facebook

Mimari Yapılarda Giydirme

Son dönemlerdeki mimari yapılar gittikçe güzelleşmektedir. Bunu çevrenize bakarak kolayca teyit edebilirsiniz. Bunun nedeni olarak güzel mimari işçilik olabilir; ancak buna ek olarak bir şey daha vardır: Dış Cephe Giydirme.

Dış Cephe Giydirme
işlemi binaların dış yüzeyinin estetik bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu işlemin yanında doğal olarak ısı yalıtımı ve ses yalıtımını da yapmaktadır. Bu nedenle işlev bakımından oldukça ekonomi sağlamaktadır. Dış Cephe Giydirme sistemlerinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak Transparan Cephe Giydirme, Kompozit Cephe Giydirme, Ahşap ve taş dış cephe kaplama ve bizim alanımız olan strafor cephe giydirme gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Kullanacağınız ve ortama uygun bir binaya bu kaplamaları yaparak insanlar tarafından beğenilen bir bina oluşturabilirsiniz. Dış Cephe Giydirme işleminde kullanılan malzemeler de oldukça kalitelidir. Örneğin taş kaplama da normal bir taş kullanılmaktadır.

Mimari Yapılara Giydirme Yapılırken Tasarım Faktörü

Rüzgara, suya dayanıklı yapıda taşlar kullanılmaktadır. Aynı şekilde diğer kaplamalar için de bu durum geçerlidir. Yine Prekast Cephe Kaplama sisteminde polyester ve kalsit in birleştirilerek çok dayanıklı bir sistem kurulmaktadır. Bu sayede de yapılan kaplamalar oldukça uzun süre dayanmaktadır.