facebook

NEDEN ISI YALITIMI YAPTIRMALIYIZ?

Isı yalıtımı iç mekanlarda yüksek hijyen oranı, minumum rutubet, yaz sezonunda serin, Kış aylarında ise maksimum sıcaklıkta muthiş bir atmosfer sağlaması sebebiyle ve bu şartlar alrında ailelere mükemmel bir yaşam ortamı sağlaması nedeniyle,  sağlıklı vede konforlu bir yaşam şansı sunması sebebiyle binalarda ısı yalıtımı yapılmalıdır.

Uygulanacak bu dış cephe ısı yalıtımları, oluşan pek çok iç mekan sorunlarını çözebildiği gibi, yapılarınızın dış duvar sorunlarını çözerek, sizledre iç mekanlarda huzurlu ve mutlu bir yaşam tarzı sağlar. Türkiye şartlarına göre mevsimsel yazın sıcak hava etkilerini, kış aylarında bu etkinin tam tersi olarak kış şartlarında oluşan soğuk havanın içeriye, içerideki sıcak hava akımının dış alana çıkmasını engelleyerek, kusursuz ve sağlıklı bir iklimleme ortamı sunmaktadır.


ENERJİ TASARRUFU İÇİN DIŞ CEPHE MANTOLAMA ÖNEMLİ


Bununla birlikte oluşan oldukça yüksek düzeyde enerji tasarrufu bile, dış cephe ısı yalıtımının yani bilinen ismi ile mantolama uygulaması ortalama üç senede kendi maliyetini çıkarır. Bununla birlikte bu süreçte, sizlere yaşattığı kalite ve konfor maliyetleriniz yanı sıra, sizlere kar olarak geri döner


SADECE DIŞ CEPHE ISI YALITIMI YETERLİ DEĞİL


Isı yalıtım uygulamaları sadece dış cephe uygulaması olarak düşünülmemelidir. Isı yalıtımı denen olgu yapının temelinden, en tepeye çatılara kadar enerji kaçağı, ısı köprüsü oluşturma olasılığı olan her noktaya ve aynı zamanda olumsuz doğa etkileri altında kalabilecek her türlü yapı katmanına örnek olarak;yapıların bodrum katlarının toprak ile temas eden bölümlerinde, yoğuşma sonucu oluşan suyu yapı temeli ile temas ettirmemek için, yine bodrum kat duvarları dışarıdan bir yalıtım ihtiyacı ve bir ısı yalıtımı gerekmektedir, bunun yanı sıra temel altına uygulanacak bir ısı yalıtımı gerekir, yasalarımız buna önlem olarak  bütün dış cephe yüzeyinin mantolama uygulaması ile ısı yalıtımı uygulaması yapılması en önemli süreç haline gelip kanunlarla güvence altına alınmıştır.

MANTOLAMA ARTIK YASAL BİR ZORUNLULUKTUR

Yine tamamlayıcı bir şekilde çatı ve teraslarda yapılacak su ve ısı yalıtım uygulamaları ile iç mekanlardaki havanın verim sürekliliğini koruyarak, bireyler için üstün niteliklere sahip yaşam alanları oluşturmaktadır. Tüm bu nedenler doğrultusunda ve yasal bir zorunluluk haline gelmesi sebepleriyle ısı yalıtmı yapılmalıdır.