• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Isı Yalıtımı Uygulama Alanları

Isı Yalıtımı Uygulama Alanları

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 299

Isı Yalıtımı Uygulama Alanları

  Isı Yalıtımı Uygulama Alanları

  Isı yalıtımı nedir? sorusunun kısaca cevabını verecek olursak, ısı akışını yavaşlatan, bazı ses aktarımını azaltan veya binalar ateşe girdiğinde yangının yayılmasını yavaşlatan bir malzeme veya malzeme kombinasyonu olarak tanımlanmıştır. Isı yalıtımını mekanik ve çevresel zararlardan korumak ve ayrıca binaların görünümünü artırmak için kullanılacak her boyut, şekil veya yüzey ve dış cephe kaplama çeşitleri.

  Isı yalıtımı yani mantolama ısı transfer hızını düşürmek için kullanılan malzemelere veya ısı transferini düşürmek için kullanılan araçlara ve işlemlerden söz edilebilir.

  İnsanlar, yapı elemanlarından korunmaya ihtiyaç duyduğumuzu ve bu faktörlerin birçoğunun sürekli akış halinde olmasına rağmen, ısıl yalıtımın uygun şekilde kullanılması, buhar bariyerlerinin yerleştirilmesi ve ısı transferinin anlaşılmasının sağlanmasına katkıda bulunacağını göstermiştir. Binalarda insanın ısıl konforuna elverişli bir ortam. Dış cephe kaplama uygulamaları, herhangi bir şeyi ısıya karşı korumanın en iyi yoludur çünkü bunun için kullanılan ısı yalıtım malzemeleri gerçekten ısı emici malzemelerdir.

  Isı yalıtımı, birçok işlevi gerçekleştirmek için kullanılacak ve ısı yalıtımının temel amacı, enerji tasarrufu sağlamak için bir binanın dış montajlarından ısı kaybını veya ısı kazancını azaltmaktır. Temel olarak ısı yalıtımı azalır. Isı transfer oranı, öngörüldüğü gibi iletim, kongre ve radyasyonla ısı enerjisini başka bir formata dönüştüren özel bir tür mantolama malzemesi bulunduğundan.

  Evlerin duvarlar, pencereler, kapılar, zeminler, çatılar ve havalandırma yoluyla ısı kaybedilmektedir. Mantolama, kaliteli çift camlı pencereler ve kontrollü havalandırma, ısı kayıplarını % 50'ye kadar azaltabilir ve böylece soğuk iklimdeki ısıtma maliyetlerini azaltabilir.

  Bununla birlikte, dış cephe kaplamaları, gölgelendirme, parlak renkli dış yüzeyler ve kontrollü havalandırma içeren enerji tasarruflu bir ev, güneşin ısı ve radyasyonundan koruma sağlayarak termal konforu büyük ölçüde artırır. Bu iklimde klima çalıştırmak için ödediğiniz elektrik faturalarının önemli ölçüde azaltılmasına da yardımcı olur.

  Bunun yanı sıra, binalara ısı yalıtımı uygulamak, Kloroflorokarbon (CFC), Karbon Dioksit (CO2), Azot Oksit (NOx) ve sera gazlarını azaltarak çevreyi koruyacaktır. Sera etkisi büyük ölçüde dünyadaki iklimi belirlemektedir. İnsan faaliyetleriyle ilgili sera gazı emisyonlarındaki büyüme, iklim dengesini tehdit ediyor. Kloroflorokarbon (CFC) ve Karbondioksit (CO2), klimalar nedeniyle yayılan ana sera gazıdır ve binaların soğuk veya sıcak hava sağlama fonksiyonunda ve binaların ısıl konforunun arttırılmasında işlev görür, Kloroflorokarbon ( Atmosferdeki CFC) ve Karbondioksit (CO2).

  Isıtma, iklimlendirme ve soğutma, bu büyümeye neden olan sebeplerdir. Hiç bir işlem yapılmazsa, AB Üye Devletleri sera gazı emisyonlarının 1990 ile 2020 arasında % 22 oranında artacağını tahmin ederken, yalıtımdaki makul harcama düzeyi, doğrudan ısı kaybı veya ısı kazancının miktarı ve elektrik tasarrufu açısından kayda değer bir getiri elde etmek için gereken klimanın elektriğiyle doğrudan ilgilidir. Neyse ki, binalar için daha fazla veya daha iyi yalıtım kullanarak enerji tüketimini ve buna bağlı Kloroflorokarbon (CFC) ve Karbon Dioksit (CO2) emisyonlarını üçte bir oranında azaltmak mümkündür.

  Ayrıca, binalarda dış cephe mantolama uygulaması, yüzeylerdeki yoğunlaşmayı önlemek veya azaltmak için de kullanılabilir. Eğer duvarların yüzeyinde yoğunlaşmayı önlemek istiyorsa, yeterli havalandırma ve yeterli izolasyon ve ısı girişi olması gerekir. Bir yapıda yoğuşmanın oluşup oluşmayacağına dair bir soru sormak da gereklidir.

  Çoğu yapı, özellikle yalıtıcı iç astarların sağlandığı yerlerde bir düşme çiğ noktası yaşadığından ve içeriden dışarıya doğru sıcaklık derecesine sahip olduğu için, dış cephe kaplama mazlemesinin soğuk tarafındaki sıcaklığın çiğlenme noktasının altına düşmesi mümkündür, bu da interstisyel yoğuşmaya neden olur. Mantolama yüzeyinin sıcak tarafında su buharı bariyerleri sağlayarak kontrol edilebilir. Fabrika çatıları ve bazı ahşap düz çatıları gibi bazı durumlarda, o kadar nüfuz eden su buharını gidermek için yalıtımın üzerinde havalandırma sağlanmıştır.

  Isı yalıtımı ayrıca, binalarda veya binaların yakınında yangın meydana geldiğinde binalara zarar gelmesini önlemek veya azaltmak için de kullanılabilir. Bir bölmede yangın çıktığında, tüm odanın içeriği ısınır ve yanıcı gaz birikmesine neden olur. Sonunda, bu gazlar, onları geliştiren malzemelerle birlikte aniden tutuşup tüm odayı ateşe verdiğinde bir noktaya ulaşılır.

  Uzun yıllar önce Yangın Araştırma İstasyonunda yapılan testler, kısa ve dolayısıyla tehlikeli bir alevlenme süresine neden olan faktörleri araştırdı. Isı yalıtım levhası ve sunta duvar astarı bulunan iç odalarda yangınları içeren testler, flashover'ın 8.5 ila 12 dakika arasında meydana geldiğini göstermiştir. Yanmaz spreyli yalıtım astarı ile yapılan iki test 8 ve 4.5 dakikalık parlatma süreleri vermiştir, bu nedenle bir astarın ısı yalıtımı özellikleri özelliklerinin yanıcılıktan daha büyük bir yangın gelişim açısından daha önemli olduğunu göstermektedir. Bu, bir dereceye kadar doğruysa, bu ülkede benimsemek üzere olduğumuz gibi önemli ölçüde geliştirilmiş ısı yalıtımı standartları, özellikle konutlarda yangın riskini vurgulamak için neredeyse kesin.

  Isı yalıtımı, ticari binalarda ve endüstriyel işlemlerde mekanik sisteme de monte edilebilir. Alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler ve oteller gibi binalara, soğutma ve enerji tüketimini arttırmak için mekanik ısı yalıtımı uygulamaları yapılır. binalar için ısıtma sistemleri, kullanım sıcak ve soğuk su temini ve kanallar ve muhafazalar dahil olmak üzere soğutulmuş sistemler. Bununla birlikte, enerji santralleri, rafineriler ve kağıt fabrikaları gibi endüstriyel tesisler için, proses boru ve ekipmanlarındaki ısı kazanımını veya ısı kaybını, buhar ve yoğuşma dağıtım sistemlerini, kazanları, duman yığınlarını, torba evlerini ve çökelticileri kontrol etmek için mekanik termal yalıtımlar kurulur, ve depolama tanklarını.

  Mekanik sistem için ısı yalıtımı, personel ve ekipman koruması için yüzey sıcaklıklarına hakim olmaktır. Bu, çalışanları, sıcak boruların ve 136.4 ° C 'nin üzerindeki sıcaklıklarda çalışan ekipmanların yüzeyleri ile 5 saniyeden uzun süre cilt temasından kaynaklanan ikinci ve üçüncü derece yanıklardan korumanın en etkili araçlarından biridir. Isı yalıtımı çalışacaktır. Boruların veya ekipmanın yüzey sıcaklığını daha güvenli bir seviyeye düşürmek, işçi güvenliğini arttırmak ve yaralanma nedeniyle işçi durma süresinden kaçınmakla sonuçlanmaktadır.

  Ayrıca, ısı yalıtımı nedir? diye soracak olursak, mekanik sisteme monte edildiğinde ticari ve endüstriyel işlemlerin sıcaklığını da kontrol eder Isı yalıtımı, ısı kaybını veya kazancını azaltarak, işlem sıcaklığının önceden belirlenmiş bir değerde veya önceden belirlenmiş bir aralıkta tutulmasına yardımcı olabilir . Yalıtım kalınlığı, dinamik bir sistemde ısı transferini sınırlandırmak veya zamanla statik bir sistemde sıcaklık değişimini sınırlandırmak için yeterli olmalıdır  Sahiplerin acil durumlarda düzeltici önlem almaları için zaman sağlama ihtiyacı elektrik gücü kaybı veya ısı kaynakları bu durumun statik bir sistemde önemli bir nedenidir.

  En sonunda, en az değil, mekanik sisteme mantolama monte edilmesi mekanik sistemlerden kaynaklanan gürültüyü azaltır. Ses yalıtımı yüksek veya ses direncine sahip bir düzeneğin tasarımında yalıtım malzemeleri kullanılabilir. Dış cephe mantolama, kaynak ve çevre alan arasına ısı yalıtımı yapıldığında ortaya çıkar.  Böylece, ısı yalıtımı sadece bina için değil, ticari binalarda ve endüstriyel işlemlerde mekanik sistem için de kullanılabilir.

  Hızlı Erişim Linkleri

  Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?, Mantolama ÇeşitleriMantolamaMantolama Malzemeleri Nelerdir?Mantolama FirmalarıMantolamanın FaydalarıDekoratif Mantolamaİç Cephe MantolamaIsı Yalıtımı Nedir?Mantolama Fiyatları 2019Mantolama Malzeme Fiyatları 2019Dış Cephe Mantolama Fiyatları 2019, Dış Cephe Mantolama Malzeme FiyatlarıMantolama İşçilik Fiyatları 2019Mantolama Fiyat HesaplamaDış Cephe KaplamaMantolama FirmalarıYalı BaskıFugalı Kaplamaİstanbul Mantolama FiyatlarıMantolama ModelleriIsı YalıtımıIsı Yalıtımı NedirIsı Yalıtım FiyatlarıIsı Yalıtım FirmalarıIsı Yalıtım MalzemeleriIsı Yalıtım ÇeşitleriEn İyi Mantolama FirmalarıIsı Yalıtımı Nasıl YapılırIsı Yalıtımın ÖnemiIsı Yalıtımın FaydalarıNeden Isı Yalıtımı YaptırmalıyızIsı Yalıtımın Uygulandığı YerlerMantolamaDış Cephesöveduvar kaplamaduvar kaplamalarıduvar kaplama panelleriduvar kaplama straforduvar kaplama malzemeleristrafor duvar kaplamastrafor duvar kaplama koçtaşstrafor duvar kaplama fiyatlarıstrafor duvar kaplama nasıl yapılır?strafor duvar kaplama panelistrafor duvar paneliduvar dekorasyonutaş görünümlü duvar paneli


  Hızlı Erişim Linkleri


  Villa Dış Cephe Kaplama, Villa Dış Cephe Dekorasyonu | Resimli Anlatımla 8 Adımda Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır? | Mantolama Trendleri "2019 Yılı Dış Cephe Mantolama Klavuzu" | Dış Cephe Kaplama Panelleri | Villa Dış Cephe Kaplamaları | Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama Modelleri ve Fiyatları | Mantolama İşleri Nedir?, Mantolama İşleri Nasıl Yapılır? | Duvar Mantolama | İç Mekan Strafor Duvar Paneli, Dekoratif Duvar Kaplama Panelleri | Duvar Söve Modelleri | Ahşap Duvar Kaplama, Ahşap Duvar Panelleri | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Duvar Dekorasyonu, Strafor Duvar Kaplamaları | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Duvar Kaplama Çeşitleri, Strafor Duvar Paneli Modelleri | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Strafor Duvar Kaplama Malzemeleri | Strafor Dekoratif İç Cephe Mantolama Levhaları | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Duvar Paneli Nedir? | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Dekoratif Strafor Taş Duvar Panelleri | Strafor Duvar Taş Kaplama Modelleri | Dekoratif Dış Cephe Kaplama | Dekoratif Mantolama | Ahsap Görünümlü Dış Cephe Kaplaması | Ahşap Görünümlü Strafor Duvar Kaplama Paneli | İç Cephe Mantolama Strafor Yalıtım Levhası M2 Fiyatları | Dekoratif Dış Cephe Kaplamaları | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | Harpuşta Nedir?, Harpuşta Modelleri | Dış Cephe Dekorasyon Çeşitleri, 2019 Trendleri | 2019 Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama Fiyatları | Dış Cephe Mantolama M2 Fiyatları | Villalarda, Müstakil Evlerde Dış Cephe Mantolama ve Fiyatları | Dış Cephe Söve Kaplaması Nasıl Yapılır? | Dış Cephe Kaplaması, Mantolama İşçilik Fiyatları | 2019 Yılı En İyi Dış Cephe Kaplama Fiyatları | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Hazır Dekoratif Dış Cephe Kaplamaları ile İzolasyon | İzolasyon Nedir?, Yalıtım Neden Yapılır? | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | Düz Söve Modelleri, Düz Söve Çeşitleri | Villa Söve Modelleri, Villa Söve Çeşitleri | En İyi Mantolama Nasıl Yapılır? | Fugalı Mantolama Fiyatları, Hazır Mantolama, Isı Yalıtım Levhaları | Isı Yalıtım Levhası Nedir? | Eps Mantolama Levhaları, Eps Yalıtım Plakaları | Fugalı Kaplama, Mantolama Plakası | Strafor Mantolama Nedir? | Ahşap Görünümlü Dış Cephe Mantolama | Isı Yalıtımının Faydaları Kısaca | Dış Cephe Kaplama Çeşitleri | İstanbul Mantolama Fiyatları | İç Cephe Mantolama | Mantolama Fiyatları 2019 | Mantolama Nedir?, Dış Cephe Mantolamanın Tanımı Nedir? | Mantolama Maliyet Hesaplama | Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları | Isı Yalıtımı Nedir?, Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? | Mantolama Metrekare M2 Birim Fiyatları | Dış Cephe Kaplama Malzemeleri, Dış Cephe Kaplama ve Strafor | Dış Cephe Kaplama Modelleri 2019 | Dış Cephe Mantolama Fiyatları 2018 - 2019 | Mantolama Firmaları, Kaliteli Mantolama Şirketleri | Dış Cephe Kaplama Nedir?, En iyi Dış Cephe Kaplama Rehberi 2019-2020 | Mantolama Firmaları Rehberi 2019'un En İyileri | Cephe Kaplama Nedir? | Söve Fiyatları 2018 - 2019 ₺, Söve Kaplama Fiyatları | Yalıtım Nedir, Yalıtım Çeşitleri Nelerdir? | Isı Yalıtımı, Dış Cephe Mantolama & Isı Yalıtım Sistemleri | Isı Yalıtım Malzemeleri ve Özellikleri Nelerdir? | Yalı Baskı Kaplama, Yalı Baskı Mantolama | Mantolama Çeşitleri Nelerdir? | Mantolama & Söve Uygulaması | Isı Yalıtımı Neden Önemlidir? | Dış Cephe Nedir?, Dış Cephe Uygulamaları Hakkında Bilgiler | Dış Cephe Kaplamaları İle Söve ve Mantolama Uygulaması | Söve Modelleri, Söve Çeşitleri, Söve Tipleri | Söve Nedir?, Pencere Söveleri ve Kapı Sövelerinin Teknik Özellikleri |
  Önerilen Ürünler

  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde