• + 90 216 387 46 64
 • info[at]metpordekor.com

Dış Cephe Kaplama ve Dış Cephe Mantolama Teknikleri

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Dış Cephe Kaplama Rehberi, Dış Cephe Mantolama 2019-2020

Dış Cephe Kaplama Rehberi, Dış Cephe Mantolama 2019-2020

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 286 905

Dış Cephe Kaplama Rehberi, Dış Cephe Mantolama 2019-2020

  Dış Cephe Kaplama Rehberi

  İçindekiler; 

  1. Dış Cephe Kaplama Sistemleri

  • Dış Cephe Kaplama Nedir?
  • Dış Cephe Kaplama Isı
  • Yalıtımlı Dış Cephe Kaplamaları
  • Binalarda Dış Cephe Kaplamaları

  2. Dış Cephe Kaplama Modelleri

  • Villa Dış Cephe Kaplama Modelleri
  • Yeni Nesil Dış Cephe Kaplama
  • İşyeri Dış Cephe Modelleri
  • Prefabrik Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Fiyatları

  3. Dış Cephe Kaplama Köpük

  • Dış Cephe Mantolama
  • Dış Cephe Kaplama Strafor Fiyatları
  • Dış Cephe Kaplama Görselleri
  • Dış Cephe Kaplama Çeşitleri ve Özellikleri
  • Dış Cephe Kaplama Panelleri

  4. Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Fiyatları

  • En Ucuz Dış Cephe Kaplama Malzemeleri
  • Dış Cephe Kaplama Köpük Fiyatları
  • Yalıtımlı Dış Cephe Kaplamaları
  • Pratik Dış Cephe Kaplama
  • Dış Cephe Kaplama İşi

  5. Dış Cephe Kaplama Köpük Fiyatları

  6. Dış Cephe Mantolama

  • Ahşap Görünümlü PVC Dış Cephe Kaplama
  • Polistren Dış Cephe Kaplamaları
  • Suya Dayanıklı Dış Cephe Kaplaması

  Çoğumuzun yalnızca "mantolama" olarak algıladığı, fakat bundan çok daha değişik şekillerde oluşturulan, ilaveten kendi içeriğinde mantolama yeteneğine sahip olan hazır pratik dış cephe kaplama türleri çoğu zaman unutulmaktadır. Villa dış cephe kaplama modelleri ve görsellerini incelediğimizde bir çok dış cephe kaplama malzeme çeşitleri görebilmekteyiz. Dış cephe kaplama ısı yalıtımı yapmanın birinci koşuludur.

  Dış Cephe Kaplama Nedir?

  Binalarda Dış Cephe Kaplamaları

  Dış cephe kaplama çeşitleri denilince ilk akla gelen teknik "mantolama" teknikleridir. Bunun nedeni ise, uygulanmasının az maliyetli olması ve dış cephe kaplama kararı alındıktan sonra, hızlıca pratik uygulama aşamasına geçilebilmesidir. Bu polistren dış cephe kaplamaları seçeneğinde en önde gelen uygulama EPS polistren köpük esaslı ısı yalıtım levhalarıdır. Dış cephe kaplama görselleri arasında binada uygulanan dış cephe kaplamasının strafor (köpük) olduğu görülmemektedir. Çünkü üzerindeki farklı katmanlarda farklı kaplamalarla dış cephenin ağır şartlarına uygun olması açısından çeşitli katmanlar için binaların dış cephesinin kaplanması işi vardır.

  Dış cephe strafor kaplama malzemeleri diğer "dış cephe mantolama" malzeme seçeneklerine göre ekonomiktir. Binaların cephelerini dış cephe panelleri ile saran bir dış cephe kaplama köpük malzemeleridir. Kış aylarında kabaran doğal gaz faturaları sizleri rahatsız ediyorsa, yazları evinizin serinliğini muhafaza etmek istiyorsanız bu "dış cephe kaplama" yöntemi tam olarak derdinize derman olacak bir pratik tekniktir. "yalıtım" ihtiyacınıza fazlasıyla cevap verecektir. Çünkü mantolama dediğimiz dış cephe kaplama teknikleri ile değişik derecelere sahip ısı transferini önlemeniz mümkündür.

  Gelecek kış soğuk algınlığıyla mücadele etmek için evinizin en fazla ısı kaybınının önüne geçmek oldukça önemlidir. Bunun yolu da dış cephe kaplama uygulamalarından geçer. Isı kaybı binaların neresinde olur? dediğimizde bu sorunlu noktaları tespit ederseniz, evinizin bu kış sıcaklığını içerdiğinden emin olmak için almanız gereken önlemleri dış cephe kaplamalarının yardımıyla bulabileceksiniz.

  Dış Cephe Mantolama UygulamalarıDış Cephe Mantolama Yapılması Gereken 5 Yer

  Çatı Yalıtımı;
  Evinizdeki sıcak hava, ısıtılmış hava evin her tarafına yayıldığı ve sonunda çatıya doğru yükseldiği için, tavandan kaçar. Soğuk çatı ile temas ettiğinde, ısı, taşınım süreci boyunca yavaşça dağılır. Çatınızı kaplamak, ısının kaçmasını engellemenin ve evinizde enerji verimliliğine yardımcı olmanın etkili yolu çatılarda dış cephe kaplaması yapmaktır.

  Dış cephe kaplama işi yapılırken yalıtımı mutlaka yapılması gereken yerler;

  Şömineler;
  Soğuk bir gecede çalışan rahat bir şömine gibisi yoktur. Bununla beraber, şömineler de büyük bir ısı kaybı kaynağı olabilir. Damperiniz düzgün bir biçimde kapatılmazsa, şömineniz bacadan % 14'e kadar ısı kaybına yol açabilir. Şömine çalışırken sıcak hissederken, kapalıyken, sıcak hava bacadan dışarı çıkar. Bu nedenle, kış gelmeden şöminenin etkin bir biçimde sızdırmazlığını sağlamak isteyeceksiniz.

  Pencerelere izolasyon;
  Pencereler diğer bir yaygın ısı kaybı kaynağıdır. Düzgün perdeleri olmayan çıplak pencereler varsa, bu ısı kaybı miktarını artırabilir. Bu ısı kaybına karşı koymak için, sıcak bir odadan ısı kaybını % 10'a kadar azaltabilecek termal perdelere yalıtım yapmak iyi bir fikirdir. Pencerelerinizin etrafındaki çatlak ya da deliklerin kalafatla kapatılması bunun yanı sıra evinizde sıcaklık tutmanıza ve enerji faturalarınızı azaltmanıza yardım eder. Pencere kenarına söve uygulaması yapılması tavsiye edilir. Pencere söveleri konusunda, söve nedir? ve söve modelleri makalelerimizden faydalanabilirsiniz. Söve ile "yalıtım" dış cephe kaplama uygulamalarında tamamlayıcı bir unsur olarak değerlendirlir. Mutlaka yapılması gerekir.

  Zemin Kaplama;
  Zemininiz makul biçimde yalıtılmazsa, önemli miktarda ısı sızması sonucu ciddi ısı kayıpları olabilir. Aslında, evinizin ısısının % 10'u zemin üzerinden kaybolur ve yeteri kadar yalıtımlı zeminleri olmayan evler bundan daha çoksını kaybedebilir. Zemin yalıtımının kolay bir biçimde sabitlenmesi ve hatta yerinize halı eklenmesi, ısı kaybını azaltmanıza yardımcı olabilir.

  Duvarlarda Kaplama;

  Yalıtımsız duvarlar, ısı kaybının en büyük nedenlerinden biridir. Aslında duvar kaplaması en pratik dış cephe kaplama tekniklerindendir. Eviniz, duvarlarındaki ısının % 18 - 25'ini kaybeder. Bu, zayıf yalıtım, iç ya da dış duvarlardaki delikler ya da yanlış takılmış havalandırma delikleridir. Kaliteli dış cephe kaplama panelleri eklemek ve herhangi bir deliğin doldurulması duvarlarınızda ısı kaybını engellemek için kusursuz bir yoldur.

  Yardım edebileceğimiz yer burası. Metpor Söve & Mantolama, evinizdeki ısı kaybını azaltmak için evinizin iyi yalıtıldığından emin olmanıza yardım ederiz. Yapacağımız pratik mantolama kaplamaları, evinizin ısı kaybını % 50 oranında azaltmanıza yardımcı olabilir.

  Dış Cephe Kaplama, Dış Cephe Mantolama

  Dış cephe kaplama işi binanın hem iç yüzeyinden, hem dış cephe kaplama yapılması hem de her iki kısımdan yapılabilecek şekilde 3 değişik teknikle yapılabilir. 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak çıkartılan binalarda enerji performansı yönetmeliğine göre yeni yapılacak binalarda 1 Ocak 2011 tarihinden tarihinden itibaren "yalıtım" standartlarına uyulması gerekliliği koşul koşulmuştur. Hem de bu tarihten evvelce yapılmış olan eski binalarda da 2 Mayıs 2017 tarihine kadar (2021 yılına kadar uzatıldı) enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. 

  Bu nedenle dış cephe strafor kaplama panelleri yani mantolama oldukça önemli bir ısı yalıtımı unsuru olmuştur. Ek not; (ilgili dış cephe kaplama kanunu 2021 yılına kadar ertelenmiştir).Dış Cephe Kaplama ve FaydalarıDış Cephe Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Mantolama tıpkı biz insanların giyinmesi gibi dış cephe kaplama paneli uygulamalarıdır. Bina dış cephesinin giydirilmesine verdiğimiz bir isimdir. Binalarda dış cephe kaplaması nasıl yapılır? "baski cephe" sorusuna cevap bulabileceğiniz en iyi kaynakların başında övünerek söyleyebiliriz ki METPOR Dış Cephe Mantolama Ürünleri gelmektedir. Zaten en çok tercih edilen kaynak olarak en başta gelmekteyiz. İlk yıllarda mantolama kelimesine eşdeğer olarak "paltolama", "ceketleme" gibi farklı isimlerle adlandırılıyordu.

  Binalarda ısı yalıtımı sağlamak suretiyle oluşturulan dış cephe kaplama uygulaması değişik katmanlardan oluşur. Metpor söve ve Mantolama olarak 2000 yılından günümüze yaptığımız ar - ge çalışmalarıyla, binaların gereksinimlerine yanıt veren dış cephe kaplama malzemeleri kullanmaktayız. Çünkü her binanın gereksinimleri birbirinden farklılık gösterir.

  Yani her yapının farklı "izolasyon" ihtiyaçları vardır. Binalarda dış cephe kaplama yani "mantolama" yapılırken bu gereksinimlere yanıt verecek ısı yalıtım malzemeleri seçilmeli ve tercih edilen cephe kaplama ısı yalıtım duvar sistemi tekniğine uygun bir şekilde strafor dış cephe kaplama panelleri ile yapılmalıdır.

  Dış Cephe Kaplama Kompozit

  Dış cephe kaplama işlemi denildiğinde genelde ilk akla gelen şey mantolama olur. Ancak dış cephe kaplaması çok farklı ve değişik şekillerde ele alınabilir. Bazı ahşap görünümlü dış cephe kaplama malzemeleri vardır ki onların içerisinde de mantolama yeteneği yer almaktadır. 

  Bu nedenle de yalnızca binaların dış cephesinde kullanılan malzemeleri burada örnek olarak gösteremeyiz. Binalarda "Dış cephe mantolama" denildiğinde genellikle teknik anlamda ilk akla gelen apartmanlara yapılan yalıtım işlemi gelir. Bu maliyeti yüksek olsa da aslında alınacak sonuçları düşündüğünüzde kendisini kısa süre içerisinde maliyetlerini karşılayacak bir uygulamadır.

  Mantolama işlemi hem içeriden hem de dışarıdan rahatlıkla yapılabilir. Burada yapılacak olan mantolama işleminde mekan önemlidir. Mantolama ve söve gibi uygulamalar eskiden çok dikkat edilmeyen bir uygulamaydı ancak günümüzde özellikle yeni yapılarda zorunlu olması ve insanların buradan elde edilen tasarrufu görmesiyle birlikte talepler artmıştır. Bu anlamda eski binalarda da mantolama işlemi yapılarak enerji tasarrufu sağlanmaya başlanmıştır. 

  Dış Cephe Mantolama Renkleri

  Mantolama dış cephe üzerine yapılan köpük benzeri bir madde olan strafor ile yapılmaktadır. Bu malzeme % 95 oranında hava içerdiğinden dolayı oldukça hafiftir bu nedenle de sonradan mekan üzerine yapılması halinde de ekstra bir yük getirmeyecektir. Doğru ısı yalıtımı sayesinde cebinize de katkı sağlamış olursunuz. Örneğin kışın ısınma masrafı olarak her ay size belli bir miktarda tasarruf sağlamış olacaktır. Bunu da bir yıllık olarak ele aldığınız da ciddi bir birikim demektir.

  Pratik Dış Cephe Kaplama

  Dış Cephe Kaplamasının Pratikte Faydaları Nelerdir?

  Dış Cephe Kaplamasının 5 Faydası;

  • Doğal kaynakların tüketilmesini, hava kirliliğini azaltırsınız.
  • Mantolama ile dış cephe kaplama yaparsanız, ortalama olarak % 50 oranında yakıt tasarrufu sağlayarak şahsi ve ülke ekonomisine katkı sağlarsınız.
  • Mantolama sistemi oluşturulan binalarda evlerin sıcaklığı dengeli şekilde dağılır. Binalarda "iç mekan" Konforunuz artar.
  • Dış cephe kaplaması binanızın güvenliğini artırır. nemle beraber sıcak ve soğuğun duvarlarda oluşturduğu yıpranmayı pratik bir şekilde azaltırsınız.
  • Binanızın dış cephesinde dış cephe kaplamasının oluşturduğu estetik bir görünüme sahip olursunuz.
  Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

  Binalarda dış cephe mantolama işlemi yapılmadan önce binada keşif yapılmalıdır. Binanın gereksinimleri pratik ve net olarak belirlenmelidir. Metpor Mantolama Ürünleri sizlere bu hizmeti tamamen bedelsiz ve pratik bir şekilde sunmaktadır. İstanbul Anadolu Yakası Kartal'da 3 farklı lokasyonu bulunan Metpor Söve & Mantolama Ürünleri ile irtibata geçerseniz en kısa zamanda gerekli keşif yapılıp, dış cephe kaplama programının nasıl olması gerektiği hakkında hızlı ve pratik bir değerlendirme alırsınız.
  Bu değerlendirmeler, dış cephe kaplama fiyatları, dış cephe kaplama modelleri, dış cephe kaplama panelleri hangi türde olabileceği şeklinde bilgilerdir.

  • Pvc Dış cephe Kaplama nasıl yapılır
  • Granit görünümlü dış cephe Kaplama
  • Kendinden boyalı MANTOLAMA

  Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

  Binalarda dış cephe kaplama fiyatları uygulanacak cephe malzemesinin ebat, teknik özellikleri ve "mantolama" yapılacak alanın metrajına göre yani, kaplanacak yüzeyin m2 hesaplanarak, metrekare birim fiyatı şeklinde hesaplanmaktadır.

  Binalarda dış cephe kaplama levhalarının fiyatları, binanızın gereksinimlerine göre belli olacaktır. Keşifle beraber Metpor Söve ve Mantolama ürünleri uzmanları binanızın gereksinimlerine uygun en pratik dış cephe kaplama malzeme listesini hazırlar ve dış cephe kaplama uygulamasının m2 birim fiyatları bilgilerini de sizinle paylaşırlar. Bundan sonra yapılması gereken kendiniz ya da bina yönetimi ile beraber mantolama kararı alınarak işi Metpor uzmanlarına bırakmanız yeterli olacaktır. Alanında profesyonel bu ekip sizler için en doğru mantolama için dış cephe kaplama malzemeleri hakkında gerekli bilgileri vereceklerdir.
  En doğru mantolama için dış cephe kaplama malzemeleri için Metpor Uzmanları Sizlerle..

  • Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Fiyatları
  • Dış cephe Kaplama görselleri
  • Dış Cephe Kaplama Fiyatları 2019
  • Dış cephe Kaplama Kompozit
  • Dış cephe Kaplama çeşitleri ve özellikleri
  Dış Cephe Kaplama Köpük

  Dış cephe köpük kaplama teknikleri, sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların içine girmesini ya da çıkmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir. Sürekli yükselen enerji faturaları ısınma amacıyla ayrılan bütçeleri de arttırmaktadır. Tüketilen toplam enerjinin 1 / 3 kadar oranının konutların sarf ettiği hesaba katıldığında, en doğru izolasyon için dış cephe kaplama uygulamaları artık bir gereksinim haline gelmiş bulunmaktadır. Enerji tasarrufu ile birlikte yanı sıra ısı yalıtımı, konutların ömrünü uzatmak, değerini arttırmak, istenen konfor şartlarını sağlamak, daha sağlıklı bir hayat sürmek, çevreninin kirliliğini azaltmak ve daha sağlık bir doğa ve çevre oluşturmak için hayata geçirilmesi gereken en pratik dış cephe kaplama uygulamasıdır.

  Yalı Baskı Dış Cephe Mantolama

  5 Maddede Polistren Dış Cephe Kaplamaları Çeşitleri ve Özellikleri
  1. Metpor "polistren dış cephe strafor kaplamaları" ile kışın soğuğu yazın ise sıcağı geçirmeyen dış cephe ısı yalıtım sistemleri ile 4 mevsim mükemmel performans yakalamak adına kalıcı çözümlerden faydalanabilirsiniz.
  2. Metpor mantolama ürünleri olan doğru dış cephe kaplama panelleri araclığıyla ısıtma ve soğutma giderlerinizde pratik olarak % 40 - 60 oranında tasarruf sağlayabilirsiniz. Siz konforun keyfini sürerken elde edilen enerji tasarrufu yardımıyla mantolama maliyeti 3 kış sezonunda amorti olacaktır.
  3. Metpor dış cephe kaplama uygulamaları, evlerinizde rutubet değil huzur olsun. Dış cephe kaplama levhaları sayesinde konutlarınızı küf ve nemden uzak tutarak sağlıklı ve rahat yuvanızın keyfini çıkartabilirsiniz.
  4. Metpor dış cephe kaplama çeşitleri oldukça ekonomik ve pratik olması ile konutlarınız da sağlayacağınız konforun yanında olumsuz dış etkenlerden koruyarak bakım, tamir vb. masraflarınızı azaltabilirsiniz.
  5. Metpor dış cephe mantolama levhaları yani dış cephe kaplama sistemleri Türkiye ve Avrupa Standartlarına makul ve ekolojik dengeyi korumaya yardımcı bir sistemdir. Kömür ya da doğal gaz gibi fosil yakıtların kullanımının azaltılması ile cüzdanınız kadar doğanın da yüzünü güldürebilirsiniz. Dış cephe kaplama panelleri ile zararlı emisyonların etkisinin azalmasına yardımcı olabilir ve ileri nesillere daha sıhhatli bir dünya bırakılmasını sağlayabilirsiniz. En ekonomik dış cephe kaplama strafor fiyatları Metpor'da.

  Bir evin ısıtılması, çevreye herhangi bir termal zarar vermeyi düşünerek "rahat yaşam koşulları" olarak tanımlayabileceğimiz termal koşulun yaratılmasını dış cephe zemin kaplama sayesinde amaçlamaktadır. Yalıtım levhaları bu amaçla ısı yalıtım sistemini oluşturur. Bir boşluk (bir bina kabuğu) termal olarak yalıtıldığında, bu kayıpların daha az olduğu ve bu nedenle ısıtmanın açık olması ihtiyacı daha küçüktür ve dolayısıyla yakıt tüketimi de daha azdır. 

  Yapılan hesaplamalar, bir binayı ısıtmak için gereken enerjinin % 45 - 60'ının uygun "ısı yalıtımı" uygulanarak kurtarılabileceğini göstermiştir. Dış cephe duvar panelleri Trendwall markalı ürünler, mermer görünümlü, doğal ahşap görünümlü kaplama malzemesi, taş görünümlü levhalar olarak ( taş kaplama plakaları ) üretilirler. Dış cephe kaplamaları tuğla desenli veya taş dokulu kaplamalar olarak 4 cm veya 5 cm olarak imal edilirler. Tuğla duvarlar iç mekanda da kaplama olarak kullanılır.

  Hem izolasyon hemde ev dekorasyonu için duvarlara kimlik kazandırırlar. Dekorasyonda kullanılan mermer strafor duvar paneli, tuğla duvarlar ve taş duvar dokusu iç mekanlara ve dış cepheye doğal bir hava vermektedir. Dış cephe mantolama firmaları, dış cephe mantolama nasıl yapılır?, dış cephe kaplama örnekleri, dış cephe mantolama renkleri, dış cephe mantolama fiyatları 2019 makalelerini de incelemenizi tavsiye ederiz. • Bina Mantolama Nedir?, En İyi Mantolama Yöntemleri Metpor Dekor'da
 • Dış Cephe Nedir?, Dış Cephe Uygulamaları Nasıl Yapılır?
 • Dış Cephe Kaplama Malzemeleri, Strafor Cephe Kaplama Malzemeleri
 • Dış Cephe Kaplama Modelleri 2019, Strafor Dış Cephe Kaplamaları 2020
 • Mantolama Fiyatları 2019, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2020

 • Hızlı Erişim Linkleri


  Bina Mantolama Nedir?, En İyi Mantolama Yöntemleri Metpor Dekor'da | Dış Cephe Kaplama Rehberi, Dış Cephe Mantolama 2019-2020 | Isı Yalıtım Malzemeleri ve En İyi İzolasyon Malzemeleri | Mantolama Nedir?, Binalarda Mantolama Nasıl Yapılır? | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | Dış Cephe Kaplama Modelleri 2019, Strafor Dış Cephe Kaplamaları 2020 | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama Fiyatları 2019, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2020 | Mantolama Malzemeleri, Yapı İçin En İyi Mantolama Malzemeleri | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? | İzolasyon Nedir?, Yalıtım Neden Yapılır? | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama Fiyatları | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | İç Cephe Mantolama, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Dekoratif Mantolama | Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplaması | 2019 Yılı En İyi Dış Cephe Kaplama Fiyatları | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri | Villalarda, Müstakil Evlerde Dış Cephe Mantolama ve Fiyatları | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Villa Söve Modelleri, Villa Söve Çeşitleri | Duvar Paneli Nedir? | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Mantolama İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Uygulaması Önerileri Nelerdir? | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır?, Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Villa Dış Cephe Kaplamaları | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2020 | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri |
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info[at]metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2020 MT Web Team - Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com