• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Yalıtım, İzolasyon Malzemeleri

Dış Yalıtım, İzolasyon Malzemeleri

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 264

Dış Yalıtım, İzolasyon Malzemeleri

  Dış Yalıtım Malzemeleri

  Genleşmiş Polistiren Sert Köpük (EPS Genleşmiş Polistiren Sert Köpük) tipik olarak petrol, köpük tipi, termoplastik, kapalı gözenekten türetilmiş beyaz renkli ısı yalıtım malzemesidir. Şişirme gazı Pentan, parçacıkları şişirmek ve EPS (köpüklü) üretiminde kullanılır. Polistiren Sert Köpük) ürünleri, polistiren parçacıklarının şişirilmesi ve kaynaştırılmasıyla elde edilmiştir. Parçacıklar içinde çok sayıda küçük gözenek oluşmasına izin verdikten sonra, pentan, üretim sırasında ve üretimden kısa bir süre sonra hava ile yer değiştirir. Bu nedenle, EPS plakalarında bulunan çok küçük kapalı gözenekli hücrelerde (1 m3 EPS'de 3-6 milyar) stil hava sıkışır. Malzemenin% 98'i hala kuru ve kuru. 

  Durgun ve kuru hava en ekonomik, çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesi olarak bilinir. EPS ısı yalıtım levhalarının ekonomik ve üstün ısı yalıtım özellikleri bu şekilde sağlanmaktadır. EPS, dünyadaki en iyi ısı yalıtımı sağlayan az sayıda malzemeden biridir ve ülkemizde kullanılan diğer ısı yalıtımı malzemelerinden daha ekonomik olarak aynı performansı sağlayan tek malzemedir.

  Üstün teknik özelliklerine rağmen, enerji yoğun olmayan üretim, ekonomik olmanın bir diğer önemli nedenidir. Etkin mekanik mukavemete ek olarak, üfleme gazının çok kısa sürede hava ile değiştirilmesi, ürünün performansının faydalı ömrü boyunca sabit kalmasını sağlar. Kalınlık azalmaz, termal iletkenlik artmaz, özelliklerde bozulma olmaz. 
  EPS'nin son üretim aşaması sırasında (kalıplama) oluşması, parçacıkların birbirleriyle sıkıca kaynaşmaları sağlanır. Bu işlemin başarısı, ürünün yüzeyindeki parçacıkların bir bal peteği şeklindeki görüntüsünden ortaya çıkar. 

  EPS istenen yoğunluklarda üretilir. Bu üretim şartnamesine göre malzeme israfına ve gereksiz maliyet artışlarına neden olmaz. Genelde izolasyon amaçlı olarak 15-30 kg / m3 yoğunlukta kullanılan EPS levhalar, diğer malzemelerle kaplanmış kompozit elemanlar olarak üretilebilir. 

  EPS her aşamada çevre dostudur; ozon tabakasına zarar vermez, iklim değişikliğine neden olmaz, enerji yoğun üretim gerektirmez ve yüksek oranda geri dönüşüm malzemesidir.    logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform