• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Mimari Yapılarda Dış Cephe Giydirme

Mimari Yapılarda Dış Cephe Giydirme

 • Ebru Kurt

  Ebru Kurt

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 21 438

Mimari Yapılarda Dış Cephe Giydirme

  Mimari Yapılarda Giydirme Cephe

  Son dönemlerdeki mimari yapılar gittikçe mimari anlamda güzelleşmektedir. Bunu çevrenize bakarak kolayca teyit edebilirsiniz. Bunun nedeni olarak güzel mimari işçilik olabilir; ancak buna ek olarak bir şey daha vardır. Dış Cephe Giydirme İşlemi! Dış Cephe Giydirme Uygulaması binaların dış cephesinin estetik bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu işlemin yanında doğal olarak ısı yalıtımı ve ses yalıtımını da yapmaktadır. Bu nedenle işlev bakımından oldukça ekonomi sağlamaktadır.

  Giydirme Cephe Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

  Dış Cephe Giydirme Sistemleri pek çok çeşitle uygulanabilmektedir. Bunlara örnek olarak Transparan Cephe Giydirme, Kompozit Cephe Giydirme, Ahşap ve taş dış cephe kaplama ve bizim alanımız olan strafor cephe giydirme (mantolama) gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Kullanacağınız ve ortama uygun bir binaya bu kaplamaları yaparak insanlar tarafından beğenilen bir bina oluşturabilirsiniz. Dış Cephe Giydirme uygulamasınnda kullanılan malzemeler de oldukça kalitelidir. Örneğin taş kaplama da normal bir taş kullanılmaktadır. Strafor Cephe Giydirme Aynı Zamanda mantolama yani ıısı yalıtımı özellliği taşıdığı için oldukça tercih edilen bir dış cephe giydirme tekniğidir. Yüksek değerde ısı yalıtımı sağlar.

  Dış Cephe Giydirme Uygulamaları Hazır Dekoratif Dış Cephe Kaplama Modelleri ile Oldukça Pratiktir.

  Rüzgara, suya dayanıklı yapıda taşlar kullanılmaktadır. Aynı şekilde diğer kaplamalar için de bu durum geçerlidir. Yine Prekast Cephe Kaplama sisteminde polyester ve kalsit in birleştirilerek çok dayanıklı bir sistem kurulmaktadır. Bu sayede de yapılan kaplamalar oldukça uzun süre dayanmaktadır. Birde yine bizim alanımız olan hazır panel söve kaplama olarakta bilinen dekoratif dış cephe kaplamaları da vardır. Bu hazır dış cephe kaplama ürünleri montaja hazır halde olup, işçilik ve zamandan Dış Cephe Giydirme işlerinde oldukça avantaj sağlar.
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform