• info@metpordekor.com
 • SSS

Binalarda Dış Cephe Giydirme Sistemleri 2022 - 2023

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Dış Cephe Giydirme Sistemleri, Dış Cephe Giydirme Modelleri 2022 - 2023

Dış Cephe Giydirme Sistemleri, Dış Cephe Giydirme Modelleri 2022 - 2023

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 13 070

Dış Cephe Giydirme Sistemleri, Dış Cephe Giydirme Modelleri 2022 - 2023

  Dış Cephe Giydirme Nedir? Nasıl Yapılır?

  Çağımızda binaların dış cepheleri gelişen dış cephe giydirme sistemleri kullanılarılar gerek yalıtım gerekse tasarım anlamında zenginleşmektedir. Bunu çevrenize bakarak kolayca teyit edebilirsiniz. Bunun nedeni olarak doğru mimari malzemelerin kullanılması ve kaliteli işçilik olabilir; ancak buna ek olarak bir şey daha vardır.

  Bina cephelerinde söve modelleri ile söve imalatı ve son süreç olarak söve montajı Metpor Söve ve Mantolama olarak tarafımızdan yapılmaktadır. Bina süsleme ve villa söve modelleri çözümlemelerinde kullanılanacağımız cephe sistemleri, farklı model ve ebatlarda üretilebilme avantajı ile bir adım önde olan malzemelerdir. Bina söve modelleri özellikle, yüzyıllardır bina köşe söve modelleri olarak bilinen köşe taşı uygulaması sayesinde dekoratif bir manzara kazandırır.

  Dış Cephe Giydirme İşlemi! Dış cephe giydirme uygulaması binaların dış cephesinin estetik bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu işlemin yanında doğal olarak ısı yalıtımı ve ses yalıtımını da yapmaktadır. Bu nedenle işlev bakımından oldukça tasarruf sağlamaktadır.

  Sektörde çok sayıda dış cephe kaplama üreticileri bulunmaktadır. Çeşitli izolasyon malzemeleri kullanılarak üretilen; cam giydirme, alüminyum cephe kaplama, ahşap duvar paneli, betopan dış cephe kaplama panelleri, taş kaplama, prekast panel, strafor köpük, kompozit kaplama vb. çok sayıda ürün ve üretici bulunmaktadır. Bu konuda üreticisi ve uygulamacısı olduğumuz, günümüz teknolojisinde tüketici dostu en verimli cephe giydirme malzemesi olan strafor dış cephe giydirme hakkında bilgi vereceğiz.

  Dış Cephe Giydirme Levhaları, Dış Cephe Kaplama Panelleri

  Dış Cephe Giydirmenin Avantajları

  Son senelerde "villa dış cephe giydirme modelleri" arasında EPS strafor ile söve giydirme ve dış cephe kaplaması en önde gelmektedir. Özellikle 2019 ve 2020 yıllarında "villarda mantolama modelleri" için üretilen mantolama modelleri veya iç cephe kaplama malzemeleri, ısı yalıtımı değerlerinin mükemmel oluşundan dolayı ki bunları sıralayacak olursak, yüksek mukavemet, B1 sınıfı alev almaz özelliği, ileri seviye görsel tasarım özelliklerinden ve ucuz dış cephe giydirme fiyatları olmasından ilk tercih edelen villa mantolama için kullanılan dış cephe giydirme paneli diye adlandırdığımız ısı yalıtım malzeme tipleridir. Eski binaların dış cephesinin yenilenmesi makalemizi de inceleyebilirsiniz. İstanbul mantolama firmaları, rastgele bir dekorasyon ya da mantolama firması değildir. Yapı yalıtımı özel bir etkinlik alanıdır ve kendisine ait pek çok ek kaliteyi söz konusudur. Bu amaçla "cephe giydirme firmaları" sektörde ayrı bir konumda bulunmaktadır.

  eps dış cephe giydirme , bir işte bir dizi geleneksel işlemi (örneğin döşeme ve sıvama gibi) ortadan kaldıran ve sağlam ve verimli bir duvarın uygulanması için diğer malzemelere mükemmel şekilde sabitleyen, birçok ülkede kullanılan ilginç bir konstrüksiyon yöntemidir. Uzmanlara göre, EPS kullanımı hem malzeme hem de işçilik açısından geleneksel standartlara kıyasla %50'den fazla inanılmaz tasarruf sağlayabilir . Sabitlenmesi çok basittir ve hafif olması ve büyük yer değiştirmeleri, iskele kullanımını ve hatta kazaları önlemesinin yanı sıra küçük evlerden büyük yapılara kadar her türlü projeye büyük faydalar sağlayabilir. eps dış cephe giydirme kullanımı, yapının kasırga ve depremlerin neden olduğu hasarlardan korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok inşaatta büyük ölçekte yer almaktadırlar.

  Dış cephe giydirme çeşitleri ise prekast kaplama, ahşap kaplama, alüminyum kompozit panel kaplama, yalı baskı lambiri kaplama, doğal taş kaplama, siding kaplamadır. Binaların doğal bir görünümde olmasını isterseniz strafor ahşap dış cephe kaplama kullanılabilir. Nefes alan bir dış cephe giydirme malzemesidir. Diğer kaplamalara göre daha hafiftir. Yalıtımla uygulandığında binaları dış etkilerden korur. Eski binaların dış cephesinin yenilenmesi makalemizi de gözden geçirebilirsiniz.

  Dış Cephe Giydirmenin Avantajları;

  1. Dış cephe binayı dış etkilerden koruduğu için bina ömrünü uzatmaktadır.
  2. Binada meydana gelebilecek rutubetin oluşmasını engeller.
  3. Isı ve enerji kaybını önler. Böylelikle enerjiden tasarruf edilmesine fayda sağlar.
  4. Dış cephe giydirme sistemlerinin en önemli faydasından biriside yangına karşı koruma sağlamasıdır.
  5. Dış cephe kaplaması binaya estetik bir görünüm sağlar.
  6. Ses yalıtımı sağlar, sesin gelmesini ve gitmesini önler. Gürültü kirliliğini sıfıra indirir.
  7. Dış cephe kaplama yapılan binalar daha konforlu bir yaşam alanına bürünür.

  Eps Dış Cephe Giydirmenin Başlıca Avantajları;


  Eps dış cephe giydirme, herhangi bir yapı için çeşitli avantajlar sağlar.

  Güvenlik : Petrolden elde edilen bir malzeme olmasına rağmen işlerde kullanılan EPS yanma yapmaz, her türlü iş için oldukça güvenlidir.

  Yalıtım : Ayrıca yalıtkan olup ısı ve ses yalıtımı sağlar.

  Çok yönlülük : Demir, ahşap, alüminyum vb. herhangi bir malzemeye uyarlanabilir.

  Sürdürülebilir : Aynı zamanda birçok ülkede sertifikalandırılmış bir tür sürdürülebilir teknolojidir. Bir fikir edinmek için, EPS kullanımı enerji ve su kullanımını azaltır, duvar işçiliğine kıyasla atık oluşumunu azaltır ve hatta geleneksel bir işe kıyasla CO2 emisyonlarını %40'tan fazla azaltır.

  Ekonomi : Ekonomi de dikkat çekiyor. Birçok kişi , malzeme ucuz olduğu ve büyük prosedürler gerektirmediği ve ayrıca kurulumunda çok az emek harcanmasını sağladığı için, işe %50'ye varan oranlarda daha az harcamak için strafor dış cephe giydirme yatırım yapıyor.

  Ekolojik : Strafor %100 geri dönüştürülebilir ve dağıtıldığında ayrışması yıllar aldığı için doğanın korunmasına da yardımcı olur.

  Dış Cephe Giydirme Modelleri ve Fiyatları

  Dış cephe mantolama işlemleri ile ilgili pek çok ısı yalıtım firmasının hizmet verdiğini biliyoruz. Fakat burada dış cephe giydirme firması ile beraber mühim olan mevzu da kullanılacak malzemelerin nitelikli olmasıdır. Kalite dış cephe giydirme firmaları için en mühim konuların başında gelmektedir.

  Bu amaçla da dış cephe giydirme firmaları arasında söz sahibi olabilmek amacıyla kullanılması gereken en mühim ürünlerin başında METPOR Söve & Mantolama Sistemleri gelmektedir. YILKAR İNŞAAT bu noktada kendisinden beklenenleri yapıya uygulayarak her vakit nitelikli işler çıkarmaya da özen göstermiştir. Bu anlamda mantolama firmaları ürün detaylılığı ve de yapılarda kullanım rahatlığından en çok tercih edilen olarak bilinmektedir. 

  Dış cephe giydirme fiyatları, m2 birim olarak 3 cm için 29.00 ₺ + KDV iken, 4 cm içinse 32.00 ₺ + KDV olarak hesaplama yapılır. Bu mantolama strafor fiyatları 2019 yılı için geçerliliğini korumaktadır. Dış cephe mantolama fiyatları 2018 yılında 24.00 TL + KDV iken Dolar ve Euro para birimlerinde yaşanan döviz kuru dalgalanmaları nedeniyle 2019 yılında fiyatlar artış gösterdi

  Giydirme Cephe Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

  Dış Cephe kaplama sistemleri pek çok çeşitle uygulanabilmektedir. Bunlara örnek olarak transparan cephe giydirme, kompozit cephe cephe giydirme, ahşap ve taş dış cephe kaplama malzemeleri ve bizim alanımız olan strafor cephe giydirme (mantolama) gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır.

  Kullanacağınız ve ortama uygun bir binaya bu kaplamaları yaparak insanlar tarafından beğenilen bir bina oluşturabilirsiniz. Dış cephe giydirme uygulamasınnda kullanılan malzemeler de oldukça kalitelidir. Örneğin taş kaplama da normal bir taş kullanılmaktadır.

  Strafor dış cephe giydirme Aynı zamanda dış cephe mantolama yani ısı yalıtımı özellliği taşıdığı için oldukça tercih edilen bir "dış cephe giydirme" tekniğidir. Villa dış cephe giydirme uygulamaları yüksek değerde ısı yalıtımı sağlar.

  Yalnızca duvarlarınıza ısı yalıtımı yaptırarak %10 - 15 seviyesinde "enerji tasarrufu" sağlayabilecekken, dış cephe kaplama modelleri ile şayet döşemelerinize, kapılarınıza ve pencerelerinize de izolasyon yaparsanız bu miktar yükselecektir. Eğer söve ve kat silmesi uygulamalarıyla beraber yaparsanız ısı yalıtımınızın performansı hissedilir bir şekilde artış gösterecektir.

  En İyi Dış Cephe Giydirme Malzemeleri 2022 - 2023

  Dış Cephe Giydirme Uygulamaları Hazır Dekoratif Dış Cephe Giydirme Modelleri ile Oldukça Pratiktir.

  Rüzgara, suya dayanıklı yapıda taşlar kullanılmaktadır. Aynı şekilde diğer mantolama malzemeleri için de bu durum geçerlidir. Yine "prekast cephe kaplama" sisteminde polyester ve kalsitin birleştirilerek çok dayanıklı bir yalıtım sistemi kurulmaktadır.

  Bu sayede de yapılan "dış cephe kaplamaları" oldukça uzun süre dayanmaktadır. Birde yine bizim alanımız olan hazır panel söve kaplama olarakta bilinen dekoratif dış cephe kaplamaları da vardır. Bu hazır pratik dış cephe kaplamaları ürünleri montaja hazır halde olup, işçilik ve zamandan "dış cephe giydirme" işlerinde oldukça avantaj sağlar.

  Bina kaplama malzemeleri genelde binanın dizayn ve estetik görünümüne ideal olarak seçilir ve uygulanır. Türkiye’de çoğunluklu olarak ahşap, prekast, american siding, yalı baskı kaplamaları, kompozit (alucobont), granit, alüminyum, natural taş ve cam cephe kaplamaları kullanılmaktadır. Amerika, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde dış cephe firmaları süregelen olarak (ısıl şartlara bağlı olarak) ahşap dış cephe giydirme malzemeleri birlikte kullanılır. Türkiye'de ise ahşap görünümlü dış cephe malzemeleri kullanmaktayız.

  https://www.metpordekor.com/urunler/dis-cephe-kaplamalari/5378-terracotta-dis-cephe-kaplama.html

  https://www.metpordekor.com/urunler/dis-cephe-kaplamalari/5380-fugali-kaplama-dis-cephe-mantolama-levhalari.html • Dış Cephe Kaplama, Strafor Dış Cephe Duvar Kaplama
 • Dış Cephe Nedir?, Dış Cephe Uygulamaları Nasıl Yapılır?
 • Dış Cephe Kaplama Modelleri, Strafor Mantolama Modelleri
 • Dış Cephe Kaplama Malzemeleri, Strafor Cephe Kaplama Malzeme Üretimi
 • Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Isı Yalıtımı Sistemleri
 • Mantolama Modelleri, Bina Mantolama Çeşitleri 2022 - 2023
 • Dış Cephe Kaplama Panelleri, Dış Cephe Duvar Kaplamaları

 • Hızlı Erişim Linkleri


  Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Desenli Dış Cephe Kaplama Üretimi | Villa Söve Modelleri, Lüks Villa Dış Cephe Modelleri | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri | Villa Kaplama, Müstakil Ev Dış Cephe Mantolama ve m2 Birim Fiyatları | Villa Dış Cephe Kaplamaları, Lüks Villa Dış Cephe Giydirme Modelleri | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Strafor Dış Cephe Kaplama m2 Birim Fiyatları | Mantolama Önerileri 2023, En İyi Dış Cephe Mantolama Yöntemleri | Mantolama Nedir? Bina Mantolama Ne Demek? | Mantolama Modelleri, Bina Mantolama Çeşitleri 2022 - 2023 | Mantolama Malzemeleri Nelerdir? | Mantolama Fiyatları 2022, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2023 | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama & Yalıtım İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | Lüks Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2023 | İzolasyon Nedir?, İzolasyon Yöntemleri | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | İç Cephe Mantolama Fiyatları, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri 2022 - 2023 | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama m2 Fiyatları 2023 | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | En İyi Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama İmalatı | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Duvar Paneli Nedir? | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Dış Cephe Kaplama, Strafor Dış Cephe Duvar Kaplama | Dış Cephe Kaplama Modelleri, Strafor Mantolama Modelleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Önerileri Nelerdir? | Dış Cephe Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Dekoratif Mantolama, Dekoratif Isı Yalıtımı | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır? Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? |
  logo

  Söve, Mantolama ve Dış Cephe Kaplama Üretimi Metpor'da! En İyi Mantolama Markası Metpor, Söve Üretimi, Dış Cephe Kaplama Sistemleri ve Isı Yalıtım Malzemeleri İmalatı, En Yeni 2023 Söve Modelleri ve Fiyatları ile Başta İstanbul Olmak üzere, Tüm Türkiye'ye Hizmet Verir.

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2023 MT Web Team | Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  whatsapp