• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Dış Cephe Isı Yalıtım Firması Seçimi?

Isı Yalıtım Firması Nasıl Seçilir?

 • Mete Yılmaz

  Mete Yılmaz

  meteyilmaz@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2954

Isı Yalıtım Firması Nasıl Seçilir?

  Isı Yalıtım Firması Nasıl Seçilir?

  Bu makalemizde, dış cephe kaplama kararı vermiş ya da vermek üzere olanlar amacıyla ısı yalıtım firması nasıl seçilir? Sorusuna cevaplar sağlıyoruz. İzolasyon, temelinde çok eski bir program olarak değerlendirilebilir. İnsanoğlu varoluştan bu yana iklim koşullarından etkilenmemek amacıyla en çok bu alanda uğraş harcamıştır. Çevresel ve iklim koşullarına göre kimi bölgelerde yerin belli bir düzey altına inşa edilme yoluna gidilmiş, kimi bölgelerde ahşap sandviç panellerin içerisi kerpiçle doldurulmuş, kimi bölgelerde ise natural taşın nimetlerinden faydalanılmış ve resmen zırhlı evler inşa edilmiştir.

  Tabii bugünümüzde inşa teknolojisinin özellikleri gereğince büyük ölçüde tek tip yapılaşma söz hususu olmasından, ısı yalıtım firması nasıl seçilir? Sorusunun yanıtı çok büyük dikkate sahiptir. Zira her yapının mantolamaya gereksinimi olacak, bu kapsamda bu firmalara kesinlikle gereksinim duyulacaktır.

  En İyi Isı Yalıtım Firma Seçimi

  Bu sayfamızda, yalıtım programı kararı vermiş ya da vermek üzere olanlar amacıyla ısı yalıtım firması nasıl seçilir? Sorusuna cevaplar sağlıyoruz. Isı yalıtımı, temelinde çok eski bir program olarak değerlendirilebilir. İnsanoğlu varoluştan bu yana iklim koşullarından etkilenmemek amacıyla en çok bu alanda uğraş harcamıştır. Çevresel ve iklim koşullarına göre kimi bölgelerde yerin belli bir düzey altına inşa edilme yoluna gidilmiş, kimi bölgelerde ahşap sandviç panellerin içerisi kerpiçle doldurulmuş, kimi bölgelerde ise natural taşın nimetlerinden faydalanılmış ve resmen zırhlı evler inşa edilmiştir.

  Tabii bugünümüzde inşa teknolojisinin özellikleri gereğince büyük ölçüde tek tip yapılaşma söz hususu olmasından , mantolama firması nasıl seçilir? Sorusunun yanıtı çok büyük dikkate sahiptir. Zira her yapının ısı yalıtımına gereksinimi olacak, bu kapsamda bu firmalara kesinlikle gereksinim duyulacaktır. 
  Binalarda ısı yalıtımı için, konut yöneticileri ve kat maliklerinin eş güdümlü aldığı ısı yalıtım kararından daha ehemmiyetlisi, beklentilerinizi karşılayabilecek profesyonel ısı yalıtımı firmasına karar vermektir.

  Isı Yalıtımı Yaptırırken Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  Isı Yalıtım Firmaları Isı yalıtım firması nasıl seçilir? Sorusunu cevaplamaya başlamadan evvelce belirtmek lazım olur ki, ısı yalıtımı yapan firmalar sadece bu sektörde etkinlik göstermez. Yalıtım genel bir uğraş hususudur ve izolasyon firmaları, ısı, su, ses ve yangın izolasyonu gibi genel olarak her türlü yalıtım etkinliği ile uğraşırlar. En iyi ısı yalıtım firması nasıl seçilir? Dediğimizde ise, sektör eksperi ve branşlaşmış firmaların tercih edilmesine özen gösterilmelidir.
  İnşaat sektörü tıpta bulunduğu gibi bir çok branşa ayrışmıştır. Mesela statik ile tesisat diğer branşlardır, birisi inşaat mühendislerince, diğer makine mühendislerince planlanır ve uygulanır. Benzeri şekilde yalıtım da, özel eksperlığı söz hususu olan meslek mensuplarınca planlanmalı ve özenle uygulanmalıdır. Bu noktada ısı yalıtım firması nasıl seçilir? Sorusunun birinci yanıtı, sektörel eksper firmalardan birisine yönelmek olacaktır. Metpor Mantolama ve Söve olarak, ismimizin gereğince biz, dış cephe kaplama malzemeleri bölümünde eksper bir kuruluş olarak bütün izolasyon etkinlikleriniz amacıyla destek sunuyoruz.

  Fiyatlarına Göre Isı Yalıtım Firması Nasıl Seçilir?

  Sorusunun yanıtını arar iken fiyat merkezli davranmak büyük bir risktir. Zira ısı yalıtımı her firma yönünden çok düşük fiyatlara indirilebilir, fakat bu halde yalıtımın etkileri de aynı oranda düşecektir. Gerek programdaki işçilik unsurları, gerekse gereç bakımından yeterli civarda nitelik ve buna mukabil maliyet tercih edilmediği hallerde maalesef neticeler hayal kırıklığı yaratacaktır. En iyi ısı yalıtım firması nasıl seçilir? Sorusunun bir diğer yanıtı ise, nitelik merkezli çalışıp, neticeleri garanti eden firmanın seçimi olacaktır. Elbette belli oranda maliyet üstünlüğü sağlayabilmek amacıyla bu kapsamda çeşitli incelemeler yapılabilir ya da direkt Metpor Mantolama ve Söve gelerek bütün yalıtım çözümlerinden en yüksek standartlarda ve en ideal fiyatlarla yararlanabilirsiniz.Maalesef ülkemizde bir şirket açmak amacıyla rastgele bir kıstas yoktur. Her yatırımcı bir şirket açarak adını mantolama firması koyabilir. Bu halde ısı yalıtım firması nasıl seçilir? Sorusu büyük bir ehemmiyet kazanmaktadır. Demek ki, her ısı yalıtım firmasının doğru sonuca ulaşması kamusal olarak taahhüt edilmemektedir. Dolayısıyla kendinizi garanti altına alabilmek amacıyla başta yukarıda bildirdiğimiz konuları dikkate alabilmek koşuluyla ısı yalıtım firması nasıl seçilir? Sorusunun yanıtını biliyor olmanız gereklidir.
  Tabii ki, firmanın referansları, sektördeki hizmet süresi, müşteri ilişkileri ve sizin üzerinizde uyandıracağı itimat hissi gibi noktalar da büyük dikkate sahiptir. Sonuç olarak ısı yalıtım firması nasıl seçilir? Sorusunun yanıtı bütün bu etkenlerin orta noktasında yer alan, karma bir yanıtı işaret etmektedir. Yalıtım sektörü günden güne büyümekle eş güdümlü malzeme üreticilerinin ve ısı yalıtımı firmalarının adedinin da yükselmesi ve bu rekabetin bina sahiplerine yansıması büyük ehemmiyet arz etmektedir. Fiyat merkezli düşünen ısı yalıtımı firmaları standartlara ideal olmayan ve işinin ehli olmayan düşük ücretli program personeli ile ısı yalıtımı yapan firmalar, konut sakinlerine hem parasal hem de manevi zarar vermektedir. Dış cephe mantolama yaptırarak yakıt giderlerinden tasarruf etmek, daha itimatilir ve konforlu binalarda yaşam sürdürmek isteyen daire sakinleri hayal kırıklıklarına uğramaktadır.
  İşlevsel, estetik ve yenilikçi esaslı çözümleriyle yalıtım sektörünün önder dış cephe kaplama firması Metpor Mantolama, insanların manevi sayısal değeri en yüksek olan varlıkları olan yuvalarının, daha güvenilir, estetik ve tasarruf gerçekleştiren yapılara dönüşmesi amacıyla, çağın son teknolojik gelişmelerine ideal çözümleri, yaşadığı çevrenin ekolojik yapısını da göz önünde bulundurarak yaşama yaşamış ve en kıymetli ortakları olarak gördüğü çalışanlarının gelişimine ve memnuniyetine ehemmiyet sunarak iş süreçlerini tasarlayan, bu eşi benzeri olmayan iş tasarımıyla dokunduğu bütün yapıları daha kıymetli duruma getiren ve bu sayısal sayısal değeri bütün çevresine ve müşterilerine yansıtmayı misyon edinen bir ısı yalıtımı firmasıdır.

  17 Maddede Isı Yalıtım Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  1. Uygulamayı yapan mantolama şirketi hem işçiliğe hem de kullanılan malzemeye tedarikçi ve kendisi en az 5 yıl garanti verebiliyor mu ? 
  2. Isı yalıtım firması ticaret odasına kayıtlı mı?
  3. Firma faaliyette mi? Faaliyet belgesi tarafınıza sunuldu mu?
  4. Mantolama uygulamasını yapan firma kurumsal bir firma mı?
  5. Uygulama maliyetini üstlenebilecek bir sermayeye sahip mi?
  6. Firmanın banka kredibilite miktarı ne kadardır? Kullanabileceği mevcut tanımlı kredisi var mı?
  7. Firma ısı yalıtımı uygulamasının kontrolünü kaç kişilik bir teknik kadro ile yürütüyor?
  8. Çalıştığı kadronun SGK sigortalarını ödüyor mu?
  9. Yalıtım Firması güvenilir bir markanın 1. sınıf paket sistemini kullanıyor mu?
  10. Yalıtım firması malzemesini kullandığı üreticinin ana uygulayıcı bayisi mi?
  11. Üretici firma, uygulayıcı firmanın yaptığı ısı yalıtım uygulamalarına ve işçiliğine gerçek garanti veriyor mu?
  12. Firma ısı yalıtımı uygulaması sırasında yaşanabilecek iş kazalarına ya da etrafına verebileceği zararlara karşı özel bir sigortaya sahip mi? 
  13. Firma ile ısı yalıtımı uygulama sözleşmesi imzalandığında binanızın ısı kayıplarını doğru tespit edebilecek teknik donanıma sahip mi?
  14. Sözleşme imzalandığında ısı yalıtım uygulaması sürecinin sorunsuz ilerleyebilmesi için şirket avukatları aracılığı ile Hukuki Danışmanlık Hizmeti verebiliyor mu?  
  15. Firma ile sözleme imzalandığında yalıtım uygulaması sürecinde yöneticilerin yükünü hafifletecek hizmetler sunabiliyor mu?
  16. Firmanın gerçekleştireceği ısı yalıtım uygulamasında seçilen malzeme kalınlığı yeterli mi? Uygulama TSE 825 standartlarına uygun mu?
  17. Firmanın daha önce ısı yalıtımı uygulaması yaptığı binaları görebileceğiniz ve dilerseniz yönetici ismi, telefonu, adresi vb. bilgilerine ulaşarak danışabileceğiniz bir referans listesine sahip mi? 

  İzolasyon firması kurumsal internet sitesi hizmeti var mı? İnternet sitesi ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılıyor mu?

  Isı Yalıtım Kararı Nasıl Alınır?Isı Yalıtım FiyatlarıMantolama Sözleşmesi ÖrneğiMantolama Karar Örneği, makalelerimizi inceleyebilirsiniz. • Dış Cephe Mantolama Firma Seçimi Nasıl Yapılır?
 • En İyi Mantolama Yöntemleri Nelerdir?
 • Dış Cephe Mantolama Firması Nasıl Seçimelidir?
 • Mantolama Firmaları, En İyi Mantolama Şirketleri İstanbul
 • İzolasyon Firmaları, Yalıtım Firmaları

 • Hızlı Erişim Linkleri


  En İyi Mantolama Yöntemleri Nelerdir? | Dış Cephe Kaplama Nedir?, Pratik Dış Cephe Kaplama Yöntemleri | Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?, En İyi Yalıtım Malzeme Çeşitleri | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | Dış Cephe Kaplama Modelleri 2019, Strafor Mantolama Modelleri 2020 | Mantolama Nedir?, Binalarda Mantolama Nasıl Yapılır? | Mantolama Fiyatları 2019, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2020 | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama Malzemeleri, Dış Cephe Mantolama'da Kullanılan Malzemeler | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama Fiyatları | İzolasyon Nedir?, İzolasyon Yöntemleri | İç Cephe Mantolama Fiyatları, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama | Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplaması | Strafor Dış Cephe Kaplama m2 Birim Fiyatları | Villa Kaplama, Müstakil Ev Dış Cephe Mantolama ve m2 Birim Fiyatları | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | Villa Söve Modelleri, Villa Söve Çeşitleri | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | Dekoratif Mantolama, Dekoratif Isı Yalıtımı | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Duvar Paneli Nedir? | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Mantolama İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır?, Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Dış Cephe Isı Yalıtım Önerileri Nelerdir? | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2020 | Villa Dış Cephe Kaplamaları, Villa Dış Cephe Giydirme | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri |
  logo

  Metpor Söve & Mantolama Ürünleri; Dış Cephe Kaplama, Isı Yalıtımı, Ev Dekorasyon Fikirleri, Strafor Duvar Paneli Malzemeleri ve Diğer Dekorasyon Ürünlerinde Başta İstanbul Olmak üzere, Tüm Türkiye'ye Hizmet Vermektedir.

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi, Kurtuluş Sokak No: 3/B 34862 Kartal/İstanbul

  2005 - 2020 MT Web Team - Metpor Söve & Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde