• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Cephede İzolasyon, Yalıtım Neden Yapılır?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Dış Cephede İzolasyon, Yalıtım Neden Yapılır?

Dış Cephede İzolasyon, Yalıtım Neden Yapılır?

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2267

Dış Cephede İzolasyon, Yalıtım Neden Yapılır?

  Dış Cephede İzolasyon, Isı Yalıtımı Neden Yapılır?

  Dış Cephede ısı yalıtımı (izolasyon) Bir binayı ya da yapıyı dıştan sarmak kuşatmak manasında kullanılmaktadır. Mantolama ısı ve ses yalıtımı manasında kullanılır. Yani mantolama, yapı içerisindeki sıcaklığın dışarıya, dışarıdaki soğuğunda içeriye girmesini engel olan bir sistemdir. Mantolama uygulanan binalarda ısınmak amacıyla uygulanan harcamalarda % 50'ye varan tasarruf yapılabilmektedir. Mantolama uygulanan binalar sıcak ve soğuk havalara karşı mühim bulunduğu kadar binanın dayanıklılığını da artmaktadır. Mantolama daha evvelceleri lüks olarak görülmekteyken devletin aldığı bir kararla eş güdümlü mecburiyet halini almıştır.

  Dış Cephe İzolasyonu İle Yalıtımda Avantajlar Nelerdir?
  Mantolama içen çok çok ürün ve çok çok marka vardır. Mantolamanın ne bulunduğunu bilmeyen ya da fakat bir inceleme gerçekleştirmek amacıyla yola çıkan bir bireyin kafası karışacağı muhakkaktır. Mantolama yaptırmak amacıyla ısı yalıtımı yapılmaz. Mantolamada ürün çok mühimdir. Mantolamada işçilik daha çok mühimdir. Mantolama yaptırmak isteyen vatandaş evvelce uygulayıcı firmalardan destek alarak, hangi ürünleri tercih etmesi gerektiği bilgisine ulaşmalıdır. Bu verileri bir diğer firmaya giderek teyit almalıdır. Binanızın hali ve bina sakinlerinin bütçesi ısı yalıtımıda ki marka tercihinde mühimdir.
  Isı yalıtımı Dış Cephe Mantolama, yalnızca ısı yalıtım değil, Hem de ses yalıtımı da sağlamakta kalmıyor binanızı da güçlendiriyor. buna göre tercihler mühimdir. Gürültülü ve kalabalık alanlarda sahip olunan yapılar; ısı yalıtımı tekniği ile gürültüden kurtarılmaktadır.

  Faydalı Makaleler

  Isı Yalıtımı, Isı Yalıtımı Nedir, Isı Yalıtım Fiyatları, Isı Yalıtım Firmaları, Isı Yalıtım Malzemeleri, Isı Yalıtım Çeşitleri, Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır, Isı Yalıtımın Önemi, Isı Yalıtımın Faydaları, Neden Isı Yalıtımı Yaptırmalıyız, Isı Yalıtımın Uygulandığı Yerler, Mantolama, Dış Cephe

  Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Mantolama Çeşitleri

  Mantolama

  Mantolama Malzemeleri Nelerdir?

  Mantolama Firmaları

  Mantolamanın Faydaları

  Dekoratif Mantolama

  İç Cephe Mantolama

  Isı Yalıtımı Nedir?
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform