• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Bina İzolasyonu

Bina İzolasyonu

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2151

Bina İzolasyonu

  Bina İzolasyonu

  Dış cephe kaplaması ile Bina İzolasyonu, sadece yapılar hedefiyle değil, sanayiden otomotive kadar fazlası alanda tercih edilen bir teknolojidir. Konutların ısınma lüzuminimi dikkate alındığında ve bu maliyetlerin miktarı hesaba katıldığında ısı yalıtımının aslında ne kadar önemli bir uygulama olduğu ortaya çıkar. Binaların enerji sarfiyatını en az %50 oranında azalttığı tanınmış mantolama uygulamaları, uygulamanın niteliğine bağlı olarak çok daha yüksek performans almamızı sağlamaktadır. Yapılara yapılan Bina İzolasyonu teknikleri ile sanayi ve diğer alanlarda yapılan ısı yalıtımı teknikleri aynı değildir. Yapı teknolojisinde daha çok dış cephe yalıtımı şeklinde yapılan uygulamalar sanayi ve diğer alanlarda farklı şekilde uygulanabilmektedir.

  Dış Cephede Hangi Mantolama Yöntemi ile Bina İzolasyonu Yapılmalıdır?

  Yapıların niteliğine bağlı olarak fazlası farklı Bina İzolasyonu metodu kullanılabilir. En çok tercih edilen ısı yalıtım teknolojisi ısı yalıtımı olarak ifade edilmekte olan dış cephen mantolama ve söve malzemeleri ile bütünün kaplanması uygulamaıdır. Bu uygulama en ekonik fiyatlar ve kullanım süresinden kaynaklı en çok tercih edilen ısı yalıtım uygulamaıdır.

  Kimi yapılarda ise içeriden ısı yalıtımı ya da duvar arası ısı yalıtımı ya da mantolama olarak uygulanabilir. Sandviç duvar olarak tarif edilen uygulamalarda iki tuğla arasına ısı yalıtım malzemesi konularak uygulama tamamlanır. Nispi olarak bu uygulamanın da belli ölçüde ısı yalıtım özelliğine sahip olduğu söylenebilir ancak, yapıların en yüksek verimlilik seviyesinde yasenemasını sağlayan uygulama tartışılmaz olarak ısı yalıtımıdır. Alüminyum dış cephe kaplama ve diğer uygulamalar ile desteklenen ısı yalıtımı bu sayede dekoratif özelliklerini de ortaya koymaktadır.


  Faydalı Makaleler

  Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Mantolama Çeşitleri

  Mantolama

  Mantolama Malzemeleri Nelerdir?

  Mantolama Firmaları

  Mantolamanın Faydaları

  Dekoratif Mantolama

  İç Cephe Mantolama

  Isı Yalıtımı Nedir?
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform