• info@metpordekor.com
 • SSS

Yalıtım (İzolasyon) Hakkında Bilgilendirme

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Yalıtım (İzolasyon) Nedir?, Yalıtım Nasıl Yapılır?

Yalıtım (İzolasyon) Nedir?, Yalıtım Nasıl Yapılır?

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 1 730

Yalıtım (İzolasyon) Nedir?, Yalıtım Nasıl Yapılır?

  Yalıtım (Mantolama) Hakkında Bilgilendirme

  Yalıtım veya izolasyon, bir yapıda iç ve dış ortam arasındaki sıcaklık, nem, ses ve titreşim gibi faktörlerin kontrol altında tutulmasını sağlayan bir yöntemdir. Yalıtımın amacı, enerji tasarrufu sağlamak, konforu arttırmak, çevre kirliliğini azaltmak ve yapıya dayanıklılık kazandırmaktır. Yalıtım malzemeleri, genellikle ısı iletkenliği düşük olan malzemelerden yapılmaktadır. Bu dış cephe kaplama malzemeleri arasında cam elyafı, taş yünü, polistiren, poliüretan, selüloz, mantolama panelleri ve köpükler bulunmaktadır. Yalıtım işlemleri, inşaat aşamasında veya mevcut bir binaya sonradan uygulanabilir ve uzun vadede maddi tasarruf sağlayabilir.

  Yalıtım Bilgilendirme; Yalıtım ile alakalı bilmek istediğiniz her şeyi yalıtım bilgilendirme sayfamızda cevaplandırıyoruz. Isı, ses, su ve yangın yalıtımı ile alakalı verilere bu sayfadan ulaşabilirisiniz. Yalıtım, geçirgenliği düşük olan ya da olmayan malzemeler kullanılarak, enerjinin akışının sınırlandırılması işlemidir. Maddeyi enerjiden, maddeyi maddeden, ya da enerjiyi enerjiden ayırma işlemlerinin bütününe "yalıtım" denmektedir. Yalıtım bilgilendirme sayfamızda sizlere izolasyon öğeleri ile alakalı genel veriler ileteceğiz.

  İzolasyon Malzemeleri Neden Geçirgen Değildir?

  Kimyasal olarak biçimlendirilmiş yalıtım malzemelerinin geçirgenliği madde iletim kanunları ile direk ilişkilidir. Mesela mineral yünler, (taş yünü, cam yünü vb.) enerjinin akışını katı gereç ile havayı toplu ederek engeller. Bu satıha giren enerji, burada yön kaybeder ve absorbe olur; yani geri döner ya da emilir. Bunun pek çok sebebi olmakla eş güdümlü sarfedilen gereçin özgül aşırlığı ve yoğunluğudur. Mesela taş yünü, herkezin bildiği kayalardan elde edilen bir yalıtım malzemesidir ve taşların sahip bulunduğu mukavemete sahiptir. Bununla eş güdümlü aynı ağırlıkta değildir ve enerjiyi içerisinde hapsetmek yerine geri yansıtır.
  Yani, soğuk bir taş duvar mümkünken, soğuk bir taş yünü levha mümkün değildir. Tabii buna yakın tesire sahip, Poliüretan, Polistren, Fenol gereçler ve plastik, kauçuk yalıtım malzemeleri de söz konusudur. Maliyetleri bakımından en verimli mantolama ürünleri köpükler olurken, ses yalıtımında taş yünü, su yalıtımında ve elektrik yalıtımında ise sentetik ve plastikler kullanılmaktadır. Yalıtım Bilgilendirme kısmımızda kuşkusuz bu maddelerin detaylarına girmemizin çok bir manası yoktur, bütünüyle teknik olan bu gereçin kodları ve sınıfları bulunuyor olup, eksper olmayan şahıslar amacıyla hazırlanan yalıtım bilgilendirme yazımızda buna lüzum duymuyoruz.

  Yalıtım Neden Gereklidir?

  Her yalıtım türünün kendisine has ihtiyaçlar sebebiyle meydana çıkmış bulunduğunu söylemek doğru olacaktır. Mesela su yalıtımı, kaçınılmaz bir izolasyon türüdür bu fonksiyonu sağlamazsanız hayat alanınızda su meseleları yaşarsınız. Aynı şekilde elektrik yalıtımı da hayati derecede mühim bir unsurdur, ki bu esasen haricen uygulanan bir program olmadığından ve elektrikli cihazlar kendi kendisine yalıtımlı olmasından özel olarak buna değinmeye lüzum yoktur. Yalıtım (dış cephe kaplama) bilgilendirme yazımızda bir daha çok, ısı, ses, su ve yangın yalıtımı konularını ele alıyoruz.

  yalitim-bilgileriYalıtım bilgilendirme içeriğine su yalıtımı lüzumluluğu ile giriş yapmıştık. Bu doğrudan hayatımı etkileyen bir mesele olmasından, su yalıtımı ile alakalı hiçbir ayrıntıyı fazlası vakit es geçmeyiz. Lakin cephe sistemleri bilgilendirme için başvurmanız için olan kanuni zorunluluklar kadar, dış cephe kaplama ülkemizin yapı pazarında ilgi çeken amaçlar arasında yer almamakta idi, yani Türk inşaat sektörü yeni yeni ısı yalıtım konusu ile alakalı bilinçlenmeye başladı. Tabii biz Metpor Mantolama olarak, mantolama bilgilendirme yapma yetkinliği düzeyindeki sektör hakimiyetimizi uzun yıllardır sürdürdüğümüz sektör deneyimimize borçluyuz ve sektörün eski üyelerinden birisi olarak, uzun yıllardır yarar sağlıyoruz.
  Bizce yalıtım bilgilendirme noktasında en mühim hususlardan birisi, keyfi bulunduğu düşünülen, fakat hiç de keyfi olmayan Isı yalıtımı meselesidir. Kaldı ki kamusal olarak da kanunla mecburi duruma getirilmiş olan ısı yalıtımı, bundan sonra cezai şartlar taşımaktadır. Mevcut Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında, dış cephe kaplama bilgilendirme yazımızı ve başka yazılarımızı takip ederek, yükümlülüklerinizi öğrenebilir ve bizden istediğiniz vakit destek talep edebilirsiniz.

  Yalıtım hakkında bilgilendirme noktasında bizim en çok önemsediğimiz hususların başında tasarruf gelmektedir. Konforu da yanısıra getiriyor olması ile eş güdümlü, kışın ısıtma, yazın ısıtma giderlerini ciddi miktarlarda düşürmekte olan ısı yalıtımı son derece büyük dikkate sahiptir ve her yapının bu ihtiyacını süratle karşılaması, hem kendi bütçelerinde ciddi bir rahatlamaya namacıyla olacak, hem de ulusak ekonomimize ciddi bir katkı sağlayacaktır.
  Yalıtım bilgilendirme yazımızın özeti, izolasyonun hayatın her bölümünde büyük üstünlükler sağladığını ifade etmektedir. Sitemizde yer alan başka linklerde her yalıtım türü ile alakalı veriler sağlıyor ve sizi aydınlatmaya çalışıyoruz. Yine de yalıtım bilgilendirme yazımızdan elde edemediğiniz hususlar ile alakalı bize soru sorabilir ve destek isteyebilirsiniz.

  Yalıtım m2 Birim Fiyatları

  Binaların gereksinimi olan esas programlar olan ve pek çok çeşidi tespit edilen yalıtım fiyatları ile alakalı ayrıntılı verilere yer sunduğumuz ve açıklamalar yapalım. İhtiyacınız olan izolasyon tarzına göre değişebilen yalıtım fiyatları ile alakalı bütün bildiklerinizi unutun. Akıl almaz ucuzluktaki programlar ya da çok pahalı programlar arasında ne gibi bir fark bulunmaktadır sorusunun sizi meşgul ettiğini biliyoruz.

  Fakat şu anda Metpor Mantolama ile karşı karşıyasınız ve size optimum yalıtım fiyatları sunabilecek belki de yegane kuruluş firmamızdır. Bu amaçla geleneksel anlayışla size uygulanan teklifleri ve geçmişte yaptığınız harcamaları unutun. Biz size lüzumsiniminı olan miktarda ve nitelikde ürün kullanarak elde edilebilecek en iyi yalıtım fiyatları sunabilmek noktasında ileri düzeyde bir eksperliğe sahibiz.

  Yalıtım fiyatları kuşkusuz program alanlarına ve yapıtımın niteliklerine göre değişiklık gösterebilmektedir. Isı yalıtımı, Ses yalıtımı, Su yalıtımı ve yangın yalıtımı gibi ayrıntılı klasmanları tespit edilen izolasyon tekniklerinin çeşitlerinin yanı sıra vasıflarına göre de fiyatlarının değişiklık gösterdiğini söylemek mümkündür. Zira sarfedilen gereçin de kendi içerisinde ciddi bir nitelik farkı bulunmaktadır ve natural olarak buna bağlı yalıtım fiyatları değişiklık göstermektedir. Metpor Mantolama olarak bütün malzemelerin fiyat standartlarında hizmet verebilmekteyiz, fakat bizim benimsediğimiz teknik optimum fiyat politikası olmaktadır.

  Sunduğumuz hizmetleri en yüksek düzeye taşırken optimum maliyetleri benimser ve pazar standartlarının altında yalıtım fiyatları meydana koyabiliriz. Tabii bunu gerçekleştiren firmamızın özelliklerini de göz ardı etmemek lüzumir. Ciddi bir kapasiteyle çalışıyor olmamızdan dolayı gereçin satın alım maliyetlerini de en alt noktada tutabilmekteyiz, ilerlemiş ekipmanlarımız ve tecrübeli kadromuzun kayıpsız işçiliği yardımıyla de maliyetleri azaltaherkezin bildiğii belirtmemiz lüzumludur.

  Fiyat - Performans Sektörde çok değişik nitelik sınıflarında yalıtım gereçi olmasından ve bunların yalıtım fiyatları üstünde ciddi etkisi olmasından söz etmiştik. Elbette en nitelikli ürün en başarılı olanıdır demek mümkündür. Lakin, sektör hakimiyeti tespit edilenlar birtakım gereçlerin en az en pahalı malzeme kadar etkili bulunduğunu ve yalıtım fiyatları üstünde ciddi bir düşürücü tesire sahip olduklarını da bilirler. Biz hizmetlerimiz dahilinde bu mukayeseyi en iyi biçimde yapılabilir ve fiyat - performans mukayesesinde en ideal seviyeyi hedefleriz. Bu noktada malzeme stoğuna olan hakimiyetimiz ve deneyimlerimiz etkili olmaktadır. Müşterilerimize en ideal yalıtım fiyatları civarını sunabilir ve uzun vadeli üstünlük sağlarız.

  Yalıtım Çeşitleri ve Yalıtım Türleri

  Yalıtım denilince pek birfazlasımuzun aklına ısı ve su yalıtımı geliyor olsa da Ses, yangın, radyasyon, ve ışık yalıtımı gibi alt dallar da mevcuttur. Bu noktada ideal projelendirme yapılması yalıtım fiyatları bakımından doğru seviyenin yakalanmasına da yarar sağlayacağından firmamız bütün işlemlerinde kusursuz projelendirme ilkelerinden yararlanmaktadır. Elbette programın kusursuzliği de yalıtım fiyatları üstünde etkili olmaktadır ve biz bu hususta son derece iddialıyız. Dış cephe giydirme eksperi olan Metpor Mantolama bütün yalıtım gereksinimlerini göz önünde bulundurarak sizlere en doğru yalıtım çözümleri noktasında destek vermektedirÇatılarınızın yangın, ısı, ses ve radyasyon yalıtımlarını gerçekleştirebilir ya da binanıza ısı yalıtımı yapılabiliriz. Bunun yanısıra karmaşık ses yalıtımı programları da yapılabilir ürettiğinizi sesi kısıtlayabilir ya da dışarıdan içeriye girmekte olan zararlı ses öğelerinı yok edebiliriz. Bütün bu programlarımızda yalıtım fiyatları bakımından en ideal seviyeyi de kuşkusuz sizler amacıyla üretiriz.
  Dış cephe kaplama çeşitleri, niteliği ve ebatı fark etmeksizin bütün yalıtım işlemlerinizde en ideal yalıtım fiyatları civarını elde etmek amacıyla bizimle irtibata geçiniz. Uzun vadede greksinimlerini en iyi biçimde karşılayacak yalıtım programlarımızı sizlere sunabiliriz. Firmamızın sizlere sunacağı hizmet sınıfının en nitelikli olmasının yanı sıra değindiğimiz gibi ihtiyaçların tam karşılığı olan gereçlerle üretilecek ve optimum yalıtım fiyatları sizler amacıyla oluşturulacaktır. Bizim programlarımızdan yeterli verimin alınamama olsılığı yoktur, çünkü bir bütün programlarımızda bilimsel teknikler kullanır ve programın her adımını titizlikte takip ederiz.

  yalitim-hakkindaİnsanların konforlu bir yaşam sürebilmeleri; 20-22°C sıcaklık ve yüzde 50 bağıl nem değerine sahip olan ortamlarda mümkün olabilir. Kış aylarında dış ortam sıcaklıkları 20°C’nin oldukça altında seyreder. Yaz aylarında ise hava sıcaklıkları 20°C’nin oldukça üstündedir. Isıl enerji; yüksek sıcaklıklıklı ortamdan düşük sıcaklıklı ortama transfer olur. Bu nedenle yapılarda; kışın enerji kayıpları, yazın ise istenmeyen enerji kazançları meydana gelir.

  Yapılarda ve tesisatlarda ısı kayıp ve kazançlarının sınırlandırılması için yapılan işleme "ısı yalıtımı" denir. Mantolama Teknik Şartname, Mantolama Hesaplama Makalelerimizden Tıklayarak Faydalanabilirsiniz. 

  Birbirinden değişik kalınlık ve yoğunlukları değişen ısı yalıtım malzemeleri ile yapılarınızda konforu sağlamanız olası olacaktır. Yapılara mantolama işlemlerini yanı sıra sonradan da programı uygulanabilecek olan ısı yalıtımı yapmanın püf noktası, ihtiyaçlara en iyi mantolama malzemeleri kullanılarak, ısı yalıtımı programlarını yaptırabilirsiniz. Ses yalıtımı amacıyla tercih edilen malzemeler yapılara sonradan uygulanması ile "ısı yalıtımı" uygulamasına imkân tanımaktadır.

  İstanbul mantolama firmaları arayışı içerisinde bulunduğumuz vakitlerde çok rast gelinen bir konudur. Zira yapıların enerji verimliliği ile alakalı yasa hükümlerinde yapıların ısı bakımından izole edilmeleri mecburi duruma getirilmiş ve dış cephe kaplama firmaları bu kapsamda pek çok projeye imza atmaya başlamıştır. Yalnız altı çizilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır yasa koyucunun hükümleri gereğince, Enerji katagorisi belgelendirmesi kağıt üzerinde yapılan bir prosedür değildir. Mantolama malzemeleri kokusuz olmalıdır. Uzun vadede rahatsız edici kokular yaymamalıdır.

  İstanbul mantolama firmaları, rastgele bir dekorasyon ya da mantolama firması değildir. Yapı yalıtımı özel bir etkinlik alanıdır ve kendisine ait pek çok ek kaliteyi söz konusudur. Bu amaçla "ısı yalıtımı firmaları" sektörde ayrı bir konumda bulunmaktadır. Elbette bahsetmiş olduğumuz şirketler, nitelikli hizmet yapan şirketlerdir ve örnek olarak Metpor Söve & Mantolama bölümünde eksper az sayıdaki dış cephe kaplama firmasından bir tanesidir. Biz yalıtım işini başka etkinliklerimizin yanı sıra değil, ana iş koşu olarak gerçekleştiririz. • Mantolama Nedir ve Neden Önemlidir?
 • Mantolama & Dış Cephe Kaplama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 2023 - 2024
 • 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır?
 • Yalıtım Nedir? Çeşitleri ve Binalarımızı Nasıl Korur? 2024 Enerji Verimliliğinde Uzman Rehber
 • 2024 Kapsamlı İzolasyon Rehberi: İzolasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?
  Yalıtım (İzolasyon) Nedir?, Yalıtım Nasıl Yapılır?

  Metpor Dekor

  Yalıtım (Mantolama) Hakkında Bilgilendirme

  Yalıtım veya izolasyon, bir yapıda iç ve dış ortam arasındaki sıcaklık, nem, ses ve titreşim gibi faktörlerin kontrol altında tutulmasını sağlayan bir yöntemdir. Yalıtımın amacı, enerji tasarrufu sağlamak, konforu arttırmak, çevre kirliliğini azaltmak ve yapıya dayanıklılık kazandırmaktır. Yalıtım malzemeleri, genellikle ısı iletkenliği düşük olan malzemelerden yapılmaktadır. Bu dış cephe kaplama malzemeleri arasında cam elyafı, taş yünü, polistiren, poliüretan, selüloz, mantolama panelleri ve köpükler bulunmaktadır. Yalıtım işlemleri, inşaat aşamasında veya mevcut bir binaya sonradan uygulanabilir ve uzun vadede maddi tasarruf sağlayabilir.

  Yalıtım Bilgilendirme; Yalıtım ile alakalı bilmek istediğiniz her şeyi yalıtım bilgilendirme sayfamızda cevaplandırıyoruz. Isı, ses, su ve yangın yalıtımı ile alakalı verilere bu sayfadan ulaşabilirisiniz. Yalıtım, geçirgenliği düşük olan ya da olmayan malzemeler kullanılarak, enerjinin akışının sınırlandırılması işlemidir. Maddeyi enerjiden, maddeyi maddeden, ya da enerjiyi enerjiden ayırma işlemlerinin bütününe "yalıtım" denmektedir. Yalıtım bilgilendirme sayfamızda sizlere izolasyon öğeleri ile alakalı genel veriler ileteceğiz.

  İzolasyon Malzemeleri Neden Geçirgen Değildir?

  Kimyasal olarak biçimlendirilmiş yalıtım malzemelerinin geçirgenliği madde iletim kanunları ile direk ilişkilidir. Mesela mineral yünler, (taş yünü, cam yünü vb.) enerjinin akışını katı gereç ile havayı toplu ederek engeller. Bu satıha giren enerji, burada yön kaybeder ve absorbe olur; yani geri döner ya da emilir. Bunun pek çok sebebi olmakla eş güdümlü sarfedilen gereçin özgül aşırlığı ve yoğunluğudur. Mesela taş yünü, herkezin bildiği kayalardan elde edilen bir yalıtım malzemesidir ve taşların sahip bulunduğu mukavemete sahiptir. Bununla eş güdümlü aynı ağırlıkta değildir ve enerjiyi içerisinde hapsetmek yerine geri yansıtır.
  Yani, soğuk bir taş duvar mümkünken, soğuk bir taş yünü levha mümkün değildir. Tabii buna yakın tesire sahip, Poliüretan, Polistren, Fenol gereçler ve plastik, kauçuk yalıtım malzemeleri de söz konusudur. Maliyetleri bakımından en verimli mantolama ürünleri köpükler olurken, ses yalıtımında taş yünü, su yalıtımında ve elektrik yalıtımında ise sentetik ve plastikler kullanılmaktadır. Yalıtım Bilgilendirme kısmımızda kuşkusuz bu maddelerin detaylarına girmemizin çok bir manası yoktur, bütünüyle teknik olan bu gereçin kodları ve sınıfları bulunuyor olup, eksper olmayan şahıslar amacıyla hazırlanan yalıtım bilgilendirme yazımızda buna lüzum duymuyoruz.

  Yalıtım Neden Gereklidir?

  Her yalıtım türünün kendisine has ihtiyaçlar sebebiyle meydana çıkmış bulunduğunu söylemek doğru olacaktır. Mesela su yalıtımı, kaçınılmaz bir izolasyon türüdür bu fonksiyonu sağlamazsanız hayat alanınızda su meseleları yaşarsınız. Aynı şekilde elektrik yalıtımı da hayati derecede mühim bir unsurdur, ki bu esasen haricen uygulanan bir program olmadığından ve elektrikli cihazlar kendi kendisine yalıtımlı olmasından özel olarak buna değinmeye lüzum yoktur. Yalıtım (dış cephe kaplama) bilgilendirme yazımızda bir daha çok, ısı, ses, su ve yangın yalıtımı konularını ele alıyoruz.

  yalitim-bilgileriYalıtım bilgilendirme içeriğine su yalıtımı lüzumluluğu ile giriş yapmıştık. Bu doğrudan hayatımı etkileyen bir mesele olmasından, su yalıtımı ile alakalı hiçbir ayrıntıyı fazlası vakit es geçmeyiz. Lakin cephe sistemleri bilgilendirme için başvurmanız için olan kanuni zorunluluklar kadar, dış cephe kaplama ülkemizin yapı pazarında ilgi çeken amaçlar arasında yer almamakta idi, yani Türk inşaat sektörü yeni yeni ısı yalıtım konusu ile alakalı bilinçlenmeye başladı. Tabii biz Metpor Mantolama olarak, mantolama bilgilendirme yapma yetkinliği düzeyindeki sektör hakimiyetimizi uzun yıllardır sürdürdüğümüz sektör deneyimimize borçluyuz ve sektörün eski üyelerinden birisi olarak, uzun yıllardır yarar sağlıyoruz.
  Bizce yalıtım bilgilendirme noktasında en mühim hususlardan birisi, keyfi bulunduğu düşünülen, fakat hiç de keyfi olmayan Isı yalıtımı meselesidir. Kaldı ki kamusal olarak da kanunla mecburi duruma getirilmiş olan ısı yalıtımı, bundan sonra cezai şartlar taşımaktadır. Mevcut Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında, dış cephe kaplama bilgilendirme yazımızı ve başka yazılarımızı takip ederek, yükümlülüklerinizi öğrenebilir ve bizden istediğiniz vakit destek talep edebilirsiniz.

  Yalıtım hakkında bilgilendirme noktasında bizim en çok önemsediğimiz hususların başında tasarruf gelmektedir. Konforu da yanısıra getiriyor olması ile eş güdümlü, kışın ısıtma, yazın ısıtma giderlerini ciddi miktarlarda düşürmekte olan ısı yalıtımı son derece büyük dikkate sahiptir ve her yapının bu ihtiyacını süratle karşılaması, hem kendi bütçelerinde ciddi bir rahatlamaya namacıyla olacak, hem de ulusak ekonomimize ciddi bir katkı sağlayacaktır.
  Yalıtım bilgilendirme yazımızın özeti, izolasyonun hayatın her bölümünde büyük üstünlükler sağladığını ifade etmektedir. Sitemizde yer alan başka linklerde her yalıtım türü ile alakalı veriler sağlıyor ve sizi aydınlatmaya çalışıyoruz. Yine de yalıtım bilgilendirme yazımızdan elde edemediğiniz hususlar ile alakalı bize soru sorabilir ve destek isteyebilirsiniz.

  Yalıtım m2 Birim Fiyatları

  Binaların gereksinimi olan esas programlar olan ve pek çok çeşidi tespit edilen yalıtım fiyatları ile alakalı ayrıntılı verilere yer sunduğumuz ve açıklamalar yapalım. İhtiyacınız olan izolasyon tarzına göre değişebilen yalıtım fiyatları ile alakalı bütün bildiklerinizi unutun. Akıl almaz ucuzluktaki programlar ya da çok pahalı programlar arasında ne gibi bir fark bulunmaktadır sorusunun sizi meşgul ettiğini biliyoruz.

  Fakat şu anda Metpor Mantolama ile karşı karşıyasınız ve size optimum yalıtım fiyatları sunabilecek belki de yegane kuruluş firmamızdır. Bu amaçla geleneksel anlayışla size uygulanan teklifleri ve geçmişte yaptığınız harcamaları unutun. Biz size lüzumsiniminı olan miktarda ve nitelikde ürün kullanarak elde edilebilecek en iyi yalıtım fiyatları sunabilmek noktasında ileri düzeyde bir eksperliğe sahibiz.

  Yalıtım fiyatları kuşkusuz program alanlarına ve yapıtımın niteliklerine göre değişiklık gösterebilmektedir. Isı yalıtımı, Ses yalıtımı, Su yalıtımı ve yangın yalıtımı gibi ayrıntılı klasmanları tespit edilen izolasyon tekniklerinin çeşitlerinin yanı sıra vasıflarına göre de fiyatlarının değişiklık gösterdiğini söylemek mümkündür. Zira sarfedilen gereçin de kendi içerisinde ciddi bir nitelik farkı bulunmaktadır ve natural olarak buna bağlı yalıtım fiyatları değişiklık göstermektedir. Metpor Mantolama olarak bütün malzemelerin fiyat standartlarında hizmet verebilmekteyiz, fakat bizim benimsediğimiz teknik optimum fiyat politikası olmaktadır.

  Sunduğumuz hizmetleri en yüksek düzeye taşırken optimum maliyetleri benimser ve pazar standartlarının altında yalıtım fiyatları meydana koyabiliriz. Tabii bunu gerçekleştiren firmamızın özelliklerini de göz ardı etmemek lüzumir. Ciddi bir kapasiteyle çalışıyor olmamızdan dolayı gereçin satın alım maliyetlerini de en alt noktada tutabilmekteyiz, ilerlemiş ekipmanlarımız ve tecrübeli kadromuzun kayıpsız işçiliği yardımıyla de maliyetleri azaltaherkezin bildiğii belirtmemiz lüzumludur.

  Fiyat - Performans Sektörde çok değişik nitelik sınıflarında yalıtım gereçi olmasından ve bunların yalıtım fiyatları üstünde ciddi etkisi olmasından söz etmiştik. Elbette en nitelikli ürün en başarılı olanıdır demek mümkündür. Lakin, sektör hakimiyeti tespit edilenlar birtakım gereçlerin en az en pahalı malzeme kadar etkili bulunduğunu ve yalıtım fiyatları üstünde ciddi bir düşürücü tesire sahip olduklarını da bilirler. Biz hizmetlerimiz dahilinde bu mukayeseyi en iyi biçimde yapılabilir ve fiyat - performans mukayesesinde en ideal seviyeyi hedefleriz. Bu noktada malzeme stoğuna olan hakimiyetimiz ve deneyimlerimiz etkili olmaktadır. Müşterilerimize en ideal yalıtım fiyatları civarını sunabilir ve uzun vadeli üstünlük sağlarız.

  Yalıtım Çeşitleri ve Yalıtım Türleri

  Yalıtım denilince pek birfazlasımuzun aklına ısı ve su yalıtımı geliyor olsa da Ses, yangın, radyasyon, ve ışık yalıtımı gibi alt dallar da mevcuttur. Bu noktada ideal projelendirme yapılması yalıtım fiyatları bakımından doğru seviyenin yakalanmasına da yarar sağlayacağından firmamız bütün işlemlerinde kusursuz projelendirme ilkelerinden yararlanmaktadır. Elbette programın kusursuzliği de yalıtım fiyatları üstünde etkili olmaktadır ve biz bu hususta son derece iddialıyız. Dış cephe giydirme eksperi olan Metpor Mantolama bütün yalıtım gereksinimlerini göz önünde bulundurarak sizlere en doğru yalıtım çözümleri noktasında destek vermektedirÇatılarınızın yangın, ısı, ses ve radyasyon yalıtımlarını gerçekleştirebilir ya da binanıza ısı yalıtımı yapılabiliriz. Bunun yanısıra karmaşık ses yalıtımı programları da yapılabilir ürettiğinizi sesi kısıtlayabilir ya da dışarıdan içeriye girmekte olan zararlı ses öğelerinı yok edebiliriz. Bütün bu programlarımızda yalıtım fiyatları bakımından en ideal seviyeyi de kuşkusuz sizler amacıyla üretiriz.
  Dış cephe kaplama çeşitleri, niteliği ve ebatı fark etmeksizin bütün yalıtım işlemlerinizde en ideal yalıtım fiyatları civarını elde etmek amacıyla bizimle irtibata geçiniz. Uzun vadede greksinimlerini en iyi biçimde karşılayacak yalıtım programlarımızı sizlere sunabiliriz. Firmamızın sizlere sunacağı hizmet sınıfının en nitelikli olmasının yanı sıra değindiğimiz gibi ihtiyaçların tam karşılığı olan gereçlerle üretilecek ve optimum yalıtım fiyatları sizler amacıyla oluşturulacaktır. Bizim programlarımızdan yeterli verimin alınamama olsılığı yoktur, çünkü bir bütün programlarımızda bilimsel teknikler kullanır ve programın her adımını titizlikte takip ederiz.

  yalitim-hakkindaİnsanların konforlu bir yaşam sürebilmeleri; 20-22°C sıcaklık ve yüzde 50 bağıl nem değerine sahip olan ortamlarda mümkün olabilir. Kış aylarında dış ortam sıcaklıkları 20°C’nin oldukça altında seyreder. Yaz aylarında ise hava sıcaklıkları 20°C’nin oldukça üstündedir. Isıl enerji; yüksek sıcaklıklıklı ortamdan düşük sıcaklıklı ortama transfer olur. Bu nedenle yapılarda; kışın enerji kayıpları, yazın ise istenmeyen enerji kazançları meydana gelir.

  Yapılarda ve tesisatlarda ısı kayıp ve kazançlarının sınırlandırılması için yapılan işleme "ısı yalıtımı" denir. Mantolama Teknik Şartname, Mantolama Hesaplama Makalelerimizden Tıklayarak Faydalanabilirsiniz. 

  Birbirinden değişik kalınlık ve yoğunlukları değişen ısı yalıtım malzemeleri ile yapılarınızda konforu sağlamanız olası olacaktır. Yapılara mantolama işlemlerini yanı sıra sonradan da programı uygulanabilecek olan ısı yalıtımı yapmanın püf noktası, ihtiyaçlara en iyi mantolama malzemeleri kullanılarak, ısı yalıtımı programlarını yaptırabilirsiniz. Ses yalıtımı amacıyla tercih edilen malzemeler yapılara sonradan uygulanması ile "ısı yalıtımı" uygulamasına imkân tanımaktadır.

  İstanbul mantolama firmaları arayışı içerisinde bulunduğumuz vakitlerde çok rast gelinen bir konudur. Zira yapıların enerji verimliliği ile alakalı yasa hükümlerinde yapıların ısı bakımından izole edilmeleri mecburi duruma getirilmiş ve dış cephe kaplama firmaları bu kapsamda pek çok projeye imza atmaya başlamıştır. Yalnız altı çizilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır yasa koyucunun hükümleri gereğince, Enerji katagorisi belgelendirmesi kağıt üzerinde yapılan bir prosedür değildir. Mantolama malzemeleri kokusuz olmalıdır. Uzun vadede rahatsız edici kokular yaymamalıdır.

  İstanbul mantolama firmaları, rastgele bir dekorasyon ya da mantolama firması değildir. Yapı yalıtımı özel bir etkinlik alanıdır ve kendisine ait pek çok ek kaliteyi söz konusudur. Bu amaçla "ısı yalıtımı firmaları" sektörde ayrı bir konumda bulunmaktadır. Elbette bahsetmiş olduğumuz şirketler, nitelikli hizmet yapan şirketlerdir ve örnek olarak Metpor Söve & Mantolama bölümünde eksper az sayıdaki dış cephe kaplama firmasından bir tanesidir. Biz yalıtım işini başka etkinliklerimizin yanı sıra değil, ana iş koşu olarak gerçekleştiririz.

  logo

  Metpor Dekor ile Hayallerinizdeki Binayı Gerçeğe Dönüştürün!

  Estetik, Kalite ve Mükemmellik Sinerjisiyle Buluşuyor!  Metpor Dekor, Dış Cephe Kaplama, Söve, Isı Yyalıtımı ve Mantolama Alanlarında Öncü, Estetik ve Kaliteli Çözümler Sunan Bir Firmadır. #DışCepheKaplama #Söve #IsıYalıtımı #Mantolama #MetporDekor #Estetik #Kalite #Profesyonellik #Mükemmellik. Binalarınız Hayal Gücünüzün Ötesine Geçsin!

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2023 MT Web Team | Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  whatsapp