• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Hazır Isı Yalıtım Sistemleri Nedir?

Hazır Isı Yalıtım Sistemleri Nedir?

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2504

Hazır Isı Yalıtım Sistemleri Nedir?

  Hazır Isı Yalıtım Sistemleri Nedir?

  Dış cephelerde mantolama kısaca, binaların ısı yalıtım levhaları ile kaplanması programıdır.


  Son senelerde enerji verimliliğinin öneminin anlaşılması ve ısı yalıtımı piyasanın süratle büyümesi, yanında yenilikleri ve sahip olunan sistemi tamamlayacak birtakım aksesuar taleplerini oluşturmuştur.


  Bu anlamda Metpor hazır Isı yalıtımı ve mantolama malzemeleri, ısı yalıtımı sektöründeki 20 senelik bilgi birikimi ile sektörün greksinimlerini anlayıp, bu gereksinimler doğrultusunda, kendileride ısı yalıtım malzemeleri olan Ekspande Polistren (EPS) ve Ekstrüde Polistren (XPS) malzemelerin akrilik söve sıvası ile kaplanması ile yeni kuşak dekoratif ısı yalıtımı sitemini geliştirmiş ve Türkiyedeki ilk yapımcısı olmuştur.


  Mevcut ya da yeni hertürlü yapıda kullanılabilen bu modern sistem, classic ısı yalıtımı sisteminden çok daha üstünlüklıdır.


  HIZLI UYGULAMA: Mantolama (sıvalı, fileli) programsına göre çok daha hızlıdır.


  TEMİZ UYGULAMA: Mantolama programsına göre çok daha temizdir. Sıvasız bir program bulunduğu amacıyla bilhassa sahip olunan binaların yenileme projelerinde, pencerelerin, panjurların ve klima ünitelerinin sıva ile kirlenmesi önlendiği amacıyla mühim bir üstünlük sağlar.


  UCUZ İŞÇİLİK: Mantolama programsına göre işçiliği daha ucuzdur.


  YÜKSEK YALITIM ÖZELLİĞİ: Metpor hazır Isı yalıtımı ve mantolama malzemeleri Cephe Kaplamalarında sarfedilen EPS 16-30kg/m3 yoğunluktadır. Mantolamada sarfedilen 16kg/m3 yoğunlukta EPS ye göre daha yüksek bir yalıtım özelliği taşır.


  DÜZGÜN YÜZEY: Fabrikada makinalarda kaplanan (sıvanan) malzemeler ısı yalıtımı programsına göre çok daha düzgün bitiş sağlar. Güneşin cepheye yan vurduğu günlerde ısı yalıtımıdaki gibi, sıva ve mala izleri belli olmaz.


  DEKORATİF GÖRÜNÜM: Değişik formlarda işlenebilen ısı yalıtım plakaları sınırsız mimari tasarımlara imkân sağlar. Taş görüntülü cephe kaplama, fugalı-derzli cephe kaplama, siding-yalıbaskı cephe kaplama, mermer görüntülü cephe kaplama, ahşap görüntülü cephe kaplama, seramik görüntülü cephe kaplama, terra cotta görüntülü cephe kaplama, bisküvi tuğla görüntülü cephe kaplama türleri sahip olunantur ve dahada geliştrilmeye açıktır.


  MİNİMUM UYGULAMA HATASI: Kolay uygulanabilen hazır malzemeler işçilik hatalarını minimize eder.


  Metpor hazır Isı yalıtımı ve mantolama malzemeleri Söve Ürünleri ile kusursuz uyum gerçekleştiren bu yeni sistem, Metpor hazır Isı yalıtımı ve mantolama malzemeleri Cephe Kaplamaları markası ile piyasaya sunulmuş ve çoğu prestijli projede sarfedilen aranılan itimat edilir bir marka olmuştur.

  Faydalı Makaleler

  Isı Yalıtımı, Isı Yalıtımı Nedir, Isı Yalıtım Fiyatları, Isı Yalıtım Firmaları, Isı Yalıtım Malzemeleri, Isı Yalıtım Çeşitleri, Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır, Isı Yalıtımın Önemi, Isı Yalıtımın Faydaları, Neden Isı Yalıtımı Yaptırmalıyız, Isı Yalıtımın Uygulandığı Yerler, Mantolama, Dış Cephe

  Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Mantolama Çeşitleri

  Mantolama

  Mantolama Malzemeleri Nelerdir?

  Mantolama Firmaları

  Mantolamanın Faydaları

  Dekoratif Mantolama

  İç Cephe Mantolama

  Isı Yalıtımı Nedir?
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform