olursunuz.

  Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

  Dış cephe mantolama işlemi yapılmadan önce binada keşif yapılmalı. binanın gereksinimleri net olarak belirlenmelidir. Metpor Mantolama Ürünleri sizlere bu hizmeti tamamen bedelsiz olarak sunar. Metpor merkez ofisle irtibata geçerseniz en kısa zamanda gerekli keşif yapılıp, dış cephe kaplama programının nasıl olması gerektiği hakkında hızlı bir değerlendirme alırsınız.

  Bu değerlendirmeler dış cephe kaplama çeşitleri, dış cephe kaplama fiyatları, dış cephe kaplama modelleri, dış cephe kaplama panelleri hangi türde olabileceği şeklinde bilgilerdir.
  Dış Cephe Kaplama Fiyatları Uygulanacak Malzemenin Ebat ve Teknik Özelliklerine Göre Belirlenir.

   

  Dış Cephe mantolama plakaları fiyat bilgi kapasitesi binanızın gereksinimlerine göre belli olacaktır. Keşifle beraber Metpor Söve ve Mantolama Ürünleri uzmanları binanızın gereksinimlerine makul ısı yalıtım malzemeleri listesi hazırlar ve dış cephe kaplamalarının m2 fiyat bilgilerini de sizinle paylaşırlar. Bundan sonra yapılması gereken kendiniz ya da bina yönetimi ile beraber mantolama kararı alınarak işi Metpor uzmanlarına bırakmanız yeterli olacaktır. Alanında profesyonel bu ekip sizler için en doğru mantolama için dış cephe kaplama malzemeleri hakkında gerekli bilgileri vereceklerdir.

  En doğru mantolama için dış cephe kaplama malzemeleri için Metpor Uzmanları Sizlerle..

  Isı yalıtımı, sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların amacıyla girmesini ya da çıkmasını engellemek adına oluşturulan işlemlerdir. Sürekli yükselen enerji faturaları ısınma amacıyla ayrılan bütçeleri de arttırmaktadır. Tüketilen toplam enerjinin 1/3 kadar oranının konutlar amacıyla sarf edildiği hesaba katıldığında en doğru mantolama için dış cephe kaplama uygulamaları bundan sonra bir gereksinim haline gelmiş bulunmaktadır. Enerji tasarrufu ile birlikte yanı sıra ısı yalıtımı, konutların ömrünü uzatmak, değerini arttırmak, istek edilen konfor şartlarını sağlamak, sıhhatli bir hayat sürmek, etraf kirliliğini azaltmak ve sıhhatli bir etraf meydana getirmek amacıyla hayata geçirilmesi gereken bir uygulamadır.

  Yalı Baskı Dış Cephe Kaplamaları   5 Adımda Metpor Dış Cephe Kaplama Panelleri ve Avantajları Nelerdir?.

  1. Metpor dış cephe strafor kaplaması ürünleri ile kışın soğuğu yazın ise sıcağı geçirmeyen dış cephede ısı yalıtım sistemleri ile 4 mevsim mükemmel performans amacıyla kalıcı çözümlerden faydalanabilirsiniz.
  2. Metpor ürünleri olan Doğru dış cephe kaplama panelleri ile ısıtma ve soğutma giderlerinizde %40 -60 oranında tasarruf sağlayabilirsiniz. Siz konforun keyfini sürerken elde edilen enerji tasarrufu yardımıyla ısı yalıtımı mantolama maliyeti 3 kış sezonunda amorti olacaktır.
  3. Metpor Evlerinizde rutubet değil huzur olsun. Isı yalıtım programları ile konutlarınızı küf ve nemden uzak tutarak sıhhatli ve rahat yuvanızın keyfini çıkartabilirsiniz.

  4. Metpor dış cephe kaplaması fiyatları oldukça ekonomik olması ile konutlarınız da sağlayacağınız konforun yanında olumsuz dış etkenlerden koruyarak bakım, tamir vb. masraflarınızı azaltabilirsiniz.

  5. Metpor dış cephe kaplaması yani ısı yalıtım sistemleri Türkiye ve Avrupa Standartlarına makul ve ekolojik dengeyi korumaya yardımcı bir sistemdir. Kömür ya da doğal gaz gibi fosil yakıtların kullanımının azaltılması ile cüzdanınız kadar doğanın da yüzünü güldürebilirsiniz. dış cephe kaplamaları ile zararlı emisyonların etkisinin azalmasına yardımcı olabilir ve istikbal nesillere daha sıhhatli bir dünya bırakılmasını sağlayabilirsiniz.  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform