• + 90 216 387 46 64
 • info@metpordekor.com

Bina Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

Bina Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

 • Metpor

  Metpor

  info@metpordekor.com

  Okunma Sayısı : 2167

Bina Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

  Bina Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

  Enerji tasarruflu binalar ve yüksek kaliteli hayat alanları, genişletilmiş polistiren (EPS) olmadan hayal bile edilemiyordu. Bu amaçla ilerlemiş ülkelerde bütün cephelerin% 90'ından çoğu straforla, bunun dışında Türkiye'de % 80'den çok yalıtılmıştır. Birçok inşaat montajında, istisnai fiziksel özelliklerinden kaynaklı yeri doldurulamaz. Her türlü bina amacıyla duvar, çatı, zemin ve başka yapısal bileşenlerin ısı ve ses yalıtımına gereksinim duyduğumuz her yerde kullanırız.

  Strafordaki ısı yalıtımına oluşturulan bir yatırım, enerji yönünden çok süratli bir şekilde geri kazanılır, zira her bir kilogram ideal şekilde sarfedilen strafor, elli senede 400 litre yakıt tasarrufu sağlar. Etraftaki nem ve su, strafora zarar vermez, zira malzeme eş güdümlü sıcak buharla kaynaklanır ve bu amaçla ek bağlayıcı ya da zararlı yapışkan gerektirmez. "Styropor" adı, kısa vakit evvelce genleşmiş polistiren ya da EPS'den meydana gelen yalıtım levhaları ile eşanlamlı duruma geldi. EPS hammaddesinin karakteristik özelliği, ısı altında 60x'e kadar uzayacak şekilde olmasıdır. Hammaddesi bir kalıba köpürürken yüksek basınçlar yaratılır. Bu ve yüksek sıcaklıklar nedeniyle, malzeme hiçbir zararlı bağlayıcı madde olmadan eş güdümlü kaynak yapılır.

  Kaynaklanmış bağlantı, kusursuz bir yalıtkan olan sabit hava nedeniyle yüksek buhar geçirgenliği ve panellerin aşırı düşük ısı iletkenliği sağlar. Ek olarak, etraf arkadaşıdır ve sadece bir polimer içerdiği ve ek bağlayıcı ya da emprenye içermemesi nedeniyle % 100 geri dönüşüm gerçekleştiren tek söve, mantolama yani ısı yalıtım malzemesidir. Su buharı geçirgenliği göz önüne alındığında tahtadan bile iyidir. Bütün bu özelliklerden kaynaklı strafor evrensel ısı yalıtım malzemelerine aittir.
  logo

  Metpor Dekor farklı modeller ve seçeneklerle başta İstanbul olmak üzere tüm ülkemize hizmet vermektelerdir

  info@metpordekor.com
  Telefon: + 90 216 387 46 64
  FAX: + 90 216 517 84 33
  GSM: + 90 532 697 15 47
  Petrol İş Mahallesi Levent Sokak
  No : 13/1 Kartal / İstanbul.

  2005 - 2019 MT Web Team - Metpor Söve&Mantolama Ürünleri - Metpordekor.com

  Metpordekor.com Mobilde
  mailform