• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Yeni Yapılan Binalarda Mantolama Uygulamaları

Yeni Yapılan Binalarda Mantolama Uygulamaları

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 21 087

Yeni Yapılan Binalarda Mantolama Uygulamaları

  Yeni Yapılan Binaların Mantolama Uygulaması

  Yeni binalarda mantolama, ısı yalıtımı yapım aşamasında gerekli detaylar önceden dikkate alındığı sürece yeni binalarda ısı yalıtım sistemi uygulamaları eski binalara nazaran tatbikatlar daha kolay yapılabilecektir karotlar yağmur suyu gider borularının kanalları açılırken mantolama payının bırakılmasına dikkat edilmelidir, çatı parapetlerinin ve gizli derelerinin günümüzün yüksek kaliteli malzeme seçenekleri ile izole edilmesi ve pencere denizlikleri de yine mantolama payının ve düşünülüyorsa dekoratif söve kalınlıklarında dikkate alınması sistem uygulamaları yapılırken karşılaşılması muhtemel birçok problemi ortadan kaldıracaktır. yeni binalarda mantolama altına kaba sıva yapılması teknik olarak bir mecburiyet olmamakla beraber sistem uygulamalarının daha problemsiz uygulana bilmesi için fayda sağlayacaktır.

  Dış cephe ısı yalıtımı yapılması mecburi mu?

  Mantolama en yalın anlatımla binayı kat kat giydirmeye deniyor. Dış cephenizi ısı yalıtımızla kaplarsanız. Evinizin amacıyladeki sıcaklık dışarıya , dışarıdaki sıcaklıkta evinizin amacıylae giremiyor.

  Böylelikle Isınmak amacıyla harcadığınız gider yarı yarıya azalmış oluyor daha az yakıt harcamak bütçemize iyi gelir iken havayı ve etrafı daha az kirletmiş olunuyor.

  Mantolama bir ısı polisi gibi çalışıyor ve kaçmaya çalışan ısıyı evin amacıylae hapsediyor. Bu şekilde ısı içeriden dışarıya çıkamıyor. Aynı anda, hem kendi ekonominize, hem devlet ekonomisine, hem de tabiata yararlı olmuş olunuyor.

  2000 senesinde Resmi Gazetede yayınlanan Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği hükümlerine göre, yeni binalarda ısı yalıtımı mecburiluğu yer alıyor. Yönetmeliğe göre, 2018 tarihine kadar eski binaların da ısı yalıtımı yaptırmaları gerekiyor. Mantolama yaptılmayan yapılara meşru yaptırımlar uygulanıyor.

  Mantolama yapılmayan evlere meşru yaptırımlar arasında; alım-satım, kiralama gibi işlemler yapılamıyor. Bunun yanı sıra natural gaz ve kombi gibi uygulamalar da yaptırılamıyor.  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform