• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplama

 • Mete Yılmaz

  Okunma Sayısı : 27 417

image

  Dış cephe kaplama Çeşitleri

  Çoğu Kişilerin yalnızca mantolama olarak algıladığı, fakat bundan çok daha değişik şekillerde oluşturula
  n ilaveten kendi içeriğinde mantolama yeteneğine sahip olan hazır dış cephe kaplama tipleri çoğu zaman unutulmaktadır.

  Dis-Cephe-Kaplama
  Dış Cephe Kaplama ve Mantolama

  Dış Cephe Kaplama çeşitleri denilince ilk akla gelen teknik mantolama teknikleridir. Bunun nedeni ise, uygulanmasının az maliyetli olması ve derhal her yerde kullanıldığı amacıyla en iyi tanınan teknik olmasıdır. Kışları kabaran doğal gaz faturalarından şikayetçiyseniz eğer, yazları evinizin serinliğini muhafaza etmek istiyorsanız ısı yalıtım bu gereksinimlerinize yanıt verecektir. Çünkü ısı yalıtım programı ile değişik derecelere sahip ısı transferini önlemeniz mümkün!

  Dis-Cephe-Kaplama-Cesitleri
  Binanın hem iç yüzeyinden, hem dış cephe Kaplama hem de her iki kısımdan yapılabilecek şekilde 3 değişik teknikle yapılabilir. 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak çıkartılan Binalarda Enerji Performansı yönetmeliğine göre yeni yapılacak binalarda 1 Ocak 2011 tarihinden tarihinden itibaren yalıtım standartlarına uyulması gerekliliği koşul koşulmuştur. Hem de bu tarihten evvelce yapılmış olan eski binalarda da 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Bu nedenle dış cephe kaplamaları yani mantolama oldukça önemli bir ısı yalıtımı unsuru olmuştur.

  Dis-Cephe-Kaplama-Fiyatlari
  Dış Cephe Kaplama Modelleri


  Mantolama tıpkı biz insanların giyinmesi gibi. bina dış cephesinin giydirilmesine verdiği addır. İlk yıllarda mantolama kelimesine eşdeğer olarak Paltolama olarak biliniyordu. Binada ısı yalıtımı sağlamak suretiyle oluşturulan ısı yalıtım programı değişik katmanlardan oluşur. Metpor Söve ve Mantolama olarak 2003 yılından bu yana yaptığımız ar-ge çalışmalarıyla. binaların gereksinimlerine yanıt veren ısı yalıtım malzemeleri kullanmaktayız. Çünkü her binanın gereksinimleri birbirinden değişiktir. Yani her yapının farklı ihtiyaçları vardır. Dış Cephe Kaplama yani Mantolama yapılırken bu gereksinimlere yanıt verecek ısı yalıtım malzemeleri seçilmeli ve tekniğine uygun bir şekilde dış cephe kaplama uygulaması yapılmalıdır. Mantolama yaptırmanın faydalarını sıralamak gerekirse:

   5 Adımda Dış Cephe Kaplama Uygulamasının Faydaları;

  • Doğal kaynakların tüketilmesini. hava kirliliğini azaltırsınız.
  • Mantolama ile onalama %50 yakıt tasarrufu sağlayarak şahsi ve ülke ekonomisine katkı sağlarsınız.
  • Mantolama oluşturulan binalarda evlerin sıcaklığı dengeli şekilde dağılır. Konforunuz artar.
  • Binanızın güvenliğini artırır. nem. sıcak ve soğuğun duvarlarda oluşturduğu yıpranmayı azaltırsınız.
  • Binanızın dış cephesinde estetik bir görünüme sahip olursunuz.

  Dis-Cephe-Kaplamalari

  Dis-Cephe-Kaplama-Malzemeleri
  Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

  Dış Cephe Kaplama yapılmadan önce binada keşif yapılmalı. binanın gereksinimleri net olarak belirlenmelidir. Metpor Mantolama Ürünleri sizlere bu hizmeti tamamen bedelsiz olarak sunar. Metpor merkez ofisle irtibata geçerseniz en kısa zamanda gerekli keşif yapılıp, dış cephe kaplama programının nasıl olması gerektiği hakkında hızlı bir değerlendirme alırsınız.

  Bu değerlendirmeler dış cephe kaplama çeşitleridış cephe kaplama fiyatları, dış cephe kaplama modelleridış cephe kaplama panelleri hangi türde olabileceği şeklinde bilgilerdir.
  Dis-Cephe-Kaplama-ModelleriDış Cephe Kaplama Fiyatları Uygulanacak Malzemenin Ebat ve Teknik Özelliklerine Göre Belirlenir.

  Dış Cephe Kaplama fiyat bilgi kapasitesi binanızın gereksinimlerine göre belli olacaktır. Keşifle beraber Metpor Söve ve Mantolama Ürünleri uzmanları binanızın gereksinimlerine makul dış cephe kaplama ısı yalıtım malzemeleri listesi hazırlar ve dış cephe kaplama m2 fiyat bilgilerini de sizinle paylaşırlar. Bundan sonra yapılması gereken kendiniz ya da bina yönetimi ile beraber mantolama kararı alınarak işi Metpor uzmanlarına bırakmanız yeterli olacaktır. Alanında profesyonel bu ekip sizler için en doğru mantolama için dış cephe kaplama malzemeleri hakkında gerekli bilgileri vereceklerdir.
  Dis-Cephe-Kaplama-Nasil-Yapilir
  En doğru mantolama için dış cephe kaplama malzemeleri için Metpor Uzmanları Sizlerle

  Isı yalıtımı, sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların amacıyla girmesini ya da çıkmasını engellemek adına oluşturulan işlemlerdir. Sürekli yükselen enerji faturaları ısınma amacıyla ayrılan bütçeleri de arttırmaktadır. Tüketilen toplam enerjinin 1/3 kadar oranının konutlar amacıyla sarf edildiği hesaba katıldığında en doğru mantolama için dış cephe kaplama uygulamaları bundan sonra bir gereksinim haline gelmiş bulunmaktadır. Enerji tasarrufu ile birlikte yanı sıra ısı yalıtımı, konutların ömrünü uzatmak, değerini arttırmak, istek edilen konfor şartlarını sağlamak, sıhhatli bir hayat sürmek, etraf kirliliğini azaltmak ve sıhhatli bir etraf meydana getirmek amacıyla hayata geçirilmesi gereken bir uygulamadır.
  Dis-Cephe-Kaplama-Panelleri5 Adımda Metpor Dış Cephe Kaplama Panelleri ve Avantajları Nelerdir.
  Metpor dış cephe kaplama ürünleri ile kışın soğuğu yazın ise sıcağı geçirmeyen dış cephe kaplama ısı yalıtım sistemleri ile 4 mevsim mükemmel performans amacıyla kalıcı çözümlerden faydalanabilirsiniz.

  Metpor ürünleri olan Doğru dış cephe kaplama panelleri ile ısıtma ve soğutma giderlerinizde %40 -60 oranında tasarruf sağlayabilirsiniz. Siz konforun keyfini sürerken elde edilen enerji tasarrufu yardımıyla ısı yalıtımı mantolama maliyeti 3 kış sezonunda amorti olacaktır.

  Metpor Evlerinizde rutubet değil huzur olsun. Isı yalıtım programları ile konutlarınızı küf ve nemden uzak tutarak sıhhatli ve rahat yuvanızın keyfini çıkartabilirsiniz.
  Dis-Cephe-Kaplama-UygulamalariMetpor dış cephe kaplama fiyatları oldukça ekonomik olması ile konutlarınız da sağlayacağınız konforun yanında olumsuz dış etkenlerden koruyarak bakım, tamir vb. masraflarınızı azaltabilirsiniz.

  Metpor dış cephe kaplama yani ısı yalıtım sistemleri Türkiye ve Avrupa Standartlarına makul ve ekolojik dengeyi korumaya yardımcı bir sistemdir. Kömür ya da doğal gaz gibi fosil yakıtların kullanımının azaltılması ile cüzdanınız kadar doğanın da yüzünü güldürebilirsiniz. dış cephe kaplama ile zararlı emisyonların etkisinin azalmasına yardımcı olabilir ve istikbal nesillere daha sıhhatli bir dünya bırakılmasını sağlayabilirsiniz.
  Dis-Cephe-Kaplama-Nedir


  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2018 MT Web Team

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform