• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Mantolama Çeşitleri ve Kullanılan Malzemeler

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Dış Mantolama Çeşitleri ve Kullanılan Malzemeler

Dış Mantolama Çeşitleri ve Kullanılan Malzemeler

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 277

Dış Mantolama Çeşitleri ve Kullanılan Malzemeler

  Dış Mantolama Çeşitleri

  Dışarıdaki Disaridaki isiyi içeri sokmadan, bina içindeki isiyi muhafaza etmek amaci ile bina kabugunun isi yalitim malzemeleri ile kaplanmasidir. Günümüzde ne çok tercih edilen isi yalitimi sitemidir.

  Kullanilan malzemeler : EPS, XPS, Neopor, Tasyünü Isı Yalıtım Levhaları

  İç Cephe Mantolama

  Uygulama sekli dis cephe mantolama daki gibidir , duvarlar isi yalitim malzemeleri ile kaplanir ve boyanir, kaplama üstünde alçipan uygulamasi da yapilabilmektedir

  Kullanilan malzemeler : EPS, XPS, Neopor, isi latim levhalari kullanilabilir.

  Ortadan Mantolama

  Iki masif yapi kabugu ve bunlarin arasinda yer alan isi yalitim katmaninin olusturdugu çift kabuk dis duvar sistemi ortadan isi yalitimili dis duvar olarak adlandirilabilir.

  Kullanilan malzemeler : Ortadan isi yalitimli dis duvarlarda, camyünü, tasyünü, ahsapyünü. koyunyünü, mineral lifli plak isi yalitim malzemeleri, EPS ve XPS sert köpük, poliüretan sert köpük, genlestirilmis üreformaldehit köpük vb. plak yapan isi yalitim malzemeleri, cam köpügü ya da genlestirilmis perlit ya da verniküit, bims vb taneli yalitkan dolgu malzemeleri isi yalitim malzemeleri olarak kullanilmaktadir.

  Dösemelerde Mantolama

  Zemine oturan dösemelerde, bünyesine su emmeyen ve yüksek basma mukavemetine sahip XPS levhalar kullanilmalidir. Isitilmayan bodrumlarin üstünde yer alan dösemelerde, Mantolama bodrum tavanina belirleme edilerek, zemin katlarin dösemelerden kaynaklanan isi kayiplari engellenmis olur.

  Çatilarda Mantolama

  Çati arasinda yürünmesi gerektiginde, ahsap kadronlar üstüne kalaslarla yürüme yolu insa edilmelidir. Yalitim malzemesi eger yüke maruz kalacak ise silte tarzı mamüller yerine levha formunda sert mantolama malzemeleri kullanilmalidir.  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform