• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Cephe Kaplama, Isı Yalıtımı Yaptırma Kararı Nasıl Alınır?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Dış Cephe Kaplama, Isı Yalıtımı Yaptırma Kararı Nasıl Alınır?

Dış Cephe Kaplama, Isı Yalıtımı Yaptırma Kararı Nasıl Alınır?

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2350

Dış Cephe Kaplama, Isı Yalıtımı Yaptırma Kararı Nasıl Alınır?

  Dış Cephe Kaplama, Mantolama Kararı Nasıl Alınır?

  Apartman ve site gibi toplu hayat alanlarında ısı yalıtım sağlayacak dış cephe kaplaması ile mantolama kararı nasıl alınır? bilmiyorsanız alakalı yasa ve yönetmeliklere göz atarak dış cephe kaplaması ile mantolama kararının alınma aşamalarında binanın komple dış cephe kaplaması ile mantolamaya elverişli olarak kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Öncelik ile karar toplantısı yapılması lüzumen dış cephe kaplaması ile mantolama kararı amacıyla apartman ya da site yöneticisi toplantıda kat maliklerinin adedi ve arsa payı çoğunluğuna göre kararın alınması sağlanır. 10 dairelik bir apartman amacıyla her dairede tespit edilen kat maliklerinin arsa payı eşit ise 6 dairenin kat maliklerinin dış cephe kaplaması ile Mantolama uygulamasına onay vermesi dış cephe kaplaması ile Mantolama kararı amacıyla yeterli olacaktır. Arsa payı eşitliği halinde oy çokluğu sağlandığında karara itiraz edilmeden başka kat maliklerinin de dış cephe kaplaması ile Mantolama prosedürü amacıyla payına düşen parayı ödemesi lüzumir.

  Mantolama kararı alınmadan evvel binanın komple dış cephe kaplaması ile Mantolamaya duyduğu lüzumsinimi konunun uzmanı bir kişiyle belirleyerek dış cephe kaplaması ile Mantolama prosedürü amacıyla lüzumliliğin derecesine makul olarak dış cephe kaplaması ile Mantolama yaptırılması lüzumir. Daha sonra apartman yöneticisi detaylı firmalar ve fiyat incelemesi yaparak öneri toplama adımını teknik şartnameye makul olarak belirlemesi lüzumecektir. Bütün kat maliklerinin toplanması ile bilgilendirme toplantısında dış cephe kaplaması ile Mantolama tespit edilen firmaya verilerek kat maliklerine düşen ödenecek tutar toplanır. Kat mülkiyeti yasau maddesince oy çokluğu ile alınabilen dış cephe kaplaması ile Mantolama kararına bütün kat maliklerinin katılımı mecburi bir ortak problemdir. Kat malikinin olumsuz yönde oy kullanmış olması kendi dairesinin olduğu kısma yalıtım yapılmaması tarafında talebine karşı durulmasına yetecektir. Bu amaçla oy çokluğu ile kabul edilmiş bir dış cephe kaplaması ile Mantolama kararına olumsuz oy kullanmış kay malikinin toplanacak paraya katılmama gibi bir hal söz hususu değildir.

  Alınan karar ile oy çokluğuna olumsuz oy veren kat maliklerinin de uyum göstererek dış cephe kaplaması ile mantolama yapılması sağlaması amacıyla payına düşen ücreti ödemesi lüzumir. Mantolama kararı alırken yönetici pozisyonundaki bireyin lüzum dış cephe kaplaması ile Mantolama malzemeleri hususu ile alakalı lüzumse işi yapacak ekip hususu ile alakalı titizlikle tetkik yapması lüzumecektir. Binanın ısı yalıtım lüzumsinimina göre yapılacak dış cephe kaplaması ile Mantolama ve söve prosedürü amacıyla kat maliklerinin ortak karar vermesi hayat alanlarında ısı konforunun yanısıra uzun vadede masrafların da minimize edilmesine olanak tanıyacak.


  Faydalı Makaleler

  Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Mantolama Çeşitleri

  Mantolama

  Mantolama Malzemeleri Nelerdir?

  Mantolama Firmaları

  Mantolamanın Faydaları

  Dekoratif Mantolama

  İç Cephe Mantolama

  Isı Yalıtımı Nedir?
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform