• + 90 216 387 46 64
  • info@metpordekor.com

Çatı Isı Yalıtımı Ortak Gider midir?

Çatı Isı Yalıtımı Ortak Gider midir?

  • Metpor

    Metpor

    info@metpordekor.com

    Okunma Sayısı : 261

Çatı Isı Yalıtımı Ortak Gider midir?

    Çatıların Isı Yalıtımı Ortak Gider midir?

    Çatı ısı yalıtımı amacıyla; Düzgün yüzey üstüne kalınlığı TS 825 “Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standardı”na göre belirlenmiş ısı yalıtım malzemeleri döşeniyor.
    Çatı Yalıtımı Masrafları Apartmanın Ortak Gideri midir?

    Çatı ısı yalıtımı giderleri ortak gider olarak kabul ediliyor. Fakat bunun amacıyla kesinlikle çatıda ısı yalıtımı yapılmadan evvelce kat malikleri toplantısı yapılması ve bu toplantıda çatıya ısı yalıtımı yapılması amacıyla ortak karar alınması gerekiyor. Bu mevzu ile ilgili Kat Mülkiyeti Kanunu 42. Madde hükümleri uygulanıyor ve bu maddeye göre çatı ısı yalıtımı amacıyla ortak karar alınması halinde bütün kat maliklerinin bu gidere ortak olma zorunluluğu bulunuyor

    Kat Mülkiyeti Kanunu madde 42 gereğince, çatıda ısı yalıtımı yapılması kat maliklerinin sayı ve arsa payı fazlalığı ile verecekleri karar ile olası olabiliyor. Alınan karar bütün kat maliklerini bağlayıcı kalitede olup, gereği karar alınmış ise bütün kat malikleri oluşturulan işin giderlerine katılmak mecburiyetinde oluyor.

    Kat Mülkiyeti Kanunu 42.madde:

    "Kat maliklerinden birinin talebi üstüne ısı yalıtımı, ısıtma düzeneğinin yakıt dönüşümü ve ısıtma düzeneğinin merkezi sistemden ferdi sisteme ya da ferdi sistemden merkezi sisteme dönüştürülmesi, kat maliklerinin sayı ve arsa payı fazlalığı ile verecekleri karar üstüne yapılır."



    logo

    Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

    info@metpordekor.com
    Telefon: + 90 216 387 46 64
    FAX: + 90 216 517 84 33
    GSM: + 90 532 697 15 47
    Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
    No : 13/1 Kartal / İstanbul.

    2005 - 2019 MT Web Team

    Metpordekor.com Mobilde
    mailform