• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Fuga Çeşitleri

Fuga Çeşitleri

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2151

Fuga Çeşitleri

  Fuga Çeşitleri

  Fuga, 6 değişik kimyasalın bileşimi ile elde edilen çimento bazlı bir kaplama olup ısı yalıtımında önde gelen malzemelerdendir. Uygulandığı yüzeye pürüzsüzlük katmasının yanısıra yüzeyin çatlamalara karşı direncini artırır ve bunun dışında üstüne uygulanacak olan yüzey boyasının fugasız yüzeylere göre daha uzun yaşamlı olmasını sağlar.

  Fugalı Mantolama Çeşitlerinin Faydaları Nelerdir?

  Fuga ısı yalıtımı başlı başına bir ısı yalıtımı olmamakla bir arada dış cephe yalıtımında sarfedilen levhalar (EPS, XPS vb.) üstüne kusursuz bir uyumla uygulanabilmektedir. Fuga tüketiminin en mühim kazanımı fuganın geri dönüşümsüz olması nedeniyle her türlü hava koşuluna karşı üst civar koruma sağlaması ve fazlasıyla uzun yaşamlı olmasıdır. Fuga yapılan yüzeyin yalıtımının yüksek civarda olmasının yanısıra kusursuz pürüzsüz özelliğinden ötürü şık bir görüntü sunması çoğu mimari kaygıyı bitirmektedir.

  Hangi Alanlara Uygulanır
  Fuga iç ve dış mekanlarda kullanılabilmekte, yer, duvar, seramik gibi çoğu alana kolaylıkla uygulanabilmektedir. Hem de fugalı ısı yalıtımı tekniğinde de fuga levhaları kaplamanın uzun yaşamlı olması ve estetik katması yönünden dış cephe yalıtım levhaları ile bir arada kullanılmaktadır.

  Fugalı Mantolama Uygulama Çeşitleri

  Fugalı ısı yalıtımı, EPS, XPS gibi yalıtım levhaları üstüne iki şekilde uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki uygulanmış bir yalıtım levhası teşhis edilerek özel kesim aletleri kullanılarak fuga kanalları açılır ve özel olarak üretilmiş fugalar bu kanallar yerleştirilir. İkinci alternatif ise olabildiğince yalın ve hızlıdır. Mantolama levhaları uygulanırken aynı vakitte bu levhalara makul olarak imal edilmiş fuga levhaları uygulanır. Her iki yöntemle de ısı yalıtımı levhalarının zaman içinde genleşmesi ve boşluklar oluşturması önlenirken boyama ardından estetik bir görüntü oluşturur.  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform