• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com
Isı Yalıtım Fiyatları

Isı Yalıtım Fiyatları

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 21 105

Isı Yalıtım Fiyatları

  İçerik

  Isı Yalıtımı Fiyatları

  Yapıların sıcaklık koşulların tesirlenme oranlarını en az  seviyeye indiren, enerji tasarrufu ve konfor gerçekleştiren ısı yalıtımı fiyatlandırması ile ilgili veriler verdiğimiz yazımızdır. Isı yalıtım fiyatlandırması, mantolama yaptırmak isteyenlerin kuşkusuz ilk olarak alakadar oldukları bir meseledir. Pek çok parametresi ve malzeme nitelik katagorisi tespit edilen ısı yalıtım fiyatlandırması işlemleriniz ile ilgili ilk evvelce bilmeniz gereken bir takım faydalı bilgiler bulunmaktadır. Mesela, çok düşük düzeyde elde ettiğiniz ısı yalıtım fiyatları, iyi analiz edilmesi gereken bir konudur. Sekterün ortalama ısı yalıtım fiyatları vardır ve fonksiyonel yalıtım uygulamarının size sunulabilmesi amacıyla mantolama malzeme fiyatları bakımından bir standart bulunmalıdır. Yani, rastgele bir dış cephe kaplama malzemeleri ile yapılacak ısı yalıtımı netice vermeyebilir ve gerçekleştireceğiniz bütün yatırım boşa gidecektir. Bir diğer söyleyişle çok ucuz ısı yalıtım fiyatlandırması size çöpe atılmış paralar olarak geri dönecektir.

  Maalesef her sektörde bulunduğu gibi yalıtım pazarında de kötü niyetli işletmeciler ve işlerinde eksper olmayan şahıs ve kurumlar bulunmaktadır. Tahmin edeceğiniz gibi hiç bir şahıs ya da kurum zarar etmek pahasına iş yapmaz. Bu noktada verilebilecek çok düşük ısı yalıtım fiyat teklifi de oldukça düşük görünüp yanltıcı olup, kötü mantolama malzeme seçimi, kötü işçilik olarak uzun vadede bina sahiplerine sorunlar çıkarmaktadır. Yani, ne olursa olsun, ucuz ısı yalıtımı fiyatı kim tarafından verilirse verilsin netice olumsuz olacaktır.

  Isı Yalıtım Fiyatlandırması

  Mekanın boyutları, bulunduğu coğrafya, yapının vasıfları, iklim koşulları gibi pek çok parametreye göre belirlenecek gereç ve ısı yalıtım işçilik maliyetleri ile meydana çıkar, kuşkusuz Antalya ile Erzurum ya da İstanbul arasında ciddi farklar bulunmaktadır ve bu bölgelerde sarfedilen gereç vasfı ve dansitesi değişik olmaktadır.

  Kabul etmek lazım olur ki, Antalya’da yapılacak ısı yalıtımı fiyatları İstanbul’dan daha ucuz olur çünkü ısı değerleri daha yüksektir ve en azından dansite bakımından kullanılacak gereç itibariyle ısı yalıtım fiyatlandırması daha ideal olabilir. Eğer size bir firma çok düşük fiyat veriyorsa kullanacağı gereçi denetim etmenizde yarar bulunmaktadır. Sıvanın markasından kalınlığına ve özelliklerine kadar ısı yalıtım fiyatları üstünde tesirli pek çok neden söz mevzuu olacaktır.
  Tabii bir de gereçin nitelik katagorisi hali söz mevzuudur ki, temelinde bu ciddi bir mevzudur. Mesela ısı yalıtımında çok sık sarfedilen Cam Yünü mamüllerinin en niteliklileri ülkemizde üretilmektedir ve belli bir maliyet düzeyleri söz mevzu olmaktadır. Benzeri biçimde Avrupa imalatı diğer mantolama malzemeleri de ısı yalıtım fiyatlandırması üstünde yükseltici tesire sahiptir. Lakin, İran, Pakistan, Çin ve Hindistan gibi ülkelerden ithal edilen, son derece niteliksiz mamüllerin nitelikli mamüllere göre % 40’a kadar daha ucuz bulunduğu söylenebilir.

  Bu halde program yapılırken, görüntüde bir netice elde etmek amacıyla niteliksiz mamüller kullanılıp, fonksiyonellik noktasında tam bir hüsran meydana çıkabilir.

  Açıkça belirtmek lazım olur ki, niteliğiz mamüllerle yapılacak, niteliksiz bir yalıtım, dünyanın en düşük ısı yalıtım fiyatlandırması civarında olsa dahi manası yoktur. Harcayacağınız 1 lira dahi boşa harcanmış bir maliyettir ve zarar etmenize yol açar. Zaten bu tür bir programlamayı gerçekleştiren işletmeye de güvenmenin manası yoktur.

  Biz Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri olarak, sektörde en iyi olarak bilinen, normal olarak maliyetleri de yüksek olan yalıtım malzemelerini kullanırız. Elbette sizin talepleriniz tarafında birtakım değişiklıklar yapıyoruz, fakat bu noktada asgari şartları sağlayacak şekilde bir ısı yalıtım fiyatlandırması yaptığımızdan dolayı, sizin maliyetlerden kaygı etmenize lüzum kalmamaktadır.

  En ideal mantolama fiyatları ile en nitelikli neticeların elde edilebilmesi amacıyla, kalifiye ekibimizle sizlere hizmet vermekteyiz. Gerekirse çeşitli bilgilendirmeler gerçekleştirmekta ve mevzu ile ilgili kafanızda hiçbir soru işareti kalmaksızın memnun olmanız amacıyla bütün gayretimizi sarf etmekteyiz. Firmamız sizin amacıyla optimum ısı yalıtım fiyatlandırması gerçekleştirmektadır.

  En İdeal Isı Yalıtımı Fiyatları Metpor'da

  Isı Yalıtım teklifi "mantolama teklifi" kalem kalem yapılacak işlerin resmi olarak belgeğe dökülmüş halidi.arak bubugünümüzde kanunlarca da emredilen bir programdır. Bu sebeple bubugünümüzde ısı yalıtımı fiyatları son derece çok araştırılan mevzular arasında yer alır. Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri olarak sizlere ısı yalıtımı fiyatları noktasında en ideal maliyetleri sunarak, hem hane bütçenize hem de yerel ekonomiye katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Zira ülkemizin dış ticaret açığında en büyük kalem teşkil eden fosil yakıt ithalatı ehemmiyete alıncak olursa, ısı yalıtımı fiyatları bunun yanısıra son derece düşük bir rakam olarak kabul edilebilmektedir. Hem de ısı yalıtımıda sarfedilen gereçin büyük alanı yerli üretimdir ve kuşkusuz işçilik yönümüzden sunulacağından tamamıyla yerli bir üretim süreci söz mevzuu olacaktır. Tabii daha mikro bakılacak bulunduğunda ısı yalıtımı fiyatları maliyetine bir defa katlanarak elde edeceğiniz şaşırtıcı yakıt tasarrufu ayrı ve çok mühim bir mevzu olacaktır. %50 ortalama tasarrufu nerdeyse garanti eden ısı yalıtımı programları ile, hane bütçenizde kalan bir tasarruf kalemi elde edebilirsiniz. Pekiyi bu nasıl olası oluyor?

  Mantolama (Isı Yalıtımı) Nasıl Tasarruf Sağlar?

  Binalar inşa edilirken, ek bir maliyet kalemi olan ısı yalıtımı fiyatları müteahhitlerin fazlası yönünden katlanılmayan bir maliyettir. Yalın inşaatlar da dış cephe klasik betonarme teknikleri ile yapılır. Beton ya da bir diğer söyleyişle sıva, ısı geçirgenliği son derece yüksek bir gereçdir. Gözeneklerinin geniş olup havayı iletmesinin yanı sıra, yoğunluk bakımından da ısı tutma kabiliyeti nerdeyse yoktur. Bu sebeple ısı yalıtımı fiyatları nedeniyle yalıtımdan kaçınıldığında, çok süratli soğuyup, çok zor ısınan binaların inşa edilmesi söz mevzuu olmaktadır. Ülkemizdeki geleneksel inşa metotları bu olumsuzluğu net biçimde meydana koymaktadır. Soğuk esen duvar kavramı ülkemizde genel geçer bir problemdir ve bu halin nedeni duvarda bir yalıtım öğesinin olmayışıdır. Ebette bu şartlar altında daimi çalışan ısıtma cihazları şaşırtıcı enerji sarfiyatı gerçekleştirecek ve ısı yalıtımı fiyatları fiyatlarından uzak durmak hane sahibine sürekli yüksek maliyetler olarak geri dönecektir. Geçmişte binaları mozaik ve aynısı nedenlarla kaplayarak bir nebze çözüm elde edilmeye çalışılmış olsa da maalesef bu yeterli tesiri meydana koymamaktadır.

  Yapı yalıtımında sarfedilen ve ısı yalıtımı fiyatları üstünde direk  tesir yapan gereçler ısı geçirgenliği olmayan, sıcak ya da sıcağı arka yüzeyine iletmeyen gereçlerdir. Genellikle mineral yünler ve strafor olarak tariflenen kimyasal köpüklerle yapılan yapı yalıtımından sonra, yapının çevresine resmen bir termos geçirilmiş olur. Gerek hava akımının bütünüyle kesilmiş olması neticesinde, dışarıdan içeriye ısı geçişinin engellenmesi, lüzumsa içeride imal edilen ısının kaybolmaması amacıyla bu teknik ısı yalıtımı teknolojisi ile en yüksek verimi elde etmenizi sağlamaktadır.

  Bu amaçla ısı yalıtımı fiyatları temelinde birer maliyet değil, uzun vadeli maliyet azaltma stratejisi olarak kabul edilmelidir.
  Mantolama fiyatları, Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri yönünden en ideal seviyelerde tutulur. Fakat, biz hiç bir şekilde ucuz iş yapmamaktayız. Bu amaçla bizden alacağınız ısı yalıtımı fiyatları ucuz değil, optimum civarda olacaktır.

  Yüksek gereç niteliği ve nitelikli işçilik ile verdiğimiz hizmetlerimiz kuşkusuz en ucuz ısı yalıtımı fiyatları olarak nitelenemeyecektir. Fakat, uzun vadeli verim ehemmiyete alındığında, boşa yapılmış bir yatırım olmaktan öte, size seneler süresince ciddi bir tasarruf sağlayacağından Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri ısı yalıtımı fiyatları en ideal civardadir demek son derece doğru bir yaklaşım olacaktır. 

  Firmamızdan alacağınız hizmetler sektörde olası olan en yüksek verimi elde edebilmeniz amacıyla maksimum civarda optimize edilmektedir. Gereklilikler ehemmiyete alınarak size özel olarak tasarlanan projelendirmelerimiz yardımıyla ekstra maliyetler meydana çıkarmayacak biçimde programlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede en ideal ısı yalıtımı fiyatları bizim yönümüzden sunulmuş olacaktır. En nitelikli ısı yalıtımı programları amacıyla bizi istediğiniz vakit arayabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

  Isı Yalıtım Fiyatları Çok Mu Yüksek?

  Mantolama hizmeti almadan evvelce fiyat incelemesi gerçekleştirmek bütçenize en ideal öneriyi sunacak firmayı bulabilmeniz amacıyla lüzumlidir. Bu kapsamda Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri, müşterileri amacıyla doğru fiyat programı sunarken, aynı vakitte da ısı yalıtımı çalışmasında nitelikten ödün vermez. Mantolama fiyatları mevzuunda pazarının çok altında hizmet yayınlayan şirketler ise, ucuz ve yalıtım verimliliği düşük malzemeler kullanarak, ısı yalıtımıdan elde edilmesi beklenilen yararyı düşürürler.
  Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri İle Mantolama Bütçenize Uygundur. Mantolamada hizmetinden elde edilmek dilenen yararyı sağlayabilmek amacıyla evvelcelik malzemelerin niteliği mevzuunda olmalıdır. Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri, bedava keşif hizmetlerinden sonra ısı yalıtımı hizmeti sunulacak bina amacıyla doğru ısı yalıtım malzemesi tercihine ehemmiyet verir. Ardından ise, çeşitli fiyat öneriyiyle şeffaf bir çalışmaya imza atar. Fakat düşük fiyat merkezli çalışan firmalarda nitelikli malzeme seçiminin uygulanabilmesi olası değildir. Dolayısıyla, ısı yalıtımı yapılacak binada kış ve yaz istenilen yalıtım tesirnliği söz mevzu olamaz.
  Isı Yalıtım Firması Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

  Mantolama fiyatları program yapılacak yerin büyüklüğüne ve seçilecek malzemenin işlevine göre değişir. Yer büyüdükçe, fiyatında artması söz mevzuudur. Büyük binalar amacıyla düşük yalıtım malzemesi kullanarak fiyatı aşağıya çekmek olasıdır. Fakat bu halde da yalıtımdan elde edilmek istenilen verimde düşüklük olacaktır. Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri, eksper kadrosu ve daha evvelceki tecrübelerine dayanarak, nitelikli malzemeden ödün vermeden müşterileri amacıyla en ideal fiyat ve basit ödeme teknikleri sunar. Böylece bütçe amacıyla ağır bir yük söz mevzuu olmaksızın birinci nitelikte ısı yalıtımı hizmeti sunulmuş olur.

  Isı Yalıtımında Neden Metpor?

  Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri, İstanbul’da fazlası bina amacıyla ısı yalıtımı hizmeti yerine getirmiştir. Birbirinden değişik binalarda birinci sınıf kaliteli dış cephe kaplama malzemesi seçimi yaparak, müşterilerin lüzumsinimleri tarafında en iyi hizmeti sunmuştur. İstanbul Şişli, Pendik, Kartal, Kadıköy ,Şişli, Taksim ve daha fazlası noktadaki binalar amacıyla ısı yalıtımı çalışması yapmış ve yeni projelerle de yapmaya devam etmektedir. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti merkezli çalışan Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri, ısı yalıtımı fiyatları meseles ile ilgili sunmuş bulunduğu esneklikle de diğer şirketlerden farkını meydana koymaktadır.

  Son olarak şunu ifade edebiliriz. Metpor Mantolama ve Söve Ürünleri, her bina amacıyla doğru malzeme tercihine odaklanmakta ve fiyat mevzusunu ikinci plana atmaktadır. Verilen hizmetin başarılı olması ve müşteriler amacıyla memnuniyet yaratması, doğru ve nitelikli malzeme seçiminden kaçınmamakla olasıdür. Bu amaçla, fiyat her ne olursa olsun ödeme tekniklerinde yayılan esneklikle bütçeniz amacıyla ideal koşullar sağlanmaktadır.


  Mantolama Sözleşmesi ÖrneğiMantolama Karar ÖrneğiMantolama Zorunlu Mu? isimli makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

  Hızlı Erişim Linkleri

  Dış Cephe Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?, Mantolama ÇeşitleriDış Cephe MantolamaEn İyi Mantolama MalzemeleriDış Cephe Mantolama FirmalarıMantolamanın Sağladığı YararlarDekoratif Mantolamaİçten MantolamaIsı Yalıtımı Nedir?Dış Cephe Mantolama Fiyatları 2019Dış Cephe Mantolama Malzeme Fiyatları 2019söve modellerisöve nedir?söve çeşitleridüz söve modellericam söve modelleriyuvarlak söve modelleridış cephe kaplamamantolamasöveiç cephe söve modelleristrafor duvar panelistrafor duvar kaplamaVilla Dış Cephe KaplamaDış Cephe Mantolama Fiyatları 2019, Dış Cephe Mantolama Malzeme FiyatlarıDış Cephe Mantolama İşçilik Fiyatları 2019Dış Cephe Mantolama Fiyat HesaplamaDış Cephe KaplamalarıDış Mantolama FirmalarıYalı Baskı Dış Cephe KaplamalarıFugalı Dış Cephe Kaplamaİstanbul Mantolama m2 FiyatlarıDış Cephe Mantolama ModelleriIsı YalıtımıBinalarda sı Yalıtımı Nedir?Dış Cephe Isı Yalıtım FiyatlarıDış Cephe Isı Yalıtım FirmalarıIsı Yalıtım Malzeme TavsiyesiIsı Yalıtım ÇeşitleriEn İyi Dış Cephe Mantolama FirmalarıIsı Yalıtımı Nasıl Yapılır?Isı Yalıtımın ÖnemiIsı Yalıtımın FaydalarıIsı Yalıtımı Yaptırmanın NedenleriIsı Yalıtımı Nerelere Yapılır?Dış Cephesöveduvar kaplamaduvar kaplamalarıduvar kaplama panelleriduvar kaplama straforduvar kaplama malzemeleristrafor duvar kaplamastrafor duvar kaplama koçtaşstrafor duvar kaplama fiyatlarıstrafor duvar kaplama nasıl yapılır?strafor duvar kaplama panelistrafor duvar paneliduvar dekorasyonutaş görünümlü duvar paneli • Mantolama Nedir?, İleri Seviye Mantolama Yöntemleri
 • Isı Yalıtım Malzemeleri ve En İyi İzolasyon Malzemeleri
 • Mantolama Nedir?, Isı Yalıtımı Ne İşe Yarar?
 • Yalıtım Nedir?, Yalıtım ve İzolasyon Uygulamaları
 • Mantolama Teknik Şartname

 • Benzer Ürünler


  Hızlı Erişim Linkleri


  Mantolama Nedir?, İleri Seviye Mantolama Yöntemleri | Dış Cephe Kaplama Rehberi, Dış Cephe Mantolama 2019-2020 | Isı Yalıtım Malzemeleri ve En İyi İzolasyon Malzemeleri | Mantolama Nedir?, Binalarda Mantolama Nasıl Yapılır? | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | Dış Cephe Kaplama Modelleri 2019, Strafor Dış Cephe Kaplamaları 2020 | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama Malzemeleri, Yapı İçin En İyi Mantolama Malzemeleri | Mantolama Fiyatları 2019, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2020 | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? | İzolasyon Nedir?, Yalıtım Neden Yapılır? | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama Fiyatları | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | İç Cephe Mantolama, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Dekoratif Mantolama | Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplaması | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | 2019 Yılı En İyi Dış Cephe Kaplama Fiyatları | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri | Villalarda, Müstakil Evlerde Dış Cephe Mantolama ve Fiyatları | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Villa Söve Modelleri, Villa Söve Çeşitleri | Duvar Paneli Nedir? | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Mantolama İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Uygulaması Önerileri Nelerdir? | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır?, Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Villa Dış Cephe Kaplamaları | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri | Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2020 |
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2020 MT Web Team - Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde