• info@metpordekor.com
 • SSS

Yalı Baskı Nedir? Yalı Baskı Dış Cephe Mantolama Modelleri 2022 - 2023

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Yalı Baskı Kaplama Nedir? 2022 - 2023 Yalı Baskı Mantolama Modelleri Nelerdir?

Yalı Baskı Kaplama Nedir? 2022 - 2023 Yalı Baskı Mantolama Modelleri Nelerdir?

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 48 213

Yalı Baskı Kaplama Nedir? 2022 - 2023 Yalı Baskı Mantolama Modelleri Nelerdir?

  Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama İle Mantolama Uygulaması

  Yüksek yoğunluktaki EPS straforun akrilik esaslı elyaflı sıva ile kaplanmasından oluşan dış cephe "yalı baskı mantolama" uygulamaları, binaları bir manto gibi sararak olumsuz dış mekan şartlarına karşı mukavemet gösterip yapı için dış cephede yalıtımı sağlamaktadır. Yalı baskı dış cephe kaplama, görsel olarak binalara mimari kimlik kazandıran, su ve ısı yalıtımı amacı ile yapılan aynı zamanda dış ortamdan gelen sesleri de filtreleyebilen ses yalıtımı sağlayan cephe sistemleri ve dekorasyon malzemeleridir.

  Yalı baskı dış cephe kaplamaları günümüzün gelişmiş mühendislik ve tasarım sistemleri sayesinde Eps strafor köpük malzemelerin cnc tezgahlarda kesilerek, mukavemetli yapısı ile yıllar boyunca zarar görmeyen tipte malzemelerdir. Dekoratif cephe kaplamaları arasında yer alan yalı baskı lambiri malzemeleri, binaların dış cephe görünümlerini değiştirmekte, hem yalıtım özelliği sağlamakta hem de görsel açıdan güzelleştirmektedir. Ahşap görünümlü yalı baskı levhaları da oldukça ilgi görmekte, sizin tercihinize göre dış cephe kaplama panelleri farklı renklere de boyanma özelliğine sahiptir.

  Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Kaplama Modelleri ve m2 Birim Fiyatları

  Yalı Baskı Cephe Kaplama Sistemleri ve Teknik Özellikleri

  Yalı baskı cephe kaplamaları strafor gibi son derece pratik ve çok yönlü bir malzeme ile yapıldığından, "eps yalı baskı cephe malzemeleri" her boyutta ve en çeşitli formatlarda üretilebilir, böylece her işin en özel ihtiyaçlarını karşılar ve müşteri memnuniyetini garanti eder. Bu nedenle, bu  kaplamalar, en çeşitli yapılara modern, pratik ve uyarlanabilir bir kaplama arayan herkes için her zaman mükemmel bir seçimdir.
  Eps strafor siding (yalı baskı) levhası, bu amaçla kullanılan diğer malzemelerin yanı sıra alçı, ahşap, çimento gibi diğer malzemelere dayalı kaplamaların yerini almak için en iyi alternatiftir. Son derece hızlı montajının yanı sıra atık veya diğer kirleri oluşturmaz, eps yalı baskı dış cephe kaplaması soğuk ve sıcak gibi hava koşullarına da dayanıklıdır ve kolay kolay bozulmaz.

  Yalı Baskı Mantolama m2 İşçilik Fiyatları

  Yalı baskı (Siding) kendisine has açılı diyogonel bir görselliğe sahip olan ve üstüne akrilik esnek elyaflı sıva kaplanmış olan bir hazır sistem ısı yalıtımı malzemesidir. Pvc den yapılmış siding malzemelere göre sıva gerektirmeyen mantolama malzemeleri olan "strafor yalı baskı kaplamaları" çok daha ekonomiktir. Isı yalıtım metrikleri çok yüksektir. Yalı baskı m2 birim fiyatları hem işçilik hem de ısı yalıtım malzemesi açısından "hazır mantolama levhaları" olduğundan ekonomiktir ve işçilikten tasarruf ettiren malzeme türleridir.

  Dış cephe mantolama uygulamasında da iki ayrı eps kullanılır. Beyaz standart strafor eps ve karbonlu eps malzemeleridir. Karbonlu eps nin ısı yalıtım sayısal değeri beyaz eps ye göre daha fazladır. Bu nedenle "yalı baskı cephe kaplaması" açısından doğrudan bir etkendir. Xps diye tanımladığımız daha yoğunluğu yüksek ve sert olan mantolama malzemesi ise binanın dış cephesinin nefes almasını engellediği için cephede kullanılmaz.

  Yalı baskı mantolama levhalarının yüzeyi akrilik temelli esnek elyaflı sıva ile kaplanmıştır. Bu kaplamalar, uygulamaya hazır malzemelerdir. yalı baskı mantolama plakaları uygulama sırasında file, sıva vb. donatı malzemelerine ihtiyaç duymaz. Fugalı dış cephe söve kaplama malzemesi, bazı çevrelerde kumlu dış cephe kaplaması veya siding cephe kaplama olarak bilinmektedir.

  Yalı Baskı Desenleri Dış Cephe Kaplaması 2022 - 2023

  Yalı baskı mantolama levhaları boyayı çok iyi tuttuğu için bina ömrü kadar bozulmadan görevini yapmaya devam eder. Yalı baskı dış cephe kaplama malzemeleri, her türlü yüzeye, her türlü bina cephesine uygulanabilir. Dış cephe yalı baskı levhalarının uygulama teknikleri oldukça pratiktir. Bazen evde veya şirkette bazı reformlar gerekir ve bunlar genellikle ortamlara yenilik, çekicilik ve hafiflik getirir. Bununla birlikte, birçok dekoratif öğe pahalı olabilir ve kullanımı zor olabilir. Ancak günümüzde kaplamalı strafor dış cephe malzemeleri gibi pratik ve hızlı bir şekilde uygulanabilen daha uygun fiyatlı seçenekler bulunmaktadır.
  Kaplamalı siding yalı baskı panelleri, maliyet etkinliğinin yanı sıra taşıma ve montaj kolaylığı nedeniyle dekorasyon severler ve mimarlar tarafından çok aranan bir ürün olmuştur. Kaplamalı strafor cephe kaplamaları, diğer olanakların yanı sıra kapılara, pencerelere, duvarlara çekicilik ve güzel bir görünüm katar.
  Bileşimi hafif bir malzemeden yapılmış olmasına rağmen, dış yalı baskı desenli strafor rüzgar, güneş ve yağmurun etkilerine karşı dayanıklı ve su geçirmezdir. Ayrıca kaplamalı strafor yalı baskının farklı model, ebat ve şekillerde bulunabilmesi ve her müşterinin ihtiyacına en uygun şekilde özelleştirilebilmesi de müşterilere sunulan bir diğer avantajdır .

  Ahşap yalı baskı malzemelerine göre oldukça avantajlı bir dış cephe kaplama çeşitidir. Güneşten gelen zararlı UV ışınlarına ve deniz etkisine karşı tuzdan dolayı yanma ve çürümeye karşı mukavemet gösterir. Böcek, kurt, mantar, küf, korozyon gibi olumsuz etkilere karşı danayım gücü çok yüksektir. Yalı baskı dış cephe kaplama panelleri doğal görünümlü ahşap dokusu ile cephelere estetik bir mimari manzara verir. Fırtına ve rüzgardan etkilenmez. Neme karşı dayanıklıdır. Yalı baskı dış cephe kaplama levhaları şişmez yapmaz, asla çatlamaz. Hazır montaja uygun dış cephe giydirme kaplamalarıdır. Bu sayede dilediğiniz tüm renklere boyanabilme imkanı da vermektedir.

  Yalı Baskı Dış Cephe Kaplamaları, Yalı Baskı Desenleri

  Yalı Baskı m2 Fiyatları

  Ahşap yalı baskı m2 fiyatları oldukça yüksektir. Ama Eps strafor yalı baskı kaplamalarının m2 fiyatları %70 civarlarında çok daha ucuzdur. Hazır kendirnden sıvalı olduğu oldu için yalı baskı m2 işçilik fiyatı da çok daha uygundur. Bu nedenle yalı baskı dış cephe kaplamaları binaya oldukça hızlı ve pratik dış cephe kaplama malzemeleridir. Dış cepheye monte edildiğinden, yalı baskı dış cephe kaplama levhası, iyi görünümünü ve dayanıklılığını korumak için düzenli bakım gerektirir.

  Periyodik temizlik ve boya bakımı, yalı baskı dış duvar kaplama paneli her zaman mükemmel durumda kalması için yeterlidir. EPS dış cephe yalı baskı imalat sektöründe uzman, Metpor Söve ve Mantolama ulusal bölge genelinde müşterilere hizmet vermektedir. Şirketimiz, diğerlerinin yanı sıra manzara, mimari ve reklam taleplerini şekillendirmek için yüksek teknoloji kaynaklarını kullanıyor. Böylece, Metpor Söve ve Mantolama Ürünleri geliştirdiği tüm ürünler için kalite güvencesi sunar.

  Yalı Baskı m2 Birim Fiyatları, Yalı Baskı Ev Kaplama

  Yalı Baskı Isı Yalıtım Levhası İle Mantolama Yapmanın Faydaları Nelerdir?

  1. Yalı baskı desenli cephe kaplamaları hafiftir,
  2. Dış cephe yalı baskı ısı yalıtım levhaları yüksek enerji tasarrufu sağlar,
  3. Yalı baskı dış cephe kaplama, mantolama işlemi kolay ve oldukça hızlı uygulanır,
  4. Çevre dostudur,
  5. Su izolasyon yeteneği vardır, suyu geçirmez,
  6. Yalı baskı mantolama plakalarının ses yalıtımı kabiliyeti vardır,
  7. Ekonomiktir,
  8. Uzun yıllar boyunca özelliğini kaybetmez,
  9. Yalı baskı (siding) söve dış cephe kaplama malzemeleri estetik olarak binanıza değer katar.

  Cepheler için veya başka bir yerde eps yalı baskı kaplama satın almadan önce, müşterinin bu tür parçanın neyden yapıldığını bilmesi çok önemlidir. EPS strafor cephe malzemeleri, yaygın olarak "strafor" olarak bilinen genleşmiş polistirenden başka bir şey değildir; söve kaplama, kalıplanmış ve akrilik esaslı mineral sıva ile kaplanmış bir EPS çekirdeğinden oluşur.
  Cepheler için eps çerçeveler söz konusu olduğunda, eps siding bina kaplamaları geniş bir pazara sahiptir ve güzel olmasının yanı sıra sunulan bu tür konstrüktif eleman, inşaatta büyük önem taşımaktadır. Önceden üretilmiştir, ancak ister klasik ister çağdaş olsun, her müşterinin ve her projenin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir. Projelerde cepheler için "EPS dış cephe kaplama" konusunda uzmanlaşmış bir şirket aracılığıyla veya başka yerlerden Strafor veya EPS cephe kaplama edinmenin birçok avantajı vardır. Ağırlıklı olarak cephelerde kullanılan hafif parçalardır ve nakliyeyi, şantiye içi taşımayı ve montajı optimize eder.
  Cephe giydirme projeleri ve diğer bölgeler için yalı baskı dış cephe kaplama, nihai ürünün güzelliğini, dayanıklılığını, kalitesini ve esnekliğini garanti eden modern teknoloji ile üretilmektedir. Ayrıca bu siding cephe kaplamaları hırdavat, beton ve iksa giderlerini azaltır.
  Böylece dış cephe projeleri için "eps yalı baskı mantolama malzemeleri" hem evlerde hem de apartmanlarda farklı tipteki işlerde kurulabilir. Bu tür siding cephe kaplama çeşitleri, kuvvetli yağmur ve güneş gibi düşük su emmeli iklimsel etkilere karşı oldukça dayanıklıdır, ayrıca yarı rijittir ve işin hareketini takip eder.

  Yalı Baskı (Siding) Kaplama Çeşitleri

   EPS Strafor Yalı Baskı Mantolama Levhaları

  + Taş Desenli Yalı Baskı

  + Ahşap Desenli Yalı Baskı
   

  Diğer Yalı Baskı Çeşitleri

  1. Ahşap Yalı Baskı
  2. Alüminyum Yalı Baskı
  3. PVC Yalı Baskı (Vinil Siding)
  4. Fibrcement Yalı Baskı
  Genişletilmiş Polistiren Yalı Baskı Mantolama Levhaları

  Bilinen 2 değişiklik vardır - köpük (aksi takdirde - köpük) ve ekstrüde edilmiş. Bir dizi hava dolu bağlantı kabarcığıdır. Ekstrüzyona tabi tutulan malzeme, her hava boşluğunun diğerinden farklı olması nedeniyle farklıdır.

  Strafor, yüksek ısı yalıtım göstergeleri ile karakterize edilen dış ve iç ısınma için uygundur. Buhar geçirgen olmadığından güvenilir buhar bariyeri gerektirir. Bu, hidrolik korumanın kurulumunu zorunlu kılan köpüğün düşük nem direnci göz önüne alındığında fark edilir.

  Genel olarak yalı baskı kaplama desenli malzemeler ucuzdur, hafiftir, kesilmesi ve takılması (yapıştırılması) kolaydır. Alıcının ihtiyaçları için terracotta cephe kaplamaları da çeşitli ebat ve kalınlıklarda malzeme plakaları üretilmektedir. İkincisi, termal iletkenliği doğrudan etkiler.

  İnşaatta alışılagelmiş malzemenin iç ortamdan ısı çıkışını kontrol etmek için kullanılan yalıtım malzemesi, iç mekan malzemesinde dış ortam ısısını önlemek için kullanılan yalıtım malzemesi denir. İzolasyon, yalı baskı izolasyon malzemesi denilen ürünlerdir. Yapısına göre yaygın olarak kullanılan yalı baskı desenli yalıtım malzemesi organik, inorganik olmak üzere iki kategoriye ayrılabilir. Şekline göre lifli, gözenekli mikro gözenekli, kabarcık, granül, tabakalı ve diğerlerine ve bazı daha yaygın materyallere ayrılabilir, aşağıda kısa bir giriş bulunmaktadır.

  https://www.metpordekor.com/urunler/dis-cephe-kaplamalari/2887-ahsap-yali-baski-modelleri.html

  https://www.metpordekor.com/urunler/dis-cephe-kaplamalari/2996-yali-baski-uretimi.html

  https://www.metpordekor.com/urunler/dis-cephe-kaplamalari/2906-ahsap-yali-baski-cesitleri.html

  https://www.metpordekor.com/urunler/dis-cephe-kaplamalari/5939-yali-baski-siding-dis-cephe-mantolama-levhasi.html
 • Dış Cephe Kaplama, Strafor Dış Cephe Duvar Kaplama
 • Mantolama Modelleri, Bina Mantolama Çeşitleri 2022 - 2023
 • Mantolama Nedir? Bina Mantolama Ne Demek?
 • Mantolama Önerileri 2023, En İyi Dış Cephe Mantolama Yöntemleri
 • Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Isı Yalıtımı Sistemleri
 • Mantolama Malzemeleri Nelerdir?
 • Mantolama Firmaları, En İyi Mantolama Şirketleri İstanbul

 • Hızlı Erişim Linkleri


  Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Desenli Dış Cephe Kaplama Üretimi | Villa Söve Modelleri, Lüks Villa Dış Cephe Modelleri | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri | Villa Kaplama, Müstakil Ev Dış Cephe Mantolama ve m2 Birim Fiyatları | Villa Dış Cephe Kaplamaları, Lüks Villa Dış Cephe Giydirme Modelleri | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Strafor Dış Cephe Kaplama m2 Birim Fiyatları | Mantolama Önerileri 2023, En İyi Dış Cephe Mantolama Yöntemleri | Mantolama Nedir? Bina Mantolama Ne Demek? | Mantolama Modelleri, Bina Mantolama Çeşitleri 2022 - 2023 | Mantolama Malzemeleri Nelerdir? | Mantolama Fiyatları 2022, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2023 | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama & Yalıtım İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | Lüks Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2023 | İzolasyon Nedir?, İzolasyon Yöntemleri | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | İç Cephe Mantolama Fiyatları, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri 2022 - 2023 | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama m2 Fiyatları 2023 | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | En İyi Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama İmalatı | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Duvar Paneli Nedir? | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Dış Cephe Kaplama, Strafor Dış Cephe Duvar Kaplama | Dış Cephe Kaplama Modelleri, Strafor Mantolama Modelleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Önerileri Nelerdir? | Dış Cephe Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Dekoratif Mantolama, Dekoratif Isı Yalıtımı | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır? Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? |
  logo

  Söve, Mantolama ve Dış Cephe Kaplama Üretimi Metpor'da! En İyi Mantolama Markası Metpor, Söve Üretimi, Dış Cephe Kaplama Sistemleri ve Isı Yalıtım Malzemeleri İmalatı, En Yeni 2023 Söve Modelleri ve Fiyatları ile Başta İstanbul Olmak üzere, Tüm Türkiye'ye Hizmet Verir.

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2023 MT Web Team | Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  whatsapp