• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Mantolama Gerçekten Enerji Tasarrufu Sağlar mı?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Mantolama Gerçekten Enerji Tasarrufu Sağlar mı?

Mantolama Gerçekten Enerji Tasarrufu Sağlar mı?

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2223

Mantolama Gerçekten Enerji Tasarrufu Sağlar mı?

  Mantolama Gerçekten Enerji Tasarrufu Sağlar mı?, Isı Yalıtımı Ne Kadar Enerji Tasarrufu Sağlar? İşte Isı Yalıtımı Uygulaması ve Enerji Tasarrufu Hakkında Merak Edilenlerin Cevapları Makalemizde.

  Isı yalıtım sistemleri amacıyla harcanan, ilk bakışta yüksek olduğunu fikir edinilen maliyetler aslında uzun vadeli akıllıca yapılmış bir yatırımdır ve uzun vadede mühim miktarda getiri sağlamaktadır. Yaz aylarında soğutma amacıyla sarfedilen enerjinin maliyeti m2 birtakımnda hesaplanması neticesinde 20-30 m2 oda amacıyla aylık ortalama 55 $ civarındadır. Kış aylarında ise ısınma amacıyla sarfedilen enerjinin maliyeti ortalama 72 $ civarındadır.

  Türkiye ekonomisine baktığımızda senelik elektrik tüketim oranlarının halleri da son derece ciddi görünmektedir. Dışa bağımlı duruma geldiğimiz enerji ihtiyaçlarının giderilmesinde ciddi miktarlarda ödemeler gerçekleştirmekteyiz. Bunun en mühim nedenleri arasında ise bilinçsizce uygulanan tüketim harcamaları ve sarfiyatlardır. Elektrik kullanımı ülkemizin ekonomik büyüme süratiyle direk ilintilidir. Ekonomik büyüme sağladığımız dönemlerde elektrik kullanımımizin de buna bağlı olarak yükseldiği belirleme edilmiştir.

  Yine 2001 ve 2009 senelerinde yaşanan ekonomik kriz zamanlarında elektrik kullanımının azaldığı saptanmıştır. Türkiye’nin senelik ekonomik büyüme sürati ortalama %5.5 iken elektrik kullanım artışı bunu yarım puan 0.5 üstünde yani %6 oranındadır. Bu hali en iyi ifade eden açıklama tüketimde tasarruflu olmadığımızdır.

  Günümüzün konutları amacıylade yaşam sürdüren insanlara amacıyla barınma gereksiniminin da ötesinde elektrik, su, ısınma, soğutma gibi konularda konut sahiplerine mühim tasarruflar sunmaktadır. Gelişen teknoloji sahip olunan konutlara da birtakım uygulamalarla mühim tasarruflar sağlama imkânı sunmaktadır. Genellikle dış cephelere uygulanan ısı yalıtımı programları ile konutların (uygulama kalitesine göre) enerji kullanımınde%40-60 arası tasarruflar sağlanmaktadır. Bu üstünlüğünün dışında ısı yalıtımı sistemleri ;

  Konutlarınızı küf ve nemden uzak tutarak sıhhatli ve rahat yuvanızın keyfini çıkartmanızı sağlar.
  Yakıt kullanımını azalttığı amacıyla çevrenin korunmasına katkı sağlar.
  Yapı malzemelerinde sıcaklık farkları nedeni ile meydana gelebilecek çatlakları ve hasarları önler, bakım, tamir vb. masraflarınızı azaltır.  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform