• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Cephe Mantolama, Isı Yalıtımı Kararı Nasıl Alınır?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Dış Cephe Mantolama, Isı Yalıtımı Kararı Nasıl Alınır?

Dış Cephe Mantolama, Isı Yalıtımı Kararı Nasıl Alınır?

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 22 084

Dış Cephe Mantolama, Isı Yalıtımı Kararı Nasıl Alınır?

  Site Ve Apartman Yönetimleri Mantolama Isı Yalıtımı Kararını Nasıl Alır?

  Mantolama kararı nedir?, mantolama, ısı yalıtım kararı nasıl alınır?, mantolama kararı hangi aşamalardan geçer? sorularının cevaplarını bu makalemizde sizlerle paylaşacağız. Bütün konutlarda bulunduğu gibi bina ve sitelerde, bütün site sakinlerini ilgilendiren, tamir işlemleri belirli bir meşru çerçeve şeklinde olmak zorundadır. Bina ya da siteler mantolama uygulama programını yaptırabilmek amacıyla mantolama uygulaması kararı almalıdırlar. Apartman ya da site sakinlerinin katıldığı bir idare toplantısı yaparlar. Mantolama uygulaması kararı yapılmasına dair bir oylamanın da yapıldığı bu toplantı, yarıdan bir çok çoğunluğun kararı tarafında çıkacak sonuca göre mantolama uygulaması yaptırılması kararı alınabilir. İlk oluşturulan idare toplantısı esnasında yeterli çoğunluk sağlanamazsa, ikinci bir toplantı ve toplantı çağrısı yapabilir ve bu ikinci toplantıya katılan bireylerin çoğunlukla alacağı karar çoğunluk katılması sağlanmasa da geçerli olur.

  Dış Cephe Mantolama KararıDış Cephede mantolama yapmak amacıyla alınan karar esnasında, bina ya da sitenin ısı yalıtımı dışında diğer gereksinimleri da varsa, bu gereksinimler da alınan karara yazılmalıdır. Mantolama kararı alındıktan sonra, apartman ya da site idari, programın ne şekilde ve nereye yaptırılacağını saptamak üzere bir komisyon seçer ve alınmış olan kararda, bu komisyon da belirtilir. İlk toplantıda alınan Mantolama kararı esnasında komisyon belirtilmemişse, ikinci bir toplantı ile yetki sahibi bir komisyon seçimi yapılır. Oluşturulan bu yetki sahibi komisyon, detaylı firmalardan yapılarına ideal, teknik ve idari şartnamelerle beraber öneriler alırlar. Teklif evveli dönemde bir teknik şartnamenin oluşturulması mühim bir ayırıntıdır.

  Binalarda Mantolama Kararı Nasıl AlınıtSite Ve Apartman Yönetimleri Mantolama Isı Yalıtımı Kararı Zor Görünse de Oldukça Kolaydır.

  Doğru oluşturulmuş bir teknik şartnamede, mantolama uygulaması esnasında kullanılacak olan malzemenin kalınlığı, kullanılacak malzemelerin cinsi ve diğer teknik detaylar açık ve net olarak belirlendiğinde, her firmanın önerileri bu şartlar tarafında olacağından, seçim yapabilme çok daha basit bir duruma gelir. Hazırlanmış olan bu teknik şartname ile beraber öneri veren firmaların fiyatların yanı sıra, işi yapabilirlik düzeylerini gösterir referans belge ve verileri de idaree sunması gerekmektedir.
  Apartmanda Mantolama Kararı AlmakMantolama kararı alma esnasında, apartman ve site idarelerinin mantolama, ısı yalıtımı yaptırabilmeleri amacıyla, meşru ideal şekilde hareket ederek, çoğunluğun sağlandığı bir karar almaları, karar ardından seçilen bir komisyona firma seçimi konusu ile alakalı yetki vermeleri, seçilen komisyonun bir teknik şartname üzerinden detaylı firmalardan öneri ve referans verileri almaları, seçilen firma ve maliyetle alakalı karar verildikten sonra, bir bilgilendirme toplantısı ile sakinlere bilgi verilmelidir. Görüldüğü Üzere mantolama ısı yalıtım kararı almak çok zor bir karar alma değildir. Mantolama uygulaması dış cephe söve uygulaması ile desteklenirse performası oldukça artar.

  Faydalı Makaleler

  Isı Yalıtımı, Isı Yalıtımı Nedir, Isı Yalıtım Fiyatları, Isı Yalıtım Firmaları, Isı Yalıtım Malzemeleri, Isı Yalıtım Çeşitleri, Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır, Isı Yalıtımın Önemi, Isı Yalıtımın Faydaları, Neden Isı Yalıtımı Yaptırmalıyız, Isı Yalıtımın Uygulandığı Yerler, Mantolama, Dış Cephe

  Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Mantolama Çeşitleri

  Mantolama

  Mantolama Malzemeleri Nelerdir?

  Mantolama Firmaları

  Mantolamanın Faydaları

  Dekoratif Mantolama

  İç Cephe Mantolama

  Isı Yalıtımı Nedir?
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform